Over kampioenskansen en progressie John van 't Schip happy bij Jong Ajax Woensdag 2 juni 2004 van 14.00 tot 17.00 W ots«0S«*o>"E8 Wil je meer weten over deze actieve opleiding kom dan naar de opendag van het ROC van Amsterdam, Fraijlemaborg 135, Amsterdam Zuidoost. SUBSI! 4? Mm HET ORIËNTATIEJAAR VAN DE LANDMACHT DE ENIGE SCHOOL MET ACTIE www.fandmacht.nl/opleidingen of bei 0900 - 0124 0,10/min.). ff 17 APRIL 2004 NUMMER 17 Aj»X Ll FE KonlnkUike tsttdmach: gespeeld. Hij was nog met het eerste mee op oefenstage in Engeland, sindsdien sukkelt hij met zijn knie. Robert werkt al naar het nieuwe seizoen toe. Voor de rest bestaat Jong Ajax uit jongens die vrij constant alles hebben meege- traind. Randy Rustenburg was er even uit met een meniscusoperatie. Maar de meeste jon gens zijn goed door het seizoen gerold." Welke spelers hebben duidelijk een stap voor waarts gezet? „Thomas Vermaelen en Daniel de Ridder zijn overgeheveld naar het eerste elftal en hebben dat in het eerste half jaar bij ons afgedwongen. Uiteraard heeft dat ook te maken met niet goed bezette posities bij het eerste, dat hangt altijd nauw met elkaar samen. Daniel heeft zijn kans bij het eerste gegrepen en enkele goede duels gespeeld sinds hij tijdens het trai ningskamp in Portugal aansloot. Hetzelfde geldt voor Thomas, die tot nu toe alleen tegen FC Volendam heeft gespeeld en voornamelijk voor ons uitkomt. Wij vonden het jammer dat Walker Fronio gedurende het seizoen weg ging, maar het was wel te begrijpen. Hij zat hier immers al ruim vier jaar en had geen ver dere toekomst bij Ajax. Rasmus Lindgren heeft het in het begin moeilijk gehad, maar heeft toch een duidelijk goede stap voorwaarts gezet. Wat de andere jongens betreft, is het te vaak nog te wisselvalig. Jerold Promes heeft een goede periode gekend, maar zit nu in een wat mindere fase. Hij moet zichzelf nog verder ontwikkelen om de volgende stap te kunnen zetten en dat geldt eigenlijk voor de meeste spelers." Van wie nemen jullie afscheid deze zomeT? „Dat zijn er best veel. Etienne Esajas, Jerold Promes, Henrik en Niclas Moisander, Rasmus Lindgren, Robin Muller van Moppes en Robert Zwinkels blijven. Weg gaan Jussi Kujala, José AMSTERDAM - Jong Ajax is - samen met Feyenoord en SC Heerenveen - in een fel gevecht gewikkeld om het kampioenschap in de Beloften Eredivisie. Het elftal staat sinds dit seizoen onder leiding van het duo John van 't Schip en Marco van Basten. Die laatste ontvouwde zes weken geleden zijn geloofsbrieven in Ajax Life. Ditmaal is het de beurt aan John van 't Schip. Na dit seizoen heeft hij nog een contract voor twee jaar bij Ajax. erg sneu. Net op het moment dat hij aan bepaalde dingen ging wennen, hij was bijvoor beeld te zwaar toen hij bij ons kwam en had moeite met de trainingsintensiteit, kreeg hij een blessure aan zijn kruisband. Doelman Robert Zwinkels heeft dit seizoen nauwelijks Door Arnout Verzijl John, je bent aan je tweede seizoen als tTainer van Jong Ajax bezig. Anders dan in je periode als hoofdtrainer bij FC Twente, heb je nu te maken met een zeer wisselende samenstelling van je elftal. „Dat klopt. Vooral op het middenveld zijn er dit seizoen veel wisselingen geweest. Walker heeft daar gespeeld, Obodai, Muller van Moppes, Michael Krohn Dehli, zelfs Jari Litmanen en ook Didi Longuet. Maar dat geldt eigenlijk voor alle posities. Nicolae Mitea, Etienne Esajas, Krohn- Dehli en Jamal Akachar hebben bijvoorbeeld allemaal wel eens linksbuiten gespeeld. Daniel de Ridder stond vaak op rechts, een positie die recentelijk door Tom De Mul is overgenomen. Jerold Promes heeft meestal rechts in het cen trum van de verdediging gespeeld, maar ik heb hem ook als rechtsback gebruikt. Ook op die plek in het elftal hebben diverse voetballers gestaan, zoals Longuet en Jussi Kujala. Op links in de defensie hebben onder meer José Valen cia, Niklas Moisander en Randy Rustenberg gevoetbald. Alle posities wisselen vaak van invulling, op eentje na eigenlijk. Jason Culina in de spits, dat is zo'n beetje de enige vastig heid die we dit seizoen hebben. Recentelijk doet bijvoorbeeld Rasmus Lindgren het links op het middenveld heel erg goed." Ben je veel spelers kwijtgeraakt gedurende het seizoen? „Een aantal. Niklas Moisander is in zijn eerste i jaar hier zwaar geblesseerd geraakt. Dat is heel I

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 4