Jeugdteams verspreiden zich over Europa r- o flplM 1 Uiviciit' LH£t m MÉ UtöOiite SUL, ttAULVi t ie - i% AMtiUf mm [TTOÏÏfTTïïrKT^ naar de training met mijn Ajax-tas. Het jaar daarop het volgende hoogtepunt. Ik mocht op de elftalposter! Dat was het helemaal voor me. Samen met alle sterren - Van Basten, Rijkaard, Menzo, Mühren, Vanenburg, Koeman, Cruijff - noem ze maar op. Wat genoot ik daar van zeg. Want die poster werd oveTal opgehangen. Daarna kreeg ik nog fotokaarten van mezelf. Maar uiteindelijk wordt alles normaal en treedt er gewenning op. Ik ging in het eerste spelen, kwam op de TV en zo begon mijn car rière vorm te krijgen. Ik ben een laatbloeier, kwam op late leeftijd naar Ajax. Na een paar maanden bij het tweede, werd ik overgeheveld naar het eerste elftal. Ik zat nog maar net bij die selectie, toen ik al bij Oranje kwam. Daar heb ik pas in 2000 afscheid van genomen. Ach teraf gezien was mijn eerste Ajax-periode fan tastisch en mijn tweede periode minder. Ik kan niet zeggen wat ik uiteindelijk het mooist vond want ik heb zoveel hoogtepunten meege maakt. In 1988 was ik erbij toen Oranje Euro pees Kampioen werd, Het hele land stond Aiax Life nummer 18 1 mei 2004 totaal op zijn kop. Ongelooflijk. Maar er waren ook dieptepunten. Ik heb een strafschop gemist met Internazionale in de finale van de UEFA Cup tegen Schalke'04 en daar baal ik nu nog van. Maar het verlies van mijn moeder is natuurlijk hét dieptepunt in mijn leven." Winter bespeurt een vernieuwd Ajax-gevoel bij de club die hem zo dierbaar is.Sinds Van Eijden terug is als Algemeen Directeur heerst hier weer het oude Ajax-gevoel, zoals dat in De Meer voelbaar was. Dat er zoveel oud-voetbal lers betrokken worden bij de jeugd en bij het tweede elftal is een goede zaak. Het siert een club als Ajax. Er is een tijd geweest dat er niets gebeurde. Voordat Arie kwam, zag iedereen dat het niet lekker ging met Ajax. Het is mede zijn verdienste dat het nu weer goed gaat. Bij Ajax denkt men niet meer aan zichzelf, zoals ik dat gevoel vroeger wel had. Ajax is weer een begrip. Voor de fans, voor de talenten, voor iedereen. Jongens die doorbreken, willen weer graag voor Ajax voetballen. Daar gaat het om.' Elegantie, flair, techniek en overzicht. Aron Winter bezat het allemaal. Vervolg van pagina 5 Voor de fans zijn we een idool, ze willen ons - hun helden - aanraken. Maar in die massa zou ik worden platgedrukt. Dat gaat niet en daarom is een huldiging zo uniek." De cirkel is rond voor Aron Winter. Aan tafel bij Bob Haarms begon het gesprek over het einde van zijn actieve loopbaan bij de club, waar het in zijn leven allemaal om draait. Nu het gesprek gaat 'over prijzen winnen en huldigin gen' komt dat speciale Ajax-gevoel weer bovendrijven. Het is bijna tijd om afscheid te nemen, maar eerst brengt Winter nog een ode aan de club. „Voor een klein jongetje is niets mooier dan spelen voor Ajax. Ik voetbalde bij de amateurs van SVL, toen ik een brief ontving waarin ik werd uitgenodigd om een proefwed- strijd te komen spelen. Geweldig natuurlijk, ik kon niet slapen van de spanning. Ten tijde van die selectiewedstrijd bevond ik me in een leef tijdsgroep, waar alle kleine Ajax-spelers even eens voor een plaatsje moesten vechten. Ze zagen me als een buitenstaander en ik stond helemaal alleen op het veld. Ik werd door ieder een overgeslagen, want ze zagen me als con current. Na afloop hadden Cruijff en Bruins Slot geen goed beeld van me, dus werd er een tweede wedstrijd georganiseerd. De rest heeft flink op zijn donder gekregen. Tijdens dat duel dwong ik een overgang af, door de bal zélf op te eisen. Ik speelde best goed en - het was aan het einde van het seizoen - mocht als beloning en als amateur mee naar een aantal buitenlandse toernooien die Ajax speelde. Zo leerde ik ieder een snel kennen. Het jaar daarop was een droom. Ik kreeg allemaal spullen van Ajax! Een trainingspak en een tas met de letters Ajax erop! Ik was helemaal zwaar onder de indruk, toen ik nog voetbalschoenen kreeg ook. Het kon niet op. Meteen na school ging ik trots Op 14 september 1986 kwam Ajax in eigen huis niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen FC Groningen. AMSTERDAM - Tijdens de afgelopen maand - en dan met name de Paasdagen - trok vrijwel de gehele jeugdopleiding van Ajax er op uit om de clubkleuren overal in Europa te verdedigen. De Ai, B2 en D2 gingen naar Spanje, de A2 naar Frankrijk, de Ci verbleef in België en de Di en Ei gingen naar het voetbalgekke Italië. De C2 en E2 bleven in Nederland. Niet overal was het succes even groot; alleen de D2 en de E2 wonnen hun toernooien. Door Sander Zeldenrijk AJAX Al Het elitecorps van trainer Danny Blind nam deel aan het prestigieuze toernooi van Real Sociedad. Ajax was in één groep ingedeeld bij FC Barcelona, Real Sociedad en Athletic Bilbao. Het 'duel der giganten'tussen Ajax en FC Barce lona eindigde in Amsterdams voordeel: 2-1. Rachid Tiberkanine en Hedwiges Maduro tekenden voor de eerste twee treffers van de wedstrijd.ln het tweede groepsduel trok Ajax tegen de thuisclub aan het kortste eind. Real Sociedad won in blessuretijd met 1-0. Het laatste groepsduel moest ruim worden gewonnen om zeker te zijn van een finaleplaats en dat lukte. Athletic Bilbao was een gewillig slachtoffer, de Spanjaarden dropen af met een 5-1 nederlaag. Hedwiges Maduro en Tom Kalk- huis scoorden beiden twee keer. Stagiair Ragnar Klavan uit Estland maakte Ajax' vijfde treffer. In de andere poule streden Real Madrid, Osasuna, Paris Saint Germain en een regioteam om de andere finaleplaats. Deze ging verras send genoeg naar Osasuna, de club die in het seizoen 'gi/'92 tegenstander van Ajax was in de UEFA Cup. Hoewel Ajax het beste van het spel had, wist de ploeg in de finale niet te scoren. De Spanjaarden kregen daarentegen één goede mogelijkheid en benutten die meteen. AJAX Dl Trainer Robin Pronk reisde met zijn manschap pen naar het Italiaanse Limona sul Garda. De oefenmeester hield een ontevreden gevoel aan deze trip over. „Oua resultaten was het inder daad teleurstellend. Verder raakten er twee spelers geblesseerd en had ons vliegtuig een vertraging van ruim drie uur." Ajax won de eerste wedstrijd tegen gastheer Limonese eenvoudig met 5-0. De topper tegen Internazionale eindigde vervolgens in een 0-0 gelijkspel, waarna de wedstrijd tegen FC Liver pool doorslaggevend wérd voor het verdere ver loop. „Er werd erg hard en gemeen gespeeld. Ajax Ai liet in het Spaanse San Sebastian een goede indruk achter. 4* i - www.fiwon iotemazionste JW, ifïwrnB«ön<tic Gtovamic éi Cafclo Onder 13 De spelers van Ajax Ei bedanken hun leeftijdgenootjes van Inter Milan. Ajax won na strafschoppen van de Italianen en werd derde op het toernooi. Max van Wakeren en Mark de Loor vielen uit met blessures. Onze topscorer Mehran Hushyari deed het hele toernooi zelfs niet mee, waardoor we het lastig kregen. We kwamen via Ramon Ripson nog wel op 1-0, maar uiteindelijk verloren we drie minuten voor tijd met 2-1 en waren daardoor uitgeschakeld. Uiteindelijk waren we voor drie duels vijf dagen onderweg. Een teleurstellend weekeinde maar in het kader van de jeugdopleiding wel weer een goede ervaring voor de jongens. Het is natuur lijk altijd leerzaam om tegen ploegen te spelen die andere speelstijlen gewend zijn." AJAX El De mannen van trainer Patrick Ladru hebben een goede indruk achtergelaten in het schitte rende bergdorpje Mezzogarona. De Amster dammers speelden het mooiste voetbal, maar verloren in de halve finale van de latere win naar Atalanta Bergamo. Daarvoor won de ploeg met 9-0 van Mezzogironaen van Chievo Verona (1-0). Alleen van Juventus werd verloren (1-2). In de kwartfinale moest vervolgens het Duitse Bayer Leverkusen er met 3-1 aan geloven. Uit eindelijk won Ajax na strafschoppen de strijd om de derde en vierde plek ten koste van Inter nazionale. Leider Henk van Teunenbroek: „We hadden hier moeten winnen. Verder was het een schitterende omgeving, een goede organi satie, mooie velden. Het enige negatieve was het feit dat we in de halve finale werden uitge schakeld. We speelden goed voetbal. We zijn zelfs nog naar een Paasmis geweest en met een skilift de bergen ingegaan. Een hele mooie erva ring voor de jongens." VOOR DE M TRENDY PRODUCTEN RINCTONES We're the Champions Milkshake Heb je even voor mij Its my life Shut up Silence 208030 208031 222038 VOICEMAILBERICHTEN Heb je even voor mij 113493 Heitinga 129003 Van der Vaart 129016 Riagg hotline 104006 LUISTER BESTELLIJN 10900-500.20.52 JW.''fl>Tïï7nr7; 1... Aktiveer WAP. GEEN extra Wapkosten 01 LUISTER- BESTELLIJN 0900 900.5Q.57

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 7