FC Utrecht - Ajax Ziekenboeg bijna leeg Heitinga: 'Ajax moet altijd kansen creëren' ajax-NU!! shop Ajax overhemden wit met logo's en Ajax overhemd deBOUD'S INN Ta Vervolg van pagina i Tegen SC Heerenveen werd vooral verloren door een gebrek aan inzet. De falende defensie werd liefst vier maal gepasseerd, een dieptere cord dit seizoen dat herinneringen opriep aan twee jaar geleden, toen Ajax met 5-1 onderuit ging in Friesland. Koeman: „Over de eerste helft was ik niet eens ontevreden. We voetbalden best aardig - beter zelfs dan voorgaande weken - maar vergaten te scoren. Anastasiou had minstens één doel punt moeten maken. Daarvoor verontschul digde hij zich ook na afloop. Na de rust ging alles fout. We zijn tekort geschoten op het gebied van strijd, inzet en agressie en daar heb Door Sander Zeldenrijk SandeT Boschker: moest zien af te rekenen met een blessure aan de linkerknie. Daarna even last van een opspelende lies maar heeft inmiddels zijn dTaai gevonden. Trainen bij Ajax is niet hetzelfde als trainen bij FC Twente (zie verhaal Wil Coort elders, red.) Jelle Van Damme: speelde onder andere als invaller thuis tegen Club Brugge en stond zijn mannetje centraal in de verdediging toen Celta de Vigo op bezoek kwam. Kreeg daarna last van zijn enkel, een kwetsuur die zo nu en dan nog wel eens wil opsteken. „Maar ik ben wedstrijdfit. Wellicht dat het probleem helemaal verdwijnt als het seizoen is afgelopen. Dan kan ik ruim een maand rust nemen", aldus de positief ingestelde Belg. Tomas Galasek: miste in het begin van het seizoen de uitwedstrijd tegen Grazer AK van wege een enkelkwetsuur. Speelde daarna alles tot aan de cruciale uitwedstrijd tegen Club Brugge. Een bovenbeenblessure hield hem vervolgens tot de winterstop aan de kant. Zdenek Grygera: is momenteel wisselspeler en werd tijdens dit seizoen al geconfronteerd met een hamstringblessure, die hij opliep in de interlandTsjechië-Nederland. Had ook nog een blessure aan de rechterbil. John Heitinga: kwam ijzersterk terug van zijn knieblessure en knokte zich na een lange revalidatie in de Zeister bossen naaT een basisplaats binnen het team van Ronald Koe man. Debuteerde onlangs zelfs voor het Nederlands elftal. Zlatan Ibrahimovic: speelde naar eigen zeg gen al lange tijd met pijn. Koos er vlak na de winterstop voor om zich aan zijn lies te laten opereren. Tussendoor doorboorde Paolo Maldini (AC Milan) zijn schoen en brak daar- ik me aan geërgerd. We hebben ons gewillig laten afmaken; dat mag en kan niet gebeuren." Twee dagen na het echec bekeek hij, samen met de gehele selectie, de beelden van de tweede helft gezamenlijk terug. De conclusie bleek nog pijnlijker dan het er tijdens de wed strijd uit zag. Zó slecht was het. Koeman: „Van ochtend op de training merkte ik al dat de spe lers er van geleerd hebben. Ze gingen er aardig tegenaan. Dat zullen we nodig hebben tegen FC Utrecht." Afgelopen zondag ontbrak het inderdaad niet aan strijd. De Ajacieden vochten voor iedere meter, maar ditmaal waren het zaken als effi ciëntie en creativiteit die verstek lieten gaan: bij een teen van de Zweed. Het herstel van de liesoperatie neemt zo'n twee maanden in beslag, wat betekent dat de spits halverwege maart weer fit zal zijn. Hij heeft inmiddels de looptraining hervat. Jari Litmanen: kampte, als gevolg van overbelas ting, tijdens de seizoensouverture met een achillespeesblessure. Speelde in Eindhoven de laatste minuten mee tegen PSV maar kreeg daarna last van zijn hamstring en een onwil- lende kuitspier. Bogdan Lobont: miste alleen de uitwedstrijd tegen Grazer AK en speelde tot aan de winter stop alles voor Ajax. Op het trainingskamp ging het op de laatste dag verkeerd en schoot het bij de Roemeen in zijn rug. De nationale doelman van Roemenië werkt momenteel met keeperstrainer Wil Coort hard aan zijn herstel. Maxwell: liep tijdens het Olympisch kwalifica tietoernooi in Chili een lichte knieblessure op maar dat belette hem niet om na terugkomst gewoon weer de draad op te pakken. Tom De Mul: maakte na het trainingskamp in Portugal zijn debuut in het eerste en speelde tegen NEC en ADO Den Haag. Herstelt voor spoedig van een enkelblessure. John Nieuwenburg: kreeg onlangs wederom een harde klap te verwerken. Na maanden lange revalidatie aan zijn knie moet de Ajacied wederom onder het mes. Anthony Obodai: liep in de Champions League thuis tegen AC Milan een vervelende vlees wond op aan zijn enkel. Begon drie maanden later in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht voor het eerst sinds lange tijd weer eens in de basis. John O'Brien: kreeg tijdens de zomervakantie voorafgaand aan dit seizoen last van zijn achil lespees. Heeft nu een hamstringblessure waar door hij de interland van zijn 'Team USA' in de ArenA vanaf de tribune moest bekijken. Steven PienaaT: liep in november, na een ijsbe- Ajax creëerde 90 minuten lang nauwelijks één uitgespeelde aanval. Op het slecht bespeelbare veld, bakten beide ploegen er niet veel van. Lange tijd leek een doelpuntloos gelijkspel het hoogst haalbare. Eén enkele onachtzaamheid (van Maxwell) in de achterhoede, resulteerde in de 1-0 nederlaag.Tanghe scoorde een kwar tier voor tijd uit de enige echte kans die FC Utrecht in de wedstrijd kreeg. Koeman: „Als de spelers zien dat het niet gaat, moeten ze in ieder geval een gelijkspel binnenslepen. Nu gaven we het wel héél eenvoudig wegDe titel race is weer open en dat hebben we onszelf aangedaan. Helaas." Twee uur later werd bekend dat PSV bad verlo ren van Roda J.C., waardoor de voorsprong van Ajax zes punten blijft. Komende zaterdag speelt Ajax in Waalwijk tegen RKC. 1 z O deling, een vervelende blessure op aan zenuw in zijn linkeronderbeen. Is bijna ;teld van het kwetsuur en verwacht zelf nog aan spelen toe te komen dit seizoen. „Maar de medische staf wil - terecht - geen enkel risico met me nemen", aldus de Zuid- Afrikaan. Victor Sikora: kampte in het begin van het seizoen met knieproblemen. Liep in de thuis wedstrijd tegen PSV een achillespeesblessure op na een lompe overtreding van Eric Addo. Speelt momenteel als vaste linksbuiten, behalve tegen FC Utrecht, toen kreeg Mitea de voorkeur. Tom Soetaers: kreeg in december een ham stringblessure en had daarna een kneuzing aan zijn linker ondervoet. Is in principe de laatste weken tweede keus achter Victor Sikora. Wesley Sonck: ontbrak thuis tegen AC Milan en ADO Den Haag. Had last van een grote lin kerteen en kampte met een rugblessure. Pakt tegenwoordig als invaller voor de moegestre den Yannis Anastasiou zijn minuutjes mee. Hatem Trabelsi: liep op de training een enkel blessure op. In de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo verliet de Tunesiër geblesseerd het veld. Uit nadeT onderzoek bleek dat hij een scheurtje in de binnenband van zijn linker knie had. Onlangs maakte hij in de thuiswed strijd tegen FC Twente zijn rentree in Ajax 1. Rafael van der Vaart: forceerde in de interland tegen Amerika zijn lies. „Ik voelde iets in het begin en later kreeg ik er meer last van. Maar als voetballer ga ik niet bij het eerste beste pijntje naar de kant", verklaarde hij tegenover enkele media. Kon tegen FC Utrecht als inval ler zijn stempel niet op de wedstrijd drukken. Robert Zwinkels: de jeugdige doelman liep op de training een knieblessure op. Reva lideert momenteel op De Toekomst maar kreeg onlangs opnieuw een tegenslag. Zijn knie blijft namelijk dik en houdt nog te veel vocht vast. Ajax Life nummer 14 6 maart 2004 KV KJH UTRECHT - Het waren geen fijne wed strijden om in de verdediging bij Ajax te staan. Heerenveen was een regel rechte vernedering en tegen FC Utrecht gaf de defensie weinig weg maar faalde de voorhoede. Dit moeten we echt recht gaan zetten", aldus John Heitinga. „Ik heb wel eens vaker onder druk gestaan, maar tegen SC Heerenveen speelden we - met name de tweede helft - écht drama tisch. We gaven veel te veel weg. Alle tegen doelpunten ontstonden door individuele fouten en niet zozeer vanwege goed spel van de tegenstander. Bij de vierde goal had ik de bal gewoon moeten wegkoppen, maar hij kwam zó hoog dat ik het moeilijk kon inschatten met die lichtmasten. Een seconde later schoot Hakansson hem natuurlijk mooi in, maar ik denk dat hij zo'n goal maar één keer in z'n hele leven maakt. Op basis van de tweede helft was het een verdiende nederlaag, maar als we in de eer ste helft drie goals hadden gemaakt, was er niets aan de hand geweest. Ons positiespel was heel goed, alleen wisten we daar niet uit te scoren." Drie dagen later stond een teleurgestelde Heitinga wederom Ajax Life te woord. Dit maal kwam zijn ploeg er aanvallend amper aan te pas tegen FC Utrecht. „De voorberei ding was goed en iedereen was scherp. Dat merkte ik al een dag na Heerenveen, zowel op de training als ook in onderlinge gesprekken. We wisten allemaal dat FC Utrecht 'uit' een hele belangrijke wedstrijd was. Desondanks hebben we het écht weg gegeven, Zelf creëerden we niet superveel kansen en als we een keer doorbraken, was de bezetting niet goed. FC Utrecht kreeg zelf ook nauwelijks mogelijkheden. Dat doel punt kan ik niet eens een kans noemen. Zoiets mag gewoon niet gebeuren, ledereen moet maar eens goed bij zichzelf te rade gaan om te kijken waar het aan ligt." Aanvallend dwong Ajax in de Galgenwaard weinig tot niets af. Anastasiou moet z'n draai nog vinden, Zlatan wordt node gemist en Sonck kon ook geen potten breken. Heeft de voorhoede geen tijd nodig om aan elkaar te wennen? „Ja, maar dat kan natuurlijk niet middenin het seizoen. Wij zijn Ajax en moeten altijd kansen creëren. Wat ik de laatste twee duels geleerd heb? Een voor sprong van negen punten kan binnen een week zo goed als weg zijn. Het is aan óns om dat recht te zetten." shirtmodel €19,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl De reservebank van Ajax tijdens de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Trainer Ronald Koeman heeft bijna al zijn spelers weer ter beschikking. AMSTERDAM - Nu Ajax het laatste drieluik van de competitie betreedt kan de ploeg 1 van Ronald Koeman er geen blessures meer bij hebben. Gelukkig is de ziekenboeg de laatste weken al behoorlijk uitgedund. Ajax Life maakte eens een overzicht van de 1 blessures zoals die zich dit jaar binnen de selectie voordeden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3