Ajacieden treuren om gelijkspel Ajax nipt langs FC Groningen sh0P 30% korting 4Het verschil was wel erg groot' Martijn Reuser wil weg deBOUD'S INN Ajax Life nummer 17 17 april 2004 Gehele Adidas Ajax uit-collectie Van der Vaart: „Ik had zelf meer met die kopbal moeten doen." ROTTERDAM - Oké, de voorsprong van tien punten op P5V is, ondanks het gelijkspel tegen Feyenoord, riant. Maar desondanks staken de spelers hun teleurstelling over dat resultaat na afloop van de wedstrijd in De Kuip niet onder stoelen of banken. We had den het hier gewoon moeten afmaken." Door Sander Zeldenrijk Aanvoerder Rafael van der Vaart kon zich het gelijkspel het meest aanrekenen. De Heems kerker kreeg drie goede mogelijkheden, maar strandde keer op keer op doelman Edwin Zoe- tebier. Van der Vaart: „We hadden hier gewoon makkelijk moeten winnen. Ik vond het verschil tussen Feyenoord en ons erg groot. Zij leverden iedere bal in en wij creëerden gemakkelijk kan sen. Ik had zelf meeT met die kopbal moeten doen. Nogmaals, we hebben een goede wed strijd neergezet, maar het blijft jammeT dat je hier gelijk speelt. Onterecht, denk ik." De international was later in de wedstrijd ook betrokken bij een opstootje met Feyenoord- spits Dirk Kuijt. „Hij gaf me een behoorlijke 1 I schop, waarna ik meteen opstond en verhaal ging halen. Toen duwde hij me weer neer en vervolgens dook iedereen er bovenop. Het was allemaal in het heetst van de strijd. En ik laat me niet schoppen, natuurlijk. Ik zei er alleen wat van en deed eigenlijk veTder niets. Ik sprong bij die overtreding gelukkig nog op, want ik voelde hem al aankomen. Desondanks raakte hij me even goed, maar het deed geen pijn of zo. Maar zoiets doe je niet, vind ik." Maxwell had als linksback wederom een sterk optreden. Een knappe prestatie, want de Brazi liaan speelde de hele wedstrijd met pijn in zijn lies. „Tegen Feyenoord laat ik me niet zo snel wisselen. Dit zijn de wedstrijden die ik wel iedere week wil spelen. We hadden het duel volledig onder controle; vooral op het midden veld speelden we erg georganiseerd en dat gaf de doorslag. Dan is het teleurstellend dat Feye noord één minuut voor tijd alsnog gelijk kon maken, maar dat hoort ook bij voetbal. Wij krij gen de kansen en zij scoren. Maar het was écht jammer. Ik had me overigens niet anders voor bereid dan normaal. We zijn namelijk voor iedere wedstrijd ontzettend geconcentreerd en daarom hebben we nu ook zo'n grote voor sprong op PSV. Het is nu zaak zo snel mogelijk kampioen te worden." De gelijkmaker was voor Johnny Heitinga een behoorlijke domper op de feestvreugde. Samen met Julien Escudé'stonden'ze 89 minu ten lang onwrikbaar in het centrum van de verdediging. En toen ging het mis: „Ik had de bal gewoon over de zijlijn moeten koppen. Dit gebeurt me geen tweede keer. Maar we had den het al eerder moeten afmaken. Feyenoord speelde wat te gehaast omdat ze móesten komen. Onze intentie was 'winnen', al wisten we in ons achterhoofd natuurlijk dat we een riante voorsprong op PSV hadden." De wedstrijddag was voor de Alphenaar sowieso al vreemd begonnen. „Ik had 's och tends in Noordwijk een bord spaghetti gege ten, maar dat viel totaal verkeerd. In de bus werd ik prompt misselijk. Ik zat te kaarten met Wesley Sneijder, Rafael en Victor toen ik merkte dat ik moest overgeven. Gelukkig stonk het niet in de bus. In het stadion heb ik wat sui kerdrankjes genomen en tijdens de warming- up ging het weer beter Ik heb best een lekkere wedstrijd gespeeld, op die laatste minuut na dan." Abubakari Yakubu pakte dit seizoen weer eens wat speelminuten, 15 om precies te zijn. De Ghanees had al voor het duel het idee dat een overwinning zeker tot de mogelijkheden zou behoren. Dat veranderde niet, toen hij het eerste uur nog vanaf de bank moest volgen. „Het verschil was wel erg groot. Dat had ik ook wel verwacht, want dat is tegen Feyenoord meestal zo. Zij zijn gewoon bang voor ons en dat kon ik vooraf al aan ze zien. We kregen best veel kansen. 'Raffi' drie en ik zelf had ook kun nen scoren. Nicolae Mitea liep richting doel en had op mij moeten afleggen. Nu heb ik nog steeds niet gescoord in het eerste. Ik zal het er op de training nog eens met hem over heb ben", aldus de middenvelder, vrolijk na afloop. AMSTERDAM - De 2-1 overwinning op FC Groningen, een week voor de puntendeling in De Kuip, betekende ook al een belangrijke stap richting de 2gste landstitel. Eenvoudig kwam die zege overigens niet tot stand. FC Groningen toonde zich een stugge opponent en leek zelf kans te hebben op een gelijkspel. Een rake kopbal van Johnny Heitinga in de slotfase leverde Ajax toch de zege op. De Techtsbackpositie leek na de winterstop een probleem te worden. Maar zoals zo vaak in het voetbal, loste de rook alweer op vooTdat het vuur ontstaan was. Met Nigel de Jong, Zdenek Grygera en Hatem Trabelsi beschikt Ronald Koeman over drie uitstekende rechterverdedi- gers; vooral na het trainingskamp in Portugal meldde De Jong zich uitdrukkelijk voor deze positie. Maar toen Grygera en Trabelsi hersteld waren van hun blessures, leek Koeman een aantal moeilijke keuzes te moeten maken. Uit eindelijk hoefde dat niet, want zowel de Tsjech als de Tunesiër zijn nog steeds aan het kwakke len met fysieke ongemakken. Dus opereerde Nigel de Jong, zowel tegen de noorderlingen als ook tegen Feyenoord, opnieuw rechts in de defensie. Koeman heeft de honderdste Ajax- international daarmee een extra zetje in de rug richting het EK in Portugal gegeven. De opstelling van Ajax leek op voorhand gemaakt om de toeschouwers te trakteren op een stevige uitslag met veel goals. Maar daar wilde de opponent uit het noorden van het land, waar vaste krachten als Roy Beukenkamp en Kurt Elshot ontbraken, niet aan meewerken. FC Groningen toonde zich een stugge tegen stander die de zaak achterin potdicht hield. Dus viel er voor de pauze weinig te genieten, al teisterde Zlatan Ibrahimovic nog wel de lat. Het spelbeeld veranderde na de pauze. Ajax verhoogde het tempo en werd gevaarlijker. Een actie van Nicolae Mitea stelde Rafael van der Vaart in staat de score te openen. Zijn plaag geest Arvid Smit lette even niet op, waarna de aanvoerder alleen voor doelman Lambers geen fout maakte. In tegenstelling tot wat velen hoopten, zette Ajax niet door. FC Groningen- trainer Ron Jans bracht met Martin Drent en Hugo twee aanvallend ingestelde spelers in het veld. De verdedigende stellingen werden verlaten en dat resulteerde een kwartier voor tijd in de gelijkmaker van Glenn Salmon. Ajax ging vervolgens verwoed op jacht naar de zege. Vijf minuten voor tijd viel de beslissende tweede treffer. Julien Escudé kopte een vrije trap door naar zijn verdedigingsmaatje Johnny Heitinga. De international kopte van dichtbij raak. Alhoewel dit niet geconstateerd werd door de grensrechter, leek het er verdacht veel op, dat de jonge Ajacied buitenspel stond. De vlag bleef echteT omlaag, waardoor Ajax opge lucht adem kon halen. Op weg naar het kam pioenschap was wéér een belangrijke stap gezet. Johnny Heitinga kopt Ajax vlak voor tijd naar de zege tegen FC Groningen. AMSTERDAM - Martijn Reuser heeft zijn langste tijd gehad bij Ipswich Town. Manager Joe Royle stelt de voormalige Aja cied niet vaak meeT op. ReuseT heeft nog een contract tot en met volgend seizoen, maar meldt dat de club hem transfervrij zal laten vertrekken, als een andere vereniging hem wil aantrekken. „Het liefst keer ik terug naar Nederland. Als ik in Amsterdam ben, bloei ik helemaal op. Hier in Ipswich is het maaT een dooie boel. Ik besef best dat ik in Nederland niet kan ver dienen wat hier wel mogelijk is. Dat geeft niet, ik ben bereid in te leveren als dat nodig is." De 29-jarige Reuser, die dtt seizoen rug nummer 30 draagt, is sinds maart 2000 actief bij Ipswich Town. Daarvoor speelde hij voor Vitesse en Ajax. Ipswich Town speelt in de First Division en maakt nog steeds kans op promotie naar het Premiership. Ook Petri Pasanen (23) gaat met Port smouth een spannend competitieslot tege moet. De club is immers nog steeds niet vrij van degradatiezorgen. Pasanen: „Het wordt ongelooflijk spannend! We spelen nog zes wedstrijden, allemaal finales. Ik speel hier voornamelijk als rechtsback en dat is dus wel iets anders dan bij Ajax. VerdeT vind ik het leven buiten het voetbal lastig. In Nederland had ik naast Ajax veel dingen om te doen; een sociaal leven. Maar hier is het alleen maar voetbal, voetbal en voetbal." Over zijn toekomst kan en wil de Fin weinig kwijt. „Ik wil me volledig op Portsmouth richten. Het enige dat ik kan vertellen, is dat ik volgend seizoen terug moet naar Ajax als zich geen andere club meldt, tk heb name lijk een contract tot 2005." Pasanen volgt de verrichtingen van Ajax nauwlettend en leest ook nog steeds Ajax Life. Natuurlijk is hij op de hoogte van de situatie met Jari Litmanen. „ledereen hoopt in Finland dat hij terug gaat naar Lahti. Maar dat doen ze al een paar jaar. Hij is nog steeds ongelooflijk populair. Een held." Ajax heeft de optie in het contract met Nico lae Mitea gelicht. De jonge Roemeen blijft nu tot i juli 2007 in Amsterdam, Ajax heeft zijn medewerking verleend aan de overgang van José Valencia naar NEC. In goed overleg is besloten dat het contract met Valencia, dat nog tot 30 juni 2005 liep, op 30 juni 2004 zal woTden ontbonden. De verdediger tekende in juli 2000 een con tract bij Ajax, waarna hij op 17 augustus 2000 zijn officiële debuut maakte voor Jong Ajax. De 22-jarige Ecuadoriaan won in 2001 en 2002 met Jong Ajax de landstitel in de Beloftencompetitie. Tevens won hij in 2003 de Amstel Cup Beloften. Vervolg Litmanen Ook Ronald Koeman werd pas op het laatste moment op de hoogte gesteld: „Hij wil de komende periode anders invullen. Trainen, fit woTden en interlands spelen. Misschien nog een jaar voetballen. Ajax heeft geen poging gedaan hem hier te houden, al is het op deze wijze geen leuk einde. Ik had het idee om hem in de laatste thuiswedstrijd - mits hij op tijd fit was geweest - op een pas sende wijze afscheid te laten nemen. Ik hoop dat we dat nu - op een andere manier - alsnog kunnen doen." Inmiddels heeft de redactie van Ajax Life van supporters al diverse verzoeken ont vangen, een afscheidsinterview te plaatsen. Jari Litmanen is daarvoor al benaderden we hopen dat hij daarmee instemt. Vooralsnog betracht de Fin, die altijd een bijzondere band met de supporters heeft gehad, rich ting media een volledige radiostilte. zolang de voorraad strekt. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3