Media Services Callcenter Databasebeheer Distributie Directmarketing Ajax Life nummer 20 29 mei 2004 VAKWERK, dat is waar het om draait. Vak 111; bëntïli er eenmaal geweest dan zult u het moeten beamen: 't is EEN VAK APART. PRIJZEN OPTIE Klaverbaan 83 2908 KD Capelle a/d IJssel Tel: 010-4090099 Fax: 010-4000098 E-mail: info@atotzet.nl Bel vrijblijvend voor onze tarieven! fnntt SOOr bal lijkt een simpel spelletje voor wie Maxwell in actie ziet. Vanuit zijn bescheiden christelijke aard verkondigde bij - amper een jaar geleden in Ajax Life - dat bet Braziliaans elftal voor bem beel ver weg is. Omdat Roberto Carlos, de ster van Real Madrid, daar linksback speelt. Maar als Maxwell zicb zo snel blijft ontwikkelen als de afgelopen jaren, kan zijn debuut bij de 'Kana ries' nooit lang meer duren. En moet Roberto Carlos op zijn tellen gaan passen. Vanwege zijn indrukwekkende optreden dit sei zoen, werd Maxwell deze maand gekroond tot Voetballer van bet Jaar 2003/2004. Hij bleef daarbij NEC-doelman Dennis Gentenaar en Heerenveen-verdediger Petter Hansson voor. De lijst wordt samengesteld door een groep oud internationals, die elke wedstrijd de spelers punten geven. In de 23 jaar dat de verkiezing bestaat, is Maxwell de zevende Ajacied die is gekozen. Piet Schrijvers, Frank Rijkaard (2x), Danny Blind (2x), Mare Overmars, Edwin van der Sar en Cristian Cbivu gingen bem voor. De prijs wordt bem overhandigd tijdens bet Gala 'Voet baller van bet Jaar'. De 22-jarige Braziliaan heeft dit seizoen de meeste speelminuten van alle Ajacieden (3.469), op de voet gevolgd door Julien Escudé (3.415). Maxwell is tevens nog in de race voor de titel 'Beste VoetballeT van de Holland Casino Eredivisie'. Arjen Robben en ploeggenoot Tomas Galasek zijn de andere twee genomi neerden.Daarnaast is Maxwell door de leden van de Supportersvereniging Ajax uitgeroepen tot de beste Ajacied van bet seizoen. Na afloop van de kampioenswedstrijd Ajax-NAC werd bem de bijbehorende Rinus Michel Trofee over handigd door Technisch Directeur Louis van Gaal.Maxwell toonde zich zeer verguld met de eervolle prijs: „De Rinus Micbels Trofee is beel speciaal. Ik boorde vooraf al, dat ik een goede kans zou maken. Maar ik heb me natuurlijk vol ledig geconcentreerd op de kampioenswed strijd tegen NAC; dat ging boven alles. De trofee betekent beel veel voor me. Het publiek en onze fans staan achter me. Dat is de mooiste beloning die een speler zicb kan wensen. Het is niet allen een materialistische bokaal, maar ook een men tale. Er straalt vertrouwen en clubliefde uit." Maxwell wil van de gelegenheid gebruik maken alle fans te bedanken voor bun steun in bet afgelopen seizoen: „Ik doe altijd mijn best, voor de club en voor bet team. Ongeacht of daar een beloning tegenover staat. Daarbij denk ik niet na over wat anderen van me vinden. Alleen bet team en de titel die we wilden balen, telden. Juist daarom zie ik bet als een enorm stuk waar dering dat ik - dankzij de leden van de SVA - deze mooie prijs heb mogen ontvangen. Hij gaat deze zomer, samen met m'n moeder en mij, mee naar Brazilië. In mijn buis daar heb ik in de muur een vitrine gemaakt waar al mijn medailles hangen. En mijn trofeeën staan. Daar krijgt deze een pro minent plekje omdat bet tot nu toe de mooiste beker is, die ik heb mogen winnen. Hier doe ik bet allemaal voor, de erkenning van de fans." Ooit komt de dag dat Maxwell Ajax verlaat. De club zal bem dan enorm gaan missen, want een betere linksback dan bij is nauwelijks te vinden. De kans bestaat dat Ajax zelfs deze zomer al op zoek moet naar een vervanger. Net als bij Trabelsi beeft Ajax een optie in bet contract van Maxwell gelicht. De Braziliaan is daardoor - in principe - de komende twee seizoenen nog aan Ajax verbonden. Maar waar de Tunesiër in alle openbaarheid de rechtsgeldigheid van die over eenkomst aanvecht, is Maxwell voorzichtiger De speler is zicb op bet voetbal blijven concentre ren; z'n zaakwaarnemer doet de rest: Ik heb een goede ontwikkeling doorgemaakt. Bij Ajax ben ik iedere dag beter geworden. Waar bet toe gaat leiden, weet ik niet. Momenteel praat mijn zaak waarnemer met Ajax over de waarde van de in mijn contract opgenomen optie. Ik weet nog niet 100% zeker waar ik volgend seizoen voetbal. Óf dit contract is rechtsgeldig en wordt met twee jaar verlengd. Óf ik ben transfervrij. Het maakt me niet zoveel uit, ik bemoei me er niet mee. Ik ben beel gelukkig bij Ajax en meld me gewoon op 7 juli weer in Amsterdam voor de eerste training. Dat is wat ik bet liefste wil. Ook als zou blijken dat de optie niet rechtsgeldig zou zijn en ik daardoor transfervrij ben, zal ik eerst met Ajax over een nieuw contract praten. Verder boud ik me er echt niet mee bezig. Van mijn zaakwaarnemer heb ik geboord dat er best veel clubs interesse in mij hebben getoond. Maar ik ga er van uit dat ik volgend seizoen bier speel. Ik voel me geweldig en ben gelukkig. Het winnen van de titel geeft me een beel voldaan gevoel. Er zit veel verschil tussen bet landskampioenschap Maxwell houdt Romano Denneboom van de bal in de laatste competitiewedstrijd tegen Willem II. vond bet overweldigend." Op 18 mei vertrok Maxwell naar buis, vergezeld door zijn moeder en met in de tas de Rinus Micbels Trofee. Voor bem bet begin van een ultra lange vakantie, die hij meer dan verdiend beeft. De linksback keert pas op 5 juli terug in Amsterdam. De lange periode van rust zal bem goed doen. Hij miste dit seizoen bijna geen wedstrijd, maar bad geen Kerstvakantie omdat bij in de winter met bet Braziliaanse elftal - tevergeefs overigens - plaat sing voor de Olympische Spelen probeerde af te dwingen. Op bet moment dat dit verbaal gele zen wordt, is Maxwell daar, waar bij bet liefst is: „Lekker op bet strand leven. Veel barbecuen, zee vissen, helemaal niets doen en veel vrienden en familie bezoeken. Wellicht maak ik nog een toer door Brazilië of ga ik naar de eilandjes voor de kust, dat weet ik nog niet. Ik ben best moe en heb bard rust nodig. Ik kijk er ook naar uit om straks op bet strand naar de TV-beelden van EURO 2004 te kijken. Lekker aan de barbecue met mijn vrienden om me been, kijken naar boe mijn teamgenoten bet doen. We gaan veel bel len en e-mailen, hebben we afgesproken. Vooral met Zlatan Ibrahimovic. Met bem heb ik een bij zondere band opgebouwd. Zlatan is een grap pige, intelligente jongen. We hebben dezelfde zaakwaarnemer en passen goed bij elkaar. Mis schien schiet bij Zweden wel naar de Europese titel", besluit de vriendelijke Ajacied met een grote lach. Voor de Ajax-fans is bet te hopen dat de Zweed niet al teveel zijn best doet in Portugal en dat de optie in bet contract van Maxwell rechtsgeldig is. Want dan blijft bet duo'gewoon' in Amsterdam. van twee jaar geleden en die van nu. Dit is de titel van de jeugd. We hebben veel jonge spelers moeten inpassen, maar de hoge verwachtingen van fans en pers bleven. Dat maakte bet moei lijk, dit seizoen. We hebben niet constant gespeeld, maar dat vind ik logisch als ik naar de jeugdige samenstelling van de selectie kijk. De beloning voor een prachtig jaar was de huldi ging op het Leidseplein. Twee jaar geleden mocht dat niet, maar nu was bet een prachtig schouwspel en een uniek moment om daar te staan. 'Wij, de spelers van Ajax, zijn mede ver antwoordelijk voor bet geluk van alle mensen die daar staan', bedacht ik me; een rustgevende gedachte. Mijn moeder stond ook op bet bordes. Ze bad al lang geleden een trip naar Nederland gepland. Toevallig liet de titel op zicb wachten, waardoor ze bet feest kon meemaken. Ook zij

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 7