I lA^l! Ajax is kampioen* SERUICI v? r&J' Gelatenheid bij 'kampioenswedstrijd' Jong Ajax £f?S AJAX LIFE IEDERE TWEE WEKEN THUIS ONTVANGEN V. JAARGANG 11, NUMMER 19 ZATERDAG 15 MEI 2004 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. J kl r» 1 émmmm si»oi> t w e o i a\ www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam AFC Ajax/SVA: www.ajax.nl/sva Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020 - 3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Patrick Leemans, Sander Zeldenrijk, Martijn Mooiweer, Jeroen Haverkort en Nathalie Nuiten. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Theo Wijland Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Chiel Wilbers Coverfoto: PRO SHOTS/Stanley Gontha Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en open baarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport 81 Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 29 MEI 2004 «WW*» kwam de wedstrijd doods over. Wij hebben vanaf de kant geprobeerd de wedstrijd te beïnvloeden, maar het was niet best." Niet doods, maar wel alleszins gelaten, is de sfeer op de tri bunes. Kenmerkend daarvoor is de oproep van de speaker aan iemand om zijn bril met gouden montuur in de bestuurskamer op te halen. Hij is in ieder geval niet van de aanwezige Heerenveen-trainer Foppe de Haan. Ook de oproep van de speaker, vlak voor tijd, om het veld niet te betreden, wordt met een gelaten lach toege juicht. De Toekomst stroomde vol voor de ontmoeting tussen Jong Ajax en Jong SC Heerenveen. AMSTERDAM - Dat de ongeregeldheden na afloop van Jong Ajax-Jong Feyenoord sporen zouden nalaten, daar was geen twijfel over mogelijk. Dat bleek ook uit het eerste duel van Ajax' tweede elftal op De Toekomst na de 'bewuste donderdag'. De confrontatie tussen Jong Ajax (nummer 1) en Jong SC Heerenveen (nummer 2) had de kampioenswedstrijd moeten zijn. Het werd een gezapig potje zomer avondvoetbal. „De eigenaar van een bril met gouden montuur kan die in de bestuurskamer komen ophalen." Doot Daan Schippers De gevolgen van de ongeregeldheden na afloop van Jong Ajax-Jong Feye noord zijn direct merkbaar wanneer de bestuurder zijn auto linksaf draait in de richting van het parkeerterrein van De Toekomst. Want niet alleen de klappen die Feyenoorders Robin van Persie en Jorge Acufïa twee weken eerder opliepen, waren een doorn des aanstoots. Ook de parkeerproblema- tiek was enorm. Overal stonden auto's, geen stuk asfalt of stuk gras bleef onbenut en voor hulpdiensten was er indien noodzakelijk nauwelijks een doorkomen aan. Reden dat een groep oudere heren voor de wedstrijd tegen SC Heerenveen de ingang van het parkeerterrein afzet en alleen 'geoorioofde bezoekers' binnenlaat. Dat levert even hilarische als patheti sche taferelen op, wanneer een man met zijn auto de boel blokkeert en een flinke opstopping veroorzaakt. Voor de heren - het is aan hun kleding onmogelijk te zien door wie ze zijn ingezet (door Ajax? „Ook ja.") - geen probleem: de auto die in de weg staat, wordt gewoon genegeerd en anderen worden er langs geleid. En inderdaad, het parkeerterrein is lang niet zo vol als twee weken eerder, hoewel alle officiële plaatsen bezet zijn. Een tweede verschil in vergelijking met twee weken eerder zijn de vijf beveiligingsmedewerkers bij de ingang van De Toekomst. Iedere bezoeker wordt gefouilleerd en geen tas komt het complex binnen zonder grondig doorgespit te zijn. Het toe- Nu dus niet. Volgens Marco van Bas ten, samen met John van 't Schip trai ner van Jong Ajax, een enorme teleur stelling voor het elftal. „Die jongens wilden het seizoen het liefst op een leuke manier afsluiten, nu heerst er twijfel alom." Die twijfel komt ook tot uiting in de wedstrijd, die voor beide teams van groot belang is. De eerste helft wordt gemarkeerd door veel fou ten en onzorgvuldigheid, maar levert voor Ajax de beste kansen op. Het tweede kampt met veel afwezigen. Daardoor staat Robin Muller van Moppes rechtsback en wordt het team aangevuld met spelers uit de Ai, Ryan Babel, Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson. Het is laatstge noemde die vlak voor rust de enige treffer van de wedstrijd maakt. Een vrije trap van Michael Krohn-Dehli, volgend jaar RKC Waalwijk, wordt door de A-junior achter ex-Ajax- keeper Boy Waterman gewerkt. Ook in de matige tweede helft kan Jong SC Heerenveen doelman Maarten Steke lenburg nauwelijks op de proef stel len. De spannende slotfase blijft zon der goals, waardoor Jong Ajax uitein delijk met 1-0 zegeviert. Van Basten: „Er zat een bepaald soort verkeerde spanning op de wedstrijd, er werd weinig initiatief genomen. Op mij schouwersaantal benadert bijna het aantal van de wedstrijd tegen Jong Feyenoord. Zegt de ene supporter tegen de andere: „Belachelijk dat we gefouilleerd worden!" Zegt de ander: „Dat was te verwachten." Gelatenheid alom dus op de tribune. Dit keer geen vuurwerk, geen spandoeken, maar wel een mobiele bierstand die goede zaken doet. Amsterdamse schlagers brengen de sfeer er goed in, terwijl de paar aanwezige agenten rustig staan te keuvelen. De sfeer is zoals de sfeer op De Toekomst behoort zijn: gemoe delijk, gezellig en zonder welk spoor tje agressie of hooliganisme dan ook. Hoewel er niets meer te merken is van de problemen na afloop van de wed strijd tegen Jong Feyenoord, is duide lijk dat al het geroezemoes over slechts één ding gaat. De consequen ties zijn dan ook groot. Niet in het minst omdat een groep jonge talent volle spelers deze avond tegen SC Heerenveen het kampioenschap nu niet in de wacht kan slepen. STRAF Reden daarvoor zijn de drie punten die de openbare aanklager van de KNVB Jong Ajax in mindering wil brengen. Dit naast een boete van 15.000 euro. Die drie belangrijke pun ten zijn er de reden van dat Ajax tegen Jong SC Heerenveen de titel nog niet binnen kan halen. De Friezen staan tweede in de Reserve Eredivisie B met s slechts één punt achterstand op Ajax. 1 Winst op Heerenveen had voor Ajax 1 één speeldag voor het einde van de s competitie voldoende kunnen zijn. Iedere bezoeker van het complex werd bij binnenkomst gefouilleerd. BEDRUKTE GEZICHTEN Niemand die het dan ook waagt om na afloop van de negentig minuten één stap op het veld te zetten. Slechts enkele bossen bloemen wijzen op iets in de richting van wat een feestje had moeten zijn. De spelers weten dan al niet hoe snel ze de kleedkamer op moeten zoeken. Daniël de Ridder: „Het is allemaal een beetje dubbelzijdig. Aan de ene kant is Ajax verantwoor delijk en de club moet daar wel voor gestraft worden. Aan de andere kant is het niet terecht dat de jongens van het tweede, die nergens wat mee te maken hebben, gestraft worden met drie punten in de mindering. Een aan tal heeft zelfs meegeholpen Feyenoor ders te ontzetten." Om die reden is Ajax in beroep gegaan tegen het straf- voorstel van de KNVB: zodat de spor ters niet de dupe worden voor iets waar ze niets mee te maken hebben. Onder meer op aandringen van Marco van Basten. „Het is vreemd dat jongens die in principe niets gedaan hebben, bestraft worden met drie punten in de mindering. Het is te hopen dat de KNVB ook ziet dat je deze jongens niet op deze manier moet straffen, maar de straf moet toe spitsen op een aantal toeschouwers dat zich beeft misdragen." Bestuur, directie en trainers hebben in geza menlijk overleg besloten om tegen het strafvoorstel van de KNVB in beroep te gaan. In plaats van punten aftrek pleit Van Basten voor een alter natieve straf. „Een hek om het veld heen kan iets zijn. De voetballerij zit er betalen contributie van 25 Euro af te schrijven. Achternaam: Voorvoegsel:Voorletters: Adres: de Supporters - :eningnummer de te Postcode/Plaats: Geboortedatum: Telefoon: Rekeningnummer: Naam rekeninghouder-. Datum: M/V Handtekening: Stuur deze bon of kopie in een envelop zonder postzegel aan: Ajax Life, antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam Z.O. (Kopie van geldig legitimatiebewijs bijvoegen) Word lid en ontvang 'Bob ontmoet... deel 1'. Ceefje een automatische incasso af, dan ben je verzekerd van 'Bob ontmoet... deel 2'. Aan het einde van het seizoen 2004/2005 ontvangen alleen leden die een automatische incasso hebben afgegeven deel 2 van 'Bob ontmoet...'. Voorrang bij aankoop kaarten Ajax Life 20X per seizoen 25% korting op Ajax Magazine 10% korting in de Fanshop Exclusieve aanbiedingen bij Ajax Direct Activiteiten/evenementen/feesten Verschillende toernooien (Indoor Challenge) Busreizen naar thuis- en uitwedstrijden Kortingsacties, zoals Ajax Jaarboek niet op te wachten dat een aantal jon gens voetbal gebruikt om zich te mis dragen. Ajax erkent schuld, maar gaat er niet vanuit dat mensen zich zullen misdragen." Als gebaar van goede wil, is het een optie om de bekerfinale tegen Jong Feyenoord te laten voor wat het is. Van Basten: „Dat kan op zich een goed gebaar zijn, maar dan moeten we wel kampioen worden." Na bet duel tegen Jong SC Heeren veen bleef Jong Ajax in ieder geval zonder bloemen en champagne en waren de vrolijke gezichten veT te zoe ken. Iets wat zonder de rellen na het duel tegen Jong Feyenoord absoluut anders was geweest. De kans dat Jong Ajax het kampioenschap alsnog bin nenhaalt, is groot. Dan moet in ieder geval het duel tegen Jong PSV win nend worden afgesloten. Op het moment van schrijven was de uitslag van deze wedstrijd nog niet bekend. Ook is niet bekend of de bril met gou den montuur is afgehaald.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 15