Ajax Life nummer 19 15 mei 2004 I Branie, bluf en beloften: v.l.n.r. Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Johnny Heitinga en Wesley Sneijder. tijk wet bepalend voor het hete seizoen geweest. Juist daarom is het zo mooi dat we kampioen zijn geworden. Je kunt dit inderdaad de titel van de jeugd noemen. Het perspectief voor volgend jaar is goed. Hopelijk kunnen we de positieve resulta ten doortrekken in Europa. Ik weet dat Louis van Gaal heeft gezegd dat deze ploeg de potentie heeft om de Champions League te winnen. Hij weet natuurlijk wel waarover hij praat en het is lekker te horen dat hij zoveel vertrouwen in ons heeft/'Tomas Galasek moest geschorst toekijken. Hij maakte de festiviteiten op het veld wel in voetbalplunje mee: „Ik zat me echt te verbijten op de tribune. Dat ik uitgerekend tijdens de kam pioenswedstrijd een schorsing uit moet zitten, is heel zuur. Ik zat heen en weer te schuiven op mijn stoel. Gelukkig had ik mijn kinderen bij me, daar had ik steun aan. Na een uur hield het publiek al die papieren schalen omhoog, volgens mij is dat typisch Nederlands. Maar zelfs toen was ik nog niet zeker van het kampioenschap. Ik ben toch wat voorzichtiger. Ja, dit kun je inderdaad de titel van de jeugd noemen. Ik ben namelijk de enige 'oude speler' die nog over is. Dat we dit seizoen niet iedere wedstrijd het spel konden maken, heeft daar wel een beetje mee te maken. Maar de meest bepalende factor van het seizoen is het blessureleed geweest. Daarom speelden we niet altijd even goed. Wel biedt deze titel veel per spectief. Nigel de Jong en John Heitinga zijn dit seizoen doorgebroken. Wat mijn rol in het team is geweest? Ik knap veel werk op, daarvoor word ik ook gewaardeerd. Die rol past het beste bij me." Daniel de Ridder: „Dit had ik echt niet kun nen dromen. Maar het is een geweldig gevoel om hier te staan. Dit is een fantastische ontlading. Ik zit er net bij, maar kan mezelf gewoon kampioen noemen. Dat staat mooi op mijn cv! Nu sta ik zelf op het bordes, terwijl ik een paar jaar geleden nog gewoon met mijn vrienden tussen de sup porters stond op het Leidseplein. Ik kijk ema uit om daaT te staan. Hoe laat ik het maak? Hopelijk laat, maaT morgen moet ik waarschijnlijk spelen in de kampioenswedstrijd van Jong Ajax tegen PSV. Ik ga zo maar eens even vragen of ik inder daad moet opdraven. Is dat het geval, dan houd ik daar natuurlijk rekening mee. Hoef ik niet te voetballen, dan ga ik vanavond behoorlijk laag." Nigel de Jong: „De beslissing dit seizoen zat niet in één wedstrijd. Wij hebben gewoon de minste punten verspeeld. Ik heb het gevoel dat wij meer één team vormen dan PSV. We zijn dus terecht kampioen. Dit geeft een fantastisch gevoel, ik kan het eigenlijk niet omschrijven. Hier hebben we het hele jaar naar toe gewerkt. Het is heerlijk om eindelijk die kampioensschaal, voor 50.000 uitzinnige fans, omhoog te houden. We hebben dit seizoen veel punten laten liggen en hadden de landstitel al veel eerder binnen moeten halen. Maar het is ook wel mooi om in een volle ArenA kampioen te worden. Na de 0-5 bij FC Zwolle was de spanning er bij ons af en wisten we, dat we het thuis mochten afmaken. Daardoor konden we de afgelopen week heel relaxed trainen. Deze landstitel is extra speciaal omdat het afgelopen seizoen veel jonge jongens zijn doorgebroken. Dat is typisch Ajax. Ik prijs me gelukkig dat ik bij deze generatie zit en dat ik al in mijn tweedejaar een kampioenschap mag vieren. Ik hoop dat we deze spelersgroep bij elkaar kunnen houden. En een routinier er bij, zou niet verkeerd zijn. We moeten eerst maar eens kijken wie er blijven en Rafael van der Vaart toont de kampioensschaal die hij zojuist van Rinus Michels heeft mogen ontvangen. wie weg gaan." Rafael van der Vaart is één van de spelers wiens toekomst nog onduidelijk is: „Het interesseert mij niet of we wel of niet goed gespeeld hebben tegen NAC. We zijn landskam pioen en dat gevoel overheerst. Ajax is de beste van Nederland! De eerste helft speelden we heel goed en de tweede helft hebben we rustig uitge- bald. Tsja, die ene kans van mij had er wel in gemoeten, ja. Maar gelukkig liep ik buitenspel, ha! Dit kampioenschap is mooier dan dat van 2002, omdat ik nu wel de laatste wedstrijd mee kon doen. Toen miste ik het einde van de compe titie wegens een knieblessure. Ook nu zag het er naar uit, dat ik het laatste thuisduel zou missen, maar gelukkig was ik net op tijd hersteld van een enkelblessure." Ook Zlatan Ibrahimovic ging helemaal uit zijn dak: „Ik voel me fantastisch, dit is wat we allemaal wilden. Dit is mijn tweede landstitel met Ajax, maar deze doet me meer. Het afgelopen seizoen heb ik een groter aandeel in het kampioenschap gehad. Ik was belangrijker en had meeT verantwoordelijkheid. Helaas ben ik een tijdje geblesseerd geweest. Ik denk dat het duel Ajax - PSV de ommekeer was. Toen we die wedstrijd wonnen, kon er eigenlijk niets meer fout gaan. Het is jammeT, dat we niet verder in de Champions League en de Amstel Cup zijn geko men. De mensen moeten niet vergeten, dat Ajax aan het begin van dit seizoen veel nieuwe spelers moest inpassen en dat we daardoor aan kracht hebben ingeboet. Maar we klagen niet, hoor. Ajax is landskampioen!" Enkele uren later, voor een bomvol Leidseplein, viert Ronald Koeman het kampioenschap samen met zijn spelers. Voor de camera's van AT5 zegt hij: „Het is fantastisch, heel leuk en gezellig. Als het aan mij ligt, vieren we nog heel veel van dit soort feestjes. Ik heb niemand voorbereid op de feestelijkheden op het Leidseplein, dat moeten ze zelf ondervinden. En zo te zien lukt dat aardig. Als tTainer probeer ik nog een beetje rustig te blijven, maar als speler mag je helemaal uit je dak gaan." Zich richtend tot het publiek: „Ik wil iedereen bedanken voot de steun, het was toch een moeilijk seizoen. Kampioenen, kampioenen, kampioenen olé olé!" Het brein achter het succes.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3