r m 31 JANUARI 2004 NUMMER 11 AlAX LIFE Ajax in Portugal ALMANCIL - Van donderdag 8 tot vrijdag 16 januari verbleef Ajax in Portugal. Aan de zwoele zuidkust werd het vertrouwde trainingscomplex in het dorpje Almancil opge zocht. Het was al weer voor de derde maal in successie dat de selectie daar neerstreek. De Ajacieden werkten in de Algarve hard aan hun conditie. Twaalf trainingen en twee oefenduels kregen de spelers voor hun kiezen. Ondanks al dit harde werken, bleven de sfeer alsmede de trainingsintensiteit goed. Sprintjes, duurwerk, positiespel, hartslagme ters, krachttraining en de onvermijdelijke rondo zorgden ervoor dat de Portugese oefen- stage wederom een succes werd. Op deze pagina een foto-impressie van noeste arbeid met een gezonde lach. Foto's PRO SHOTS/Stanley Gontha Jari Litmanen hield het niet droog. Na afloop van een duurloop op het strand zocht hij verkoeling in de Atlantische Oceaan. Maar niet nadat Ibrahimovic, Van Oamme en Van der Vaart conditietrainer René Wormhoudt een niet gewenst nat pak hadden bezorgd. De Finse routinier had de pech dat hij tegen het einde van de week een hamstringblessure opliep. Rafael van der Vaart blaast uit op het strand. De veelbesproken aanvallende middenvelder liet in Portugal noteren dat het nog lang niet zeker is, dat hij komend seizoen naar het buitenland zal vertrekken. De reserveaanvoerder van Ajax overweegt serieus om nog een jaartje langer bij Ajax te blijven en dat is goed nieuws voor alle fans. Wesley Sonck weet zich in de rug gesteund door zijn landgenoten Tom Soetaers en Tom De Mul. De Belgische spits heeft daar zichtbaar genoegen in. Sonck maakte De Mul wegwijs binnen de A-selectie. Het duo deelde een kamer. Vooral het thuisfront bij de familie De Mul was erg onder de indruk van het 'nieuwe slapie' van Tom. Linksbuiten Soetaers ontfermde zich over een andere nieuwkomer, Daniël de Ridder. Thomas Vermoeien tenslotte was kamergenoot van Zdenek Crygera. De oefenwedstrijd tegen CSKA Moskou werd niet in een stadion, maar op een veldje in Albufeira afgewerkt. Zlatan Ibrahimovic haakte op de ochtend voor het duel af. Zijn teenblessure speelde opnieuw op. Dat de Zweed niet speelde tegen de Russen was één van de vele tegenvallers voor Ronald Koeman. Diverse blessuregevallen zorgden ervoor dat hij het trainingskamp niet optimaal heeft kunnen benutten zoals vooraf was gehoopt. Het mooiste scenario was natuurlijk geweest om een volledig fitte groep klaar te stomen voor het vervolg van de competitie. Wesley Sneijder arriveert per stoere mountainbike bij het trainingsveld. De afstand van het hotel naar de oefenweide was net te lang om te lopen. Halverwege het traject bevond zich een pittige beklimming die zich als een echte kuitenbreker ontpopte op het moment dat de uitgeputte spe lers van het veld naar het hotel terugreden. Net als voorgaande jaren werd ook ditmaal menig gein tje uitgehaald met de fietsen. John O'Brien bewees in Portugal dat zijn blessure leed definitief achter hem ligt. In de afgelopen weken en maanden zorgden gekwetste achillespe zen vooreen belemmering in zijn ontwikkeling als Ajacied. In de oefenwedstrijd tegen Recreativo de Huelva speelde de linksbenige O'Brien rechtsback. Het ging hem goed af. O'Brien miste de hele week slechts één training. Zijn vorm en dientengevolge zijn humeur groeiden dagelijks. De Amerikaan - toch al een opgewekt persoon - genoot ervan weer deel uit te maken van de groep en toonde zich fit ter dan ooit. Technisch Directeur Louis van Gaal miste geen training. Hij gebruikte de week onder meer om nader kennis te maken met de spelers uit de A-selectie die hij nog niet zo goed kende. De TD en de trainer voerden ook individuele gesprekken met de spelers, waarbij zij zichzelf een cijfer moesten geven voor hun prestaties van de afgelopen eerste seizoenshelft.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 8