A A Glorieuze overwinning op PSV 'Ajacïed-zijn vereist totale scherpte' Maxwell mist Spelen Babel op plaats zes Prima debuut Anastasiou WSÊSÊÊÊËtëÊSSËÊÊÊSiBÊSSÊÊBSËÊjBti&@Ê%Bi Het begint met ambitie SI ABNAMRO 11' JAARGANG 14 FEBRUARI 2004 Nicolae Mitea beslist de topper tegen PSV in Amsterdams voordeel. De Roemeen straft een blunder van doelman Waterreus onberispelijk af. AMSTERDAM - Na Feyenoord ging ook PSV eraan in de Amsterdam ArenA. Ajax boekte afgelopen zondag een fraaie 2-1 zege op de Eindhovenaren en heeft de koppositie in de Holland Casino Eredivisie nu een stuk steviger in handen. De ploeg van Ronald Koeman heeft drie punten meer dan de enig overgebleven concurrent voor de titel en heeft daar naast nog een inhaalbeurt bij SC Heerenveen tegoed. Door Arnout Verzijl Dat gegeven veranderde het Amsterdamse stadion, waarvan Ajax onderzoekt of het er een meerderheidsbelang in zal nemen, zondag middag om kwart over twee tot een feestende tempel. Nadat arbiter Luinge voor de laatste maal floot, schoot matchwinnaar Nicolae Mitea van pure vreugde de bal hoog de lucht in en elders op het veld vlogen de boezemvrien den Johnny Heitinga en Maarten Stekelenburg elkaar in de armen. Ook op de tribunes werd volop feest gevierd. Daar was dan ook alle reden toe. Sinds de opening van de ArenA, in 1996, won Ajax er nog nooit in competitiever band van PSV. Voor de rust zag het er overigens niet naar uit dat Ajax zich van het juk zou bevrijden. De Amsterdammers stonden met 0-1 achter nadat een vrije trap door PSV-spits Jan Vennegoor op prachtige wijze tot doelpunt werd verlengd. De 0-1 ruststand leek aanvankelijk een verlam mende uitwerking te hebben. Maar toen die zelfde Vennegoor - vlak na de hervatting - voor open doel op de paal mikte, keerde het geloof in eigen kunnen terug bij de Ajacieden. Juist op het moment dat Ronald Koeman Rafael van der Vaart wilde inbrengen, krulde Wesley Sne- ijder op schitterende wijze de bal achter doel man Waterreus. Even later blunderde de reser vedoelman van Oranje (een positie die nét zo makkelijk door de uitblinkende Stekelenburg ingenomen zou kunnen worden) opzichtig bij een inzet van Mitea. De Roemeen was er als de kippen bij om de rebound van zijn eigen inzet raak te knallen en PSV definitief op de knieën te dwingen. „De overwinning is mooi, maar de competitie nog niet beslist. Daarvoor zijn er nog teveel wedstrijden te gaan. Wij hebben ook nog enkele pittige uitwedstrijden voor de boeg. Maar we hebben vandaag wel een 'tikkie' uit gedeeld", aldus een zeer tevreden Koeman. Komende zondag gaat Ajax op bezoek bij FC Volendam. Een week later komt FC Twente op bezoek. Tegen die ploeg leed Ajax voor de win terstop een blamerende 2-0 nederlaag. Lees veTdeT op pagina 8819 Brazilië, met tweede van rechts gehurkt Maxwell, plaatste zich niet voor de Spelen. SANTIAGO DE CHILI - Tijdens de wintermaanden ver bleef Maxwell met de Braziliaanse selectie voor spelers onder de 23 jaar in het warme Chili. Daar streed de Aja- cied met zijn landgenoten voor een Olympisch ticket. De Olympische titel is de enige nog ontbrekende prijs op het indrukwekkende palmares van voetbalnatie Brazilië. Het eve nement werd daarom door hem op de voet gevolgd in Zuid- Amerika. Hoewel Maxwell de meeste duels speelde, moest de linkshalf uiteindelijk vanaf de bank toezien hoe zijn Zuid- Amerikaanse avontuur in een grote deceptie eindigde. De Aja- cied raakte geblesseerd en Brazilië dolf in de finaleronde het onderspit tegen Paraguay en Argentinië. Na een lange terug reis keerde Maxwell moeiteloos terug in de ploeg van Ronald Koeman. Een ervaring rijkeT, een illusie armer. Exclusief voor Ajax Life hield de Braziliaan een dagboek bij van zijn Olympi sche ervaringen. Lees verder op pagina 7 www. ajax. n AMSTERDAM Ryan Babel debu teerde tegen ADO Den Haag in Ajax 1. De onlangs 17 jaar geworden spits nestelde zich daarmee op de zesde plek in de ranglijst van jongste debutan ten ooit. Had Babel twee weken eerder zijn opwachting gemaakt, was hij zelfs op plek vier terecht gekomen. Clarence Seedorf is nog altijd aan voerder van deze statistiek. De huidige speler van AC Milan was 16 jaar en zeven maanden jong toen hij op 29 november 1992 in de uit wedstrijd tegen FC Groningen zijn debuut maakte. Ajax won in het noorden met 0-3. Top 10 jongste debutanten bij Ajax 1. Clarence Seedorf 16 jaar en 7maanden 2. Richard Sneekes 16 jaar en 11 maanden 3. Bert Strijks 17 jaar o maanden 4. Gerald Vanenburg 17 jaar 1 maand (o dagen) 5. Richard Witschge 17 jaar 1 maand (6 dagen) 6. Ryan Babel 17 jaar 1 maand (13 dagen) 7. Rafael van der Vaart 17 jaar 2 maanden 8. Bert de Meijer 17 jaar 3 maanden 9. Werner Schaaphok 17 jaar 4 maanden 10.MaTCO van Basten 17 jaar 5 maanden Dick Schoenaker AMSTERDAM - Yannis Anastasiou was de 29ste speler die dit seizoen voor Ajax 1 uitkwam. De Griek maakte een prima debuut in de volle Amsterdam ArenA. Vorige week woensdag trainde hij voor het eerst mee met de selectie van Ronald Koeman en al vier dagen later ver scheen hij aan de aftrap van de beladen topper tegen PSV. De Griek speelde voor de rust onwennig, maar herstelde zich in het tweede bedrijf prima. Hoogtepunt voor Anastasiou was het moment waarop hij een bal op zijn bost controleerde en in één vloeiende bewe ging klaariegde voor de mee opgekomen Rafael van der Vaart. Die gaf de bal op zijn beurt weer mee aan Nicolae Mitea, die secon den later de bal in twee instanties achter PSV doelman Waterreus knalde. „Yannis heeft het meer dan goed gedaan van daag", aldus Ronald Koeman na afloop. „Hij had het aanvankelijk moeilijk, maar kwam vooral in de tweede helft goed in zijn spel. Met zijn ervaring zorgde hij voor rust en vormde hij een goed aanspeelpunt met als hoogtepunt de treffer door Mitea. Zelf scoorde hij ook, al werd die treffer wegens buitenspel afgekeurd." De aanvaller zelf toonde zich evenzeer content over zijn eigen prestatie: „Maar het belangrijk ste is dat we hebben gewonnen. Daar was het vandaag allemaal om te doen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1