De Maandagmorgenclub (5) Voetbalclinic district Brabant en Limburg AJAX FANZONE 17 APRIL 2004 NUMMER 17 AiAX LIFE Twee jaar geleden ben ik voor het laatst naar een competitiewedstrijd buiten Amsterdam gegaan. Dat was tegen Vitesse. Nu kijken we die wed strijden gewoon op Canal Plus. Zo hoeven we niets te missen." Het tegenvallende spel van Zlatan Ibrahimovic is ook de Maandagmor genclub niet ontgaan. „Lekker verko pen die gozer. Net zoals Van der Vaart. Ze speelden tegen FC Gronin gen. FC Groningen hoor! Die gasten moet je toch gewoon oprollen! Gaat die Van der Vaart zijn shirt uittrek ken als hij scoort! Alsof het de finale van de Europa Cup was." Die laatste zin wordt weersproken door Bertus. „Volgens mij deed hij dat omdat hij al vier maanden niet meer gescoord had." Ben Telmans' gedachten gaan bij het matige spel van Zlatan liever uit naar een andere Zweedse aan valler van Ajax. „Ik was een enorme liefhebber van Stefan Pettersson. Wat een wereldvoetballer was dat. Natuurlijk, Zlatan is nog jong, maar hij speelt hier ook al weer twee jaar. Toch?" De seniorenclub, in ieder geval een kleine meerderheid, hoopt niet dat de spelers op te jonge leef tijd bij Ajax vertrekken. „Dat zie je maar weer aan Andy van der Meyde. Die jongen is toch gewoon veel te snel naar het buitenland gegaan? Dan is het ook niet zo gek dat het uiteindelijk verkeerd loopt", besluit tante Dien. een kring om het duo heen staan. Het is Jan ter oren gekomen dat Ad nogal vaak vergeet boodschappen te halen voor zijn vrouw Els. Daarom heeft de Weesper vandaag alvast een bloemkool voor hem meegeno men, zodat hij dat in iedeT geval niet meer hoeft te halen. „En mijn vlees en aardappelen dan?", lacht de Amsterdammer. Hilariteit alom. Na een kwartiertje wandelt de groep zoals gebruikelijk weer langs het trainingsveld naar het supporters home. Henk en 'gezagvoerder' Bertus praten over de toekomst van Ajax. Wat te doen bij een eventueel vertrek van spelers? „Ajax is altijd al een kweekvijver geweest. Daar moet je als supporter in berusten. Dat zal altijd zo blijven. Aan de andere kant helpen wij de kleinere clubs in Nederland door bij hen spelers weg te halen. Denk maar aan Nuninga en Schoenaker. Clubliefde bestaat niet meer. Spelers zullen altijd weg gaan. Dat was vroeger al zo. Als je bij Zeeburgia een gevulde koek kreeg en bij een andere club limonade, ging je naar Zeeburgia." In het supportershome blijkt dat de landstitel door een meerderheid in de groep wordt gezien als het 'kam pioenschap van de armoede'. Slechts weinigen zullen naar de beslissende wedstrijd afreizen als dat uit tegen NEC of FC Zwolle is. Els Bergkamp: „Ik ga niet meer naar uitwedstrijden. Door SandeT Zeldenrijk Een dag na de tegenvallende thuis wedstrijd tegen FC Groningen is men in de koffiehoek van het sup portershome niet écht te spreken over de teamprestatie. Uiteraard is scheidsrechter Oskam het onder werp van gesprek. Die deed namelijk wat een scheidsrechter eigenlijk niet zou moeten doen: opvallen. Toen Johnny Heitinga het beslissende doelpunt maakte, stond de Alphe- naar immers buitenspel. Dé, al jaren trouw Ajax-supporter, verwoordde zijn gevoel na de wedstrijd als volgt. „Ik ging met de pest in mijn lijf naar huis. Ook al pakten we drie punten. Het was ongelooflijk slecht." Complimenten zijn er overigens voor het spel van FC Groningen. „Niet om aan te zien, maar vanuit hun eigen capaciteiten natuurlijk heel logisch. Je kunt merken dat ploegen tegen Ajax altijd vijfhon derd procent geven. Van Ajax mag je niet verliezen. Van Feyenoord en PSV blijkbaar wel." Volgens één van de aanwezigen komt dat omdat de voetballers tijdens hun jeugdoplei ding altijd met grote cijfers van Ajax verliezen. „Ik kan me herinneren dat Ruud Gullit ontzettend blij was dat hij later met PSV eens van Ajax won. Dat was hem in de jeugd nooit gelukt. Ik kwam hem laatst trou wens tegen bij Jong Ajax. Ik blijf het vreemd vinden dat hij praat over 'jouw ploegie', terwijl hij zelf uit de Jordaan komt." Tante Dien arriveert vandaag wat later vanwege dokterbezoek. Maar dat betekent niet dat ze haar zegje niet wil doen. „Ik hoorde dat PSV Edwin van der Sar wil hebben. Ze willen altijd onze spelers hebben. Dat was in de jaren tachtig ook al zo met Arnesen en Lerby. Ik betwijfel of hij daar heen gaat, want bij Fulham zal hij vast wel meer verdienen." Als Jan 'burgemeester' Cornelisse overhandigt Ad Bergkamp onder grote hilariteit een bloemkool, zodat hij die boodschap niet meer hoeft te halen voor zijn vrouw Els. AMSTERDAM - De landstitel 2004 gaat zeker gepakt worden, maar de manier waarop stemt de Maandagmorgenclub niet tot tevredenheid. De thuiswedstrijd tegen FC Groningen veranderde weinig aan dat beeld. „Sterker nog, dit wordt een kampioenschap van de armoede. Maar we zijn wel héél blij met de titel, want over tien jaar weet nie mand dat meer." Jan Cornelisse - alias 'de burgemees ter' - Ad Bergkamp bij zich roept, komt iedereen even nieuwsgierig in Van der Vaart na de openingstreffer tegen FC Groningen. GENHOUT - District Zuid-Oost organiseert voor de vijfde achtereen volgende maal een groot en spetterend voetbalfeest voor jeugdige Ajax-supporters: Goalmasters. Op zaterdag 29 mei zal het sportpark van Eersteklasser GSV'28 (Groot-Genhout) zijn omgetoverd in een voetbalparadijs voor jong en oud. Ajax Life sprak met Gerrit Biersteker, één van de organisatoren. Gerrit, wat gaat eT op 29 mei precies gebeuren? „Dan hebben we voor jeugdleden van de SVA en ook voor niet-leden een voetbalclinic bij GSV'28. Er is een voetbalcircuit uitgezet waarbij iedereen zijn of haar talent kan laten zien. De deelnemers krijgen een mooie herinneringsmedaille. Verder zijn er nog een paar leuke Ajax-prijzen te vergeven aan het eind van de dag. We beginnen om 10:00 uur en de dag eindigt rond de klok van 15:30 uur. Ik verwacht veel mensen omdat er hier al een behoorlijk kam pioen ssfeertje hangt." Wat maakt deze dag zo speciaal en de moeite waard om mee te maken? „Veel leden uit dit district zijn grote Ajax-fans, maar kunnen vanwege de afstand vaak niet naar een wedstrijd komen. Daarom is het leuk als wij Ajax naar de mensen brengen. Omdat we dit maar een paar keer per jaar kun nen doen, zijn dit unieke gebeurtenis sen. Ik verwacht 180 jeugdige deelne mers en honderden toeschouwers. Dat is gebaseerd op voorgaande edi ties. leder jaar groeit dit evenement." Wat is er voor de niet-voetballers te doen? „We hebben een promodorp, een grote Ajax-shop, een snelheidsmeter waarop iedereen kan zien hoe hard hij of zij tegen een bal trapt. Verder is Lucky er natuurlijk als officiële Ajax- mascotte. De jongste bezoekertjes kunnen zich laten schminken en er zijn clowns op het voetbalveld aanwe zig. Verder is er een grote partytent en kan iedereen voor een snack of drankje terecht. De hele dag staat in het teken van voetbal, gezelligheid en Ajax. De lokale DJ van Muziek Express Ed Spronck is overigens ook van de partij en verder hopen we op een kleine Ajax-delegatie vanuit Amster dam, hoewel dat moeilijk zal worden." Hoe kunnen al die jonge Ajax-fans zich aanmelden? „De Goalmasters is bedoeld voor C-D- E- en F-pupillen. SVA-leden en Ajax Kids Clubleden betalen één euro, niet-leden twee euro. De Ajax-talen- ten kunnen zich aanmelden via de volgende adressen. De inschrijfda- tum eindigt op 27 april. SVA, o.v.v. lid nummer en 'Goalmasters' Postbus 22944,1100 DK Amsterdam. Of bij de jeugdsecretaris van GSV'28. De heer T. Fhosje, Hoogland 46, 6191 NM Groot-Genhout, o.v.v. Goalmasters."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12