Ajax-supporters verwachten leegloop na dit seizoen Speler van het Jaar 4Er gaan hier altijd spelers weg AJAX FANZONE 4Er gaan hier altijd spelers weg9 Ajax Life nummer 17 17 april 2004 STAND Evenementen kalender AMSTERDAM - 'Koeman vreest vertrek van topspelers', kopte een lan delijk voetbalblad onlangs. Tegen het eind van de competitie draait de geruchtenmachine zoals gebruikelijk op volle toeren. Wat gaat er komende zomer gebeuren? Zullen Ibrahimovic, Maxwell, Van der Vaart en Trabelsi ook volgend seizoen in de ArenA te bewonderen zijn? Ajax Life maakte een rondje op de tribune tijdens één van de dagelijkse trainingen. Door Sander Zeldenrijk Spelers komen en spelers gaan. Alleen bij Ajax gaan er meer dan dat er komen. Zo werkt het in Mokum al jaren en dat gegeven zaait zo nu en dan verdeeldheid onder de aan hang. De één vindt het frustrerend dat buitenlandse topclubs Ajax- talenten wegkapen, terwijl de ander zijn club, met enige trots, als leve rancier van fraaie voetbalparels aan Europese topjuweliers ziet. CLAUSULE Dit seizoen is het niet anders. Peter Hoogerheide (47) en zijn zoontje Mitchell (10) zijn volledig op de hoogte van de laatste transferge ruchten. Hoogerheide senior ziet Ibrahimovic na dit seizoen vertrek ken. „Hij heeft weliswaar een clau sule in zijn contract staan dat hij voor 45 miljoen euro weg mag, maar daar geloof ik niet zo in. Als Ajax vijf tien miljoen kan pakken, doen ze het. Die clausules gaan toch nergens meer over? Daar kun je zo onderuit, denk ik." Het bedrag dat Ajax eventueel voor de Zweed ontvangt, hoeft volgens de Zoetermeerder niet te worden uit gegeven aan grote namen. „Kijk eerst maar bij de eigen jeugd en in Nederland. Zo kan Ajax tenminste een jong en goed team opbouwen. Ik hoop overigens wel dat Yannis Anas- tasiou nog een tijdje bij de club blijft. Als tussenpaus voor Ryan Babel bijvoorbeeld." Hoogerheide heeft weinig vertrou wen in een terugkeer van Andy van der Meyde. „Het is niet mijn type voetballer. Soms heb je gewoon een bepaalde antipathie ten opzichte van een bepaalde speler. Als ik alleen naar zijn cijfers kijk, doet hij het best aardig maar ik ben gewoon niet zo gecharmeerd van hem. Met Boudewijn Zenden heb ik dat ook." Tien rijen lager in vak 114 zit Fred Keet (69) uit Medemblik samen met zijn vrouw Wil en kleindochters Eline (15) en Dionne (13). Fred is al veertig jaar fan van Ajax en in tegen stelling tot mede-Ajacied Hooger heide wél een voorstander van de terugkeer van Andy van der Meyde. „Een goede voetballer voor Ajax en Nederland in het bijzonder. Zijn terugkeer zal de Nederlandse com petitie een kwaliteitsinjectie geven." JAMMER 'Opa' Keet vreest dat de wegen van Ajax en Rafael van der Vaart zich na ft, - - PAR Vader en zoon Hoogerheide zien Zlatan Ibrahimovic na dit seizoen voor een andere topclub spelen. het huidige voetbaljaargang schei den. „Hij was laatst al ontevreden meen ik me te herinneren. Toen had hij een probleem met Koeman. Ik vind Rafael een technische speler maar hij heeft weinig snelheid. Ik denk niet dat hij het gaat redden in het buitenland. Ik schat Wesley Sneijder hoger in", besluit hij. Kleindochter Eline (linkshalf in het damesteam van DEK) kan haar oren niet geloven. Van der Vaart behoort immers, samen met iari Litmanen, tot haar favoriete spelers. „Ik zou het erg jammer vinden als Rafael en Zlatan weggaan. Als zij er bij zijn, gaat het een stuk beter en is de kans op een overwinning veel groter. Maar ik denk toch dat ze vertrekken. Spelers gaan hier altijd weg", mop pert de blondine. Dat gegeven stemt haar opa tot ontevredenheid. Hij heeft dan ook een duidelijk oordeel over jeugdige spelers die naar het buitenland wil len. „Ik zou ze hier in Nederland hou den. Op die manier kun je onze eigen competitie naar een hoger niveau tillen. Ik vind het een slechte zaak dat er hier zoveel buitenlandse voet ballers rondlopen. Op die manier kunnen onze jongens zich bij hun club toch niet ontwikkelen?" „Die gasten moeten er trots op zijn dat ze in Nederland voetballen. Mis schien doet het ze meer als ze in het nationale team spelen. Clarence Seedorf speelt in het buitenland puike wedstrijden, maar presteert in Oranje weinig. Maar goed, mis schien ben ik hierin wel heel ouder wets. Ik weet natuurlijk ook wel dat het een geldkwestie is." Aan het eind van de training loopt Ajax Life 'drie generaties Uileman' tegen het lijf. Hans (50), Arno (27) en Roan (6) wandelen richting het trap penhuis van de ArenA. Uiteraard hebben deze drie Ajax-mannen uit Gouda zo hun eigen visie op de transferperikelen. „Er gaan zeker spelers weg", zegt Arno. „Zlatan en Maxwell zijn hier klaar. Maxwell steekt er bovenuit en Zlatan was al klaar toen hij hierheen ging! Fantas tische spelers, jong, goed en rijp voor de Europese top. Het ligt natuurlijk aan die jongens zelf, maar ik denk dat ze niet lang hoeven na te denken als er een topclub komt." De Gouwenaar erkent dat het hem als fanatieke supporter soms behoorlijk frustreert dat Ajax' beste voetballers uit de kweekvijver wor den gehengeld door grote Europese 'visbedrijven'. „Aan het begin van dit seizoen stonden Chivu en Van der Meyde nog vrolijk op het veld en een week later waren we ze kwijt. Ik denk dat je ze allebei goed kon gebruiken in de Champions League. Julien Escudé doet het nu goed, maar Cristian Chivu was meer een leiderstype. Die hadden we tegen Club Brugge hard nodig!" Volgens het 27-jarige SVA-lid doet zijn liefdevolle club er verstandig aan om het extra besteedbare geld uit te geven aan een speler die binnen de clubcultuur past. „Als Maxwell vertrekt hebben we echt een probleem. We kunnen Roberto Carlos en Ashley Cole wel benade ren, maar die salarissen zijn onbe taalbaar. Laat Ajax eerst maar eens in Nederland kijken." De twee oudste Uilemannetjes den ken overigens niet dat de zorgelijke situatie van Andy van der Meyde bij Inter een terughoudend effect heeft op jonge Ajax-spelers die aan de vooravond van een Europees avon tuur staan. „Als er een zak geld bij komt kijken, gaan ze gewoon weg. Kijk maar naar jongens als Musampa,Wooter,Van den Bergh en Bobson. Die Collins John kwam van uit de rimboe in zijn spijkerbroek bij FC Twente. Nu loopt hij binnen bij Fulham. Als ze het nu niet doen, krij gen ze er later misschien spijt van", besluit Arno. AMSTERDAM - De voorsprong van den, stuur dan na iedere thuiswed- Maxwell op zijn naaste belager, Zla- strijd een Top 3 door van beste spe- tan Ibrahimovic, is intact gebleven. Iers. Vermeld wel even duidelijk om Het gevecht om de tweede plaats is welke wedstrijd het gaat. echter spannen- Maakkam op een door de voltallige A,le Ajax-fans der dan ooit se/ecf7e gesigrleerd Ajax-shirt of één mo9eT1 ook ™9 tevoren. De sup- yfln de hmderd Ajax.pakketjes_ een Top 5 van de porters geven de eerste seizoens- Maxwell is voorlopig de beste Ajacied van het seizoen. laatste weken veel stemmen aan Rafael van der Vaart, Tomas Galasek en Wesley Sneijder. Verdediger John Heitinga reageerde ook nog even op de tussenstand. „Ik weet niet hoe jullie de punten toekennen, maar wat mij betreft is er maar één die de titel 'Speler van het Jaar' verdient en dat is Tomas Galasek!" Voor de duidelijkheid hier nog even de regels. Wil jij jouw stem laten gel helft opsturen (Nummer i krijgt 50 punten, dan 40,30,20,10). Dat kan naar het volgende adres: spelervanhetjaar@svajax.nl of via de post. Stuur dan een briefje naar dit adres: redactie Ajax Life, t.a.v. Speler van het Jaar, Postbus 22944, 1100 DK in Amsterdam. Op de site van de SVA (bereikbaar via www.ajax.nl) kunnen jullie ook snel en gemakkelijk je stem uitbrengen. www.ajax.nl Maxwell 474 Ibrahimovic 345 Galasek 228 Sneijder 217 Van der Vaart 180 Lobont 122 Mitea 108 Escudé 94 Heitinga 93 Anastasiou 68 Pienaar 57 De Jong 42 Stekelenburg 39 Sonck 32 Trabelsi 22 De Ridder 16 Soetaers 4 Sikora 2 Van Damme 2 Grygera 1 21-04-04 Ajax - MarocProfs (ArenA) 30-04-04 Fandag Rafael van der Vaart 03-05-04 SVA TalentEvent in Groesbeek 08-05-04 ArenA-trip district België en Zuidwest 08-05-04 SVAP '74 - Lucky Ajax (Anna Paulowna 14:30 uur) 15-05-04 IJmuiden - Lucky Ajax (IJmuiden/15:00 uur) 21-05-04 Terborg - Lucky Ajax (Terborg/ 17:00 uur) 22-05-04 Ajax - Amsterdams amateurelftal (De Toekomst) 22-05-04 Voetbaltoernooi SVA België (Kalmthout) 22-05-04 Zeelandia - Lucky Ajax (Middelburg/16:00 uur) Een deel van de familie Keet uit Medemblik hoopt op de terugkeer van Andy van der Meyde. De drie generaties Uileman weten het zeker: Ajax heeft een probleem als Maxwell vertrekt.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13