Kiezen of gekozen worden Verkiezingen Ledenraadsleden 'SVA' Steward Frans Schuuring neemt na veertig jaar afscheid 10 0 JAAR Vertegenwoordig jezelf of laat je stem horen! Vanaf De Toekomst Nico Pover (Niek) Speler en Talent van het Jaar 31 JANUARI 2004 NUMMER 11 AJAX LIFE de ledenraadverkiezingen in het nummer van Ajax Life 18, dat op 29 april verschijnt. Daarin worden alle kandidaat ledenraadsleden voorge steld. Tevens vind je in die editie een geldig stembiljet dat door alle stem gerechtigde leden van de SVA gebruikt kan worden. In de eerste Ajax Life van het nieuwe seizoen (verschijningsdatum in juli) wordt de uitslag van de verkiezing bekend gemaakt. Als je genoeg stemmen hebt vergaard en bent gekozen in onze ledenraad, zal de officiële installatie plaatsvinden tij dens de eerste vergadering van het nieuwe seizoen, die in september zal worden gehouden. Aanmeldingsbrieven kun je sturen naaT Supportersvereniging Ajax t.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Voor meer informatie kun je ook bellen met de SV Ajax, tel. 020-3111514. Of mail naar svaledenraad@hotmail.com Dinsdag 27 januari Ajax Di - Omniworld Di 4-0 Sneijder, Dekker, Hushyari, Van Rhijn Zaterdag 31 januari Ajax E2 - Omniworld D7 4-1 Van de Wal, Nieuwenhuys, Haps, Klos Ajax E3 - Volewijckers Ei 9-3 James 4, Darri 2, Reyke, Schuit, Van der Weide Ajax Fi - Zeeburgia Fi Ftulshoff, Armah Ajax Ei - DWV Dl Klaasen.Verwey Haarlem Ci - Ajax Cl Asian, Olijve Maandag 2 februari Jong Ajax-Jong Excelsior Mitea Zaterdag 7 febmaTi Ajax D3 - Fortius Dl Van Ede 3, Kooy, Van der Laar 2-0 2-1 1-2 1-0 5-3 AjaxE2-HFCDg 2-0 Klos, Nieuwenhuys Ajax Di - AZ Di 5-1 Hushyari 2, Sneijder 2, Van Rhijn Ajax D2 - EDO Dl 5-0 Fenne, Rienstra, Arica, Kistemaker 2 Ajax B2 - FC Twente/ Her. Bi 3-1 Goossens 2, Sarpong Ajax Bi - PSV Bi 2-4 Travis Reuser 2 Ajaxzat2-Valleivogels 1-0 Ajax zat 3 - Fortuna (W) 6-1 21-8-1923 108-02-2004 WE ESP - Op zondag 8 februari overleed in zijn woonplaats Weesp Nico Pover. Niek was vrij williger van het eeTste uur en bemande elf jaar geleden de roodwitte container van de Sup portersvereniging Ajax in De Meer. Menig supporter werd door Nico lid gemaakt van zijn geliefde vereniging. Hijzelf was met lid nummer twintig één van onze pioniers en werd hiervoor in 1997 tot lid van verdienste benoemd. Enkele UTen voor aanvang van de wedstrijd Ajax - PSV stapte hij plots uit het leven, een ieder in verbijstering achterlatend. In AMSTERDAM - Het is weer zover. Over ongeveer drie maanden wordt bekend welke Ajax-speiers zich dit seizoen 'Speler en Talent van het Jaar' mogen noemen. De redactie van Ajax Life is er klaar voor. Bureaus zijn opge ruimd, op dubbele inzen dingen wordt gelet en - weddenschappen zijn al afgesloten. Met andere woor den: wie worden de opvolgers van Cristian Chivu en Steven Pienaar Daarover beslissen jullie. De Aja- cieden in het stadion, de fans voor de buis en alle roodwitte aanhangers uit het buitenland. De Supportersvereniging Ajax wil van jullie weten wie de drie beste Ajacieden zijn per reste rende competitiewedstrijd. Als deze Ajax Life op de deurmat valt, kan je de thuiswedstrijden tegen ADO Den Haag en PSV mee nemen bij de beoordeling. Om ook de prestaties van vóór de winterstop in de stand mee te nemen, dient iedereen zijn Top 5 van de eerste competitiehelft op te sturen. Vanaf heden verwachten we weer honderden mails en brieven met daarin wekelijks een Top 3- Stel nou dat je Yannis Anastasiou tijdens Ajax-PSV de beste vindt, gevolgd door Maxwell en Maar ten Stekelenburg. Dan ziet de puntenbeoordeling er als volgt uit: Anastasiou 4, Maxwell 2 en Stekelenburg 1. Onder alle inzendingen verloot de SVA twee Ajax-shirts, gesig neerd door de voltallige selectie. Hoe vaker een Top Drie door één persoon wordt opgestuurd, hoe groter de kans op één van deze fraaie tenues. Er zijn diverse mogelijkheden om de lijsten op ons bureau te laten komen: via e-mail: SpelerTalentvanhetlaar@ svajax.nl of natuurlijk via de ouderwetse post. Stuur dan een briefje naar SVA, t.a.v. Speler Talent van het Jaar, Postbus 22944,1100 DK in Amsterdam. De ledenraad is het hoogste orgaan van onze vereniging en bestaat uit maximaal dertig afgevaardigden, die door de leden zelf gekozen zijn. De ledenraad controleert en adviseert het bestuur, is betrokken bij alle belangrijke beslissingen en fungeert als klankbord voor een ieder die zijn of haar mening kenbaar wil maken. Wij doen hierbij een dringend beroep op onze leden om deze uitdaging aan te gaan en zich kandidaat te stellen voor onze ledenraad. Wie kunnen zich verkiesbaar stellen? In principe kan ieder lid van de SVA zich kandidaat stellen om zitting te nemen in de ledenraad. De enige restrictie is dat men langer dan één jaar lid is van de Supportersverenig ing Ajax, ouder is dan 18 jaar als mede woonachtig in Nederland. Ledenraadsleden worden gekozen voor een periode van drie jaar. Hoe stel je jezelf kandidaat? Stuur per post of per e-mail vóór 1 april a.s.een aanmeldingsbrief naar de Supportersvereniging Ajax t.a.v. de verkiezingscommissie. Vertel daarin in het kort iets over jezelf. Dus wie je bent, wat je doet, je leef tijd en natuurlijk wat de speerpun ten zullen zijn als je in de ledenraad gekozen wordt. Vergeet niet een recente pasfoto mee te sturen, want jouw tekst en pasfoto worden gebruikt voor de aankondiging voor hem verliezen wij een zeer gewaardeerde Ajacied en niet zomaar een vrijwilliger, maar een gedreven, eerlijke en altijd posi tieve stille kracht voor de SVA en zijn Ajax. Nico werd 80 jaar. AMSTERDAM - Als steward zag Frans Schuuring Johan Cruijff in De Meer debuteren. Daarnaast sloot hij bij het spelershome de laatste jaren vriendschapsbanden af met voetbalfamilies als De Jong, Sikora en nog vele andere. Ajax-ADO Den Haag was zijn laatste wedstrijd in functie. Na veertig jaar aan Ajax verbonden te zijn geweest, bekeek steward Frans Schuuring (65) Ajax-PSV voor het eerst als toeschou wer. Zodoende zag hij vanuit de Koninklijke Loge dat de spelers hem middels een 2-1 overwinning nog een extra cadeau gaven. Via een collega en zijn schoonvader belandde Schuuring in 1964 in De Meer. Daar werkte hij zich in de ste wardhiërarchie op tot gastheer bij de perstribune. „Ik begon voor bij het hek. Daarna volgden de staantri- bunes en uiteindelijk stond ik de laatste twintig jaar bij de perstri bune. In het Olympisch stadion was ik verantwoordelijk voor de Konink lijke Loge." Het omgaan met mensen is volgens Schuuring een belangrijke eigen schap. In de loop der jaren werden onbekende gezichten, bekend en ontstonden er hechte vriendschap pen. Zo kreeg hij van een vaste groep bezoekers bij zijn afscheid een Ajax- shirt met alle handtekeningen, rug nummer 65 en zijn naam. „Verder bood de Amsterdam ArenA mij, mijn vrouw en mijn zoon een brunch aan. Zaten we om 11:00 uur al aan de champagne, hahaha. In de rust van Ajax-PSV sprak Arie van Eijden mij namens de club toe en kreeg ik uit zijn handen een schitterend bron zen Ajax-beeld. Ik hoorde van vrien den dat het een zeldzaam geschenk is, omdat er veel van gips worden gemaakt maar weinig van echt brons. Ik heb hem in mijn computer kamer gezet. Bij alle andere souve nirs die ik in de loop der jaren heb verzameld." Hij verwacht nu niet minder vaak in de ArenA te komen. „Ik heb nog geen seizoenskaart, maar wellicht komt dat er nog van. In ieder geval kom ik nog veel Ajax-mensen tegen, want ik ben ook leider van Zeeburgia D1 en die spelen ook op het hoogste niveau. Ik kom dus nog wel eens op De Toekomst. Ik ga het stewardschap wel missen, want ik had ook nog wel door kunnen gaan, maar de regle menten schrijven anders voor. Ik heb het ook wel geprobeerd, dacht 'nee heb ik en ja kan ik krijgen', maar helaas zat het er niet meer in. Het geheim om veertig jaar steward bij Ajax te zijn? Ik heb een Ajax-hart. Dat moeten alle stewards hebben, vind ik."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12