Speler van het Jaar Ajax in de bus La Ferme aOr m VACATURE Bestuursleden Supportersvereniging Ajax Ajax Life nummer 19 15 mei 2004 KREDIET COHEN Ondertussen vliegen er enkele bier blikjes door de lucht. Deze zijn vooral gericht op een tiental personen dat tegen de regels in op de bushokjes plaatsneemt. Verder blijkt Rafael van der Vaart een aardige spreek- -if Guus van Ham Veiling groot succes Evenementenkalender SVA en Ajax Ci gaan internationaal ifI V«|A OroaMMMM Noor 3T lertjes zingen zelf trouwens net zo hard mee. De tweede helft is slechts een forma liteit. Koeman wordt enkele malen toegezongen, Van der Vaart mist een dot van een kans en Sonck speelt tij dens het warmlopen spelletjes met het publiek bij de cornervlag. Iedere keer als de Belg die hoek nadert, wordt hij toegezongen door de sup porters. De aanvaller kan er hartelijk om lachen en moedigt het publiek aan om de volgende keer nog harder te zingen. Ook hij zit duidelijk goed in zijn vel. Niet zo gek, een week eer der scoorde hij tegen FC Zwolle drie keer en nu wordt hij landskampioen in zijn eerste seizoen in Amsterdam. Het is 16:i6 uur. Scheidsrechter Roelof Luinge blaast voor het laatst deze middag op zijn fluit. Spelers rennen als dolle stieren het veld op. Zlatan bespringt Maxwell en de twee knuffelen elkaar zowat onder de grasmat van de ArenA. Ook op de tribunes vlechten honderden armen zich ineen, ledereen feliciteert elkaar. Het is een orgie van gelukza ligheid. Johnny Heitinga wordt toe gezongen door Vak 410 en steekt zijn beide duimen op naar het sfeervak. Terwijl iedereen elkaar omarmt, betrekt de aanhang een afwezige in de feestvreugde. 'Litmanen oho, Litmanen oho'. Op deze manier maken de supporters hem ook deel genoot van de feestvreugde. METRO Na de huldiging op het veld is het de hoogste tijd voor de fans om richting het Leidseplein te gaan. Daar doet zich in deze nieuwe situatie toch een probleem voor. In De Meer wandelde men groepsgewijs via de Midden weg richting het centrum, maar lopen vanaf de ArenA naar de Stads schouwburg staat vandaag bij slechts een enkeling op het pro gramma. Nee, de metro is het tover- WOOTd. Het gemeentelijk vervoersbedrijf heeft rekening gehouden met een meer dan gemiddelde drukte en er staan genoeg metro's klaar om de supporters vanaf station Strandvliet (bij het supportershome) naar het stadscentrum te brengen. Toch zijn er veel waaghalzen die zonder gel dig kaartje over het andere spoor op het perron klimmen. „Ik ga mijn leven niet op het spel zetten voot 0,70 eurocent", zegt iemand. „Maar ja, het blijft een Jodenclub,haha." Eenmaal in de metro is het vooral een kwestie van overleven. Dronken supporters maken veel herrie en tes ten al springend de vering van de metro. Penetrante zweetluchten nemen bezit van de kleine ruimte en ook de ramen kreunen onder het harde gebonk van supportersvuis ten. Toch blijft alles heel en komt men ongeschonden op de eerste halte in de buurt van het Leidse plein. Aangezien iedereen op een andere locatie de metro wil verlaten is het nog een behoorlijk gevecht om uit de dampende mensenmassa te komen. Met enkele ellebogen en knietjes, komt men echter een aar dig eind. Vanaf het Weesperplein is het een ruim kwartier lopen naar het Leidse plein. Daar staat rond de klok van zessen al een gigantische mensen menigte. Gebouwen, bushokjes, bomen en vrachtwagens worden beklommen. Mensen wurmen zich als mieren naar een plekje dat hen een fraai uitzicht biedt op het bal kon van de stadsschouwburg. Daar gaat het feestgedruis straks pas echt beginnen. Als Rafael van der Vaart met de schaal het bordes opspringt, is er niemand die iets kan zien.Tientallen fakkels en rookbommen zorgen wel iswaar voor een fraaie sfeer, maar de spelers worden onzichtbaar. Alleen zij die helemaal vooraan staan, ont springen de dans en genieten het privilege om één te worden met de feestende en beschonken spelers. Zelfs op de aanwezige videoscher men is het lastig om een speleT met de schaal te ontdekken. AMSTERDAM - Maxwell en Nicolae Mitea zijn dit seizoen gekozen tot Speler en Talent van het Jaar. Maxwell kreeg de Rinus Michels Trofee uit handen van Louis van Gaal. De 'TD' voegde daaraan toe: 'ik hoop dat je blijft'. Nicolae Mitea, het Roemeense tie nertalent, kreeg zijn Marco van Basten Trofee uit handen van assis tent-trainer Ruud Krol. 'Je bent een kleine speler die tot grote daden in staat is', waren mooie woorden voor de sympathieke Roemeen. In tegenstelling tot de Speler van het jaar, wordt het Talent van het Jaar gekozen door de technische staf van Ajax. De supportersvereniging verloot twee gesigneerde shirts onder de fans die het fanatiekst hun Top3 hebben doorgestuurd na een wed strijd. De winnaars van het gesigneerde Ajax-shirt zijn Jos Hemme en San- der Ton. Zij ontvangen hun prijs zo snel mogelijk thuis. Verder verloot de SVA 100 Ajax-pakketten (bestaande uit een pet, sjaal, nek- lint en mini-shirt en pen) onder alle andere inzenders. Deze zullen in de loop van de maand worden verstuurd. stalmeester en krijgt burgemeester Job Cohen voor het eerst applaus in plaats van een fluitconcert. Ook de Ajax-supporters beseffen dat de hoogste ambtenaar van Amsterdam het mogelijk heeft gemaakt alsnog een huldiging op het Leidseplein te houden. Een gebaar dat hem veel krediet heeft opgeleverd. Na anderhalf uur zingen ('en we zwaaien met z'n allen naar De Kuip'), hossen, vuurwerk afsteken en drinken komt er een eind aan de geslaagde huldiging. Gelukkig blijft het op het plein redelijk rustig en hoeft de politie nauwelijks in actie te komen. Ook die boodschap van burgemeester Cohen was dus duide lijk overgekomen. Als het feest uit de hand zou lopen, dan was het Leidse plein in de toekomst geen optie meer voor een Ajax-feestje. De sup porters hebben zich Ajax-waardig gedragen. Volgend jaar weer? AMSTERDAM - Buschauffeur Gerand heeft een fraai gemiddelde. De sympathieke Wormerveerder reed Ajax in zijn derde jaar voor de tweede keer naar een huldiging. De 'day after the night before' stond hij weer zo fit als een hoentje op het parkeerdek om Jong Ajax naar Eindhoven te rijden. „Het was geweldig. Ik had een spe ciale sirene op de bus zodat we op de openbare weg makkelijk door de menigte konden. Toen we vlak bij de stadsschouwburg waren lie pen alle kroegen leeg toen ze die sirene hoorde. Dat was geweldig man!" Na het busincident heeft Ajax inmiddels een nieuwe bus. Met de laatste technische snufjes. „Ja, zo start de bus bijvoorbeeld niet als de luiken van het dak nog open zijn. Daardoor moesten we bij de ArenA ook nog even wachten voor dat we weg konden rijden. De heren Sikora, Sneijder, Yakubu en Van Damme stonden namelijk nog op het dak te dansen. Galasek trok ze maar naar beneden. Het was geweldig. Iedereen zong en bonkte op de ramen. Ik was echt bang dat er een ruit zou sneuvelen." Zelf had hij het overigens niet zo laat gemaakt. In tegenstelling tot enkele andere. „Ik begreep dat Jelle Van Damme pas om zes uur in zijn bed lag", lacht hij. „Moet toch kun nen. Je wordt maar een keer per jaar kampioen." Delflandplein 14,1062 HR Amsterdam, Tel: 020-6154629 Ma, t/mvr. 12.00 tot 22.00 uur 2, Volgende Ajax Life ontmoet Bob GROESBEEK- Het SVA Talent Event in Groesbeek werd op maandag 3 mei afgesloten met een officiële Ajax-veiling. In de stampvolle kantine van Hoofdklasser Achil- les'29 haalde de SVA maar liefst vijfduizend euro op voor enkele goede doelen, zoals Stichting De Nees en het Ronald McDonald VU Kinderziekenhuis. De organisatie toonde zich uiteraard meer dan tevreden met dit resultaat. Johnny Heitinga, ambassadeur van de Bart's Foundation, had voor de veiling zijn trainingsjas beschikbaar gesteld. 22 mei Ajax - Amsterdams amateur elftal (De Toekomst) 22 mei SVA-toernooi België (Kalmthout) 29 mei Voetbalclinic district Zuidoost (Groot Genhout) 30 mei PaTa Smit Toernooi (naast supportershome) 13 juli VV DOS'19 - Ajax (Denekamp) 15 juli SV Excelsior '31 - Ajax (Rijssen) 17 juli HSV Zuidvogels - Ajax (Huizen) G ROE NLO - De Ci van Ajax verde digt deze zomer zijn titel op het prestigieuze Marsveltoernooi in Groenlo. Van 4 tot en met 6 juni strijden de mannen van trainer Maarten Stekelenburg en leider Herman Pinkster tegen gerenom meerde profclubs als FC Barce lona, Partizan Belgrado, PSV en Feyenoord. Ook de talentvolle jeugd van SC Heerenveen en FC Twente/ Heracles is vertegen woordigd, samen met het organi serende SV Grol. Uiteraard ontbreekt de suppor tersvereniging Ajax niet op dit jeugdige voetbalfestijn. Zo is er een voetbalcircuit voor de jonge bezoekers uitgezet, ledereen kan hier gratis aan meedoen. De beste deelnemer wint een leuke Ajax-prijs. VeTder is er een grote fanshop met allerlei Ajax- artike len. Het toernooi begint op zater dag 5 juni om 10:00 uur en op zondag om 9:30 uur. De Supportersvereniging Ajax is met circa 77.000 leden één van de grootste supportersverenigingen ter wereld. De supportersvereniging zorgt voor de Ajax-supporters, voor het Ajax-gevoel onderling en slaat een brug tussen Ajax en haar supporters. De SVA bestaat uit een ledenraad, een bestuur en uit districts- en regiovertegenwoordigers. Dit zijn allemaal vrijwilligers. Daarnaast heeft de SVA een professionele organisatie met 6 medewerkers. Een deel van de werkzaamheden zijn extern uitbesteed. Onze vereniging vraagt met ingang van het nieuwe seizoen een nieuwe penningmeester. Het bestuur bestaat uit 5 leden en is verantwoordelijk voor de uitvoering van het beleid en stuurt op hoofdlijnen. Daarnaast vervult het bestuuT een belangrijke representatieve functie. Gevraagd wordt: Grote affiniteit met supporters Aantoonbare bestuurlijke ervaring Een financiële achtergrond, dan wel aantoonbaar inzicht en ervaring op financieel gebied. Kunnen werken in een team Bereidheid tot het plegen van behoorlijke tijdsinvestering. Het bestuur vergadert 1 x per 3 weken. Daarnaast is het bestuur aanwezig bij de ledenraadveTgaderin- gen en diverse activiteiten in het hele land. Voor uitgebreidere informatie kunt u een informatiepakket aanvragen via postbusnummer 22944,1100 DK te Amsterdam, t.a.v. mevrouw C. Smit. Uw sollicitatie kunt u sturen naaT de heer W. Jongenelis, Secretaris www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13