'Er heerste geen fijne sfeer 'Er heerste geen fijne sfeer Maandagmorgenclub totaal aangeslagen Speler van het Jaar AJAX FANZONE Internationaal Ajax-Supporterstoernooi Evenementenkalender 1 MEI 2004 NUMMER 18 AJAX LiFE AMSTERDAM - Binnen de Maandagmorgenclub is uiteraard geschokt gereageerd op de gebeurtenissen na afloop van het duel tussen de Beloftenteams van Ajax en Feyenoord. Toen de televisieploeg van TV Rijnmond werd bedreigd en van het terrein ging, had er bij Ajax een belletje moeten rinkelen." Door Sander Zeldenrijk Als Ajax Life zich een dag na Ajax- RBC meldt voor het inmiddels tradi tionele onderhoud met de immer kritische en vrolijke supporters- schare, is de eerste reactie van 'Bur gemeester Jan': „Maak er maar een grote zwarte pagina van en zet daar het woord 'schandalig" groot in. De ochtendclub praat het liefst over de teamprestaties, maar daar kraait vandaag natuurlijk geen haan naar. Een groot deel van de vaste 'kern' bezoekt altijd trouw de wedstrijden van de Ai, het eerste zaterdagteam en van Jong Ajax. De Toekomst is voor hen dus vertrouwd terrein. „Nog wel. We moeten maar afwach ten wat voor straf Ajax krijgt opge legd. Ik denk datje de risicowedstrij den voortaan maar in het stadion moet spelen. Ook al zal dat aardig wat geld kosten." 'Gezagvoerder' Bertus was getuige van de prima wedstrijd. Wat er na de 3-1 overwinning op de Rotterdam mers plaatsvond, heeft hij echter niet gezien. „Ik ging tien minuten eerder weg, want ik voelde dat er iets ging gebeuren. Ik denk dat Ajax het ook tijdens de wedstrijd had moeten signaleren. Het leek er erg veel op dat dit een georganiseerde daad was. Ik kon niet eens met mijn auto van het parkeerterrein af omdat alles vast stond. Ik moest zeker een half uur wachten!" Ad Bergkamp zat na afloop van het duel op De Toekomst 'totaal versla gen' in de kantine. Ik had nooit ver wacht dat het zo ver zou gaan. Schokkend, dat mensen zo ver weg kunnen zakken. En die jongens waren zo laf als de klere, want ze ren den meteen weg! Ze zaten onder de pillen en rotzooi. Ik denk dat Ajax de situatie onderschat heeft." MELDINGSPLICHT De trouwe bezoeker hoopt dat de daders zo snel mogelijk gepakt wor den. „Het is echt tijd voor die mel dingsplicht. Laat die jongens op een wedstrijddag maar 2,5 uur op het politiebureau zitten. Er zijn daar genoeg klusjes te doen. Ik denk dat we op De Toekomst voortaan maar seizoenkaarten moeten scannen als mensen naar Jong Ajax willen. Als men die niet heeft, moeten de ste wards het maar per geval bekijken. Discriminatie? Nee hoor! Diegene die niet naar binnen mogen, hebben het daar waarschijnlijk zelf naar gemaakt. Die gasten komen hieT alleen maar als Feyenoord op bezoek komt. De Ai en Zaterdag 1 interes seert ze allemaal geen moer!" AMSTERDAM - De spanning aan kop is weer wat afgenomen aangezien Maxwell de laatste weken sterker speelt dan Zlatan Ibrahimovic. Achter dat duo lijkt Tomas Galasek afstand te nemen van zijn twee jonge collega' s op het middenveld. Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart doen niet veel voor elkaar onder. Maxwell Uiteraard kunnen jullie zelf ook nog invloed uitoefenen op deze tussen stand. Naast twee gesigneerde shirts geeft de supportersvereniging ook nog 100 Ajax-pakketten weg, bestaande uit een pet, sjaal, neklint, minishirt (in uittenue) en pen. Alle reden dus om jouw stem te laten gel den. Wil je kans maken op deze fraaie prijzen, stuur dan na iedere wedstrijd je Top3 door. Vergeet daar bij niet te melden om welke wed strijd het gaat. Men kan ook nog een Tops doorsturen gebaseerd op de prestaties van de spelers voor de winterstop. Dat kan op de volgende manier: stuur een e mail naar spe- lervanhetjaar@svajax.nl of kijk even op de website van Ajax (www.ajax.nl)onder het kopje 'SVA'. Uiteraard kan men ook gewoon een kaartje sturen naar het volgende adres: Redactie Ajax Life, Speler van het Jaar, Postbus 12044, 1100 DK Amsterdam. Succes! HIERONDER VOLGT DE TUS SENSTAND NA DE THUISWED STRIJD TEGEN RBC: Maxwell Ibrahimovic Galasek Van der Vaart Sneijder Lobont Mitea Heitinga Escudé Anastasiou Pienaar De Jong Stekelenburg De Ridder Sonck Trabelsi Soetaers Sikora Van Damme Grygera 626 437 311 285 283 222 159 156 114 74 67 53 39 39 32 24 4 3 2 1 - De emoties binnen de maandagmorgenclub lopen hoog op als de geëscaleerde wedstrijd op De Toekomst aan bod komt. Dé, ook vaak op het jeugdcomplex aanwezig, ziet de hevige, kortston dige rel als een maatschappelijk pro bleem. „Ik verbaas me in het alge meen over de agressie onder de sup porters. Ik heb zogenaamde Ajax- supporters bier in het gezicht van ME-ers zien gooien. Die doen daar helemaal niets tegen, omdat ze dat van hun overste niet mogen. Ze wor den er volgens mij op getraind om hierop niet te reageren." MAAN Volgens Dé heeft Ajax de situatie behoorlijk onderschat. „In de rust hadden ze moeten bellen voor ver sterking. Bovendien, vijf dagen na Feyenoord-Ajax, mag toch nóóit zo'n beladen wedstrijd op De Toekomst worden gespeeld? Nu willen ze die jongens een stadionverbod opleg gen. Alsof dat helpt. Als mensen op de maan kunnen komen, kunnen ze ook in een voetbalstadion komen. Murat D. kreeg een eis van vijf jaar te horen. Wat moeten ze die relschop pers dan voor straf opleggen?" Volgens alle leden van de Maandag morgenclub was er op De Toekomst weinig te beleven twee dagen na het grimmige duel (dat Jong Ajax overi gens via goed spel met 3-1 won, red.). Bergkamp: „Het was ontzettend rus tig. Helemaal gezien het feit dat de Ai en Zaterdag 1 thuis speelden. Er heerste geen fijne sfeer." Na enkele emotionele spraaktirades besluit men om richting het suppor tershome te gaan. Ook daar wordt nog nagepraat over de ingrijpende gebeurtenissen en is er respect voor de toespraak van Ronald Koeman, vlak voor aanvang van het zondag duel tegen RBC Roosendaal. AMSTERDAM - Op initiatief van Paul, Anja, Lea, kale Henkie en Maupie werd het eerste interna tionale Ajax-Supporterstoernooi georganiseerd op het Sportpark Amstelland onder de rook van de ArenA. Acht teams, waaronder een team uit Liverpool en één uit Gent, streden om een immens grote wisselbeker en natuurlijk de eer. De Nederlandse inbreng werd geleverd door 't Praathuis, The Stud, 't Tuintje, Wezep, De Brug en AFCA Youth. In een zinderende finale werd The Stud de eerste internationale winnaar door het winnen van de penaltyreeks. De prijsuitreiking werd als gewoon door oer Ajacied Bob Haarms, met mede werking van John O'Brien en Zdenek Grygera, gedaan. De volgende jaren wil de organisatie het toernooi langzaam uitbouwen. Dit succes smaakt naar meer en groter aldus de organisatie. 30 april Fandag Rafael van der Vaart 3 mei SVA TalentEvent in Groesbeek 8 mei ArenA-trip district België en Zuidwest 22 mei Ajax - A'dams amateurelftal (De Toekomst) 22 mei Voetbaltoernooi SVA België in Kalmthout 29 mei Voetbalclinic district Zuidoost (Groot-Genhout) 13 juli W DOS'19 - Ajax (Denekamp) 15 juli SV Excelsior '31 - Ajax (Rijssen) 17 juli HSV Zuidvogels - Ajax (Huizen) 4 aug Open Dag Ajax www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12