Vanaf De Toekomst Speler van het Jaar De maandagmorgenclub (2) 'Ajax heeft een paar ratten in het team nodig' Wat gebeurt er in je buik? Ajax Life nummer 14 6 maart 2004 f In jouw buik is het een volle boel. Daar zit ten je darmen, die wel negen meter lang kunnen zijn! Alles wat je eet gaat via je maag door je darmen. Die darmen zijn heel belangrijk. Ze kneden je eten, breken het af in kleine stukjes en halen de voedingsstof fen eruit. Als ze daarmee klaar zijn, blijft er wat over. Dat is poep, met een deftig woord: ontlasting. Als je darmen goed werken, heb je waar schijnlijk één keer per dag ontlasting. Maar dat is voor iedereen verschillend, sommige kinderen poepen wel twee of drie keer per dag, anderen maar één keer in de twee dagen. Maakt niet uit, als er maar een regel maat in zit. Soms zijn je darmen van slag. Dan krijg je buikpijn en moet je héél vaak naar de wc. Dat noem je diarree. Van de zenuwen kun je ook diarree krijgen, bijvoorbeeld als je een heel belangrijke wedstrijd moet spelen. Maar je darmen kunnen ook op een andere manier van slag raken. Dan krijg je ook buikpijn, maar kun je juist heel moeilijk poepen. Dat heet verstopping. Het is dus fijn als je darmen goed werken, want dan heb je niet zo gauw last van buikpijn, en kun je beter sporten. Wat heeft poep nu met eten te maken? Heel veel! Want als je gezond eet, werken je dar men ook goed.Je darmen worden vooral blij van 'stevig' eten, zoals volkorenproducten, groente en fruit. Verder is veel drinken goed voor je darmen. Vooral een ontbijtje maakt je darmen lekker wakker! Maar het belang rijkste is: regelmatig eten. Croeten van Jacqueline Kuperus (sportdiëtist Ajax) en Toine Hulshof (voedingsspecialist van Kellogg's) Het afgelopen weekeind werden er vanwege de besneeuwde velden geen wedstrijden gespeeld. Daarom hieronder het programma voor komend weekeinde Zaterdag 6 maart 19:30 uur RKC - Ajax 14:30 uur Vitesse Ai - Ajax Ai 14:30 uur Stormvogels Telstar Ai - Ajax A2 12:00 uur Ajax B2 - Cambuur Leeuwarden Bi 12:30 uur Vitesse Ci - Ajax Ci moo uur Hoofddorp Cl - Ajax C2 11:00 uur Ajax D2 -VSV D1 09:45 uur Ajax D3 - AS'8o Di 11:00 uur Ajax Ei - DWS D2 vr. 14:30 uur TOGR - Ajax zaterdag 1 12:30 uur Ajax zaterdag 2 - Montfoort 2 i2:oouurVVZ'49 2-Ajax zaterdag 3 14:30 uur Abcoude veteranen - Ajax veteranen Zondag 7 maart 12:30 uur Ajax Bi - Emmen Bi 11:30 uur Ajax D1 - Willem II Di 08:00 uur Ajax D2 toernooi bij SC Heerenveen Maandag 8 maart 18:30 uur Jong FC Twente - Jong Ajax Dinsdag 9 maart 19:00 uur Ajax B2 - GVVV Bi 19:00 uur Haarlem Dl - Ajax Dl Woensdag 10 maart 18:00 uur Ajax D2 - Always Forward Dl vr. 18:00 uur Ajax Ei-ADO Den Haag Ei vr. 17:00 uur Ajax E2/E3 - ADO Den Haag E2 vr. 17:00 uur Ajax Fi - Geuzen Middenmeer Ei vr. AMSTERDAM - De lijstjes van alle Ajax-sup- poTters stromen de laatste dagen binnen op de redactie. Maxwell staat momenteel nog steeds met afstand op de eerste positie. Als jullie daar wat aan willen veranderen of als jullie dat juist zo willen houden, stuur dan een lijstje met je Top 3 van Ajax-spelers na iedere competitiewedstrijd. Uiteraard mag iedereen ook nog een Top 5 van spelers die voor de winterstop goed presteerden opstu ren. Onder alle inzendingen verloot de SVA twee, door de selectie, gesigneerde Ajax- shirts! Er zijn diverse manieren om jullie lijstjes bij de redactie te laten komen: via e-mail: Spe- lervanhetjaar@svajax.nl of natuurlijk via de post. Stuur dan even een briefje naar Redactie Ajax Life, t.a.v. Speler van het Jaar, Postbus 22944,1100 DK Amsterdam. Hieronder volgt de volgende tussenstand na de uitwedstrijd tegen FC Utrecht: 1. Maxwell -178 punten 2. Zlatan Ibrahimovic -124 punten 3. Wesley Sneijder - 99 punten 4. Rafael van der Vaart - 73 punten 5.Tomas Galasek - 65 punten 6. Yannis Anastasiou - 50 punten 7. Johnny Heitinga - 37 punten 8. Bogdan Lobont -15 punten 9. Nicolae Mitea -15 punten 10. Nigel de Jong -12 punten 11. Maarten Stekelenburg - 9 punten 12. Wesley Sonck - 8 punten 13. Daniël de Ridder - 7 punten 14. Julien Escudé - 5 punten 15. Tom Soetaers - 4 punten 16. Victor Sikora -1 punt 17. Steven Pienaar -1 punt Terwijl de twee in het zonnetje nog even naar de training kijken, waaien de geluiden van de 'vergadertafel' via de openstaande deur over het trainingsveld. Tante Dien vTaagt zich af waarom Ronald Koeman iedere keer maar weer met Daniël de Ridder op Techts begint. „Het kan toch geen kwaad om hem er weer eens een wedstrijd naast te zetten? Dan weet hij ook dat 'ie niet goed bezig is." Onbegrip is er bij de Ajacieden - want dat zijn ze natuurlijk ook in tijden van tegenspoed - over de actie van Victor Sikora. Hij heeft zojuist i in al zijn ijver Rafael van der Vaart een aardige 3 schaaf op diens scheenbeen bezorgd. „Die jon- S AMSTERDAM - Met twee uitnederlagen op rij is de stemming er bij de maandagmorgenclub niet vrolijker op geworden. Kritischer dan ooit vielen er een dag na FC Utrecht - Ajax in het supportershome keiharde oordelen over de spelers. „Ajax heeft een paar ratten nodig. Types als Jan Wouters of Mark van Bommel." Doot Sander Zeldenrijk Ajax wel een paar van die 'ratten' nodig. Types als Jan Wouters en Mark van Bommel." Op het moment dat Ajax Life buiten een foto neemt van een gedeelte van de Maandagmor genclub, ontstaat er wat hilariteit. 'Zlatan kom er ook effe bij staan man!", zegt Henk van Hou ten. De Zweed, apart trainend met Steven Pienaar en John O'Brien, zwaait en er ver schijnt op deze zonnige dag een warme glim lach op zijn gezicht. Binnen moet op dat moment, geen enkele spe ler ontkomt er vandaag aan, Wesley Sneijder het ontgelden, „ledereen roemt zijn twee benigheid maar moet je eens kijken naar die corners. Negen van de tien keer belanden ze laag bij de eerste paal. Ik heb altijd geleerd dat je een corner uitdraaiend moet nemen, rich ting de penaltystip. Gisteren liep hij ook als maar te mekkeren bij Jol. Het was nog een geluk dat die floot, anders had hij zomaar een tweede gele kaart kunnen krijgen." Volgens een groot gedeelte van de club, meestal ook aanwezig bij de wedstrijden van Jong Ajax, is het spel de laatste tijd dus bene den alle peil. „Wanneer heb je nou voor het laatst een leuke wedstrijd van Ajax gezien? Nou? Thuis tegen AZ. We zien toch helemaal geen voetbal meer de laatste tijd?" Aan de andere kant van de tafel wordt het Ajax-systeem nog maar eens onder de loep genomen. „Ze hebben allemaal driejaar nodig om zich aan te passen. Is dat systeem dan echt zo moeilijk? Voetbal is toch gewoon de bal van de ene kant naar de andere rollen? Als Ajax kampioen wordt en blijft spelen zoals het nu gaat, hebben ze in de Champions League geen fluit te zoeken", besluit tante Dien. Waldorf Stadler konden er vroeger bij de Muppetshow al wat van, de maandagmorgenclub doet nauwelijks onder voor het illustere poppenduo. Els Bergkamp en Jelle 'de kapper' staan in het zonnetje te discussiëren over Maxwell. Het spel van de Braziliaan nodigt volgens het duo de laatste tijd nou niet echt uit tot vrolijke gezichten. „Maar je moet niet vergeten dat hij helemaal geen vakantie heeft gehad", zegt Els. „Bovendien ligt het tempo tegenwoordig veel hoger dan vroeger. Lichamelijk en geestelijk is het voor die jongens dubbel zwaar. Ik denk dat het vooral tussen de oren zit." gen blesseert zichzelf in de wedstrijden. Nu begint hij ook al op de trainingen. Toch heeft 1.mmt. Jong Ajax speelt maandag 8 maart uit tegen Jong FC Twente.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 11