Van het bestuur... Cristi FANZONE AJAX Litmanen shirt De favoriete opstelling van... Win het boek over het leven van Chivu! www.ajax.nl De redactie van Ajax Life beschikt over een aantal exemplaren van 'Cristi'. Wil jij hiervoor in aanmer king komen? Beantwoord dan de volgende vraag: In welk jaar kwam Cristian Chivu naaT Ajax? Stuur je antwoord per e-mail of per briefkaart naaT de Supporters vereniging Ajax. 17 JULI 2004 NUMMER 1 Ajax Life ^tersve*®^ Beste Ajacieden, Nauwelijks bekomen van het EK in Portugal of de voorbereidingen voor dit nieuwe kampioensjaar zijn alweer in volle gang gezet. Hopelijk heeft de SVA alle leden aangenaam weten te verrassen met het 'Bob ontmoet boek'. Als u op dit moment niet in Nederland bent gebleven om Ajax tijdens de voorbereiding al aan het werk te zien, ligt u nu waarschijnlijk ergens in Zuid-Europa aan het zwembad nog eenmaal die fantastische verhalen door te lezen. Uit de vele enthousiaste reacties blijkt dat dit initiatief zonder enige weerstand vervolgd kan worden. Een tweede initiatief ging per i juli al van start. Naast de Ajax Kids Club herbergt de SVA nu ook de 'Ajax Jonge Schare'. In de eerste dagen na de introductie maakten vele leden de overstap van Ajax Kids Club naar Ajax Jonge Schare. Momenteel bestaat de juniorgroepering al uit vierduizend Ajacieden. SVA-medewerker Edwin Gerritsen heeft zich hier al vele uren mee bezig gehouden en zal dat ook in de toekomst met veel eneTgie doen. Mocht u vragen hebben over deze - nu al pop ulaire - tak binnen de SVA dan kunt u bij hem terecht. VerdeT zal het u wellicht opvallen dat de supportersvereniging zijn logo heeft aangekleed. Op pagina 15 is dit duidelijk te zien. De SVA staat dus voor een nieuw tijdperk, waarin het contact met de achterban centraal zal staan. Dit is ook terug te zien op de website www.ajax.nl, waar de SVA inmiddels een aparte button heeft. Tijdens de districtsfeesten van afgelopen sei zoen was er al een duidelijke toename van het aantal fans zichtbaar, maar dit jaar willen we alle records verbreken! Graag hopen we u dan ook tijdens één van deze Ajax-avonden te ontmoeten. Sportief gezien kunnen we alleen maar hopen op een evenaring van het afgelopen seizoen. Stiekem rekenen we, net als alle Ajax-fans, natuurlijk ook op Europees succes en bekerwinst. Maar de dertigste landstitel is het belangrijkste. Laten we er vanuit gaan dat alle populaire spelers in de ArenA blijven en onze jongens hun voeten laten spreken. Met uw steun moet het mogelijk zijn om alle doelstellingen te realiseren. Daarover kunt u dan alles lezen in Ajax- Life. Nog steeds de meest gelezen sup porterskrant van Nederland. Ook dit seizoen wordt u weer twintig keer geïnformeerd over het reilen en zeilen binnen de club. Of het nou over sup porters, spelers, bestuursleden of de jeugdafdeling gaat, onze redacteuren doen er alles aan om u op een leuke en originele manier te bedienen. Tenslotte wenst de SVA iedereen een ontzettend sportief, spannend en vermakelijk seizoen toe. Tot ziens in het stadion of ergens elders in het Ajax-gekke achterland. Jan van Vugt, voorzitter SVA Een door Jari Litmanen gesigneerd FC Lahti shirt. Dat was de fantastische prijs die de supportersvereniging in het laatste nummer van Ajax Life via een prijsvraag weggaf. Onder de tien tallen inzendingen zaten veel fraaie werkstukjes, maar de ingezonden briefkaart op A4-formaat van M. Spil uit Capelle aan den IJssel werd uitein delijk getrokken. Zij krijgt het shirt bin nenkort overhandigd op het kantoor van de SVA in de Amsterdam ArenA. De prijsvraag luidde: op welke plek ein digde FC Lahti de Finse competitie in het seizoen 2003-2004? Het goede ant woord: de vijfde plek. AMSTERDAM - Deze zomer verscheen het boek over het leven van Cristian Chivu tot nu toe. De oud-Ajacied maakte een arme jeugd mee in zijn geboorteplaats Resita, Roemenië. Auteur Nando Boers neemt de lezer in een meeslepend betoog mee naar de roots van de populaire Ajacied, die het tot aanvoerder schopte en vorig sei zoen verkocht werd aan AS Roma. In het laatste hoofdstuk van het boek wordt gedetailleerd omschreven hoe die transfer tot stand kwam. Het duurde heel lang voordat de Romeinse club met de benodigde bankgarantie kwam en bijna keerde Chivu weer terug naar Amsterdam. 'Cristi' leest lekker weg en beschrijft op buitengewoon pakkende wijze de ontwikkeling van.de kleine Cristian Chivu tot de wereldster die hij nu is. Het geheel wordt belicht vanuit diverse invalshoeken wat het boek lek ker leesbaar maakt. Uit alles blijkt dat de Roemeense verdediger Ajax heel hoog heeft zitten. Leuke anecdotes zijn bijvoorbeeld de vechtpartij met Zlatan Ibrahimovic tijdens een training of het voorcontract dat Chivu bij Vitesse tekende. Alleen bet feit dat de club uit Arnhem geen aanbetaling van de over eengekomen transfersom van drie mil joen gulden wilde overmaken, voor kwam een overgang naar Vitesse. Henk ATends (67) uit Amsterdam: Stekelenburg De Jong Heitinga Escudé Maxwell Pienaar Galasek Sneijder Sonck Ibrahimovic Mitea Sander Egbers (14) uit Uithoorn: Stekelenburg De Jong Heitinga Escudé Maxwell Pienaar Galasek Sneijder De Ridder Ibrahimovic Mitea Martin Cloose (50) uit Amsterdam: Stekelenburg De Jong Heitinga Galasek Maxwell Sneijder Van der Vaart Pienaar De Ridder Ibrahimovic Mitea

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12