M&meJor Indoor Challenge groeit maar door AJAX FANZONE Ruilbeurs krijgt vervolg Zaalplezier senioren Bob Haarms on tour DclfUndplein *4, HR Amsterdam, Tel: 020-615 4619 t M» tfmvr.u.oo I tot ïz.oe \tw Volgende Ajax life ontmoet 80b S#r«n lerby. Ajax voorzitter John Jaakke en oer-ajacied Bob Haarms delen de prijzen uit. AMSTERDAM - Hoewel de Talentendagen van Ajax pas begin maart worden gehouden, liepen er zaterdag 10 januari in de Amsterdamse Sporthallen Zuid ook heel wat aardige spelertjes rond. Daar werd namelijk voor de achtste keer het Indoor Challenge-toernooi gespeeld, ditmaal alleen voor jeugdspelers. Door Sander Zeldenrijk Op veld 1 is het om half elf behoorlijk druk. Daar speelt team Mido name lijk tegen team Witschge. Vaders leg gen met een videocamera of foto toestel trots alle fraaie acties van zoon- of dochterlief vast. Moeders eten met een jonger broertje of zusje op de tribune een boterham of geven hun koters de fles. Dit soort taferelen - en de inspanning van vele vrijwilligers - maken het Indoor Challenge-toernooi iedere keer weer tot het gezelligste zaalvoetbalevene ment van Nederland. Voortdurend rennen Ajax-kids fana tiek door de zaal. De teams die niet hoeven te spelen, kijken geïnteres seerd naar hun aankomende tegen standers en letten vooral op de klok. Als het scorebord de laatste tien seconden aangeeft, wordt er door iedereen langs de kant hard afge teld. In de slotseconde van de wed strijd Sneijder-Sonck scoort team Sonck zelfs nog een zesde doelpunt. Een meisje van team Sneijer gooit daarop balend haar te grote oranje hesje weg. Het is duidelijk dat ieder een wil winnen, ook al luidt het motto van de organisatie dat mee doen belangrijker is. Als het laatste fluitsignaal klinkt, rennen de nieuwe teams het veld in en binnen een minuut begint de vol gende wedstrijd (duur 14 minuten), ledereen heeft vandaag zo zijn eigen helden. Zo speelt er een jongen in een Ajax-shirt van Rafael van der Vaart. Hij heeft zijn zwarte voetbal kousen tot ver over zijn knieën getrokken. Bij navraag bleek het geen imitatie van PSV-er Mateja Kez- man, maar van Arsenal-aanvaller Thiery Henry. Iets verderop heeft vrijwilliger Ad Bergkamp bij de wedstrijd tussen team Timmer en team Van der Gun de grootste moeite met het score bord. Terwijl team Timmer zojuist scoorde, presteert Ad het tot grote hilariteit bij de omstanders om de score 192-1 op het elektronische bord te krijgen. Als team Van der Gun dan meteen tegenscoort, krijgt Ad de volle laag. "Schiet je niet in de stress?", klinkt het cynisch. TOVEREN ledereen is vrolijk en enthousiast. Niet alleen de voetballers, maar ook alle toeschouwers. Dat is niet zo gek, want er wordt af en toe heel erg fraai gespeeld. Combinaties, steek- pasjes en mooie vrije trappen; de kleine Ajacieden toveren soms met hun voeten. Als iemand van grote afstand op de lat schiet, reageren de mensen op de tribunes met 'oh en ah'. Op een gegeven moment is het zo druk langs veld 1 dat de scheidsrech ter moet vragen of de ouders niet in het veld willen staan met hun foto toestel. Wat is er namelijk aan de hand? Lucky, de Ajax-mascotte, ging even gezellig met alle kinderen op de foto. Maar er kwamen zoveel mensen op hem af, dat het wel heel erg krap werd aan de zijlijn. Uitein delijk gaat iedereen naar de omloop, waar het rustiger is en de kinderen bovendien met de beker van het Amsterdam Tournament op de foto kunnen. Lucky neemt alle tijd en poseert rustig met iedereen. Als de laatste poulewedstrijden op het programma staan, is het in som mige groepen nog behoorlijk span nend. De coaches willen stiekem toch ook winnen en moedigen hun spelers harder aan dan normaal. Opeens wordt er niet meer alleen mooi gevoetbald, maar worden er ook hier en daar overtredingen begaan. Gemeen wordt het gelukkig nooit, want daarvoor is het simpel weg te gezellig met al die Ajacieden onder elkaar. Na de laatste wedstrijden is bekend welke teams per leeftijdcategorie in de finale tegenover elkaar staan. De eindstrijd wordt in de kleine hal gespeeld, die al snel is volgelopen met ouders, scheidsrechters, leiders, vrijwilligers. Lucky, oer-Ajacied Bobby Haarms en natuurlijk Ajax- voorzitter John Jaakke. Hij wil zelf ook wel eens zien hoe gezellig dat Indoor Challenge toernooi nou eigenlijk is. In de leeftijdscategorie 12-13 jaar spelen 'De Jong' en 'Litmanen' tegen elkaar. De 'Finnen' winnen na een 3- o voorsprong uiteindelijk met 3-1 van de 'Amsterdammers'. Er vallen niet alleen veel goals, het publiek ziet ook veel mooie acties. Echt span nend is het alleen niet, omdat team Litmanen al snel drie keer achter elkaar scoort. De tweede finale (leef tijdscategorie 10-11 jaar) gaat tussen 'Didulica' en 'Galasek', dat onder lei ding staat van de Belg Rob van de Loo en alle wedstrijden op weg naar de finale wisten te winnen! In de finale verslaan de 'Tsjechen' de 'Aus traliërs'met 2-0. Deze wedstrijd was wel spannender dan de vorige en iedereen hoopt dat de derde finale nog spannender zal worden. De jongste spelers van deze dag (leeftijd 8-9 jaar) spelen de laatste wedstrijd. 'Sonck' en 'Maxwell' maken er dan ook een heel span nend duel van. Beide ploegen zijn even sterk en het publiek moedigt de twee teams fanatiek aan. Er is alleen één probleem: er wordt geen doelpunt gemaakt. Niets! Helemaal niets! De regels bepalen dan dat er strafschoppen genomen moeten worden, ledereen verzamelt zich op het veld, achter het doel en vaders geven de laatste aanwijzingen aan hun keepende zoontjes. De span ning is te snijden in de hal. ledereen is stil als de eerste bal geschoten worden. Ook voorzitter John Jaakke staat gespannen te kijken naar de strafschopnemers. Als er tien geno men zijn, kan 'Maxwell' de wedstrijd beslissen. De speler legt de bal goed, kijkt eens naar de keeper, concen treert zich en haalt vervolgens doel treffend uit. Raak! 'Maxwell' wint de finale! De spelers juichen en bespringen elkaar, terwijl 'Sonck' teleurgesteld naar coach Maria van de Brink loopt. Na de drie finales is het tijd voor de prijsuitreiking. Alle winnaars mogen meedoen aan de 'Fun Games' tijdens een thuiswedstrijd in de ArenA. John Jaakke feliciteert de gelukkige winnaars en bedankt, samen met Bobby Haarms en Lucky, de vele vrijwilligers voor hun inzet. Het Indoor Challenge-toernooi wordt steeds populairder. Dit jaaT konden tachtig kinderen zelfs niet meedoen omdat alles vol was. In totaal voetbalden er vandaag 240 kinderen in dertig teams. Voor vol gend jaar hoopt de organisatie dan ook op een uitbreiding. Terwijl de Ajax-voorzitter de prijzen uitdeelt aan de dolenthousiaste voetbalsterren van de toekomst, wisselen een paar kinderen hun telefoonnummers uit. Iedere deel nemer krijgt vandaag namelijk een Ajax-beer in Indoor Challenge-shirt. Daarop wordt met pen al snel het rugnummer van Rafael van der Vaart geschreven en ook elkanders telefoonnummer. Want, zoals in het begin al gezegd: meedoen is belang rijker dan winnen op het leukste zaaltoernooi van Nederland. Behalve veel doelpunten worden er vandaag ook heel wat nieuwe vriendschappen gesloten. Het team Didulica onder leiding van Rob van der Loo won de finale van het team 'Calasek'. www.ajax.nl Enthousiasme en fanatisme overheersten tijdens Indoor Challenge 2004. Ajax Life nummer 11 31 januari 2004 - HGdH AMSTERDAM - Wegens groot suc ces geprolongeerd. Op zaterdag 6 maart staat er wederom een Ajax-ruilbeurs gepland. Plaats van handeling is het supporters home naast de ArenA. Het maakt niet uit wat-iemand verzamelt, als het maar met Ajax te maken heeft. Er zijn voor de editie van dit jaar meer tafels gereserveerd dan de vorige keer. Dat is ook nodig, want volgens organisator Ad Bergkamp hebben zich al meer mensen aangemeld dan op de eerste bijeenkomst van 18 okto ber vorig jaar. Mensen die van io:oo uur tot 13:00 uur een kijkje willen nemen of een tafel willen reserveren, kunnen voor meer informatie bellen met Ad Berg kamp (06-16484020). LEEK - Terwijl de Ajax-kids elkaar op het Indoor Challenge-toernooi bestreden, toonden de 'senioren teams' hun voetbalkunsten in Sportcentrum Leek. District Noord organiseerde het evene ment. Johan Wubbels en ATjen Buursma zijn tevreden over het toemooiverloop. „We hadden tien teams verdeeld in twee pou les van vijf. De jongens van Schoonebeek wonnen in de finale met 3-1 van Joe's Army. Wit- bys won de troostfinale na straf schoppen van Young Guns. Het was een zeer geslaagd toernooi, helemaal omdat we het op korte termijn hadden georganiseerd. Er werd sportief gevoetbald, de scheidsrechters deden het goed en er zijn nauwelijks kaarten gevallen. Volgend jaar hopen we nog meer teams te mogen ont vangen", aldus Buursma. Schrif telijk aanmelden voor die editie kan nu al bij de SVA, Postbus 22944,1100 DK Amsterdam. LEIDEN - Tijdens de wedstrijd Roda JC-Ajax bekeek oer-Ajacied Bobby Haarms de wedstrijd van uit het supportersvak. Hij was een aantal maanden eerder al uitgenodigd door de Axios-bus uit Leiden en ging uiteraard op het supportersverzoek in. Op weg naar Kerkrade vertelde Bob de aandachtige luisteraars in de bus alles over Johan Cruijff, Stefan Pettersson en 55 jaaT trainer schap. Voor de wedstrijd aten de fans nog even wat in een restau rant en eenmaal bij het stadion zag Haarms met eigen ogen wat een Ajax-supporter er tegen woordig allemaal voor moet doen om een wedstrijd van zijn favoriete ploeg te kunen zien. Vanaf deze plek bedankt Bob Axios bus 5, Brenda, Hannie, Mar tin en Peter. _ng.Gr.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13