Juniorjournalist bezoekt Ajax-RBC word lid word lid 020-3111444 KIDS 020-3111444 Prijsvraag Groente en Fruit: is dat nou nodig? Ajax Life nummer 18 1 mei 2004 www.ajax.nl In het vorige nummer vroegen we jullie welke twee ploegen de bekerfinale voor beloftenteams spelen. Het goede antwoord was natuurlijk Jong Ajax en Jong Feye- noord. Dennis Hegteler uit Raalte is de gelukkige winnaar van de Ajax mini cap. Van harte gefeliciteerd! De prijs wordt zo snel mogelijk naar je toegestuurd, Dennis! De nieuwe prijsvraag luidt als volgt: wan neer werd Ajax voor de tiende keer lands kampioen? Stuur je antwoord naar redactie Ajax Life, Prijsvraag Ajax Life 18, Postbus 12044, noo DK Amsterdam. Onder de juiste inzendin gen verloten we een Ajax-boekje met daarin alle echte handtekeningen van de Ajax-spelers. Wil je kans maken op deze fan tastische prijs, dan dien je je inzending voot 3 mei naar onze redactie te sturen. Als je helemaal snel wilt reageren, kun je ons ook mailen: prijsvraagajaxlife@svajax.nl. Waarom zeuren grote mensen altijd dat je je groente op moet eten? En waarom zeg gen ze altijd: 'snoep verstandig, eet een appel'? Omdat ze daar gelijk in hebben. Goente en fruit zijn namelijk écht onmis baar als je gezond wilt eten. Ze zitten bar stensvol goede stoffen, die je lichaam hard nodig heeft. Dus als je de beste wilt zijn op het veld, ontkom je er niet aan om ook vol doende groente en fruit te eten. Wist je dat je elke dag drie grote eetlepels groente en twee keer fruit nodig hebt? Best veel hè? Er zijn veel kinderen die heel wat minder groente en fruit eten. Wat doe je nu als je niet zo van groente en fruit houdt? Daarvoor zijn wel een paar trucjes. 1. Fruit kun je ook drinken. Een glas sinaas appelsap is net zo gezond als een sinaas appel. 2. Neem fruit mee naar school, voor in de pauze. Een appel, een banaan of twee mandarijnen bijvoorbeeld. Zo kun je niet vergeten om elke dag fruit te eten. 3. Vind je gekookte andijvie of worteltjes vies?Heb je het al eens rauw geprobeerd? Groente smaakt rauw anders en vaak lek kerder. Een stamppot rauwe andijvie bij voorbeeld. Of tijdens het huiswerk kna gen op wat worteltjes, stukjes paprika of komkommer. Groeten van Jacqueline Kuperus (sportdië- tist Ajax) en Toine Hulshof (voedingsspecia list Kellogg's) Na afloop staat Ralf nerveus met pen en papier in de aanslag om niemand minder dan Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder wat vragen te stellen. Beide internationals nemen alle tijd voor de reporter en dus krijgt Ralf een ant woord op de vraag of de kopbal van Van der Vaart echt zo bedoeld was. „Ja natuurlijk!", zegt de populaire Ajacied tegen onze blozende juniorjournalist. Na het korte vraaggesprek zegt Ralf: „Je moet als journalist alleen wel snel kunnen schrijven, want die spelers praten gewoon door." Bij de hoofdingang wachten vader en zuslief en zien ze aan de glimlach op het gezicht van Ralf dat het een geslaagde middag was. Daarna neemt Ajax Life afscheid van misschien wel een toekomstige collega. „Na vandaag weet ik helemaal zeker dat ik sportjournalist wil worden", klinkt hij enthousiast. Hij heeft zijn schrift met wedstrijdverslagen er inmiddels bijgepakt en leest de informatie map van Ajax. Van een collega-journalist krijgt hij nog een tijdschrift, zodat de Bilthovenaar goed op de hoogte is van de laatste nieuwtjes. In zijn notitieschrift staat inmiddels de opstel ling van vanmiddag. „Ik schrijf best vaak ver slagen, zoals laatst over Bayern München-Real Madrid en natuurlijk na Ajax-Celta de Vigo. Daarmee heb ik deze prijs ook gewonnen." Door Sander Zeldenrijk Ruim op tijd staat Ralf met zijn vader en zusje te wachten bij de hoofdingang. Hij is goed voorbereid, want in zijn tas zitten niet alleen pen en papier maar ook eten en drinken. Als hij zijn perskaart heeft gekregen, neemt de tiener afscheid van zijn vader en zusje en is het de hoogste tijd om het stadion te betTeden. In de perskamer liggen de persmappen, pro grammaboekjes en opstellingen al klaar. Met twee handen vol loopt Ralf vervolgens via het trappenhuis naar de tweede ring. Hoewel hij al vaker in de Amsterdam ArenA kwam, was hij hier nog nooit. „Ik was oanlangs nog bij de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Niet best maar Ajax won wel. Vandaag wordt het 3-0", besluit hij optimistisch. In de rust is het uiteraard tijd voor een kriti sche analyse van het vertoonde spel, maar eerst gaat hij even een handtekening scoren van Marco van Basten. Die zit toevallig een paar rijen lager. Vol trots laat Ralf het collec tors-item zien. Dan is het tijd voor een samen vatting van de eerste helft. „Het was niet slecht maar ze scoorden niet. RBC had een goede keeper. Ik denk dat Ronald Koeman Wesley Sne ijder gaat inbrengen. Ik zou daar wel mee wachten tot de zestigste minuut. Bovendien wil ik na afloop van Rafael van der Vaart weten of hij die kopbal echt zo bedoeld had. Volgens mij was het een mazzelbal." de bal het vaakst hebben hoog gehouden. Als de speaker vertelt dat de Amerikaan dat niet kan doen, omdat hij buiten het sta dion in de file staat, schiet Ralfin de lach. Niet veel later juicht hij mee als de spelers van Ajax worden omgeroepen. Als de naam van John Heitinga valt, klapt hij wat harder. „Hij is mijn favoriete Ajax-speler. Toen ik met mijn vader bij Ajax-AC Milan was, vroeg hij'wie is dat?'. 'Let op, hij gaat de wedstrijd van zijn leven spelen', zei ik hem nog. Ralfis nog niet uitgesproken of het uitvak met RBC-supporters staat al te juichen. Na drie minuten staat Ajax achter. Met een veront waardigde blik en niet gemeende glimlach kijkt hij zijn collega aan.,, Misschien dat ze nog denken aan de wedstrijd van Jong Ajax tegen Jong Feyenoord." Terwijl Ajax op zoek gaat naar de gelijkmaker, uit de juniorreporter zijn kritiek op Victor Sikora. „Hij werkt hard, maar is wel erg onge- Op de perstribune is het een uur voor de wed strijd nog erg leeg. Ralf heeft dus alle tijd om een mooi plekje uit te zoeken. Zoals de meeste journalisten kiest hij een plekje ter hoogte van de middenlijn. Tijd om de opstellingen eens op papier te zétten. „De opstelling van Ajax ken ik wel maar die van RBC vind ik wat moeilijker. Ik vind het wel verrassend dat Daniël de Ridder in de basis staat. Hij had toch een tijdje niet gespeeld en na de wedstrijd tegen Jong Feye noord is dit wel opvallend." In de tweede helft dringt Ajax aan maar krijgt RBC de beste kansen. Onze sportjournalist in spé vat de middag als volgt samen. „Het was geen beste wedstrijd. Ajax had gewoon zijn dag niet. Laten we het daar maar bij houden. Ik moet toch een beetje positief blijven. Ik had alleen niet verwacht dat RBC zoveel kansen zou krijgen." Ralf verdiept zich voor de wedstrijd in de selectie van Ronald Koeman. AMSTERDAM - Stiekem had Ralf de Jong (13) gehoopt dat Ajax-RBC de kampioenswed strijd zou zijn. De Ajacied kroop op 18 april namelijk in de huid van een sportjournalist en bekeek het duel tegen RBC kritisch vanaf de perstribune. Uiteraard kregen enkele spelers na afloop nog wat pittige vragen voor hun kiezen. Voor de wedstrijd Ajax - RBC werden de prijswinnaars van de Hooghoudcompetitie 2003/2004 bekend gemaakt. Bryan Roy, reikte de nummers 1 tot en met 3 de prijzen uit i.p.v. John O'Brien (stond in defile). De eerste prijs werd gewonnen door Joepie Akihary (536X), tweede werd Lesley Rienks (318X) en Yener Arica werd derde (294X). Van rechts naar links: Bryan Roy, Joepie Akihary, Lesley Rienks en Yener Arica. De razende reporter van Ajax Life wil van Rafael van der Vaart weten of hij nou wel of niet bewust met zijn hoofd scoorde. Tijdens de warming-up zou John O'Brien de prijzen uitreiken aan de de Ajax-mascottes die lukkig in zijn acties. Hij moet wat simpeler spe len." Daniël de Ridder speelt goed en krijgt van Ralf zo nu en dan een 'stiekem applausje'. Een journalist moet immers onpartijdig zijn.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 11