ar Ajax Nederland Frankrijk o-o Ajax Life nummer 17-17 april 2004 KI ir te zoeken' conferentie van het Amsterdam Tournament. een handtekening. Ik krijg korting bij winkels en restaurants. Ongelofelijk. Maar toch kijk ik uit naar een andere club." AJAX De kans is erg groot dat hij volgend seizoen weer in Nederland actief is. „Dit seizoen houd ik het nog wel uit. Dat moet trouwens ook wel, want in deze fase van het seizoen kan ik geen kant meeT op." Het liefst had hij op dit moment al weeT het Ajax-shirt gedragen. „In de winterstop waren er inderdaad contacten. Ik zag aankomen dat ik niet meer aan spelen Als international in actie tegen Frankrijk. zou toekomen en met het oog op het EK leek het me het beste om een half jaar verhuurd te worden. In die periode zou ik mijn wed strijden kunnen meepak ken. Ik heb gesproken met Ronald Koeman en die stond ook achter mijn terugkeer. Het was eigenlijk al rond, maar de onderhan delingen werden net niet voor de deadline afgerond. Op 1 februari sloot de trans fermarkt immers en die datum haalden we net niet. ETg jammer, want ik had nu graag voor Ajax gespeeld. Het is en blijft mijn club en ik ben ervan overtuigd dat ik op dit moment van waarde voor ze had kunnen zijn. Van de Nederlandse competitie wordt vaak gezegd dat het de Micky Mouse Competitie is, maar wie in Italië speelt, denkt daar héél anders over. Wij leven in een land waar clubs écht willen voetballen. Ik speel liever in Nederland dan dat ik op de bank zit bij een topclub uit Italië. Niets is erger dan niet spelen. Mijn uitstapjes bij het Nederlands elftal zie ik als een uitvlucht. Ik wil lekker voetballen, lekker trainen. Daar verlang ik naar. Ik wil laten zien wat ik kan." Een illusie armer schoof Van der Meyde vorige week vrij dagmiddag, 2 april, aan bij Marco Branca, technisch directeur van Intemazionale. Zaak waarnemer Chiel Dekker flankeerde hem. „We hebben onze mening nogmaals kenbaar gemaakt. Maar Inter wil me niet laten gaan. Volgende maand praten we verder. Ik begrijp Branca niet. Voor het seizoen zette hij me neer als zijn belangrijkste aankoop; toen klonk alles positief. Ach, die Branca gaat gewoon mee in de gedachte met de trainer. Ik weet niet waar mijn toekomst ligt. In ieder geval niet in Italië, want daar wordt véél te verdedi gend gespeeld. Natuurlijk sta ik open voor een terugkeer naaT Ajax, al zal de club me wel een beter contract moeten aanbieden dan ik vorig seizoen had. Ik ben best bereid iets van mijn huidige salaris in te leveren. Maar er zijn ook nog andere inte ressante ploegen. Engeland heeft me eigenlijk altijd wel getrokken." PSV En PSV, die naam cir culeert in de wan delgangen? „Ik weet het niet. Mijn naam wordt nu plotseling in verband gebracht met allerlei clubs uit Engeland, Spanje en Italië. PSV? Leuk om te horen, maaT ik weet het echt niet." Na afloop van de oefeninterland tegen Frankrijk in Rotterdam verlaat Van der Meyde als voorlaatste de kleedkamer. Alleen I Edgar Davids volgt I nog. Terwijl de spe- De feiten: Van der Meyde stond in de basis en werd in de 90ste minuut, twee seconden voor het einde van de officiële speeltijd, gewisseld ten faveure van Paul Bosvelt. De cijfers van de ie helft: 21 balcontacten, waarvan 15 goed. 2 keer toucheerde hij de bal met het hoofd, 2 keer onder schepte hij eigenhandig de bal, 2 keeT kreeg hij een vrije trap mee en 1 keer nam hij zelf een vrije tTap, die overigens niet het beoogde eindpunt haalde. De cijfers van de 2e helft: 17 balcontacten, waarvan 12 goed. Deze keer kreeg hij 3 vrije trappen mee. Bondscoach Dick Advocaat: „Omdat hij bij zijn club nauwelijks aan spelen toekomt, heb ik hem vandaag een basisplaats gegeven. Andy verraste me in positieve zin en ik vond het knap hoe goed hij het conditioneel volhield. Ik ben heel tevreden over zijn prestatie." De speler zelf: „Ik heb eindelijk weer eens bijna 90 minuten gespeeld. Dat was een lekker gevoel, tenminste iets positiefs in deze periode. Natuurlijk, Frankrijk is een moeilijke tegen stander. Je mocht ook niet van me verwachten dat ik zomaar drie spelers zou passeren. Maar het ging niet slecht." Over EURO2004: „We hebben een goede ploeg, die heel ver kan komen. Vooral als die jonkies vertrouwen krijgen. Et zit kwaliteit in het team, dat is duidelijk. De eerste ronde moeten we kunnen overieven, daaroveT heb ik geen twijfel. Maar of we de poule winnen of tweede wor den? Dat weet ik niet. Dat maakt ook niet uit. Op een EK zijn geen slechte ploegen. We moet uiteindelijk van iedereen winnen om Europees kampioen te worden." Samen met Ibrahimovk juichen na diens treffer tegen Olympique Lyon in de Champions league. Ier van Barcelona doorloopt zonder op-of-om te kijken, doet Van der Meyde nog zijn verhaal voor de snorrende camera's van RTV Noord- Holland, Studio Sport en AT5. Er staan zelfs twee vrouwelijke journalisten klaar, die de Ita liaanse media vertegenwoordigen. „Mijn uit spraken hebben toch wel wat effect gehad", vertelt hij lachend. „Gistermorgen kwam een aantal internationals veT- baasd naar me toe. Ze hadden de kran ten van die ochtend bij zich. Werden eT dolletjes over gemaakt. SpeleTs als Nigel de Jong, Johnny Heitinga en Rafael van der Vaart wisten het al; hén heb ik in de winter stop nog gesproken, toen mijn terugkeer naar Ajax ter sprake kwam. Waarom de club niet eeTder kwam? Poeh, dat moet je aan Ajax vragen." Twee dagen later spreekt Ajax Life Ronald Koeman. „Ik heb inderdaad met hem gesproken. Maar onze mening is dat Andy er eeTst uit moet komen met Inter Als dat is gebeurd, kunnen we gaan praten. Maar een speler van z%i kaliber kunnen we altijd gebruiken. Als er bij ons geen spelers vertrekken, is het niet mogelijk hem voor hetzelfde bedrag terug te kopen als waarvoor we hem hebben verkocht. Toen hij afgelopen seizoen naar Intemazio nale vertrok, stonden we daar wat sceptisch tegenover Het is eigenlijk precies zo gelopen als we dachten. Maar de bal ligt bij hem." v('

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 9