iel te bren renA straks beter toegankelijk I STOELTJESKWESTIE ÜÜÜêN(Ht Ci Ajax Life nummer 15 20 maart 2004 Henk van Raan en ArenA-directeur Henk Markerink maken de ArenA publieksvriendelijker. Reynoldstribune te zien was. Dit zou de sfeer nog meer ten goede komen. „Natuuriijk zijn we gevoelig voor argumenten van supporters dat er meer sfeer in het sta dion moet komen", reageert Van Raan. „Maar wat je ook van de huidige stoeltjes vindt, ze zijn wél vanuit een bepaalde filosofie gemaakt. Bovendien zijn de kleuren een beeldmerk van de ArenA geworden. Het gaat natuurlijk allemaal om het gevoel. Want zelfs al zou er 'Ajax' op de stoelen staan - net zoals in De Meer het geval was - dan is daar hele maal niets meer van te zien op het moment dat iedereen erop zit. Dan zou ik persoonlijk meer met de kampioenschapbanieren doen. Die blijven te zien." Bovendien hebben de supporters volgens Van Raan zelf ook een grote invloed op de sfeer. „Als ik voor een Champions League=wedstrijd iedereen met een vlaggetje zie zwaaien, denk ik wel eens 'wat moeten we hier nou nog meer aan toevoegen?'. Ik vraag me dan écht af of roodwitte stoeltjes daar nog iets aan bij kun nen dragen." En dan laat hij het kostenplaatje nog buiten beschouwing. „We moeten ons inderdaad afvragen of we een dergelijke investering kunnen rechtvaardigen ten opzichte van andere doelgroepen. Mensen die bijvoorbeeld veel moeite hebben om het stadion in te komen. Alles is gerelateerd aan 'hoeveel geld hebben we in de pocket?'. In de langetermijn- visie - een supportersbeleidsplan dat door Ajax wordt opgesteld - zal zeker iets over de stoeltjes worden vermeld. Maar nog even voor de duidelijkheid: in de komende twee jaar zie ik het niet gebeuren, want het staat niet bovenaan ons prioriteitenlijstje. Alles moet eerst geconcretiseerd worden in het suppor tersbeleidsplan en daar is Ajax momenteel druk mee bezig. Ajax kan uiteindelijk een der gelijk verzoek bij ons neerleggen." Of daar ook iets in komt te staan over het gras in de ArenA is onbekend. Het stadion biedt, onder leiding van chef-grasmat Bob Haarms, de laatste tijd een goed veld aan de voetbal lers. „We volgen alle ontwikkelingen op het gebied van kunst- en natuurgras. Sterker, we sturen die discussie aan. Persoonlijk denk ik dat er ooit kunstgras gaat komen, maar of dat nou over twee, vijf of tien jaar zal zijn, weet ik niet. Maar op een gegeven moment ontko men we er niet meer aan. De belangen wor den steeds groter. Ik denk dat de Ajax-suppor- ters ook graag hadden gezien dat Ajax uit tegen Club Brugge op een beter veld en in betere omstandigheden had kunnen spelen." bekend is - en waaraan men wellicht tege moet wil komen - is de kwestie van de kleur van de stoeltjes. Een groot gedeelte van de Ajax-aanhang vindt de huidige kleuren maar niets en zou het liefst allemaal rode en witte zitvlakjes in het stadion zien; het liefst met teksten als 'Ajax Amsterdam', 'AFC Ajax', of 'Ajax', zoals dat ook in De Meer jarenlang op de Roodwitte stoeltjes in De Meer. Straks ook in de ArenA? eeds beter. ters en overheid worden gemaakt. Maar ik denk niet dat het weghalen van de gracht op korte termijn gerealiseerd kan worden. Ster ker nog, ik betwijfel of het er daadwerkelijk ooit van zal komen." Een verzoek dat al wat langer binnen de ArenA

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 9