Trainer Danny Blind en aanvoerder Hedwiges Maduro De wil om te winnen bij Ajax Ai la^ninterieuc Project: Uitgevoerd door: HorecaWerf 20 MAART 2004 NUMMER 15 AJAX LIFE belang. „Het gaat niet om de 8-o tegen NEC", zegt Blind nadrukkelijk. „Het gaat erom dat spelers dingen beter oppikken. Het is niets nieuws dat er in een seizoen voor een club als Ajax een aantal makkelijke wedstrijden tussen zitten. Dat is ook in de Eredivisie zo." Hoewel Blind zijn spelers op de training zo scberp mogelijk probeert te houden, mist Maduro de zwaardere tegenstand, die hij wel treft als hij met Oranje-onder-ig meespeelt. „Om beter te worden, is dat voor mij belang rijk, ja. Buiten Nederland worden we sneller op kleine foutjes afgerekend, omdat het niveau daar hoger ligt. De drie grote clubs, Ajax, Feye- noord en PSV, winnen in Nederland nou een maal een flink aantal wedstrijden per jaar op een heel makkelijke manier. Ze hebben spelers die sneller denken dan bij kleinere clubs en dus maken ze makkelijker keuzes." Een zeveneneenhalf of misschien een acht, geeft Maduro aan Ajax Ai als hij zijn team op de schaal van i tot 10 een cijfer zou moeten geven. „Het belangrijkste is dat we altijd de wil hebben om te winnen. Het is een goede groep, iedere wedstrijd zie ik progressie. Alleen zijn er momenten dat we niet scherp genoeg aan de wedstrijd beginnen. Dan krijgen we het lastig, ook al omdat we vaak denken 'het komt wel goed'. Maar we moeten constant scherp blij ven. Als team hebben we genoeg kwaliteiten. Als we aan de details werken, kunnen we iedere wedstrijd winnen." „Sommige spelers moeten nog beter leren omgaan met hun kwaliteiten", vervolgt Blind. „Veel voetballers teerden op hun talent en daar deden ze te weinig mee. Dit seizoen gaat dat al beter dan vorig seizoen. Ze weten wat er van ze gevraagd wordt bij balverlies en bij de omschakeling naar verdedigen. Dat is een kwestie van herhalen; ze op het juiste moment confronteren met hun tekortkomingen, net zolang tot ze beseffen wat ze moeten doen. Voor sommige spelers is dat heel moeilijk, maar het geeft veel voldoening als 'het kwartje een keer valt' en ze het ook oppakken. Om dat te bereiken, moeten we het vaak zo visueel mogelijk maken." Hoewel Blind zegt niet over spelers individueel te spreken, wil hij wel even ingaan op Ryan Babel, die - net als Tom De Mul - als Ai-junior zijn debuut in Ajax I maakte. „We weten alle maal waarom hij bij het eerste gehaald werd. Vanwege teveel blessures. Als het noodzakelijk is, is het dus het goede moment." Maduro: „Hoewel het een grote stap is, kan het dus snel gaan. Ik weet dat het bij Ryan geen toeval was, want hij heeft zeker kwaliteiten. Maar het gebeurt ook vaak dat spelers die onverwacht Danny Blind schreeuwt zijn manschappen naar voren. „Een behoorlijk aantal jongens heeft een goede stap omhoog gemaakt dit seizoen", zegt trainer Danny Blind als hij op een rustig moment op De Toekomst even tijd heeft om met Ajax Life te praten. „En daar gaat het bij de jeugd ook om; spelers moeten individueel beter worden. Het mooiste is echter, als die ont wikkeling van individuele spelers gepaard gaat met de ontwikkeling van het hele team. Want we proberen die individuen toch binnen één elftal te laten functioneren. Maar primair doel is het feit dat iedere speler beter wordt." Eén van de belangrijkste spelers uit Ajax Ai is Hedwiges Maduro, 19 jaar, aanvoerder en spe ler van Oranje-onder-19. In zijn tweede jaar bij de Ai, merkt hij dat het elftal behoorlijke progressie boekt. In tegenstelling tot zijn trai ner, die spelers - om scheve gezichten in de selectie te voorkomen - niet individueel kan lem II is eind maart tegenstander in de halve finale. In de andere halve finale ontmoeten AZ en Feyenoord elkaar. Afgelopen zaterdag ontmoette Ajax haar leef tijdsgenoten van PSV. Op Sportpark De Toe komst nam PSV na zeven minuten spelen bru taal de leiding. Het was de bekroning van een goede start van de bezoekers, die Ajax Ai aan vankelijk aftroefden op essentiële elementen als strijd en felheid. Toen Ajax zich herpakt had, stonden paal en lat de gelijkmaker in eerste instantie in de weg. In de tweede helft viel die uiteindelijk toch en kwam van de voet van Rachig Tiberkanine. Drie minuten later werd een onachtzaamheid in de Amsterdamse defensie echter afgestraft (1-2), zodat de inhaalrace opnieuw moest worden hervat. Pas in de slotfase wisten de junioren van Ajax een nederlaag te voorkomen. Een fraaie combinatie tussen Maduro en Tom Kal- kuis werd door de laatste bekwaam afgerond: 2-2. Maar goed: hoe leuk ook, het resultaat in de competitie is bij Ajax van ondergeschikt 020 6315477 020 6337369 <sMaasen.nl klaasen.nl De Ajacieden vieren de gelijkmaker van Rachid Tiberkanine. AMSTERDAM Met nog zeven wedstrijden te gaan, ligt Ajax Ai op koers voor winst in de Shell Jeugdcompetitie. En ook in de bekerstrijd staan de mannen van trainer Danny Blind er uitstekend voor, met een halve finale voor de boeg. Blind en aanvoerder Hedwi ges Maduro spreken over de progressie van het elftal. „Dit team is beter dan vorig jaar." bespreken, merkt Maduro op dat hij sommige spelers vooruitgang heeft zien boeken. „Dit jaar zijn we beter dan vorig jaar. En sommige jongens zijn alweer nóg wat verder. Ryan Babel bijvoorbeeld, heeft al in het eerste gespeeld. En ook Aboraa, Robbert Schilder, Urby Emanu- elson en Tiendalli doen het erg goed. We beschikken bovendien over veel eerstejaars A- junioren, dus dit team kan alleen nog maar beter worden." In de Shell Jeugdcompetitie presteert Ajax Ai dit seizoen in ieder geval uitstekend. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg, heeft Ajax een voorsprong van vier punten op nummer twee AZ. Feyenoord staat met twee wedstrijden minder op geruime afstand en PSV, met één duel minder,heeft zelfs 15 punten achterstand. Bovendien heeft Ajax de meeste doelpunten vóór en de minste tegen. Ook in het bekertoer nooi is het elftal van Blind nog altijd actief. Wil- T.T. Meh'ssaweg 43, 1033 SP Amsterdam-Noord Door Daan Schippers

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 4