Ajax begint met zege 'Ik ben een werkpaard, laat mij maar draven' ajax-NU!! shop Ajax overhemden wit met logo's en Ajax overhemd Mutaties Spetterend jaar feest Lucky Ajax deBOUD'S INN Ajax Life nummer 11 - 31 januari 2004 KV WCJm De beste wensen AMSTERDAM - Niet Arie van Eijden of John Jaakke, maar niemand minder dan Freek de Jonge sprak op zondag 18 januari op de nieuwjaarsreceptie van Ajax de later door Ronald Koeman zo zeer bekritiseerde jaarrede uit. De cabaretier leefde zich op ludieke wijze hele maal uit. Net doend alsof hij uit een toespraak van de Ajax' directeur citeerde, bekritiseerde De Jonge onder meer het aankoopbeleid ('we kunnen een elftal met louter linksbuitens opstellen'), de medische en technische staf ('je komt bij Ajax pas voor het eerste elftal in aan merking als je onder de wandelstok van archi varis Meneer Schoevaart door kunt lopen') en het dramatisch slechte einde van de eerste sei zoenshelft ('toch niet gek gedaan voor een elf tal dat voornamelijk uit linksbuitens bestaat'). Door het inhuren van De Jonge gaf de Ajax- directie een andere klank aan de nieuwjaars borrel. In het recente verleden werd de gele genheid door de bestuurders van clubs uit de Top Drie nogal eens gebruikt voor het spuien van wat gespierde taal. De honderden aanwe zigen - waaronder de spelers van de A-selectie, die zichtbaar gniffelend meeluisterden - kon den ditmaal hun lachspieren de kost geven. Na een Belgenmop, waarin Sonck en Van Damme figureerden, sloot De Jonge af met het en masse zingen van het clublied. Ajax-trainer Ronald Koeman uitte na afloop van de nieuwjaarsreceptie namens de spelers groep veel kritiek op de keuze van de directie. Dat De Jonge zijn spelers op de hak nam, daar kon de oefenmeester mee leven. „Maar de directie had er voor moeten zorgen, dat dit niet SVA-voorzitter Jan van Vught. had kunnen gebeuren", aldus Koeman, die de redevoering verder dramatisch noemde. De nieuwjaarsreceptie van de Supportersver eniging Ajax had al acht dagen eerder plaats gevonden, op io januari in het Supporters home naast het trainingsveld. Een prima ambiance om een toast uit te brengen op het nieuwe jaar en op Ajax na de winterstop. Zo'n 150 vrijwilligers, waaronder ledenraadsleden en regio- en districtsvertegenwoordigers, dronken samen op een gezond, mooi en spor tief jaar 2004. In zijn nieuwjaarstoespraak werd dooT voorzit ter Van Vught stilgestaan bij deze wens. „leder jaar brengt zijn eigen bijzonderheden met zich mee en we hopen dat blijdschap en vreugde ons deel zullen zijn. Deze zaken hebben wij niet altijd zelf in de hand. In vele gevallen zijn we daarvoor afhankelijk van derden. Het terrorisme, de natuurrampen, oorlogen, armoede en ziekten zijn tegenslagen die ons overkomen en waar we mee te maken heb ben." Het is om die reden dat Jan van Vugt in zijn toespraak de hoop uitsprak „dat 2004 dichter naar vrede en een betere samenleving toegroeit". Diezelfde hoop betrok de preses op de Ajax-supporters: „In de wereld van Ajax hoeven wij niet passief af te wachten en te hopen. Natuurlijk, die winnende goal kunnen we niet maken, maar wel kunnen wij met zijn alleen een positieve houding innemen richting Ajax en de Supportersvereniging Ajax. Wij, met z'n allen, zijn in staat de beleving voor onszelf mooi te maken. Daarvan zijn wij niet afhanke lijk van derden." Na deze woorden werd het Indonesisch buffet belegerd en zong Barry van Vliet 'Het gedicht van Van Gaal'. 2004 was vanaf dat moment ook voor de supporters een feit. KERKRADE - Ajax is de hervatting van de competitie perfect begonnen. De lastige uitwedstrijd tegen Roda J.C. werd met 1-2 gewonnen. Bij rust stond Ajax, dat liefst negen spelers moest missen, nog met 1-0 achter. De overwinning werd door de jonge spelersgroep uitbundig op het veld gevierd. Door Arnout VeTzijl Vooraf was de druk op de Ajax selectie groot, want de wedstrijd in Kerkrade tegen Roda J.C. was er één, die niet verloren mócht worden. „Wie slecht eindigt, moet goed beginnen", refereerde Ronald Koefnan daags voor het duel aan de verloren competitiewedstrijd tegen.FC Twente. De waarschuwende woorden van de oefen- meester leken aanvankelijk tevergeefs gesproken. Een foute kaats van Wesley Sonck vormde de aanleiding voor de VToege tegen treffer van Yannis Anastasiou. De Griek kon ongehinderd op doelman Stekelenburg aflo pen en de bal in de hoek prikken. Op dat moment zag het er voor Ajax nog slecht uit. Gedurende de eerste helft wekten de Amster dammers geen moment de indruk het duel nog te zullen gaan winnen. Maar na de pauze veranderde dat. Koeman wisselde de middenvelders Galasek en Sne- ijdervan plaats. De Tsjech ging centraal spelen, waardoor Ajax het heft in handen kreeg. Een prachtig doelpunt van Victor Sikora was het logische gevolg. De vleugelspits stapte over een lage voorzet van Galasek heen. Van der Vaart ontving de bal, tikte breed op de doorge lopen Sikora die verwoestend uithaalde. Ajax ging daarna op zoek naar de voorsprong en kreeg die door toedoen van de andere vleugelspits, Tom Soetaers. De Belg pikte een tegen Escudé aangeschoten bal uit de lucht en knalde van twintig meter keihard raak. De opluchting straalde van Soetaers af na zijn winnende treffer. De Belg trok een sprint rich ting het volle uitvak en ging helemaal uit zijn dak. Na afloop, enigszins bekoeld, sprak de linkerspits oveT een belangrijke overwinning. Zowel voor de ploeg, als voor hemzelf: „Ik ben blij met de zege. Dat hadden we nodig. We speelden goed maar het kan en moet nog veel beter. Dat ik gescoord heb, is voor mij persoonlijk natuurlijk fijn. Die bal zat er lek ker in. Hopelijk is deze wedstrijd de start geweest voor een mooi vervolg." Soetaers werd door de kijkers van Canal+ gekozen tot 'Man van de Wedstrijd' en ont ving als beloning voor zijn goede wedstrijd een magnumfles champagne. AMSTERDAM - Ajax heeft het 17-jarige Zweedse talent Mins Sörensson voor een stageperiode van een halfjaar gehuuTd van de Zweedse Eredivisionist Landskrona BolS. De jeugdige spits gaat trainen en voetbal len bij de Ai van Danny Blind. Sörensson maakte op 6 oktober 2003 met een inval beurt zijn debuut voor Landskrona BolS in de uitwedstrijd tegen AIK. Als jeugdinterna- tional verdedigde Sörensson 19 keer de Zweedse kleuren. In die interlands scoorde hij 18 keer. Verder zijn Ajax en jeugdspeler Ryan Babel per 1 januari 2004 een verbintenis voor drie en een half jaar overeengekomen. De 17-jarige spits is afkomstig uit de jeugdop leiding van Ajax en maakt dit seizoen deel uit van de selectie van de Ai van trainer Danny Blind. Robin MulleT van Moppes (19), Etienne Esajas (19) en Jerold Promes (19) hebben met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 2003 een contract voor twee jaar verdiend. Ook deze beloften zijn afkomstig uit de eigen jeugd opleiding. Ajax en Gabriel Mofokeng hebben in goed overleg besloten het contract met onmid dellijke ingang te beëindigen. De overeen komst liep nog tot 1 juli 2006. Walker Fronio is terug naar Brazilië. Het contract met de spelverdeler, dat nog tot de zomer van 2005 liep, is in goed overleg met onmiddellijke ingang ontbonden. Walker gaat in Brazilië bij Clube Atlético Mineiro spelen. NOORDWIJK - Rinus Michels, Danny Blind, John van 't Schip, Ger van Mourik en Guus van Ham. Maar ook Simon Tahamata, Dick Schoenaker, Meneer Schoevaart, Genie Mühren en Sjaak Swart. Teveel om op te noemen. Tien- en tientallen oud-Ajacieden waren op vrijdag 16 januari present tijdens het jaar feest van Lucky Ajax. Het chique Grand Hotel Huis ter Duin diende als decor voor een avond, waarin het Ajax-gevoel weer eens hoogtij vierde. Lucky Ajax voorzitter Theo de Groot opende de avond. In zijn speech refereerde hij aan de noodzakelijke ingrediënten voor het Ajax-gevoel, te weten vriendschap, respect en historie. De gasten, onder wie directiele den Arie van Eijden en Louis van Gaal als mede voorzitter John Jaakke, werden getrakteerd op een diner dansant. Tussen de gangen door zorgden bekende artiesten als Anita Meijer en de Amsterdamse zanger Barry van Vliet voor de muzikale omlijsting. En ook Freek de Jonge gaf in een humoristi sche lezing zijn eigen visie op Amsterdam en Ajax. De jaarlijkse ontmoeting is inmiddels een traditie geworden. Theo de Groot: „Straks is het aan de jongere garde om voor continuï teit te zorgen. Ajax is een grote club en hoort op grootse wijze met zijn oud-spelers om te gaan. De Groot vond in Danny Blind een ontvankelijk toehoorder: „Een avond als deze kan alleen bij Ajax. Dat maakt onze club zo bijzonder. Dit komt nergens anders voor." shirtmodel €19,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl KERKRADE - Met zijn schitterende goal tegen Roda J.C. (1-2 winst) bracht Victor Sikora zijn doelpuntenaantal van dit seizoen op vier. En dat in slechts 12 wedstrijden. Statis tisch gezien, gaat het dus prima met de 25-jarige vleugelaanvaller, die onder trainer Ronald Koeman opnieuw een kans krijgt zich als basisspeler te bewijzen. En zoiets hoeft de coach geen twee keer tegen de Deventenaar te zeggen. „Dit moet alsnog mijn seizoen worden." Door Patrick Leemans gereageerd en daarmee is voor mij de kous af. Als bepaalde mensen nog steeds iets over me menen te moeten zeggen, dan moeten ze dat maar doen. Na het doelpunt tegen Roda kwam bij mij 'alles eruit' en heb ik eventjes m'n gal gespuwd. Samen met al die trouwe suppor ters, die daar aanwezig waren en die ons fantastisch steun den, vierde ik een klein feestje." En dat kon je wel gebruiken. „Zeker, want ik heb de afgelo pen anderhalf jaar niet gebracht wat men van mij had verwacht. Dat had alles met blessures en met vormverlies te maken. Daarom moet dit als nog mijn seizoen worden. Nu ik mijn basisplaats heb heroverd, wil ik blijven knokken voor het elftal. Er zijn bij Ajax genoeg voetballers die 'artistiek' het verschil kunnen maken, maar zo ben ik niet. Ik ben een werk paard, laat mij maar draven. Ik offeT me op voor de rest van het team, want er is maar één ding belangrijk. En dat is niet Victor Sikora, maar het behalen van het landskampioenschap." Wat een doelpunt tegen Roda J.C.! Vooral de actie die er aan vooTaf ging, leek zo van het trainingsveld te komen. „Dat was ook zo. De loopactie is bij mij en Rafael van der Vaart bekend. Iemand speelt de bal in, ik laat hem gaan, Rafael kaatst en ik schiet op het doel. Tegen Roda verliep het per fect Rafael riep nog, maar dat was niet eens nodig, want ik wist tóch al waar hij die bal neer zou gaan leggen. Van der Vaart zei na afloop van de wedstrijd, dat - zodra de bal m'n schoen had verlaten - hij direct wist dat het een goal zou gaan worden. Hij draaide zich niet eens meer om naar het doel om te wachten op de rebound! Ik dacht eerlijk gezegd dat de bal te veel richting de keeper ging, maar toen ik de lat hoorde, wist ik het al. Hij zat en dat gaf me een heerlijk gevoel." De goal was niet alleen belangrijk voor Ajax, maar ook voot jou, zekeT gezien de kritiek die je de afgelopen maanden gekregen hebt. „Er is genoeg gezegd en gedaan en ik bemoei me er verder niet meer mee. De trainer heeft

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3