Ajax vernedert ADO ajax-NU!! deBOUD'S INN Ajax Life nummer 12 14 februari 2004 BEWUST Het geval Trabelsi De spitsenproblematiek AMSTERDAM - Met de komst van Yannis Anastasiou heeft Ajax de spitsenproblematiek voorlopig opgelost. Ajax nam de aanvaller vorige week met onmiddellijke ingang over van Roda J.C. De Griekse spits tekende in Amsterdam een contract voor anderhalf sei zoen. Anastasiou was tegen PSV inzetbaar, omdat de nationale transfermarkt pas in maart sluit. Doot Arnout Verzijl Vorig jaar was het bal met de keepers. Ditmaal zijn de spitsen aan de beurt. Het blessurespook heeft zo zijn eigen voorkeuren. Niemand die daar invloed op kan uitoefenen. Bij Ajax draait alles om het winnen van de landstitel en daarom werd de komst van een aanvaller als Anastasiou dringend noodzakelijk. De van een liesoperatie herstellende Zlatan Ibrahimovic is immers tot eind maart niet beschikbaar. Ook Rafael van der Vaart, beproefde noodgreep in de spits, kwakkelt sinds de winterstop met kleine mankementen. Het nieuws van Wesley Sonck is positiever. De Belgische troef is bijna genezen van een teenblessure. Omdat nummer vier op de spitsenlijst, Jason Culina, ook al niet beschikbaar was, debu teerde in de wedstrijd tegen ADO Den Haag A- junior Ryan Babel in het eerste. Dat ging vol gens de technische staf net eventjes té ver. „Ryan heeft het uitstekend gedaan tegen ADO. Maar op dit moment hebben we teveel jonge ren in het elftal. Dat is niet goed. We kunnen ze niet allemaal tegelijkertijd voor de leeuwen gooien", aldus Louis van Gaal. De Technisch Directeur was twee weken geleden aandachtig toeschouwer bij het duel Roda J.C.-AZ. Daar analyseerde hij Anastasiou. Een dag eerderhad Ajax al voor het eerst met de zaakwaarnemer van de Griek gesproken. Na het betreffende weekeinde maakte Ajax de deal snel rond. Ronald Koeman kent de spits al wat langer en dan met name uit de onderlinge confrontaties. „Yannis heeft alles om hier te slagen. Als straks iedereen weer fit is, kan hij ook de concurrentie aan. Juist binnen de bewust gekozen termijn van anderhalfjaar kan en moet hij veel laten zien", volgens Koeman. De 30 jaar oude Griek, die in het verleden uitkwam voor Ethnikos Piraeus, OFI Kreta en Anderlecht, wilde een meerjaren contract bij Ajax tekenen. Dat zag de club echter niet zitten. Manager Jacques Lichtenstein: „Yannis kon ook naar het Portu gese Belenenses. Die club had zelfs al een bank garantie opgestuurd. In Portugal kon hij drie maal zoveel verdienen als bij Roda J.C., maar dat wilde hij niet. Spelen voor Ajax is altijd een droom voor Yannis geweest. Hij gaat er finan cieel nauwelijks op vooruit, maar sportief wel en dat heeft de doorslag gegeven." Omdat de aanvaller komende zomer transfer vrij zou zijn, hoefde Ajax geen grote transf ersom voor de aanvaller neer te tellen. Bij het Yannis Anastasiou houdt Wilfred Bouma van de bal. De Griek deed het goed tegen PSV. in financiële problemen verkerende Roda J.C. drukte hij zwaar op de begroting. Tot aan zijn transfer speelde Anastasiou dit seizoen reeds 18 duels in de Holland Casino Eredivisie en scoorde daarin acht keer. De vijf voudig international kende in de voetbaljaar gang 2000/2001 met 19 treffers zijn meest pro ductieve seizoen. Anastasiou in goed verstaan baar Nederlands: „Het is allemaal heel snel rondgekomen. Roda J.C. had geen problemen met mijn vertrek. Bij Ajax gaat alles om de winst. Dat is prettig voetballen voor een aan valler. Het is een heel jonge groep. Ik ben nu al de 'pappa van de kleedkamer'." AMSTERDAM - „Ik ben verbaasd, teleurgesteld en boos", aldus Kofi Mensah op de vraag waarom de Haagse verdediger niet in de basis begon in de wedstrijd tegen zijn voorma lige werkgever. Niet dat het meespelen van de oud-Ajacied veel zou hebben uitgemaakt, want daarvoor was Ajax veel te sterk en ADO veel te zwak. Getuige ook de 4-0 eindstand. Door Arnout Verzijl Ryan Babel en Kofi Mensah tijdens Ajax - ADO. Elf jaar geleden is het alweer dat de Haagse reus aan een lange winterslaap in de Eerste Divisie begon. Dit seizoen is de gigant eindelijk wakker, maar oogt nog lang niet uitgeslapen. Een treffen tussen Ajax en ADO was in een ver verleden een heuse topper. Maar die tijden zijn lang vervlogen. Het danig gehandicapte Ajax kende geen genade met de zwakke opponent en klaarde de klus eenvoudig. Treffers van de Japanse international Toda - die een vrije trap van Wesley Sneijder achter zijn eigen doelman werkte - en Victor Sikora beslisten het duel al in een vroeg stadium. Ajax leidde al met 2-0, toen ook Mensah aan de bak mocht. Na een half uur spelen moest hij rechtsback Rijaard vervangen, die tot dan toen helemaal dronken werd gespeeld door Sikora. „Ik zag op de trainingen al aankomen dat ik niet zou spelen. Trainer Schoenmaker wilde - voor de komst van Toda - eerst met dezelfde elf spelen die van AZ had den gewonnen. Dat duel miste ik wegens een schorsing. Ik ga dus geen gele kaarten meer pakken dit seizoen", aldus Mensah. Ajax-trainer Ronald Koeman had hele andere zorgen. Omdat de eerste vier spitsen niet beschikbaar waren, debuteerde Ryan Babel als centrumaanvaller. Dit feit bombardeerde de debutant van amper twee weken geleden, Daniël de Ridder, direct tot één van de meest ervaren aanvallers. Koeman beargumenteerde de keuze voor Babel aldus: „Hij begon dit sei zoen in de Ai en schoof pas onlangs door naar Jong Ajax. Het gaat dus heel snel. Maar ja, hij is gewend om in het Ajax-systeem te voetballen. Hij weet wat hij moet doen. Dat heb ik hem van tevoren ook verteld. 'Speel net zoals in de Ai, alleen de handelingssnelheid ligt hier hoger'. Gezien de omstandigheden heeft hij het goed gedaan." Ajax eindigde het duel met de voor hoede bestaande uit Mitea (18), Babel (17), De Ridder (19) en De Mul (17). En Mensah? Die had ervan genoten weer eens in de ArenA te voetballen. „Eerst heb ik een stap teruggedaan door voor NAC te kiezen. En daarna nog een stap achteruit door bij ADO te gaan spelen. Komende zomer is het tijd om weer eens omhoog te klimmen. Dat is mijn doel dit seizoen." Het elftal waarmee Ronald Koeman ADO versloeg Het elftal afwezigen dat Koeman niet kon opstellen Stekelenburg O'Brien Heiting Sneijder (54. De Mul) Galasek Maxwell (81. Yakubu) Sikora (70. Mitea) De Ridder Lobont O bod ai Van Damme Trabelsi Grygera Van der Vaart Litmanen Pienaai Ibrahimovic AMSTERDAM/TUNIS - Hatem Trabelsi is gedurende de African Nations Cup volledig hersteld van zijn knieblessure. De verdediger gebruikte de groepswedstrijden van Tunesië om wedstrijdritme op te doen. leder duel stond hij langer in het veld. Het gastland won de groep en plaatste zich daarmee voor de kwartfinales. Afgelopen woensdag speelde Tunesië in de halve finale tegen Nigeria. Vanuit Tunis liet de verdediger weten dat zijn zaakwaarnemer onderhandelingen heeft gevoerd met Arsenal en Chelsea. Hij wil eind van de maand de naam van zijn nieuwe club bekendmaken.Trabelsi zélf is van mening dat hij transfervrij is, maar Ajax deelt die mening niet. De club lichtte onlangs een in het con tract opgenomen eenzijdige optie, waarmee volgens de club de verbintenis met Trabelsi automatisch met twee seizoenen is verlengd. De speler zelf, alsmede z'n zaakwaarnemer zijn van mening dat de optie niet rechtsgel dig is. In Engeland gaat men intussen uit van de komst van Trabelsi. Het Engelse boulevard blad Sunday Minor rept over een op handen zijnde ruil tussen Ajax en Chelsea. De puis sant rijke eigenaar Roman Abramovich zou als tegenprestatie de 18-jarige back Alcides bij Ajax willen stallen. De Braziliaanse jeugd- international is in Engeland niet speel gerechtigd. Andere persberichten als zou Bayern Mün- chen interesse hebben in Wesley Sneijder, zijn door beide clubs ontkend. Volgens Duitse kTanten zou Bayern Sneijder willen aantrek ken na het mislukken van de transfer van de Argentijn Tevez. Sneijder: „Ik weet van niets. En het maakt me ook niet uit, want ik wil hier nog een paar jaar blijven. HetTV-programma 'Voetbal fnsite' meldde dat Ajax op zijn beurt interesse zou hebben in de Joegoslavische spits Nikola Zigic van Rode Ster Belgrado. Maar na het aantrekken van Anastasiou lijkt dat verhaal ten einde. oVlOl) ^ax overhemden wit met logo's en Ajax overhemd shirtmodel €19,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3