Geen zomer zonder Ajax! I GROENHOF OPTIEK 15 MEI 2004 NUMMER 19 AJAX LIFE Ajax is landskampioen! AMSTERDAM - Op het veld vallen de spelers elkaar van dolle vreugde in de armen. Langs de lijn gaan de armen gestrekt de lucht in. Omringd door tientallen fotografen feliciteren Ronald Koeman, Ruud Krol en Tonnie Bruins Slot elkaar hartstochtelijk. De missie is geslaagd. Ajax is kampioen! Koeman even later overtuigd: „Dit is het kam pioenschap van de jeugd." Door Jeroen Haverkort, Patrick Leemans, Daan Schippers en Arnout Verzijl Als ogen zouden kunnen praten, dan spreekt Johnny Heitinga hemels geluk. „Dit is waanzin nig! Ongelooflijk mooi. Je ziet, dromen bestaan echt en zijn geen bedrog. Hier heb ik zo lang over gefantaseerd en nu is het zo ver. Geweldig!" Het is begrijpelijk dat uitgerekend de 20-jarige ver dediger zijn vreugde wel van de daken kan schreeuwen. Wie twijfelde er niet of hij ooit nog op het hoogste niveau terug zou keren, na twee zware knieoperaties. Hijzelf in ieder geval wel. Zelfs toen hij op 17 oktober vorig jaar in de thuis wedstrijd tegen FC Volendam zijn rentree in Ajax 1 maakte. 'Kan ik het niveau nog aan' en 'krijg ik weer last van mijn knie'? Angstige gedachten spookten door zijn hoofd. Maar zie, ruim een half jaar later is Heitinga de twijfel voorbij. De wereld ziet er ineens rooskleurig uit. Hij is uitgegroeid tot vaste waarde in het hart van de Ajax-defensie en hem wacht een mooie zomer met het Neder lands elftal in Portugal. Het kan snel gaan. „Ik heb een engeltje op mijn schouder, dat kan niet anders. Vanavond ga ik een aardig feestje vie ren", aldus Heitinga na afloop van de wedstrijd. „Ik heb mijn zware knieblessure achter me kun nen laten. Daarom is deze titel heel speciaal voor me." Samen met Wesley Sneijder speelt de verde diger al sinds de E-junioren bij Ajax. De 29ste landstitel wordt uitbundig gevierd. In 1918 vierde Ajax de eerste titel, de 28ste werd twee seizoenen geleden behaald. Vorig jaar ging PSV er eventjes met de schaal vandoor, maar afgelopen zondag was het weer de beurt aan Amsterdam. Gezien het potentieel van de selectie verdient het bordes op het Leidseplein wellicht een grondige opknapbeurt. Want in Eindhoven dreigt een leegloop, terwijl het verschil met Feyenoord per jaar groter wordt. Als Ajax erin slaagt de selectie bij elkaar te houden, gloort er in de nabije toe komst nog veel meer moois. Technisch Directeur Louis van Gaal: „Natuurlijk willen wij onze ploeg bij elkaar houden. Dat is de insteek. Vorig jaar hebben we goed gepresteerd in de Champions League. Dit jaar viel dat tegen. Maar als we deze groep bij elkaar kunnen houden, zou dat heel mooi zijn. Maar daarover bestaat nog geen dui delijkheid. Net zo min als bekend is wat wij op de transfermarkt gaan doen. We hebben behoefte aan een goede rechtsbuiten. Maar dat betekent niet dat we die ook gaan halen." Vast staat dat Andy van der Meyde bovenaan het lijstje van de club staat. Een grijns van oor tot oor siert het gelaat van Ronald Koeman als hij in het speciale kampioensoverhemd de persruimte binnen komt. „We zijn het eindelijk geworden", verzucht maakt na dit resultaat natuurlijk niks meer uit. Hier hoopte ik op toen ik voor Ajax koos. We waren voot aanvang best zenuwachtig. Na de snelle 1-0 had ik verwacht dat we beter in de wedstrijd zouden komen. Ik speelde niet goed, maar eigenlijk speelde iedereen beneden zijn niveau. Na die 2-0 was de buit binnen en werd de wedstrijd goed uitgespeeld. We zijn kampioen en dat is het belangrijkste." Wesley Sneijder schoot Ajax al na tien minuten spelen op voor sprong. Van zijn treffer ging een bevrijdende werking uit: „Het maakt mij niet uit wat ik van avond ga drinken. Alles is goed: bier, baco, cham pagne. Dit is mijn eerste kampioenschap. Die schaal voelt heerlijk aan! Dit smaakt naar meer! Ik ben zo blij en opgelucht, want het kampioen schap zat er al een tijd aan te komen. Dat het uit eindelijk thuis gebeurt, in de eigen ArenA voot onze eigen supporters, maakt het eigenlijk alleen maar mooier. De sfeer in de kleedkamer was heel uitbundig. Hier hebben we met zijn allen naartoe geleefd. NAC speelde niet slecht. Wij konden ook niet echt het spel maken. Zelfs na de 1-0 gebeurde dat niet.Toen de 2-0 viel, was het voorbij. We hebben een jong team. Dat is natuur de Zaandammer. „Dit shirt hing de hele week al aan de kapstok, misschien zelfs al langer. Op een gegeven moment keek ik er niet meer naar om. Maar het maakt nu niet meer uit hoe we eruit zien. Ik zal hem tot het laatste moment aanhou den. En mijzelf kennende zal het vanavond erg laat worden." Koeman is duidelijk over het afge lopen seizoen: „Er is genoeg verteld en gezegd over dit seizoen. We hadden ons willen dooront wikkelen en deels is dat niet gelukt. De jonge leeftijd van de ploeg maakte dat niet altijd mogelijk. Misschien was het voor sommige spe- overal rekening mee. Het gebeurt niet ieder jaar dat er spelers als Nigel de Jong en Wesley Sne ijder doorbreken." Bogdan Lobont gaat op het veld helemaal uit zijn dak: „Eindelijk kampioen. Het zat er aan te komen en wanneer het dan gebeurt, is eigenlijk niet zo belangrijk. Het is amazing, wonderfull! Dit wordt mijn eerste keer op het Leidseplein. Ik kijk er echt naar uit. Het moet iets fantastisch zijn en ik ga er zeker van genieten." Ook Tom Soetaers,neo-Ajacied,is door het dolle. De Belg is sinds kort weer basisspeler: „De wedstrijd tegen NAC was niet goed, maar dat Iers soms te veel en ging het allemaal te snel. ledereen is altijd heel kritisch op Ajax en daar hebben we niet altijd aan tegemoet kunnen komen. Het was een seizoen met ups en downs, vooral de uitschakeling in de Champions League was een klap. Vervolgens zijn we toch weer naar elkaar toegegroeid." De ontwikkeling moet komend seizoen voortgezet worden, ledereen is ervan overtuigd dat dit team alleen nog maar beter kan worden. Maar eerst volgt voor sommi gen nog het EK in Portugal. Koeman: „Dat is voor hen die gaan natuurlijk een fantastisch toernooi. We moeten er alles aan doen om de spelers genoeg tijd en rust te geven om te herstellen. Misschien begin ik daar deze week al aan." Maar de grote vraag is welke spelers volgend seizoen het Ajax-shirt nog dragen. Ibrahimovic, Van der Vaart en Maxwell staan volop in de belangstel ling van internationale topclubs. „Mijn gevoel zegt dat iedereen graag wil blijven, maar we moeten nu tijd en rust nemen voor gesprekken om daar een beter beeld van te krijgen. Natuur lijk bestaat de kans dat er spelers weggaan. Er is echter niemand bij de club geweest om over een speler te onderhandelen. Maar we houden Tomas Galasek krijgt een slokje champagne van Bogdan Lobont. Daniel de Ridder is trots op de titel waar ook hij Groenhof Optiek - de 'oogbegeleider' van Ajax, heeft exclusief in zijn assortiment de originele Ajax zonnebrillen collectie! Nu voor slechts €39,50 Groenhof 154-155 - Amstelveen www.groenhofoptiek.nl 020 - 641 39 19 info@groenhofoptiek.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 2