A A www.ajax.nl uitgave van de supportersvereniging ajax in Gelijkspel in Alkmaar 'Inzet wordt uitbetaald.' Zlatan heeft nog steeds pijn Jong Ajax in finale P A Het begint met ambitie |pi ABM-AMRO 11' JAARCANC L _J 5 APRIL 2004 www.ajax.n www.ajax.nl AMSTERDAM - Ondanks liet feit dat hij weer helemaal terug is, kampt Zlatan Ibrahimovic nog steeds met de naweeën van zijn liesopera tie: „In de eerste dagen na de operatie had ik er best veel last van. Ik ben snel weer begonnen met trainen. Ongeveer dTie dagen na de nar cose liep ik, om mijn spieren te sterken, alweer op de loopband. De eerste keer werd ik duizelig en viel ik bijna flauw, ik wilde blijkbaar teveel. Daarom moest ik het aanvankelijk rustig aan doen. De pijn bleef, maar niet in die mate dat ik het niet aankon. Naarmate de dagen verstre ken, kon ik de trainingsintensiteit opvoeren. Ik heb de tijd genomen om fit te worden door hard te trainen. Ik heb geen angst gehad dat de echte problemen zouden terugkeren, al is de pijn nog steeds niet helemaal weg. Dat hadden de doktoren trouwens ook verwacht. Af en toe voel ik het, omdat het weefsel ook moet her stellen van de operatie. Maar het is niet zo erg dat ik niet zou kunnen spelen", aldus Ibrahi movic die afgelopen zondag op weergaloze wijze scoorde voor Ajax. „Ik zag de bal van Rafael aankomen en liep naar de eerste paal. Omdat de bal hoog voor kwam, besloot ik de bal uit de lucht te pikken en op doel te schie ten. Dat is het hele verhaal." Lees verder op pagina 6 Rafael van der Vaart met de 'Pallone d'Oro', de prijs voor het beste Europese talent van 2003. AMSTERDAM - Jong Ajax speelt op maandag 17 mei in de finale van de bekeT voor tweede elf tallen tegen Jong Feyenoord. Het duel wordt gespeeld in het Parkstad Limburg stadion van Roda J.C. De winnaar van de zogeheten Amstel Malt Cup mag volgend seizoen meedoen in de strijd om de Amstel Cup voor eerste elftallen. Ook de kampioen van de reserve Eredivisie heeft dat recht. Zowel Ajax als Feyenoord heeft nog uitzicht op de titel. Ruud Krol ALKMAAR - Een weergaloze treffer van Zlatan Ibrahimovic en een bijna net zo fraaie goal van Olaf Lindenbergh betekende dat Ajax afgelopen zondag de punten moest delen met AZ. Een terechte 1-1 uitslag, zo meenden ook beide coaches Ronald Koeman en Co Adriaanse na afloop. Met nog zeven duels voor de boeg kan de titel Ajax bijna niet meer ontgaan. Doordat PSV met 3-1 verloor bij Willem II, bedraagt de voorsprong op de 'nummer twee' inmiddels 12 punten. Door Arnout Verzijl Zo spectaculair als de eerste ontmoeting tus sen beide ploegen in de ArenA was verlopen, werd het ditmaal niet. In Amsterdam was Ajax eerder dit seizoen met 3-2 de bovenliggende partij en dankte die zege aan een strafschop in de laatste minuut. Dit keer ontliepen de twee elftallen elkaar wederom niet veel. „Tactisch stonden beide ploegen goed. We waren aan elkaar gewaagd. Wel vind ik dat we de geboden ruimte beter hadden kunnen benutten. Maar over het algemeen gezien is een gelijkspel de juiste uitslag", aldus Koeman. Diens voorgan ger als trainer van Ajax, Co Adriaanse, beaamde die lezing. „Als twee elftallen tactisch aan elkaar gewaagd zijn, komen de mogelijk heden meestal voort uit spelhervattingen. Daarin is Ajax erg gevaarlijk gebleken dit sei zoen. Nu ook weer. Ik zei in de rust nog dat we moesten oppassen voor een actie van Zlatan Ibrahimovic. Ondanks het feit dat Juha Reini in de buurt was, maakte hij toch het doelpunt." De verdediger van AZ, die Ibrahimovic als een schaduw over het veld volgde en hem in de meeste gevallen onschadelijk maakte, moest in de 64ste minuut toezien hoe de Zweed een vrije trap van Van deT Vaart met een halve omhaal in het doel schoot. Gedwongen door de achterstand gooide AZ alles op de aanval. Ajax kreeg prompt meer ruimte, maar ging niet goed met de mogelijkheden om en gaf de thuisclub de kans in de laatste minuut op gelijke hoogte te komen. Een door doelman Lobont niet goed verwerkte ingooi, viel par does voor de voeten van Lindenbergh, die ver woestend uithaalde. Zondag speelt Ajax in de Amsterdam ArenA tegen FC Groningen. De week erop staat - op Eerste Paasdag - de Klas sieker tegen Feyenoord op het programma. Shota Arveladze, Frank Verlaat, Nikos Machlas, Bert Konterman, Kees van Wonderen, Bonaven- ture Kalou, Ulrich van Cobbel en Aron Winter verwachten een hoekschop van de zijkant. Op 10 september 1999 eindigde Ajax-Feyenoord in 2-2. Het was een wedstrijd waarbij Ajax binnen acht minuten een 2-0 voorsprong verspeelde. Richard Knopper en Wamberto scoorden voor Ajax, Bos- velt en Kalou voor de tegenstander. Volgende week zondag ontmoeten de twee aartsrivalen elkaar opnieuw, dit keer in Rotter dam. Het is een beladen wedstrijd want voor Ajax ligt de 29ste landstitel binnen handbereik, terwijl de Rotterdammers nog in een fel gevecht zijn gewikkeld om deelname aan Europees voet bal. De onderlinge confrontaties tussen de twee enige grootmachten in het Betaalde Voetbal hebben altijd een beladen tintje gehad. Dat was al zo in de jaren twintig en dat is nog steeds zo. In het hart van deze Ajax Lifeeen fraaie fotogra fische terugblik op enkele historische ontmoetin gen tussen Ajax en Feyenoord. Ibrahimovic, Heitinga, Escudé jubelen om de treffer van de Zweedse spits van Ajax.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1