A A E EM Op naar de 29ste landstitel Ajax kleurt Oranje 'Inzet wordt uitbetaald.' Trabelsi wil rust Het begint met ambitie jPj ABN AMRO 77' JAARGANG 28 FEBRUARI 2004 WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC A J A X ADVIESPRIJS: 1,60 WWW.AJAX.NL AMSTERDAM - Het afgelopen weekeinde heeft Ajax een belangrijke stap gezet richting het 29ste landskampioenschap uit de historie. Zelf slaagde Ajax er in FC Twente, dat zich een taaie tegenstander toonde, met 1-0 verslagen. Een dag eerder al verspeelde PSV drie punten door bij SC Heerenveen met 3-2 onderuit te gaan. Afgelopen woensdag speelde Ajax zeifin het Friese haagje. De uitslag van dat duel kon in deze Ajax Life niet meer worden meegenomen. Voor aanvang van die wedstrijd had Ajax een voorsprong van liefst negen verliespunten op PSV. Doot Arnout Verzijl In de afgelopen dagen stroomde de Amster damse ziekenboek in rap tempo leeg. Tegen FC Twente kon Ronald Koeman bijna weer beschikken over zijn sterkste formatie. Alleen Rafael van der Vaart (lies) en John O'Brien (hamstring) ontbraken nog. De absentie van Van der Vaart bad niets te maken met bet alweer gesmoorde conflict met Koeman. De aanvoerder liet zich vorige week dinsdag, tij dens de persconferentie van bet Nederland elftal, kritisch uit over de benadering van zijn coach. Een dag na de interland tegen de VS - een wedstrijd overigens waarin Van der Vaart geen potten kon breken - werd het dispuut uit gepraat. Koeman: „Ik ben aangesteld om kri tisch te kijken naar de verrichtingen van mijn ploeg. Ik kan geen schouderklopjes uitdelen als het niet goed gaat. Sommigen hebben daar wel eens problemen mee. Dat mag. Maar als dat dan via de media wordt gespeeld, heb ik daar weer een probleem mee. Verder kunnen we er over ophouden, want het is uitgesproken en uit de wereld." Door de absentie van Van der Vaart speelde Wesley Sneijder op links en schoof Nigel de Jong door als rechtermidden velder. Achter hem kwam daardoor plaats vrij voor Zdenek Crygera. De Tsjech begon dus rechtsback en niet de volledig fit uit Tunesië teruggekeerde Hatem Trabelsi. Koeman ver klaarde zijn keuze als volgt: „Hatem is enkele maanden uit de roulatie geweest. Sindsdien heeft hij één wedstrijd gespeeld, de finale van de Afrika Cup. Op basis daarvan kan ik het ten opzichte van de andere spelers niet maken hem direct weer op te stellen." Trabelsi kwam overigens na een uur spelen als invaller in het veld, als vervanger voor Crygera. Ajax leidde op dat moment met 1-0 door een rake kopbal van Julien Escudé. De kersverse vader mikte raak na een scherpe corner van Wesley Sneijder. Lees verder op pagina 3 AMSTERDAM - Als een held werd Hatem Trabelsi uitgeluid. In alle rust werd de Tunesiër in Amsterdam ontvangen. De rechtsback legde vorige week met zijn land beslag op de Afrika Cup, waarna Tunesië ontplofte van vreugde. Eenmaal terug in Amsterdam richtte Trabelsi zich volledig op Ajax. Er is nogal wat te doen over hem. Het is onzeker of hij ook volgend seizoen bij Ajax speelt, omdat de door Ajax gelichte optie in zijn contract volgens de zaakwaarnemer van Tra belsi ongeldig is: „Daar houd ik me verder niet mee bezig. Ik wil zo snel mogelijk weer in Ajax 1 voetballen. In Nigel de Jong heb ik een geduchte concurrent. Dat hoort er nou eenmaal bij." Max well ondervindt geen terugslag van de teleur stelling van het Olympisch kwalificatietoernooi, waar hij met de Braziliaanse Olympische ploeg aan deelnam. De Braziliaan stroomde de afgelo pen weken weer moeiteloos in; eerst als linkshalf en daarna weer als linksback omdat John O'Brien geblesseerd raakte: „Ik ken het systeem", aldus Maxwell. „Ik spreek even met de trainers, zij zeg gen wat ik moet doen en ik voer het uit. Dat ik af en toe moet wisselen tussen de half- en de back positie, hoort erbij. Op beide plekken kan ik goed uit de voeten. Ik ben er aan gewend dat ik soms halverwege de wedstrijd moet omschakelen van het middenveld naar de verdediging. Die veran dering -tijdens de wedstrijd-is moeilijk,ik speel liever negentig minuten op dezelfde plek. Maar als de trainer me nodig heeft, ben ik er. Ik speel niet voor mezelf. Ik heb slechts één ding aan m'n hoofd en dat is het team." Niet alleen Johnny Hei- tinga debuteerde in een Oranjeshirt. Ook de 19- jarige Daniël de Ridder trok het tricot voor het eerst over zijn schouders. Hij speelde 80 minuten mee in de oefenwedstrijd die Jong Oranje vorige week in Huil speelde tegen Engeland. De talent volle lichting, onder leiding van bondscoach Cor Pot, verloor met 3-2 door een treffer van Darren Bent vlak voor tijd. De Ridder speelde rechtshalf. Hoogtepunt van de wedstrijd was het doelpunt van AGOW spits Klaas Jan Huntelaar. Hij scooTde een kwartier voor tijd met een spectaculaire omhaal. Ruud Krol Johnny Heitinga debuteerde tegen de Verenigde Staten in het Nederlands elftal. In de slechts voor de helft gevulde Amsterdam ArenA won Oranje met 1-0 van de Verenigde Sta ten. Veel aandacht ging uit naar de prestaties van Heitinga. Om zichzelf een goed oordeel te kun nen vormen, liet bondscoach Dick Advocaat hem bewust de volle 90 minuten volmaken. De jonge Ajacied speelde ietwat onwennig als rechtsback, een positie die hij wel beheerst, maar waarop hij lange tijd niet heeft gespeeld. Heitinga: „Ik moet veel aan de bal komen om lekker in de wedstrijd te raken. Dat ging tegen Ame rika niet zo goed. Daar moet ik aan werken, zodat het de volgende keer beter gaat." Heitinga speelt bij Ajax centraal achterin, die positie wordt in het Nederlands elftal bekleed door de 'onaantastbare'Jaap Stam. Rafael van der Vaart werkte zich tegen de VS een slag in de rondte achter Ruud van Nistelrooij, maar slaagde er niet in zijn stempel op de wedstrijd te drukken. Hetzelfde gold voor Wesley Sne ijder, die in de rust vervangen werd door Clarence Seedorf. Nigel deJong.net als Heitinga voor het eerst opgeroepen voor Oranje, kwam niet in actie. Lees verder op pagina 8 9 www.ajax.nl AMSTERDAM - Met Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder in de basis en met Johnny Heitinga als opgetogen debutant, heeft het Nederlands elftal vorige week afgetrapt voor de voorbereiding op het EK in Portugal. Neo-international John Heitinga is Blaise N'Kufo de baas. Ditmaal wist de Ajacied zijn tegenstander wel van scoren af te houden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1