I 'De bluf komt vanzelf' Chaotisch einde benefietwedstrijd Unieke reeks ten einde deBOUD'S INN sh0p 30% korting Ajax Life nummer 18 1 mei 2004 V V 1 V* v l' «f - «7 I K- - r ,a|B' m Fraaie bezetting Amsterdam Tournament >»iGehele Adidas Ajax uit-collectie NIJMEGEN - Zijn laatste wedstrijd in Ajax i dateerde alweer van 15 februari dit jaar. Bij de 0-2 uitoverwinning op FC Volendam speelde Tom Soetaers 57 minuten mee. Daarna werd het stil rond de 23-jarige Belg. Hij raakte geblesseerd aan zijn voet en stond in zijn eerste Ajax-seizoen dik twee maanden langs de kant. In de uitwedstrijd tegen NEC was hij er ineens weer. Aan het 0-0 gelijke spel leverde de Belg een bijdrage van 62 minuten. Door Martijn Mooiweer „Het kwam best wel als een verrassing dat ik in de basis mocbt starten. De ochtend voor de wedstrijd kwam Ronald Koeman pas naar mij toe. Ik was er ontzettend blij mee. Na twee maanden niets doen, voelt dit als een bevrij ding. Ik snakte er naar om weer op bet veld te mogen staan. Met dit weer is bet prachtig voet ballen en met de titel in zicht is het prettig instappen." In De Goffert hield Soetaers het een dik uur vol. Daarna werd hij afgelost door Victor Sikora. „Dat was zo van te voren gepland. Ik heb lang stilgestaan en dan is een bele wedstrijd nog niet vol te houden. Na 55 minuten voelde ik het vlammetje uitgaan. De vermoeidheid sloeg toe en dan is het goed een frisse kracht te brengen. Over mijn spel was ik tevreden. Ik heb mijn werk gedaan, was balvast en kon een aantal keer de dribbel aangaan." Met zijn optreden in de Nijmeegse Goffert hoopt Soetaers een mindere periode uit zijn carrière af te sluiten. Want naast zijn voetbles sure kreeg het zelfvertrouwen van de linksbui ten dit jaar een flinke knauw door de grappen van Freek de Jonge in zijn Nieuwjaarstoe spraak over zijn matige eerste seizoenshelft. „Nu, na driekwart jaar Ajax, weet ik pas wat het betekent om voor deze club te spelen. Ik heb door hoe ik om moet gaan met de druk en merk dat ik steeds meer van de flair uit mijn tijd bij Roda J.C. terugkrijg. Die lijn wil ik door trekken. Dan komt de bluf die Koeman zo graag van me wil zien, vanzelf." Door de bovenbeenblessure van Nicolae Mitea krijgt Soetaers de drie resterende duels de kans zijn progressie te tonen. Maar hoe dat ook gaat, een bijdrage aan het naderende kam pioenschap heeft hij wel degelijk. „Jk heb dit seizoen drie doelpunten gemaakt, waaronder de belangrijke 2-1 in Kerkrade tegen Roda J.C. En ook in het uitduel bij RBC Roosendaal was mijn goal beslissend: 0-1. Ik heb mijn steentje dus wel bijgedragen aan het feest dat hopelijk binnenkort losbarst." AMSTERDAM - Het moest een feest worden voor de duizenden Marokkaanse voetbal liefhebbers die in ons land wonen. Maar bovenal stond de benefietwedstrijd tussen Ajax en de MarocProfs in het teken van de slachtoffers van de verschrikkelijke aardbeving die het noorden van Marokko ruim twee maanden geleden trof. Dat laatste aspect sneeuwde helaas onder vanwege het uitbundige gedrag van vele supporters. De eerste moeilijkheden begonnen al, toen de minuut stilte voor de slachtoffers niet werd gerespecteerd door tientallen schreeuwende en lawaai makende fans. Na afloop ging het vervolgens finaal mis. Ondanks de smeekbedes van de verder gesmeerd lopende organisatie m -* 4 T 44 V# ':T- v.. om het niet te doen, betraden honderden Marokkanen het speelveld. Onderweg werden de cornervlaggen gesloopt, werd er met stoel tjes van het invalidenplatform gesold en ont vingen enkele stewards, die de fans wilden tegenhouden, rake klappen. Weinig respectvol naar de slachtoffers van de aardbeving en naar de MarocProfs, die een ereronde na de fraaie 2- 3 zege wel hadden verdiend. Ook de feestelijke bekendmaking van het opgehaalde geldbe drag voor de nabestaanden van het drama, viel in het water. ArenA-directeur Markerink pleitte daags na het duel tijdens een radio-uitzending voor de invoering van de Engelse voetbalwet in Neder land. Het is een actueel thema. Justitie houdt een dergelijke wet tegen. Maar het functione ren ervan is in Engeland wel bewezen. Marke rink: „In Engeland staan zelfs geen hekken meer om het veld. Niet nodig. Als je daar het veld betreedt, dan krijg je een levenslang sta dionverbod. Daar zie ik wel wat in. De ArenA stond bekend als een veilig stadion, maar blijk baar zijn we niet veilig genoeg." Sf- De Ajax-muur blijft overeind waardoor deze vrije trap geen succes oplevert. AMSTERDAM - Na 15 thuiswedstrijden op rij te hebben gewonnen, speelde Ajax in de ArenA met 1-1 gelijk tegen RBC Roosendaal. Daarmee kwam een unieke reeks ten einde. Dat is jammer, want met slechts twee wedstrijden tegen 'al uitgespeelde' Brabantse ploegen op het programma, leek Ajax hard op weg naar een reeks met 17 gewonnen thuisduels. Ajax speelt op de voorlaatste speeldag thuis tegen NAC Breda. Uiteraard had RBC geen boodschap aan dit sta tistische hoogstandje. De ploeg uit Roosendaal kwam naar Amsterdam om niet te verliezen en slaagde in die opzet. RBC kwam na drie minuten spelen op voorsprong, toen verdediger Helle- mons raak kopte uit een hoekschop. Ajax speelde 90 minuten lang tam, mogelijk had dat alles te maken met het feit dat de absurde ongeregeld heden van drie dagen eerder nog in de hoofden van de spelers spookten. Daniël de Ridder veT- vulde zelfs een heldenrol bij Jong Ajax-Jong Feyenoord. Met twee treffers hielp hij de Beloften van Ajax op weg naar een 3-1 zege. Als beloning daarvoor mocht de rechtsbuiten tegen RBC in de basis opdraven, maar ook hij kon het duel niet van de nodige schwung voorzien. De gelijkmaker kwam enigszins gelukkig tot stand. Een afstandsschot van Tomas Galasek werd licht met het hoofd getoucheerd door Rafel van der Vaart. De baan van de bal veranderde voldoende om doelman Aerts kansloos te laten.In de tweede helft mocht Ajax nog van geluk spreken dat eerst Sammy Youssouf en daarna Pablo Nino niet scoorden. De puntendeling was terecht, omdat Ajax er, ook met de ingebrachte Zlatan Ibrahimo- vic.er niet in slaagde grote kansen te creëren. Het ging Ronald Koeman te veT het puntenverlies alleen toe te schrijven aan de gebeurtenissen van enkele dagen eerder. „Want daarmee doe je de prestatie van RBC tekort. Zij hebben het goed gedaan en hadden ons zelfs een nederlaag kun nen toedienen", aldus de oefenmeester. AMSTERDAM - Het is nog niet honderd procent officieel, maar het ziet er naar uit het Amsterdam Tournament ook dit jaar met een ijzersterk deelnemersveld kan pronken. Naast Ajax verschijnen waarschijnlijk Engels kampioen Arsenal, Panathinaikos en River Plate uit Argentinië ten tonele. Op 30 juli en 1 augustus verdedigt Ajax de vorig seizoen veroverde titel. Het is dit jaar de eerste keer dat een team uit Zuid-Amerika van de partij is. De organi satie, die in Engelse handen is, hoopt dat daarmee nog meer landen het Amsterdam Tournament uitzenden. Vorig jaar werd het evenement al in meer dan 150 landen op de TV gebracht. Ajax start de voorbereiding op het seizoen 2004/2005 op woensdag 7 juli en vertrekt in de voorbereiding ook weer richting Enge land. Het staat vast dat er tegen het Fulham van Edwin van der Sar wordt gespeeld. Het duel om de Johan Cruijff Schaal (tegen FC Utrecht of FC Twente) staat gepland voor zondag 8 augustus. Een week later is al weer de aanvang van de competitie. John O'Brien heeft zijn contract met Ajax verlengd. De 26-jarige Amerikaan staat nu tot 30 juni 2005 bij Ajax onder contract. John O'Brien tekende in juli 1998 zijn eeTste contract bij de club. Hij debuteerde op 16 september 1999 in de hoofdmacht van Ajax in de UEFA Cup-wedstrijd tegen Dukla Banska Bystrica, 6-1. De Amerikaanse mid denvelder speelde tot nog toe 63 competi tiewedstrijden, waarin hij drie maal scoorde. Als international kwam O'Brien tot nog toe 21 maal uit voor het Amerikaanse nationale team. Ajax heeft de sponsorovereenkomst met Fiat Auto Nederland B.V. met een jaar ver lengd. Het betreft een verbeterde sponsor relatie. Fiat Auto Nederland B.V. importeert naast Fiat ook de Italiaanse merken Alfa Romeo en Lancta. Spelers en de overige medewerkers van Ajax hebben gedurende de contractperiode de mogelijkheid te rij den in lease-auto's. De zaak die Hatem Trabelsi bij de burger rechter tegen Ajax heeft aangespannen, dient op dinsdag 4 mei. Ajax lichtte de een zijdige optie in het contract van de Tunesiër die daarmee tot 1 juli 2006 aan de club ver bonden is. Trabelsi bestrijdt de rechtsgel digheid van het document en meent deze zomer Techt te hebben op een transfervrije status. Anderlecht heeft serieuze interesse in Wesley Sonck en Jelle Van Damme. Ajax heeft mogelijke gesprekken tot nader order uitgesteld. Ronald Koeman ziet voldoende mogelijkheden in beide spelers. Ook zal veel afhangen van het feit of Zlatan ibrahimovic en Maxwell de club deze zomer mogelijk verlaten. zolang de voorraad strekt. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3