'Dan maar de titel' De drie mooiste foto's van 2003 PARA ...VOOR ALTIJD... (20-3-1975 7-12-2003) Vervolg van pagina i Rafael van der Vaart toonde zich nuchter in zijn analyse van de wedstrijd. De doelpunten maker vond dat zijn ploeg met name in de eerste helft veel te weinig de indruk wekte wakker te zijn. „Het leek wel of we moe waren, zo slecht ging het. Natuurlijk hebben we een mentale opdoffer gehad door de uitschake ling in de Champions League, maar dat mag niet van invloed zijn. Ik ben daarom vooral blij dat we hebben gewonnen", aldus Van der Vaart die eveneens opgetogen was met de rol van Zlatan Ibrahimovic. „Toen hij erin kwam, kon ik weer op het middenveld gaan spelen. Ik heb best goede duels in de spits gespeeld, maar vandaag ging het niet. Ik stond tegen twee boomlange knapen en kTeeg te weinig ballen. Met Zlatan in de ploeg ging het beter." Van der Vaart weet nog steeds niet waar hij volgend seizoen speelt. Het feit dat Ronald Koeman bij Ajax heeft bijgetekend, laat de populaire Ajacied wel meewegen in zijn beslissing. Zondag speelt Ajax de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop tegen FC Twente, afgelopen dinsdag nog tegenstander van Jong Ajax in de Amstel Cup. De club uit Enschede, waar John van 't Schip tot voor kort trainer was, is vooral in eigen huis een geduchte tegenstander. De Belgische coach Rene Vandereycken, die de club aan het einde van het seizoen gaat verlaten, beschikt over een stugge ploeg. Vooral de aanvallers Blaise N'Kufo en Collins John excelleren de laatste tijd. Vorige week maakte FC Twente gehakt van Feyenoord en won verdiend met 4-2. Van maandag 22 december tot en met zondag 4 januari is de selectie van Ajax vrij. Op maandag 5 januari start de voorbereiding op de tweede seizoenshelft. De selectie van Ronald Koeman werkt om 10.30 uur de eerste training af. Op woensdag 7 januari speelt Ajax in Almelo een oefenwedstrijd op kunst gras tegen Herades Almelo. Die wedstrijd begint om 20.00 uur. Een dag later vertrekt de selectie naar Portugal. Daar wordt tot en met 16 januaTi een trainingskamp belegd in de nabijheid van Faro in de Algarve. Ajax Life nummer 10 20 december 2003 AMSTERDAM - Ajax Life selecteerde de drie meest spraakmakende Ajax-foto's van het afgelopen kalenderjaar. Stanley Contha van fotopersbureau Pro Shots legde als één van de weinige \°;°9™'en f.moolste doelpunt van dit seizoen vast, de hakbal waarmee Rafael van der Vaart scoorde tegen Feyenoord. Ron Richel zoomde in op de betraande gezichten van Richard Witschge en diens twee dochters. Afscheid nemen viel hen en de supporters zwaar. Ajax-fotograaf Louis van de Vuurst legde een hoogstandje van Zlatan Ibrahimovic vast. BRUGGE - Ajax redde het niet tegen Club Brugge. Er werd met 2-1 verloren. Zelfs een plek in de UEFA Cup was niet weggelegd voor de jonge garde van Ronald Koeman. Ajax ging op een onbespeelbare mat ten onder tegen een fysiek sterkere opponent. De uitschake ling kwam keihard aan, maar iedereen had het zien aankomen. De Belgen Tegen in de openingsfase al de ene na de andere kans aaneen. Ajax Life maakte het debacle van Brugge mee en noteerde de volgende reac ties. Wesley Sneijder: „Na een half uur spelen had het ook 3-0 kunnen staan voor Club Brugge. Op dat moment zou dat niet eens onverdiend zijn geweest. Zij kregen een paar heel goede kansen, gelukkig voor ons vielen er geen doelpunten. Eigenlijk zijn we geen moment in ons spel gekomen. We hebben het niet alleen in deze wedstrijd verloren, maar het in alle uitwedstrijden laten liggen. We kwamen steeds net iets te kort. Dat blijkt uit de cijfers, want we hebben onze uitwedstrij den steeds met maar één doelpunt verschil verloren. We moeten nu gewoon kampioen worden en deze avond vergeten. Zo gaat het in het voetbal. Over een half jaar begint het volgende Champions League-avontuur." Zlatan IbTahimovic, die in de tweede helft een dot van een kans om zeep hielp, sprak woor den van dezelfde strekking: „Echt alles ging verkeerd. Dit soort avonden hoort er ook bij. We hebben verloren en verliezen hoort bij sport. We moeten nu laten zien dat we pro fessionals zijn door de moed niet te verliezen. We richten ons op het kampioenschap. Laten we wel eerlijk blijven. Vorig jaar hadden we in de Champions League over geluk niet te kla gen. Nu ontbrak het eraan. De kans die ik AMSTERDAM Vorige week kwam heel plotseling een einde aan het jonge leven van Para Smit (28), sportopbouwwerker bij het stadsdeel Osdorp. Para was ook een fanatieke Ajax-supporter en behoorde tot de F-Side. Zijn dood maakte heel wat los... Door Jacques Happe Para was een energiek, charismatische jongen. Hij was buitengewoon geliefd bij de mensen om hem heen. Hij heeft veel betekend voor de jeugd van stadsdeel Osdorp. Zo richtte hij voetbalvereniging OSC op voor de Osdorper jeugd en organiseerde hij regelmatig (zaal)voetbaltoernooien. Ook voor Ajax-supporters. Met verve en perfectie, zorgde hij altijd voor een soepele organisatie, waarbij vooT bijna ieder deelnemend team wel een prijs te vergeven was. Dit was Para ten voeten uit. Altijd bezig met het anderen naar de zin te maken. Familie en vrienden namen afgelopen zaterdag afscheid van Para Smit en hij van zijn Amsterdam, van zijn Ajax. De kist werd van Westgaarde naar de Watergraafsmeer gereden, waar Ajax ooit in De Meer voetbalde, en daarna naar de ArenA. Een enorme rij volgauto's van wel 3 kilometer lang zorgde voot vele opstoppingen in de stad en op de ringweg. Namens de spelersgroep van Ajax had Rafael van der Vaart - meegenomen door een trouwe sup porter - vrijdagmiddag de familie gecondoleerd: „Ik wilde er voor mijn eigen gevoel heen. Ik kende hem niet persoonlijk, maar hij heeft heel veel voor supporters betekent." Ajax-directeur Arie van Eijden benadrukte dat Para met sociaal jongeren werk veel voor de club heeft betekend. "Dat werk is van belang geweest voor de Ajax-familie. Het was jammeT dat Para als supporter soms even te enthousiast was. In zijn werk voor Ajax en als sup porter van onze club zullen wij Para missen." In de aula van Westgaarde werd emotioneel afscheid genomen door zijn familie en honderden rouwende vrienden, collega's en supporters. Ook Arie van Eijden en Ajax-voorzitter John Jaakke kwamen Para de laatste eer bewijzen. Na een aan tal bijzonder emotionele liedjes van André Hazes, was het FTans Bauer's vrolijke hit "Heb je even voor mij", dat voor een stukje ontspanning zorgde. Onder het luidkeels meegezongen "You'll never walk alone" werd de kist de aula uitgedra gen naar Para's laatste Tustplaats. Hier werd hij bedolven onder een ware roodwitte bloemenzee en toen de kist in de grond zakte, zorgden tiental len fakkels voor de juiste beleving. Para Smit werd slechts 28 jaar en hij laat velen in verslagenheid achter. miste? Ik denk dat het veld daar zeker van invloed op is geweest. Ik gleed weg, maar daarnaast schoot ik ook te gehaast in. Ik ben heel erg teleurgesteld. We hebben niet eens de UEFA Cup gehaald. Of het verlies van invloed is of ik blijf bij Ajax? Daar wil ik op dit moment niet over praten." Ronald Koeman oogde na afloop zwaar aangeslagen. In korte zinnen antwoordde hij op vragen van de pers: „Dit is de zwaarste teleurstelling in mijn trai nersloopbaan bij Ajax. Het is een grote dom per voor iedereen. Maar het is niet anders, we zullen het moeten accepteren. Nu moeten we kampioen worden. Dan is het seizoen toch nog geslaagd. In het begin hadden we veel problemen met het opportunistische spel van Club Brugge. We speelden te onrustig, bouw den niet goed op en leden teveel onnodig bal verlies. Na de rust was Club Brugge niet meer zo gevaarlijk maar wij hebben veel te weinig geprofiteerd van de ruimte die we kregen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3