'Jonge garde gaat het verschil maken' OPROEP!! FANZONE AJAX "°tersvc<c< Erik Paehlig (19) hoopt vanuit het Amsterdamse Bos op onderscheidend voetbal in dit nieuwe seizoen. ww w.ajax.n Ajax Life nummer 1 17 juli 2004 Ajax-fans over 2004/2005 AMSTERDAM - Onderscheidend voetbal. De supporters hebben dat het afgelopen jaar niet vaak gezien. Niet zo gek dus, dat er dit seizoen meer amusement van de Ajax-speiers verwacht wordt. Verder lijkt de mening van de supporters verdeeld over de keepers-kwestie Lobont/Stekeien- burg. En over leiders in het veld gesproken, Maxwell en Sneijder moeten Tomas Galasek maar eens bijstaan binnen de kalklijnen. Het is duidelijk: het nieuwe seizoen is weer begonnen in Amsterdam. GOUD Doelman Bogdan Lobont krijgt van Paehlig de voorkeur als-eerste keeper. „Maarten Stekelenburg is in potentie een heel goede keeper. Voor hem was het beter geweest om als huurling een jaar onder de lat te staan bij een club als NAC. Dan kan hij zich een seizoen lang bewijzen en laten zien dat hij 'goud' waard is. Aan de andere kant typeert het hem wel dat hij de concur rentie aan wil gaan." Een ander - veelvuldig gehoord - punt van kritiek is het feit dat Ajax een gebrek aan leiders zouhebben. De aan hang ziet in feite alleen Tomas Galasek als een speler, die voorop in de strijd gaat en de ploeg op sleeptouw neemt. Paehlig heeft hoop: „Naast Maxwell denk ik dat Johnny Heitinga alles in zich heeft om in het veld een échte lei der te worden. Hij is sterk, snel, agres sief, heeft een goede trap; het lijkt wel alsof hij nóóit geblesseerd is geweest." De Badhoevedorper verwacht sowieso veel van de jonge spelers. „Van der Vaart heeft heel wat goed te maken na het afgelopen seizoen en ook Sneijder wordt ook weer heel belangrijk. Ik denk echt dat de jonge garde het verschil gaat maken. Hun enthousiasme zal de anderen nog meer stimuleren. Ze zijn nu al ontzettend gretig." DONDERDAG 8 JULI Hoewel het trainingsveld van Ajax slechts voor de helft bespeelbaar is, traint Ajax op de tweede dag van dit seizoen voor het eerst op de eigen grasmat. Eind augustus zal er een kunstgrasveld gereed zijn, maar momenteel moet Koeman zijn man schappen dirigeren vanaf het natuur lijke grasveld. In tegenstelling tot een dag eerder zijn er vandaag wel veel Door SandeT Zeldenrijk WOENSDAG 7 JULI Het Amsterdamse Bos is traditioneel het decor voor de seizoensouverture van de landskampioen. De supporters lijken vandaag echter niet geheel thuis te geven. Slechts een handjevol - niet meer dan 40 - fans neemt de moeite om op deze zonnige dag hun helden voor het eerst van nabij te aanschou wen. Verder is er vooral veel media ver tegenwoordigd om de eerste Ajax- plaatjes van dit nieuwe jaar te filmen of fotograferen. Erik Paehlig (19) uit Badhoevedorp is één van de weinige supporters die gekleed gaat in de Ajax-outfit. Zijn blitse Ajax-polo past goed bij de nieuwe kledinglijn van de selectie. Paehlig woont in de buurt van deze bosrijke omgeving en was dan ook al een paar keer eerdeT bij de seizoens start. De Ajacied heeft zo zijn verwach tingen voor het komende jaar. „De ideale combinatie is natuurlijk winnen met aantrekkelijk en vermakelijk voet bal. 'Onderscheidend voetbal' noemen ze dat geloof ik. Dat is afgelopen sei zoen natuurlijk niet gebeurd. Alleen de thuiswedstrijden tegen AZ en PSV waren bovengemiddeld." Als suppor ter heeft Paehlig uiteraard ook zo zijn gedachten over de speelstijl. „Koeman moet vasthouden aan het 4-3-3-prin- cipe. Alleen op dié manier kun je naar mijn mening aantrekkelijk voetballen. Vorig seizoen heeft hij dat natuurlijk niet altijd gedaan. Maar ook op het EK was te zien dat veel landen er niet aan gewend zijn om te spelen tegen een ploeg met drie aanvallers. Bovendien houdt een aanvallende ploeg op die manier altijd de aanvallende backs van de tegenstander in toom." Jonge Schare-lid Jeffrey Könst (16) vindt dat Ajax zich altijd met vleugelspitsen moet onderscheiden. In tegenstelling tot enkele andere fans ziet Stratos in Stekelenburg wél de ideale doelman. „Hij is lang en komt bij hoge ballen minder onzeker over dan Lobont. Als Maarten in het doel staat, dan staat er ook daadwerkelijk wat. De onzekerheid van Lobont slaat volgens mij door op zijn verdediging. Hoewel, ik moet zeggen dat zijn reflex beter is dan die van Maarten." Tenslotte heeft de Diemer nog een goed woordje over voor aanvoerder Rafael van der Vaart. „Hij zat een tijdje dik onder z'n niveau, maar dat is vol gens mij gewoon een dip. Dat hebben alle jonge spelers. Ze zakken even in elkaar en komen er dan weer sterker uit. Ik denk dat Rafael op zo'n jonge leeftijd geen aanvoerder had moeten worden, want daardoor kreeg hij met ontzettend veel bijzaken te maken. Laat dat maar aan Galasek over. En als die dat niet wil, moet Koeman hem gewoon die band geven." De Supportersvereniging Ajax (SVA) wil altijd weten hoe de achterban over bepaalde actuele onderwer pen denkt. Een - in uw ogen - onte rechte combiregeling naar een uit wedstrijd? Een punt van kritiek op het beleid? Of een pittige mening over de gang van zaken in de Neder landse en Europese stadions? Uw mening als verenigingslid is belangrijk. Daarom wil de SVA een klankbord groep oprichten waarop we de fans naar hun mening kunnen vragen, maar waarop fans ook zelf t._ 1 mening kunnen etaleren. Heeft u interesse om op periodieke basis met uw vereniging te debatten over bepaalde kwesties, stuur dan even een e-mail met uw naam en lid- nummer naar organisatie@sva- jax.nl goed bij Ajax zal passen met zijn effec tieve acties." Het 16-jarige lid van de Jonge Schare is net zo veeleisend als alle andere Aja- cieden en verwacht aan het einde van het seizoen minimaal een landstitel. „Ik hoop dat we Europees weer eens tot de kwartfinale of zelfs nog verder kunnen doordringen. Als we met vleu gelspitsen voetballen en veel strijd leveren, kunnen we een heel eind komen. Ajax onderscheidt zich met die speelwijze en het EK leerde ons dat niemand onverslaanbaar is." De speler van KDO Bi is blij dat Steke lenburg niet is verhuurd, maar geeft vooralsnog de voorkeur aan Lobont. „Die is constanter. Maarten zag ik eens een keer in het tweede en die was toen echt minder. Hij komt er wel, al moet-ie nog even geduld hebben. Maar nogmaals, het is goed dat hij bij Ajax is gebleven, want we moeten een goede doelman achter de hand heb ben." Tweehonderd meter verderop, in de richting van het met graffiti ver fraaide supportershome, staat een aantal brandweerlieden toe te kijken hoe Ronald Koeman zijn spelers onder handen neemt. Eén van hen, George Stratos, woont in Diemen en heeft een Ajax-fanshop in de Amsterdamse Poort, het Bijlmer winkelcentrum ach ter de Amsterdam ArenA. Hij ergert zich aan het feit dat Ajax zich soms te veel aanpast aan de tegenstander. VERRASSING „Ajax heeft zich minder onderschei den dan ik had gehoopt. In het begin speelden we met twee spitsen omdat we geen goede buitenspelers zouden hebben. Maar waarom zou Daniël de Ridder geen goede rechtsbuiten zijn? Ik heb hem op die positie nog geen slechte wedstrijd zien spelen. Vleugel spelers zorgen toch altijd voor een verrassing?", aldus de seizoenkaart- houder. supporters die de weg naar de training hebben weten te vinden. Het openbaar vervoer naar de Amsterdam ArenA is dan ook een stuk beter geregeld dan in de richting van het Amsterdamse Bos. Jeffrey Könst is - net als medesuppor ter Paehlig - een voorstander van '4-3- 3'. Hoewel Ajax nog op een goede rechtsbuiten hoopt, vindt de Uithoor- ner dat Ajax met Nicolae Mitea als linksbuiten en Daniël de Ridder op rechts aardig voor de dag komt. „Maar die Zweed van Anderlecht, Wilhelms- son,vindik ook wel een goede. Ik kende hem al van vóór het EK en denk dat hij

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13