word lid 020-3111444 SVA TalentEvent groot succes Voetbalgekke Groesbeek kleurt roodwit word lid 020-3111444 aiax- NU te koop!! snop €15,95 KIDS CLUB Prijsvraag Ajax Life 18 deBOUD'S INN Ajax Life nummer 19 15 mei 2004 De suiker wel is - niet is GROESBEEK - Amsterdam is een echte voetbalstad. Niet alleen komt Ajax er vandaan, er zijn ook heel veel goede amateurploegen. In Oost-Nederland ligt Groesbeek. Een klein dorp met ig.ooo inwoners, waar komend seizoen maar liefst drie ploegen in de hoogste klasse van het amateurvoetbal uitkomen. Dat is best een knappe prestatie. Niet zo gek, dat enkele Ajax-spelers onlangs richting de Duitse grens afreisden om op het SVA Talen tEvent een clinic te geven bij Hoofdklasser Achilles'29. Zo werd het een dubbel feest op Sportpark De Heikant, want de vereniging viert dit jaar namelijk ook haar 75ste ver jaardag! Jan Fleuren (49) uit Nijmegen staat alle tafere len vanachter een reclamebord lachend te bekijken. Zijn zoontje Jorrit (10) heeft zojuist het enige en winnende doelpunt gemaakt in een wedstrijdje waaraan ook Arco Jochemsen en Arno Arts meededen. Hij is zelf Ajax-fan en voetbalt in het vijfde van Achilles. „Johan Cruijff, Piet Keizer en Gerrie Mühren waren In het vorige nummer vroegen we jullie wanneer Ajax voor de tiende keer in zijn clubgeschiedenis kampioen werd van Nederland. Het juiste antwoord is natuur lijk i960. Dat is dus alweer 44 jaar geleden! Wesley (wat een mooie Ajax-naam!) Schip per uit Veenendaal was één van de vele Aja- cieden met het juiste antwoord. Hij krijgt zo snel mogelijk het Ajax Kids Club handteke ningenboekje met daarin alle krabbels van de Spelers! De nieuwe vraag luidt als volgt: hoe heet de competitie waarin Jari Litmanen tegen woordig voetbalt? Stuur je antwoord voor 15 mei naar Redactie Ajax Life, o.v.v. Prijsvraag Ajax Life 19, Postbus 12044,1100 DK Amster dam. Natuurlijk kunnen jullie ook een e- mail met de goede oplossing sturen naar prijsvraagajaxlife@svajax.nl succes. OndeT de juiste inzendingen verloten we maar liefst vijf exclusieve posters van Maxwell in het nieuwe uitshirt. Heb je al eens wat gemerkt van de suiker wel is - niet is? „Suiker is slecht voor de tan den", zegt je tandarts. Maar je trainer zegt dat je suiker juist nodig hebt om optimaal te presteren in een wedstrijd. Vervolgens zegt je juf dat je dik wordt van suiker. Wie heeft er nu gelijk? Allemaal hebben ze gelijk! Suiker is een koolhydraat. En jij hebt als sporter koolhydraten hard nodig. Voor sporters zijn koolhydraten namelijk heel belangrijk als snelle energiebron. Ze zijn onmisbaar voor een sprint of het passeren van je tegenstander. Topvoetballers eten daarom elke dag veel koolhydraten. Koolhy draten krijg je binnen via fruit, sap, brood, rijst, pasta en ontbijtgranen en dus via sui- keT. Suiker zorgt heel snel voor energie. Dat merk je bijvoorbeeld als je een sportdrank drinkt. Dat is het goede van suiker. Maar suiker heeft ook een gevaar. Van sui ker eet je al snel te veel. Als je een flink bord cornflakes eet, is je maag goed gevuld. Maar van een flinke hoeveelheid suiker, bijvoor beeld in limonade of snoep, merk je niet zo gauw datje vol zit. Je krijgt daardoor snel te veel suiker binnen. Daarvan kan je te dik worden. Bovendien moeten we je tandarts ook gelijk geven. Vaak snoepen is slecht voor je tanden. Kortom, suiker kan dus gerust, zeker als je hard en veel traint. Maar overdrijf het niet. Groetjes van Jacqueline Kuperus (sport- diëtist Ajax) en Toine Hulshof (voedings specialist Kellogg's) tegen Chelsea oefende, zag ik Melchiot weer. Dat was leuk. Net zoals het TalentEvent van vandaag." Zo zie je maar. Overal in het land kom je voet ballers tegen die iets met de grootste club van Nederland te maken hebben. Misschien is er bij jouw voetbalclub ook wel iemand die ooit in de jeugdopleiding van Ajax speelde. In ieder geval beleefde iedereen in Groesbeek een fantasti sche Ajax-voetbalmiddag die zeker voor herha ling vatbaar is! Landskampioen T-shirt Gehele nieuwe Adidas Ajax uit-collectie AJAX leden 10% korting Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http/www.bouds-inn.nl Door Sander Zeldenrijk Als David Endt, de teammanager van Ajax, in de microfoon spreekt, pakt de wind zijn stem uit de luidsprekers en zoemen zijn woorden over het sportpark. Zodoende weet iedereen in en rondom het sportterrein dat er vandaag iets speciaals te vieren valt. Als Endt de spelers heeft aangekondigd, kan het voetbalfestijn beginnen. Ruim driehonderd pupillen en junioren heb ben zich voor het vierde SVA TalentEvent opge geven. Om maar even aan te geven hoe popu lair het voetbalspelletje in Groesbeek is. Op twee velden wordt op verschillende spelon- derdelen geoefend, zoals positiespelletjes, kaatsen en scoren, lijnvoetbal, afronden uit een voorzet en 1:1 duels. De Ajax-delegatie, bestaande uit mascotte Lucky, Bogdan Lobont, Nicolae Mitea, Yannis Anastasiou, Julien Escudé, Johnny Heitinga, bestuurslid Klaas Nuninga en Ajax-monu- ment Bobby Haarms, maken het feest in Groesbeek compleet. Zij begeleiden de hon derden talenten vandaag met enkele andere profs zoals Frank Demouge (NEC), Arco Jochemsen (FC Twente) en Arno Arts (WV en jeugdspeler van Achilles'29). „Ik heb er zin in", zegt Heitingavlakvoorhet begin van de eerste oefening. Lobont moet meteen aan het weTk. De keeper doet er zelfs zijn horloge voor af, want hij krijgt Kids Club mascotte Lucky Lynx poseert met twee kleine vrouwelijke bezoekers van het TalentEvent. Onder toeziend oog van Julien Escudé strijdt men fanatiek om de bal. per oefening zo'n honderd ballen op hem afgeschoten. Tussen de oefeningen door gaat de Roemeen ook nog op de foto met tientallen fans, zodat hij amper kan uitrusten. Landge noot Mitea staat er wat beteuterd bij. Hij heeft een liesblessure en mag vandaag weinig doen. Hier en daar probeert de rappe linksbuiten jeugdige talenten advies te geven. Anastasiou doet een paar veldjes verder mee met een wedstrijdje. De Griekse aanvaller bemoeit zich zo min mogelijk met de bal en wil vooral dat de talentjes om hem heen de oplossingen in het veld bedenken. Zodra de ex- spits van Roda JC de bal in zijn voeten krijgt, verlegt hij het spel met een lange trap naar de andere kant van het veld. Net een echte trai- PINGELEN Nee, dan is Heitinga toch een stuk speelser. Hij heeft op het veld naast Anastasiou ook een groep onder zijn hoede, maar in plaats van de bal af te spelen, kiest de international er voor om te pingelen, ledereen probeert de bal van hem af te snoepen. Heitinga kapt en draait dat het een lieve lust is en laat zien dat hij een echte straatvoetballer is. De talentvolle verde diger heeft echter wel oog voor zijn vrij staande teamgenoten. Keer op keer laat hij medespelers punten scoren. mijn favorieten. Vorig jaar zijn we naar Ajax-AS Roma geweest. Een mooie wedstrijd maar erg duur. De kaartjes kostten iets van zeventig euro per stuk. Dat is toch niet normaal meer." Op het veld voor Fleuren steekt Julien Escudé zijn duim op richting een klein ventje dat zojuist een bal over twintig meter strak over de grondschoot. Aan het gezicht van de Fransman te zien had hij dat in Frankrijk nog maar weinig kinderen op die leeftijd zien doen. De compli menten van de Ajacied zorgen voor rode wan getjes bij het voetballertje. Op het veld zijn alle Europese clubs vandaag al gesignaleerd. Kinderen lopen in shirts van Liverpool, FC Barcelona, Real Madrid, Manches ter United, Lazio Roma, en natuurlijk dat van Ajax. Groesbeek ademt voetbal en de kinderen genieten van het voetbalfeest. Jeroen Ebbers (10), Sander de Bruin (8), Sil Eikholt (7), Gijs Müskens (10), Luuk Eikholt (12) en Ruben de Bruin (9) zijn na afloop ook razend enthousiast over de clinic met de Ajax-spelers. Opmerkelijk, want de meeste kids zijn fans van NEC en PSV. Sander keept in de Fi van Achilles en is dit jaar kampioen geworden. Hij was erg onder de indruk van Bogdan Lobont. Ik heb niet met hem gesproken maar heb wel een handteke ning en we staan samen op de foto!",klinkt hij opgewonden. Gijs was vroeger voor Ajax maar is nu voor NEC. „Dat komt omdat Nijmegen hier vlakbij ligt. Dit seizoen was NEC niet goed maar tegen Ajax speelden ze niet slecht. Mijn favoriete voetbal lers spelen trouwens wel bij Ajax. Dat zijn Sne- ijder en Van der Vaart." Luuk Eikholt is vandaag waarschijnlijk het grootste talent op dit TalentEvent. Hij speelt namelijk al in het Nederlands elftal onder 13 jaar. De centrale middenvelder van De Treffers Cl vindt het wel leuk om eens te voetballen met een paar Ajacieden. Binnenkort hoopt hij mee te doen op een pToeftraining van NEC. Misschien zien we hem in de toekomst nog wel eens bij Ajax voetballen? Wie weet. Onderweg naar de kantine ontdekt Ajax Life dat er bij Achilles'29 een speler voetbalt die ooit bij Ajax in de jeugdopleiding zat. Mark I Heimgartner Gademan speelde in het begin 3 van de jaren negentig samen met Kiki Müs li ampa, Nordin WooteT, Mario Melchiot en zelf I Patrick Kluivert. „Ik heb nog steeds wel een Eén van de deelnemende ploegen gaan voorafgaand aan de speloefeningen even op de foto met Frank band met Ajax. Ik zie de spelers weinig maar Demouge (NEC) en Ajacied en international Johnny Heitinga. toen ik met Bennekom (een Hoofdklasser, red.)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 11