Rapport van 'De Breuk' Aiax Life nummer 12 14 februari 2004 iMm?, beslist' Maarten Stekelenburg: 7 „Speelde een goede eerste helft met als hoogtepunt een fraaie redding op een schot van Arjen Robben. In de tweede helft ging hij fraai gestrekt naar de hoek toen Mateja Kezman tegen draads inschoot. Zat wel twee keer mis bij een voorzet en twijfelde om uit te komen op het moment dat Kezman vTij kon inkoppen. Heeft desondanks de potentie om het Nederlands elf tal te halen. Op technisch, tactisch en fysiek vlak is alles oké; het mentale gedeelte zal nog moe ten blijken." Julien Escudé: 4 „De zwakste schakel bij Ajax, zowel verdedigend als opbouwend. Was in negatieve zin betrok ken bij de 0-1 van Vennegoor of Hesselink. Zijn inspelen op Anastasiou was een paar keer zeer matig. Wat moet een spits met zulke ballen?" Johnny Heitinga: 8 „Was niet of nauwelijks op een zwak moment te betrappen. In mijn ogen dé verdediger van de toekomst. Kopsterk, snel, goed in één tegen één situaties; een speler met een absolute win naarsmentaliteit. In hem zie ik een beetje de hand van Ruud Krol en Ronald Koeman. Speelt met passie en heeft het in zich om een hele grote verdediger te worden." Wesley Sneijder: 8 „Scoorde een geweldig doelpunt; schoot die bal puur op techniek. Verder werkte hij keihard en is voor deze ploeg heel belangrijk. Die goal was voor hem dan ook helemaal verdiend. Aanval lend was hij in de tweede helft iets minder, maar desondanks assisteerde hij Tomas Galasek erg goed. Werd door het publiek gekozen tot Man of the Match, al vond ik Maxwell en Heitinga ook erg goed spelen." Tomas Galasek: 8 „Was mijns inziens in de eerste helft minder dominant dan verwacht. Maar daarna was hij de absolute gangmaker bij Ajax. Maakte op de juiste momenten nuttige overtredingen." Maxwell: 7 „Op het moment dat John O'Brien werd vervangen door Rafael van der Vaart ging hij linksback spelen. Volgens mij was zijn teambijdrage op die positie nóg groter dan op de linkshalfplek. Positioneel wist hij alles goed op te lossen en bij het uitverdedigen nam hij geen enkel risico. Een heerlijke speler." Victor Sikora: 5 „Was erg gedrevenen en werkte keihard. Maar hij mist finesse. Zo had hij twee goede kansen, maar deed daar te weinig mee. Stond af en toe heel erg vrij, omdat Robben verdedigend niet naar binnen kwam." Yannis Anastasiou: 7 „Ik vond hem in de eerste helft erg matig, vooral omdat hij niet optimaal werd gebruikt. In de tweede helft maakte hij het de PSV-verdedigers wél erg lastig en was bovendien betrokken bij de tweede goal. Het was te merken dat hij ervaring heeft, want af en toe gaf hij verdedigers een slim duwtje." Daniël de Ridder: 7 „Gezien zijn jonge leeftijd en het feit dat dit z'n eerste topper was, heeft hij het goed gedaan. Ik heb hem toch zeker vier goede voorzetten vanaf de rechterflank zien geven en bovendien assisteerde hij de middenvelders goed. Had een hoger rendement dan Sikora op links." en dat doet hij wel altijd. Geef mij maar Jol." Een paar minuten later slaat hij Jong Ajax- trainer John van 't Schip op de schouder en haalt nog even wat oude herinneringen op. Van Breukelen vertelt onder meer over zijn wedstrijden met PSV tegen Ajax. „In het sei zoen ig87/'88 speelden we in De Meer en werd ik bekogeld met eieren. Ik stond met mijn nek tussen mijn schouders, maar dacht 'mij krij gen ze tóch niet weg'." In totaal speelde Van Breukelen 21 wedstrijden tegen Ajax. Ter ver gelijking: de huidige PSV-goalie Ronald Water reus begint vandaag aan zijn 24ste duel tegen Ajax. Op het moment dat Roelof Luinge voor het eerst deze middag op zijn fluit blaast, gaat Van Breukelen er eens goed voor zitten. Ook al moet hij vandaag de Ajacieden beoordelen, de Rafael van der Vaart: 6 „Een goede invalbeurt. Had een mooi hakje, maar vergat in de slotfase Mitea vrij voor het doel te zetten. Dat had de 3-1 kunnen en moeten zijn." Nicolae Mitea: 7 „Viel goed in voor Victor Sikora. Ik moet wel zeggen dat hij met Eric Addo één van de minste PSV-veTdedigers tegenover zich had, maaT daar maakte hij handig gebruik van. Reageerde alert bij de rebound op zijn eigen schot. Nog zo'n jongen met ongelooflijk veel potentie. En natuurlijk de maker van het winnende doelpunt." Nigel de Jong: 7 „Had in het begin wat problemen met Robben, maar herstelde zich ontzettend goed. Kwam daarna verdedigend niet meer in de problemen en droeg ook aanvallend zijn steentje bij. Heeft een goede uitstraling en lijkt bezeten van het spelletje. Soms iets té gretig en wild in de duels en was keihard in enkele confrontaties met zijn maatje Robben. Dat laatste vind ik ook een vorm van professionaliteit." link een minuut na de onderbreking dé kans op 0-2 verprutst, zegt hij 'dit kan wel eens het breekpunt in de wedstrijd zijn'. En dat blijkt te kloppen: een paar minuten later al, schiet Sne ijder Ajax naar 1-1. Van Breukelen baalt zicht baar, maar erkent dat het een knappe goal is. „Kijk! Het publiek gaat er nu ook massaal ach ter staan. Die mensen heb ik in de eerste helft nauwelijks gehoord. Ook dat kan de doorslag geven." ALERT Tien minuten later gebeurt datgene waarvoor hij Ajax Life al waarschuwde. Nicolae Mitea reageert alert op een foutje van Waterreus en schiet Ajax naar een voorsprong. Het stadion ontploft. Van Breukelen heeft zo zijn twijfels bij de redding van de PSV-doelman. „Hij lag al op zijn rug en bovendien moet een verdediger de bal dan wegrammen. Mitea mag hem nooit nog een keer inschieten." Na het laatste fluitsignaal zegt hij resoluut: „De competitie is beslist. Daarnaast verwacht ik dat er in Eindhoven ook nog aardig wat gaat gebeuren", verwijzend naar de problemen tussen de trainer, de voorzitter en de Raad van Commissarissen. En: „Zes verliespunten voor sprong is in de Nederlandse competitie erg veel." meeste aandacht lijkt naar PSV uit te gaan. „Ze moeten alle ballen naar voren pompen op Vennegoor. Kezman moet dan anticiperen op de doorkopbal. Daar liggen de mogelijkheden voor PSV." Vlak voor rust blijkt hoe gevaarlijk Vennegoor in de lucht is. Uit een vrije trap van Mark van Bommel kopt hij knap binnen. Maarten Stekelenburg is kansloos. „Er zijn nog maar heel weinig spelers met een goede individuele actie. Bij PSV is alleen Arjen Robben daartoe in staat. Helemaal als de ruimtes zo klein zijn als in de eerste helft. Daardoor ontstaan de goals vaak uit dode spelmomenten." GERUST Tijdens de onderbreking stelt hij vast: „Wesley Sneijder moet dieper gaan spelen. Of Van der Vaart er snel in komt, weet ik nog niet. Ik vind wel dat PSV iets makkelijker voetbalt. Het is een vrij matte partij met erg weinig kansen. Toch blijft Ajax achterin - vooral in de lucht - erg kwetsbaar." Uiteraard is de voormalige doelman tevreden met de voorsprong. Van Breukelen peilt de stemming in het Ajax-kamp, net naast de perstribune. Even later geeft hij aan dat hij er nog niet gerust op is. Als Vennegoor of Hesse- Johnny Heitinga was in de wedstrtijd tegen PSV volgens Hans van Breukelen „van wereldklasse".

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 9