Maxwell: Deze momenten maken me sterker' Olympische droom spat uiteen Aiax Life nummer 12 14 februari 2004 SUF AVONDWEDSTRIJD AARTSRIVAAL De eerste wedstrijd in de finaleronde was uit gerekend tegen aartsrivaal Argentinië. Dat duel moest ik grotendeels aan mijn neus voor bij laten gaan vanwege die knieblessure. Het was omtzettend moeilijk om zo'n beladen ont moeting vanaf de zijlijn te bekijken. Argentinië won uiteindelijk met i-o, maar wij waren de betere ploeg geweest. We misten alleen ont- .zettend veel kansen en zij scoorden uit één dood spelmoment. Ik mocbt van Comes de laatste acht minuten meedoen. Hoewel ik meer vrijheid kreeg, was het toch moeilijk om in zo'n korte periode nog iets aan het spelbeeld te veranderen. De tweede finalewedstrijd, tegen Chili, móes ten we winnen. De trainer besloot me op de bank te houden en koos voor Wendell als links back. Hij deed het goed. We versloegen het gas tland met 3-1. Een gelijkspel in de laatste wed strijd tegen Paraguay was voldoende geweest 'voor het ticket naar Athene. Ik deed opnieuw niet mee en werd nog steeds aan mijn knie behandeld. We speelden op het Paulo. Daar moest ik maar liefst vier uur wach ten op mijn vlucht naar Schiphol. Dat waren suffe momenten, waarin ik - om de tijd te doden - maar een beetje rondhing. Uiteindelijk arriveerde ik zonder vertraging om drie uur de volgende middag in de ArenA. Het liefst was ik toen m'n bed ingedoken. Ik viel - bij wijze van spreken - al in de auto in slaap. Toch moest ik eerst nog naar Ronald Koeman om hem op de hoogte te brengen van het laatste nieuws. Al met al was het best een vermoeiende trip. Met name het temperatuurverschil was van grote invloed. Al onze middagwedstrijden waren slecht. Het was dan dertig graden en bovendien speelden we op matige velden. De koelere avondduels verliepen een stuk beter. Ik heb niet veel met Ricardo Comes gesproken, maar hoop natuurlijk wel dat ik via deze route sneller een plaatsje in het nationale team afdwing. Na onze uitschakeling is het niet meer tot een evaluatie gekomen, want ieder een was moe, teleurgesteld en moest weg naar zijn eigen club. Via internet - en dankzij onze teammanager Maxwell en zijn ploeggenoten zien af op het heetst van de dag. CHILI/AMSTERDAM - Zoals bekend ontbrak Maxwell Scherrer Cabelino Andrade (22) in januari bij de selectie van Ronald Koeman. De talentvolle Braziliaan speelde op het Olympisch kwalificatietoernooi met Brazilië-onder-23 in Chili. Op deze pagina zijn bevindingen van een indrukwekkende periode. Ondanks het zware trainingsprogramma heeft Maxwell het behoorlijk naar zijn zin. heetst van de dag en hadden slechts één dag kunnen herstellen van de inspanningen tegen Chili. We kregen amper kansen en verloren door een ongelukkige kopbal. Uitgeschakeld! Weg Athene! Argentinië en Paraguay kwalifi ceerden zich voor de Spelen. Ontzettend balen natuurlijk; iedereen was vreselijk teleurge steld. Toch ben ik blij dat ik er bij was, want ook van moeilijke situaties leert een voetballer. Deze momenten maken me sterker." „Toen ik in het vliegtuig stapte, had ik vrijwel geen last meer van mijn knie,. Ik vertrok om tien uur 's ochtends vanuit Chili en landde om zeven uur 's avonds op het vliegveld van Sao David Endt - begreep ik al dat er bij Ajax in de loop van januari veel jeugdspelers waren bij gekomen. Jongens als Tom De Mul, Thomas Vermaelen en Daniël de Ridder. Helaas is 'Wampi' weg, hij was als een soort vaderfiguur vooT me. Zijn vrouw en kinderen wonen nog wel hier in de buurt, al zijn ze veel minder vaak thuis. Tenslotte wil ik alle supporters gerust stellen. Ik las dat AS Roma interesse in me toonde, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik ont zettend blij ben bij Ajax. Ik heb nog steeds het gevoel dat ik hier heel veel kan leren. Maken jullie je maar geen zorgen! Ik ben vanaf nu ook tot het eind van het seizoen beschikbaar voor Ajax." Vreugde en dorst na de gewonnen play off wedstrijd tegen Colombia. twee landen zouden zich uiteindelijk plaatsen voor de Spelen in Athene, komende zomer. Ons eerste duel was een avondwedstrijd tegen Venezuela. We speelden een goede eerste periode, Venezuela kwam niet van de eigen helft af. Hoewel we het meeste balbezit had den, lukte het aanvankelijk niet te scoren. Maar uiteindelijk deden wij dat in de tweede helft wel en wonnen we, na een 0-0 ruststand, toch nog met 4-0. In het tweede groepsduel, tegen Paraguay, moesten we onze goede start een vervolg geven. We speelden beter dan tegen Venezuela en maakten al snel de eerste goal. Ze gaven ons iets meer ruimte dan verwacht, want normaal gesproken speel ik alleen maar tegen ploegen die ultradefensief zijn ingesteld. Ik stond opnieuw linksback, maar had niet die vrijheid om op te komen, zoals ik dat bij Ajax gewend ben. Wat dat betreft waren de instructies van spelers, zoals Kaka (AC Milan), Julio Batista (Sevilla) en Luizao (Benfica) hadden geen toe stemming van hun clubs gekregen. Vanaf dat moment trainden we twee keer per dag en kon ik duidelijk merken dat het groeps- besef begon te groeien, ledereen kende elkaar wel, maar we hadden nog nooit met elkaar samengespeeld. Wendell, Gomes en Maicon heb ik in m'n Cruzeiro-periode leren kennen, ledereen wilde van me weten hoe het is om voor een club als Ajax te spelen. Voetballen in Europa is de ultieme droom van iedere Brazili aanse speler, zelfs al spelen veel van die jon gens in Brazilië ook al bij grote clubs." „Op het kwalificatietoernooi waren de landen over twee poules verdeeld. Wij waren inge deeld bij Venezuela, Paraguay, Uruguay en Chili. Argentinië, Colombia, Peru, Bolivia en Ecuador vormden de andere poule. Slechts Door Maxwell (i.s.m. Sander Zeldenrijk) onze trainer, Ricardo Gomes, duidelijk. Voor een speler is het natuurlijk nooit leuk als hij zijn 'vrijheid' moet opgeven. MaaT dit was in het teambelang. Bovendien wonnen we met 3- o en dus hadden we geen reden tot klagen. Nadat we onze slechtste wedstrijd tegen Uru guay met een gelijkspel hadden afgesloten, moesten we van Chili winnen om naar de fina leronde te gaan. Helaas lukte dat niet en speel den we opnieuw gelijk. Uiteindelijk moesten we ons - via een play-off tegen Colombia - voor de finaleronde zien te kwalificeren." „Na de verloren wedstrijd tegen FC Twente vlak vóór de winterstop ben ik direct naar Brazilië gevlogen. Daar arriveerde ik op 23 december; eindelijk zag ik mijn familie weer eens. Op Tweede Kerstdag (Dia Siquiento de Navidad) vloog ik 's ochtend naar Rio de Janeiro, een rela tief korte vlucht van twee uur. Daar moest ik me melden bij de Olympische ploeg en stond een trainingskamp gepland, dat tot en met 30 december zou duren. Vervolgens vloog ik terug om samen met mijn familie Oud Nieuw te vieren. Al met al een erg vermoeiende periode. Een dag later meldde ik me opnieuw in Rio de Janeiro. Vandaar vlogen we met de hele selec tie naar Chili. Eenmaal in het hotel werd ik ingedeeld bij Fabio Rochemback van Sporting Lissabon. Wij waren de enige twee 'Europese' jongens die waren geselecteerd. De andere „In die belangrijke wedstrijd kreeg ik vlak voor rust een schop tegen mijn rechterknie. Hij werd steeds stijver en ik kon hem moeilijk bewegen. Daarom werd ik in de rust gewisseld. We wonnen met 3-0, zodat de kans om via de finaleronde naar de Spelen te gaan in tact bleef. De Ajacied herstelt op zijn hotelkamer van de trap tegen zijn rechterknie.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 7