A A Tobbedanser! om de titel Ajacied-zijn vereist totale scherpte' De inspiratie van Van Basten Concurrentie LMÊ 2004 Het begint met ambitie Hl ABN-AMRO 6 MAART 11' JAARGANG 1 WWW.AJAX. NL UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: Enkele dagen na Carnaval besloten Ajax en FC Utrecht in stadion Nieuw-Calgenwaard tot de spontane polonaise. UTRECHT - Nét op het moment dat Ajax zich had neergelegd bij het feit dat, door eigen onkunde, de titelrace weer spannend zou gaan worden, kwam er hulp uit onverwachte hoek. Roda J.C. won brutaal met 1-2 bij PSV, waarmee de Amsterdamse schade (1-0 nederlaag bij FC Utrecht) volkomen teniet werd gedaan. Het gat tussen beide titelkan didaten - die beide tweemaal op rij verloren in competitieverband - blijft daardoor zes punten bedragen. Met nog elf duels voor de boeg is alles nog mogelijk, maar wél bezit Ajax de beste papieren. Maar het zal dan wél beter moeten gaan voetballen. Door Arnout Verzijl Bijna twee uur verkeerde Ajax in rouw door de 1-0 nederlaag in de Domstad. Toen kwam de verlossende mededeling uit Eindhoven. Roda J.C. had voor een doekje voor het bloeden gezorgd, al was het niet meer dan een kleine pleister op de wonde. Want doorvoor zijn de twee competitienederlagen op rij, tegen SC Heerenveen (4-1) en FC Utrecht (1-0), té zwaar aangekomen in Amsterdam. Ruim anderhalve week geleden zag de toe komst er een stuk rooskleuriger uit. Ajax leidde de titelrace met een riante marge van negen verliespunten. Na 44 minuten voetbal, vorige week woensdag tegen SC Heerenveen, leek er nog steeds niets aan de hand. Toen leidde slap uitverdedigen een doelpunt in van Mika Vayri- nen. Die treffer van de Fin, die in de zomer van 2000 nog stage liep bij Ajaxrleidde een totale ineenstorting in. De tweede helft werd Ajax volledig overlopen door de Friezen; pas bij 4-1 stopte de teller. Vier dagen later ging het in UtTecht opnieuw mis. Ditmaal niet verdiend, al deed de 1-0 nederlaag minstens evenveel pijn. Het was voor de zesde opeenvolgende maal dat Ajax niet kon winnen in stadion Nieuw Galgen waard en de laatste vijf wedstrijden werden zelfs verloren. Met de nederlaag van afgelopen zondag evenaarde Ajax een negatief clubre cord door vijf keer op rij bij een betaalde club een uitwedstrijd te verliezen. Tussen 1981 en 1985 en tussen 1989 en 1994 verloor Ajax vijf maal op rij bij PSV. Van 1998 tot 2002 gebeurde datzelfde bij Vitesse. In tegenstelling tot de blamage in Friesland, waar Ajax met name op het gebied van strijdlust werd overklast door een agressievere tegenstander, zag het er tegen FC Utrecht niet naar uit dat Ajax zou gaan verliezen. Lees verder op pagina 3 1,60 www.ajax.nl AMSTERDAM - Nu de blessuregolf lijkt uitgerold, is het dringen geblazen voor een plekje in het basiselftal van Ronald Koeman. Zo moesten afgelopen zondag internationals als Victor Sikora, Hatem Trabelsi en Zdenek Crygera plaatsnemen op de bank. Voor een andere international, Wesley Sonck, zijn de druiven al een paar weken bijzonder zuur. In België is hij het uithangbord van de nationale ploeg en sinds zijn transfer naar Ajax wekelijks 'hot news'. De aanvaller heeft het moeilijk met zijn rol als reserve en weigert vooralsnog de media te woord te staan. Koe man: „Wesley is bij me geweest en heeft aan gegeven niet gelukkig te zijn met de huidige situatie. Ik heb gezegd dat zoiets hoort bij het spelen voor een club als Ajax. Ook hij heeft met concurrentie te maken." Tegen FC Utrecht mocht de Belg na een uur Yannis Anastasiou komen vervangen. Binnen een minuut kwam zijn frustratie eruit en liep hij tegen onnodige gele kaart op door de bal woedend weg te trappen. In het vervolg van de wedstrijd kwam Sonck er nauwelijks aan te pas, net als trouwens de meeste van zijn ploeg genoten. Sinds deze week traint Zlatan Ibrahi- movic weer mee met de groep. De terugkeer van de Zweed maakt de concurrentie alleen maar groter. Ook Bogdan Lobont is zo goed als heTsteld. Maar de Roemeen is lang niet meer zo zeker van zijn basisplek. Koeman maakt, in overleg met keeperstrainer Wil Coort, binnen kort een keuze wie van het keepersduo Lobont/Stekelenburg het seizoen onder de lat mag afmaken. Maarten Stekelenburg heeft het de laatste weken goed gedaan, onderkende de trainer al enkele keren. Voor de positie van rechtsback zijn momenteel liefst drie interna tionals kandidaat. Grygera en Trabelsi moesten zondag toezien hoe Nigel de Jong het wedeTom prima deed. De Amsterdammer vertelt ver derop in Ajax Life over zijn ambitie voorlopig de vaste rechtsback van Ajax te worden. Dick Schoenaker AMSTERDAM - Jong Ajax speelt op maandag ij maart de halve finale van de Amstel Malt Cup tegen Jong Sparta. Het duel begint om 18.30 uur. Er wordt gespeeld op De Toekomst. Jong Ajax kan zich voor het échte Amstel Cup-toernooi van volgend sei zoen plaatsen, als het de Amstel Malt Cup wint of landskampioen wordt. In de strijd om de titel zijn de talentvolle Ajacieden in een fel gevecht verwikkeld met Feyenoord en SC Heerenveen. Hoe belangrijk de sportieve doelstellingen ook mogen zijn, opleiden en spelers laten doorstro men naar de hoofdmacht zijn nog altijd de hoofdtaken voor de twee trainers van Jong Ajax, Marco van Basten en John van 't Schip. In een openhartig interview, elders in deze Ajax Life, laat MaTco van Basten weten dat het niet altijd gemakkelijk is om, in het belang van de toekomst van Ajax, soms niet het beste team op te mogen stellen. De gewezen topscorer wil nog steeds alles winnen, maar moet die drang in zijn huidige functie onderdrukken. Overigens is hij van mening dat dit hem - als trainer - alleen maar sterker maakt. In de week voorafgaande aan het duel met Jong Sparta (de andere halve finale gaat tussen PSV en FeyenooTd) kan de oplettende toeschouwers de selectie van Jong Ajax dagelijks zien trainen op het nemen van strafschoppen. De voormalige aanvalsleider van Ajax en Oranje mengt zich met een helder standpunt in de discussie over penalty's, het onderdeel van de voetbalsport dat Nederland van een trauma heeft voorzien. Jong Ajax viert één van de treffers in de bekerwinst op Jong FC Utrecht. Lees verder op pagina 8 9 www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1