Spelers en supporters dronken van blijdschap AJAX FANZONE 15 mei 2004 nummer 19 Ajax Life mm r> X IJ.A.'l I 4.'au 1/on \/nn ViliiHcrVl^n rt\/OT dlVa^T VlPPTI AMSTERDAM - De 29ste landstitel van Ajax is eindelijk definitief. Ajax Life maakte de kampioenswedstrijd tegen NAC mee, vanaf het begin tot het einde. Een reportage over nerveuze supporters, schorre kelen, overvolle metro's en een overdosis aan vuurwerk. Door Sander Zeldenrijk Foto's Ron Richel Het supportershome naast het trai ningsveld is twee uur voor de kam pioenskraker tegen NAC lekker gevuld. Binnen dringen de harde beats van de muziek door tot in de diepste genen van de Ajacieden. Supporters worden geïnjecteerd met voetballiederen. De Ajax Marsch baant zich al snel een weg door de roodwitte aderen. Buiten maakt de aanhang onder het genot van een biertje alvast een middagschema voor de huldiging op het Leidse- plein. „Sinds gisteren ben ik zenuwachtig man", zegt iemand op één van de trappen aan de zijkant van het home. „Alle festiviteiten zijn al gere geld, maar we hebben wel twee keer van NAC verloren. Ik hoorde dat het sfeerteam kampioensschalen gaat uitdelen. Dat vind ik toch een beetje de goden verzoeken. Laten ze nou eerst maar eens echt kampioen wor den. Daar hebben we toch al veel te lang op moeten wachten", moppert de Ajacied. Aangezien Ajax-NAC volledig is uit verkocht, tiert de handel in kaartjes op de zwarte markt welig. Een kaartje 'doet' een uur voor de aftrap 75 euro. Dat is drie keer de normale prijs. Toch zijn er genoeg mensen die het geld neerleggen. Wie wil er immers in het stadion ontbreken op een dag dat er weer een nieuw hoofdstuk aan de toch al rijke en unieke clubhistorie word toege voegd? In de Amsterdam ArenA is het drie kwartier voor het begin drukker dan normaal. Het stadion is door het sfeerteam prachtig versierd en omgetoverd in een sfeervol voetbal paleis dat vandaag onderdak biedt aan vijftigduizend uitzinnige rood witte lakeien. Zij zullen Ajax desnoods naar de landstitel schreeuwen. Vandaag moet en zal het gebeuren. Toch voelt alles anders. De spanning hangt in de lucht. Supporters zingen fanatieker dan normaal, er hangen veel meer spandoeken en ook de spelers lijken nerveuzer. Kortom, de druk moet snel van de ketel. De eerste zenuwen verdwijnen als Ajax na tien minuten spelen op voorsprong komt via Wesley Sneijder. De jonge Ajacied gaat na zijn treffer compleet uit zijn dak en rent recht in de armen van teamma nager David Endt en de uit Engeland teruggekeerde Petri Pasanen. De andere spelers hangen binnen lut tele seconden om het kleine maar sterke voetballijf van de Utrechter. Ook op de F-side rolt iedereen dron ken van blijdschap over elkaar heen. Opblaaspoppen, shawls en fakkels gaan de lucht in en Sneijder wordt toegezongen door een uitzinnige massa. Het feest kan beginnen. De 29ste landstitel kan Ajax niet meer ontgaan. Inmiddels worden er op 'Zuid' vele liters bier gehaald en trakteert iedereen elkaar op dit kampioens drankje. De kelen moeten immers gesmeerd worden, want iedereen blijft maar zingen. Wie niet schor klinkt, lijkt vandaag niet mee te tel len. Bovendien moeten de fans ook nog naar het Leidseplein. De wed strijd wordt inmiddels niet meer als 'boeiend' ervaren. Vlak voor rust maakt Zlatan Ibrahimovic het feest helemaal com pleet. Hij wijst na zijn treffer naar boven. Wat hij daar mee bedoelt, is onduidelijk maar aangezien er in de nok van het stadion ook een verbor gen kampioensbanier van 2004 hangt, lijkt hij te willen zeggen 'ont hul hem maar vast'. Die eer is na de wedstrijd echter voor aanvoerder Rafael van der Vaart weggelegd. KAMPIOENEN In de pauze maken alle kampioenen uit de jeugdopleiding een ereronde. Als de jongste spelertjes uit de Fi voor de F-side staan, maken ze een eervolle buiging naar de enthou siaste supporters. Het moet een fan tastisch gezicht zijn voor al die kleine mannetjes. Duizenden vol wassen mensen die 'kampioenen, kampioenen'naar je zingen. De spe-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12