Taart, karikaturen en tienergegil op SVA-feest District Zuid-Oost Dit is echt indrukwekkend FANZONE AJAX 31 JANUARI 2004 NUMMER 11 AJAX LiFE VINKEL - Spelers en supporters hebben er op het tweede SVA-feest in dit seizoen wederom een groot feest van gemaakt. De roodwitte voetbalfamilie bestond ditmaal uit 350 enthousiaste ouders en kinderen. Zij genoten in partycentrum Dorsvlegel van fraaie optre dens en scoorden handtekeningen en foto's van John O'Brien, Sander Boschker, Victor Sikora, Yakubu alsmede van een mysteryguest. Door Sander Zeldenrijk Terwijl komiek Serge het talrijke, vooral jeugdige publiek opwarmt voor de hoofdact (de opkomst van enkele selectiespelers) staan Esmie Pannekoek (15) en haar vriendinne tje Sayna de Voogd (16), uit het nabij gelegen Oss, bij de stand van de SVA. Esmie is gek van Wesley Sneijder. Sayna daarentegen heeft 'niet zo veel' met voetbal en is gewoon voor de gezelligheid mee. „Vroeger droomde ik, dat ik samen met mijn zusje in het damesteam van Ajax speelde. Ik zou het leuk vinden als er in Amsterdam een dameselftal komt", zegt Esmie, waarop Sayna in lachen uitbarst. „Ik ben dit seizoen naar het Amsterdam Tournament geweest en dat was erg gaaf. Ik vond Sneijder trouwens al vóór de wed strijd tegen Schotland leuk. Ik hoop dat hij vanavond ook komt, want dan ga ik zeker met hem op de foto." Het feest van district Zuid-Oost wordt met de minuut gezelliger. Ter wijl Serge en zijn aap Coco de kinde ren nog verder opzwepen, tappen de barmensen steeds meer biertjes voor de wat oudere Ajacieden. Kortom, wat kan er nog fout gaan als de spelers over een half uur het podium opkomen? Sneltekenaar Bram Levi (61) levert ondertussen achterin de zaal een topprestatie. „Op een avond als deze, maak ik ongeveer 80 portretten. Per karika tuur ben ik ongeveer vier minuten kwijt. Weet je wat zo leuk is? Ik maakte net een karikatuur van Bobby Haarms en dat deed ik 30 jaar geleden ook, destijds in zijn café in de Utrechtsestraat. Dat deed me wel wat. Ik teken zowel ludiek als humo ristisch; iedereen is bij mij een pro minent." Nicky (14) uit Rosmalen is één van de vele wachtende kinderen, die voor Levi in de rij staan. Hij heeft wat op te biechten. „Ik moet toegeven dat ik dit een hele leuke avond vind, maar ik ben wél een PSV-supporter. Alleen daar hebben zij niet van dit soort avonden. Of ik na deze avond Aja- cied word? Nee, echt niet, hahaha." UIT DE TAART Om kwart over zeven is het voor spreekstalmeester Floor Thoolen tijd om de spelers het podium op te roe pen. ledereen krijgt een ovationeel applaus, maar als Victor Sikora in de spotlights treedt, gaat de zaal com pleet uit zijn dak. Niet zo gek, want hij was het immers die namens Ajax één dag eerder tegen Roda JC zo'n fraai doelpunt had gemaakt. „Ik hoop nog veel meer van dat soort mooie doelpunten voor jullie te maken", roept hij vol bravoure. Sander Boschker vertelt dat de sup portersavonden bij Ajax 'wel even wat anders zijn dan de bijeenkom sten van FC Twente, zijn vroegere club. „Daar deden we ook wel iets, maar daar was het nooit zo druk als hier. Dit is echt indrukwekkend. Maar ja, dat had ik bij een club als Ajax ook wel kunnen verwachten." John O'Brien laat zich lekker toejui chen en spreekt zijn hoop uit dat hij aanvoerder van het Amerikaans elf tal mag zijn, als dat op 18 februari in de ArenA tegen Oranje speelt. „Maar ik ben vooral blij dat ik fit ben. Hele maal topfit." Nadat ook Yakubu is voorgesteld, verschijnt er een enorme taart op het podium. Daarin zit de mystery guest van de avond. Enkele kinderen mogen vragen stellen om zo te raden, wie er in de lekkernij verstopt zit.'Bent u een man?','Speelt u in het Nederlands elftal?', 'Heeft u bruin haar?'. Als al deze vragen met 'ja' beantwoord zijn, ontstaat er rumoer en opwinding in de zaal. Vervolgens verschijnt, onder luid applaus en oorverdovend geschreeuw, het lachende gezicht van Wesley Sne ijder. De jeugdige Ajacieden in de zaal gaan helemaal uit hun dak en meisjes slaken een gil van opwin ding. Het is wel duidelijk wie van avond de populairste Ajacied is. 'Mystery guest' Wesley Sneijder komt tevoorschijn uit een levensgrote taart. De spelers vermaken zich kostelijk op het podium. VIA LANDSTITEL NAAR PORTUGAL Ondertussen flitsen de camera's en tillen vaders hun kinderen op om hen een beter uitzicht op de Amster damse sterren te gunnen. 'Wesley!, Wesley!', klinkt het door de feestzaal. Als Sneijder wordt gevraagd of hij op het EK ook weer van die mooie doel punten gaat maken, antwoordt hij gevat: „Ik hoop eerst feest te vieren vanwege het behalen van de landsti tel. Daarna denk ik pas aan Portu gal." Het is maar dat we het weten. Na deze presentatie trekken de spe lers zich even terug om later de zaal in te gaan en handtekeningen uit te delen. Johan Aarts (42) zit op dat moment achterin de zaal op een bar kruk aan een tafel en aanschouwt de rennende jeugd. „Ik ben hier voor mijn zoon. Die is helemaal gek van Ajax. Ik kom uit Geffen, het geboor tedorp van Ruud van Nistelrooij. Ik ben een PSV-er, maar ga af-en-toe ook naar TOP Oss. Hoe ik van deze Ajax-avond wist? Dat houdt mijn zoon natuurlijk allemaal bij. Ik vind het erg gezellig. Het is druk, maar niet te druk en het blijft natuurlijk vooral een feest voor de kinderen." Voor Fred Schel, de 33-jarige eige naar van het feestcomplex, is het de tweede keer dat hij de Ajax-delega- tie ontvangt. „In totaal kunnen we hieT 2.000 mensen kwijt. Vier jaar geleden kwamen de spelers hier voor het eerst en dat is beide par tijen goed bevallen. Met de voorbe reiding van dit evenement zijn we vier maanden geleden begonnen. We zijn ook op andere feesten wezen kijken, zoals dat in Vierlings beek. Zelf ga ik trouwens ook gere geld naar Ajax." Terwijl de drukte rondom Wesley Sneijder op het podium bijna abnor male proporties begint aan te nemen, is doelman Sander Boschker achter de tap verdwenen en poseert daar gewillig met twee bardames. Yakubu, Sikora en John O'Brien sig neren zich een ongeluk en Sneijder- fan Esmie staat op het podium bijna naast haar favoriete speler. Ook haar hem van de video", zegt één van de kids, die een door Bobby gesigneerd shirt draagt. Gerrit Biersteker van het districts team blikt na afloop terug op een geslaagde avond. „Onlangs organi seerden we een busreis naar de De Ajax-supporters verdringen zich om een handtekening en foto van Ajax-idool Wesley Sneijder te bemachtigen. vriendin Sayna begint het nu wel interessant te vinden. De beide dames hebben een derde persoon bereid gevonden om de foto te nemen, maar juist op het 'moment suprème' weigert het toestel. Het ongeloof is in eerste instantie groot. Gelukkig lukt het - bij ene tweede poging - beide dames daarna wel, om met de sympathieke middenvel der op de foto te gaan. Opgelucht vertrekken ze naar Oss. Oer-Ajacied Bobby Haarms blijft populair. Ook de jongste jeugd weet de anchorman te vinden. Haarms heeft zich opgesteld naast een groot videoscherm dat wedstrijdbeelden vertoont van de Champions League duels uit 1995. Zodoende ziet hij Kluiverts puntertje tegen AC Milan, de emoties van Frank Rijkaard na afloop en uiteraard zichzelf. „Ik ken ArenA en daar hebben we nog veel nieuwe mensen kunnen informeren over deze avond. Kijk, we moeten naar de mensen toe. In totaal heb ben we zeven mensen in ons team, maar het vrijwilligersteam bestaat in totaal uit 20 personen." Terwijl de spelers afscheid nemen en de toeschouwers huiswaarts keren, trekt een vader nog even aan het kostuumpak van Yakubu; of-die nog even snel op de foto wil. Natuurlijk wil de Ghanees dat. Achterin de zaal, een beetje afgelegen, staat namelijk een kinderwagen. Daarin ligt een meisje, de oogjes gesloten, het hoofd leunend tegen de rand. Stilletjes gaat Yakubu op zijn hurken. De laat ste foto van de avond is voor de stil ste en jongste fan van deze avond. „Wel thuis", zegt hij in vloeiend Nederlands. www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12