Jong Ajax pakt de dubbel Afsluiting met winst deBOUD'S INN aiax- NU te koop!! €15,95 shop Top en Flop Het Ajax zomerseizoen is begonnen! Ajax Life nummer 20 29 mei 2004 TOP FLOP Cj R O ENH O F OPTIEK ik overal gelezen heb." Jong Ajax speelde met jongens die zich het hele seizoen hebben inge zet voor het elftal. Op papier was de opstelling minder dan die van de opponent, maar behou dens de eerste 25 minuten was dat op het veld niet te zien. „Feyenoord kwam, na een fout in onze achterhoede, door een treffer van Lurling vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Vanaf de 25ste minuut waren wij de beter voetballende ploeg en dat zijn we de rest van de wedstrijd ook gebleven. Vlak voor rust werd het gelijk. Robin Muller van Moppes rondde een door Culina en Krohn-Deli opgezette aanval af. Na de pauze verving Stanley Aboraa, spits van de Ai, rechtsback Emanuel Boakye uit de A2. Die was geblesseerd aan zijn lies. We moesten enkele omzettingen doen, maar één van de eerste balcontacten van Aboraa stelde Krohn- Deli in staat de 2-1 binnen te schieten. Aboraa tekende zelf voor de 3-1. Hij kapte drie tegen standers uit en schoot van buiten het straf schopgebied met links in de verre hoek raak." De 3-1 voorsprong voor Jong Ajax bleek vol doende. José Valencia werd in de slotfase na een handsbal uit het veld gestuurd. De toege kende strafschop werd benut, maar verder dan 3-2 kwam Feyenoord niet. „Na afloop was het redelijk rustig in de bus en in de kleedkamer", aldus Van 't Schip. „Na de kampioenswedstrijd - uit bij PSV - hebben we de titel gevierd. Drie dagen voor de bekerfinale zijn we met de hele groep in de stad uit eten geweest en hebben we daarna nog wat gedronken. Dat was het eigenlijke afscheid. Bij terugkeer van de beker finale wachtte ons een aangename verrassing in de ArenA. Daar stond al het personeel met vlaggetjes op ons te wachten en werden we door hen toegezongen. Dat hadden we niet verwacht en was daarom des te leuker." Jong Ajax hervat op 14 juli de training. ZEIST - Jong Ajax heeft in het seizoen 2003/2004 zowel de landstitel als de beker gewonnen. Een geweldige prestatie van het door John van 't Schip en Marco van Basten getrainde elftal. Door Arnout Verzijl De omstandigheden waaronder de bekerfinale voor reserveteams werd gespeeld, waren natuurlijk bedroevend. Op het KNVB Sportcen trum te Zeist, voor het oog van nog geen hon derd toeschouwers, werkten de elftallen van Jong Ajax en Jong Feyenoord de wedstrijd af. Het was allemaal het gevolg van de uit de hand gelopen competitiewedstrijd tussen beide elf tallen. Ajax kreeg daarvoor door de tuchtcom- missie van de KNVB een boete opgelegd van 30.000. Bovendien moet Jong Ajax in het nieuwe seizoen drie wedstrijden zonder publiek spelen. Het schikkingsvoorstel van de aanklager van de KNVB was een boete van 15.000 en een aftrek van drie punten. Daar mee ging Ajax niet akkoord. John van 't Schip: „Ongeveer zes dagen van tevoren vernam ik waar de wedstrijd gespeeld zou woTden. Het was de bedoeling om dat voor ons te houden, maar toen we via andere kana len hoorden dat de speelplaats al her en der bekend was, hebben Marco en ik besloten de selectie in te lichten. De spelers hebben recht om te weten waar ze een finale spelen, want dat komt hun voorbereiding ten goede. Het is dus onjuist dat ik pas in de bus op weg naar Zeist heb gezegd waar we gingen spelen, zoals Landskampioen T-shirt Gehele nieuwe Adidas Ajax uit-collectie AJAX leden 10% korting Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl stopte een strafschop van Tom Caluwé. De rebound was echter voor de speler van Willem II, waardoor beide ploegen met 1-1 gingen rusten. Ondanks het feit dat er niets meer op het spel stond, werd het een hele aardige tweede helft. Anthony Obodai verving Rafael van der Vaart en was vervolgens overal op het veld te vinden. In 45 minuten tijd bekroonde hij zijn goede spel met zijn eerste twee treffers voor Ajax: „Ik maakte er 1-2 van en dat gaf een heerlijk gevoel. Ik ben blij dat het goed ging, want we wilden deze wedstrijd per se winnen." Obodai mist waarschijnlijk de start van het volgende seizoen omdat hij met Ghana naar de Olympische Spe len gaat. Koeman: „Anthony zorgde voor veel dreiging. Hij was overal op het veld te vinden en bracht veel diepgang in zijn spel. Dat hadden we nodig." Ook Daniël de Ridder maakte zijn eerste treffer voor de Amsterdammers. Met een fraaie lob liet hij doelman De Vlieger in de laatste minuut kansloos.Tevens gaf hij twee assists. „Ja, het was een goede wedstrijd voor me. Mijn doel punt? Ik zag dat Tomas Galasek diep ging spe len. Toen vertrok ik op randje buitenspel en schudde mijn man af. Ik nam de bal met mijn knie mee en toen ik opkeek, zag ik de keeper ver voor zijn doel staan. Een mooie treffer, jammer dat de competitie afgelopen is!" Ronald Koeman heeft zijn mannen op woensdag 7 juli voor het eerst weer bij elkaar. Drie dagen later staat de eerste oefenwedstrijd op het programma, tegen FC Omniworld in Almere. Anthony Obodai maakte tegen Willem II zijn eerste twee treffers in Amsterdamse dienst. TILBURG - Met een klinkende 2-5 overwinning op Willem II heeft Ajax het seizoen 2003/2004 positief afgesloten. Anthony Obodai ontpopte zich in Tilburg tot de verras sende uitblinker. Met twee treffers had hij een aanzienlijk aandeel in de zege. Ronald Koeman liet zich na afloop dan ook zeer positief uit over de 21-jarige Ghanees. Door Amout Verzijl De Ajax-trainer passeerde Bogdan Lobont in Til burg ten faveure van Maarten Stekelenburg. De geblesseerde Julien Escudé werd vervangen door Zdenek Grygera en Daniël de Ridder mocht als rechterspits opereren, omdat Steven Pienaar vervroegd met vakantie was gestuurd. De Zuid- Afrikaan moet in juni alweer voor zijn land uit komen in diverse interlands. Tom Soetaers speelde, zoals gebruikelijk de laatste weken, linksbuiten. Dat ging ten koste van Victor Sikora, waarvan gezegd wordt dat als een geïnteres seerde club zich meldt, hij mag vertrekken. Het was ook de Belgische vleugelaanvaller, die in de gezapige eerste helft de score opende door een voorzet van De Ridder koppend af te ronden. Op slag van rust profileerde Stekelenburg zich. Hij Het kampioenschap: AMSTERDAM - Ajax moet weer 'onder scheidend' voetbal gaan spelen, zei Louis van Gaal toen hij op het Amsterdamse nest terugkeerde. Ronald Koeman (41) vertelde al enkele malen dat dit in het 29ste kampioensjaar lang niet altijd het geval was. Speciaal voor Ajax Life blikt de oefenmeester terug op de drie beste en slechtste wedstrijden die de club dit seizoen onder zijn hoede speelde. Door Sander Zeldenrijk 1. Ajax-AZ 3-2 „Dat vond ik absoluut onze beste wedstrijd. Een duel waar alles in zat. Goed voetbal, span ning, emotie en natuurlijk een beslissend doelpunt in blessuretijd. In de eerste helft liep het bij ons niet en kwamen we erg snel op ach - terstand. In de tweede helft gingen we alles of niets spelen, ledereen zat te wachten op het moment dat AZ door zijn hoeven ging." 2. PSV - Ajax 2-2 „Deze wedstrijd noem ik omdat we in Eindho ven tot twee keer toe van een achterstand terugkwamen. Bovendien toonde het elftal vee! veerkracht omdat we een groot gedeelte van het duel met 10 man moesten spelen na de rode kaart van Rafael van der Vaart. Toch ver anderde ik daarna niet veel aan het systeem. We bleven één op één spelen. Zlatan speelde voorin een goede partij. We bleven voortdu rend gevaarlijk en dreigend. De ploeg toonde in dat duel gewoon heel erg veel karakter." 3. AC Milan-Ajax 1-0 „Vooraf was ik erg benieuwd hoe we er voor zouden staan. We moesten enkele nieuwe jongens inpassen en speelden tegen de titel houder in de Champions League. Vorig sei zoen deden we het goed tegen Milan en nu moesten we meteen met de billen bloot. AC Milan heeft een ploeg die laat voetballen. Zij wachten op dat ene moment en slaan dan meedogenloos toe. Rafael van der Vaart had in de slotseconde moeten scoren, maar Dida verrichte een formidabele redding. Uitein delijk verloren we, maaT het was een wed strijd die op dat moment veel vertrouwen gaf voor de toekomst. Helaas is dat er lateT op Europees niveau niet uitgekomen." 1.NAC-Ajax 4-0 „Een wedstrijd waarin we veel,heel erg veel, weggaven. Bij de tegenstander lukte boven dien alles. Met name in de tweede helft zijn we daar helemaal weggespeeld. We namen alle risico's en zij hadden volgens mij wel tien keer kunnen scoren. Een complete offday. Nu, maanden lateT, kan ik het nog niet precies verklaren. Dit soort wedstrijden zit er gewoon af en toe tussen." 2. Club Brugge - Ajax 2-1 „Het laatste groepsduel in de Champions League. Een wedstrijd waar we eT hadden moeten staan om Europees verder te beke ren. Een moeilijk duel gezien de omstandig heden. We misten Tomas Galasek en Steven Pienaar, maar daar is al genoeg over gezegd en geschreven. Ik koos ondanks hun afwezig heid voor een voetballend middenveld, maar we gingen mee in hun fysieke strijd, terwijl we dat juist hadden willen ontlopen. Voor Bogdan Lobont was het ook vervelend, want hij speelde tot aan die wedstrijd prima. Aan beide treffers was hij echter medeschuldig." 3.Ajax- NAC O-I „Bekerduels yormen de snelste weg naar een prijs. Bovendien stroomde Ajax als geplaatste club ook nog later in. Deze wed- strijdkwam een paar dagen na de uitschake ling in Brugge. Daardoor deed het bekerver- lies nog eens extra pijn. Het lukte weer niet." Groenhof Optiek - de 'oogbegeleideri van Ajax, heeft exclusief in zijn assortiment de originele Ajax zonnebrillen collectie! Nu voor slechts €39,50 Groenhof 154-155 - Amstelveen www.groenhofoptiek.nl 020 - 641 39 19 info@groenhofoptiek.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3