De keuze voor Lobont Ommekeer in Waalwijk Tweeklapper Anastasiou sh0P 25% korting De rentree van Steven Pienaar deBOUD'S INN Ajax Life nummer 15 20 maart 2004 ia*- Gehele Adidas Ajax uit-collectie zolang de voorraad strekt. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Vervolg van pagina i WAALWIJK - Na opeenvolgende nederlagen tegen SC Heerenveen en FC Utrecht, her pakte Ajax zich tegen RKC Waalwijk. Na een hele goede eerste en een gelijkopgaande tweede helft, bleef Ajax met o-i aan de goede kant van de score. De voorsprong op PSV bleef daardoor zes punten bedragen. Door Arnout Verzijl Goed spelen en toch verliezen kan gebeuren. Maar de punten laten liggen én niet goed spe len, dat hoort eigenlijk niet bij een club als Ajax. In Heerenveen en Utrecht maakte Ajax twee keer op rij geen aanspraak op de zege en dat feit gaf aan de ontmoeting met RKC een beladen tintje. Ronald Koeman, die geen beroep kon doen op de geschorste Wesley Sne- ijder, koos voor Wesley Sonck als rechtsbuiten in plaats van Daniël de Ridder. Hatem Trabelsi en Maxwell ontbraken wegens ziekte, waar door Jelle Van Damme weer eens als linksback mocht opdraven. De opdracht van de trainer was duidelijk; aan vallen én winnen. De eerste helft creëerde Ajax diverse prima mogelijkheden. Toch was er hulp van de thuisploeg nodig om op voorsprong te komen. Een hoekschop van Rafael van der Vaart werd door Steve Olfers in eigen doel gewerkt. Koeman: „Ik heb bewust voor Wesley Sonck gekozen omdat hij variatie in zijn spel heeft. Hij staat niet vastgepind op die plek, maar heeft de vrijheid om naar binnen te komen. We speelden met name in de eerste helft goed en het lag aan onszelf dat we het duel niet al in dat stadium beslisten." Na de pauze kreeg ook de thuisploeg enkele mogelijkheden, met name nadat trainer Mar tin Jol zijn twee spitsen Hoogendorp en Vas- concelos in de ploeg bracht. Ajax bleef echter betrekkelijk eenvoudig overeind en mocht drie belangrijke punten aan het conto toevoegen. Koeman: „Het is goed dat we weer hebben gewonnen. Dat hadden we even nodig. Maar misschien nog belangrijker is dat we op momenten goed hebben gevoetbald." AMSTERDAM - Steven Pienaar maakte afgelopen zondag, na een afwezigheid van ruim vijf maanden, zijn rentree in Ajax i. In die periode ontworstelde hij zich, na een verkeerde ijsbehandeling, van een zenuwblessure. Zijn rentree in de hoofdmacht kwam eerder dan verwacht, zo bekende de Zuid-Afrikaan na afloop. „Misschien dat de trainer me een vervroegd verjaardagcadeau wilde geven", aldus de middenvelder die afgelopen woensdag 22 werd en voor het laatst in actie kwam in de thuiswed strijd tegen Celta de Vigo van 4 november van het vorige kalenderjaar. Ongeveer 16 minuten nadat hij onder luid applaus van het Ajax-publiek de ArenA-mat betrad, prikte Pienaar zijn derde seizoens treffer binnen. Na een assist van zijn 'lotge noot'Zlatan Ibrahimovic. „Nou ja, volgens mij was het geen assist,hahaha. Hij schoot de bal gewoon voorlangs en ik kon hem nog net bin- nentikken. Dat was een emotioneel moment. Ik moest bijna huilen, maar was tegelijkertijd ontzettend blij." De middenvelder verwacht de komende tijd vooral ritme op te doen in het tweede elftal. Hij neemt geen enkel risico. „De spier in mijn onderbeen is sterk genoeg. Ik heb ook geen last van mijn enkel. Ik heb sowieso nauwelijks pijn gehad in die periode, eigenlijk alleen in de eerste week nadat ik die blessure had opgelopen. Voorlopig voel ik me nog niet fit genoeg om een wedstrijd te starten. Ik hoop tegen Vitesse 45 minuten te spelen en het zo rustig op te kunnen bouwen." Drie spelers maakten na maandenlang bles sureleed hun rentree in de hoofdmacht. Zlatan IbTahimovic en Steven Pienaar betraden na 66 minuten het veld als invallers voor Wesley Sonck en Yannis Anastasiou. Een andere langdurig afwezige, Bogdan Lobont, startte in de basis. Ronald Koeman bekende na afloop dat hij het een heel lastige beslissing had gevonden om de Roemeen zijn basisplaats terug te geven en Maarten Steke- lenburg te passeren. „Ik heb uiteindelijk voor Lobont als 'nummer één' gekozen, omdat ik vind dat hij beter in staat is diepte in ons spel te brengen. En ook zijn coaching van de verde diging is beter verzorgd. Bovendien ben ik van mening dat Bogdan het in de eerste helft van de competitie goed heeft gedaan, met uitzon dering van de duels tegen Club Brugge en FC Twente dan. Ik heb Maarten mijn keuze op de zaterdagtraining meegedeeld en daar had hij het best moeilijk mee", aldus Koeman. De keuze voor Lobont is in overleg met keepers trainer Wil Coort gemaakt. Koeman: „Maarten heeft het als vervanger van Lobont goed gedaan. Ik zie in hem mogelijk de vaste keeper van Ajax in de toekomst. Of hij - om ervaring op te doen - volgend seizoen verhuurd wordt, moeten we nog bezien." Ook in de aanvalslinie moest de oefenmeester een keuze maken. Dit keer viel die uit in het voordeel van Yannis Anastasiou. De Griek kreeg de voorkeur boven de weer helemaal fitte Zla tan Ibrahimovic en maakte z'n rol waar. Koe man: „Yannis heeft het heel erg goed gedaan. Op belangrijke momenten was hij aanspeel baar en met zijn doelpunten heeft hij weer eens laten zien over welke kwaliteiten hij beschikt. Ik heb overwogen om Ibrahimovic te laten starten, want die moet nu zijn minuten gaan pakken. In principe is een honderd pro cent fitte Zlatan de beste 'nummer 9'van Ajax. Zowel voor het elftal, als voor het publiek was het een impuls, toen hij in het veld kwam." AMSTERDAM - Juist op het moment dat Zlatan Ibrahimovic voor het eerst sinds drie maanden weer op de bank zat, sloeg Yannis Anastasiou gedecideerd toe. De 31-jarige Criek manifesteerde zich als een overtuigende aanvalsleider en bekroonde zijn optreden tegen Roda JC. met twee fraaie treffers. Doot Arnout Verzijl Uitgerekend tegen zijn voormalige werkgever excelleerde Anastasiou, die zijn beste wed strijd voor Ajax tot nu toe speelde en - als belo ning - door de in het stadion aanwezige fans werd gekroond tot Ajacied van de Wedstrijd. Halverwege de eerste helft reageerde Anasta siou alert op een briljant hakje van Rafael van der Vaart. Alleen voor doelman Kujovic schoot hij beheerst met links binnen. In de laatste seconde voor de rust kopte de Griek een vrije trap van opnieuw Van der Vaart zeer kundig in de verre hoek en bracht Ajax daarmee op een veilig lijkende 3-1 voorsprong. Gedurende het eerste bedTijf fungeerde Anas tasiou als aanspeelpunt voor het aanvallend ingestelde Ajax. De aanvaller hield veel ballen bij zich, combineerde of kreeg regelmatig een vrije trap mee. „Het ging lekker. Maar het belangrijkste is dat we hebben gewonnen. Het was leuk om tegen mijn voormalige ploegge noten te spelen, maar ik ben prof genoeg om daar tijdens de wedstrijd niet aan te denken. Mijn twee doelpunten waren natuurlijk prima, maar vooral omdat we mede daardoor wonnen", aldus Anastasiou. Na 66 minuten spelen werd hij vervangen door Zlatan Ibrahimovic, die waarschijnlijk de eer ste keus van Koeman wordt. Daar kan de Griek ogenschijnlijk mee leven: „Ik ben naar Ajax gekomen om te helpen de ploeg kampioen te maken. Ik heb, toen ik tekende, geen garanties gekregen dat ik altijd in de basis zal beginnen. Dat kan ook niet bij een club als Ajax, want daarvoor is de concurrentie te groot. De trainer moet beslissen welke opstelling het beste voor de ploeg is." Duel der aanvoerders. Rafael van der Vaart houdt toekomst Feyenoord-trainer Zjelko Petrovic van zich af. Patrick van Diemen kijkt toe.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3