Winstverwachting Debuterende Obodai is vooral 'happy' Goedkoop naar Ajax-NAC m ajax-NU!! NAC gedeeld shop Ajax overhemden wit met logo's en Ajax overhemd Roda J.C.-Ajax Champions League M AC Milan koploper fj|ii Celta de Vigo wint iiitduel Lange schiet Brugge naar zege deBOUD'S INN Ajax Life nummer 9 6 december 2003 AMSTERDAM - Ajax verwacht over het boekjaar 2003/2004 winst te maken. Dat maakte algemeen directeur Arie van Eijden bekend tijdens de Aandeelhoudersvergade ring, die vorige week plaatsvond in de Rinus Michelszaal in de ArenA. Het zou voor het eerst zijn, dat de club in de zwarte cijfers terechtkomt. Het is nog niet bekend of er ook dividend uitbetaald gaat wor den, zoals destijds vermeld in het prospectus. De directie en de Raad van Commissarissen gaan zich binnenkort over die vraag buigen. Het feit dat Ajax sinds de beursgang nog geen enkele keer winst maakte, speelt bij hun afwe ging een aanzienlijke rol. Maar als er inderdaad wordt besloten dividend uit te keren, gaat Ajax onderzoeken of dat - indien gewenst - in entreekaartjes uitbetaald kan worden. Tijdens de bijeenkomst kregen de aandeelhou ders een uitgebreide verklaring bij het finan cieel jaarverslag van Jeroen Slop. De financieel directeur had voornamelijk positief nieuws, aangezien Ajax over het afgelopen boekjaar een operationele winst boekte van ruim 12 miljoen. Vooral deelname aan de Champions League, goed voor 22 miljoen extTa inkom sten, was daar debet aan. Het bedrijfsresultaat was 4 miljoen negatief, veroorzaakt door afschrijvingen op vergoedingssommen. De winst voor volgend jaar komt voornamelijk op het conto van transferinkomsten die Chivu, Mido en Van der Meyde genereerden. Maar daarnaast gaan bij Ajax de kostenbeheersings- maatregelen onverminderd voort. Zo zal het aantal contractspelers volgend jaar worden teruggebracht van 51 tot ongeveer 46. Directeur Arie van Eijden maakte verder bekend dat Ajax in onderhandeling is met enkele spelers uit de A-selectie over tussen tijdse contractverlening. Ook over een uitbrei ding van de participatie in de Amsterdam ArenA wordt overlegd; Ajax overweegt een meerderheidsbelang in het stadion te nemen. Vragen uit de zaal van 'gewone supporters' leverden ook enkele leuke inzichten op. Ajax Travel gaat dit seizoen een arrangement naar Zuid-Afrika aanbieden, inclusief een bezoek aan een wedstrijd van Ajax Cape Town. Ajax ontvangt voor zijn internationals, die namens Oranje straks aan het EK deelnemen, een verze keringspremie van de KNVB. Veel discussie was er over de al lang bestaande 'wens' van de aan deelhouders dat Ajax de hoogte van spelerssa larissen, alsmede de ontvangen en betaalde vergoedingssommen, bekend zou moeten maken. De club is daarover in overleg met Euronext en heeft ook informatie ingewonnen bij andere beursgenoteerde clubs als Manches ter United en Borussia Dortmund. Ajax han teert voorlopig het standpunt, dat het bekend maken van deze informatie nadelig voor de koers van het aandeel kan zijn omdat het de concurrentiepositie verslechtert. AMSTERDAM - Ajax neemt het op 5 december in Kerkrade op tegen Roda J.C. Vorig seizoen eindigde het duel in het moderne Parkstad Limburg stadion in een 1-1 gelijkspel. Edrissa Sonko scoorde voot de thuisclub, Rafael van der Vaart maakte 20X minuten voor tijd gelijk. Om aan te geven hoe veel er in een seizoen kan ver anderen: in vergelijking met de basisploeg van 'De Klassieker' tegen Feyenoord verschenen er destijds in Kerkrade slechts drie spelers aan de aftrap (te weten Maxwell, Galasek en Van der Vaart), die afgelopen zondag ook in de basis stonden. Op 2 december 1984 boekte Ajax de grootste zege ooit op Roda J.C., 7-0. De grootste neder laag vond in maart 2000 plaats, Roda J.C. won thuis met 3-0. De club uit Kerkrade kent een wisselvalig seizoen en staat na de nederlaag bij FC Utrecht van afgelopen weekeinde op de zesde plaats met 20 punten uit 13 duels. Anthony Obodai is twee spelers van SC Heerenveen de baas. Hij zit al vanaf 2000 bij Ajax. Maar pas tegen SC Heerenveen maakte Anthony Obodai zijn debuut in het eerste. Vanwege de vele blessureperikelen moest Ronald Koeman noodgedwongen een beroep doen op de 21-jarige Ohanees. „Ik zet me vooral in voor de trainer, want hij is degene die in me gelooft." De stand: 1. AC Milan 2. Ajax 3. Celta de Vigo 4. Club Brugge 5-10 (3-1) 5-6 (5-5) 5-6 (5-5) 5-5 (3-5) Programma: Dinsdag 9 december AC Milan - RC Celta de Vigo Club Brugge KV-Ajax „Toen de trainer me op de laatste training voor de wedstrijd tegen SC Heerenveen een hesje gaf, kon ik nog niet geloven dat ik in de basis zou gaan beginnen", vertelt Anthony Obodai. Dat besef kwam pas definitief toen Koeman hem dat na de oefensessie persoonlijk mee deelde. „Ik was erg blij, want ik wachtte al geruime tijd op een kans. Ik heb meteen m'n moeder in Ghana gebeld om te vertellen dat ik twee dagen later in het eerste zou spelen. Ik heb haar gevraagd of ze voor me wilde bidden dat ik goed zou spelen." Sinds 2000 zit Obodai, ooit ontdekt op het WK-onder-i7 in Nieuw-Zee- land, al bij Ajax. Hij begon in de A-jeugd,kwam vervolgens in het tweede en werd uitgeleend aan Germinal Beerschot Antwerpen. Hij is de eerste speler die - na zo'n uitleenperiode - terugkeerde in Amsterdam om zich vervolgens bij het eerste te voegen. „Nadat ik tegen SC Heerenveen had gespeeld, belde Daniel Cruz (ook uitgeleend aan GBA,red.) me op om te zeg gen dat hij trots op me was. Ik vind het mooi dat ik een voorbeeld ben voor andere jongens, die verhuurd zijn." Obodai speelde tegen de Friezen zo goed, dat Koeman tegen AC Milan weer een beroep op hem deed. „Tegen SC Heer enveen was ik nog nerveus voor de wedstrijd, tegen AC Milan had ik dat al niet meer. De opdracht van Koeman was om Kaka niet in zijn spel te laten komen. Voor de wedstrijd grapten de jongens 'je moet veel drinken, want je zal veel moeten lopen'. Maar ik denk dat Kaka niet veel heeft kunnen doen. Ik heb het gevoel dat ik het hem erg moeilijk heb gemaakt, althans tot het moment dat ik moest uitvallen Wiet een vervelende wond vlak boven mijn enkel." AMSTERDAM - Op woensdag 17 december speelt Ajax in de Amsterdam ArenA in de achtste finale van de Amstel Cup tegen NAC Breda. Speciaal voor dit duel hanteert Ajax aangepaste toegangsprijzen. Het betreft de laatste thuiswedstrijd vóór de winterstop. Ajax roept al haar supporters op deze specta culaire wedstrijd bij te wonen. Na de 4-2 nederlaag in Breda is dit de uitgelezen moge lijkheid voor de ploeg van Ronald Koeman om 'orde op zaken te stellen'. Bij NAC spelen de Ajax-huurlingen Stefano Seedorf en Nourdin Boukhari. Beiden maakten een doelpunt in de Teeds gememoreerde competitiewedstrijd. Seedorf, die zondag op de tribune zat bij De Klassieker, reist met vertrouwen af naar de ArenA: „NAC maakt zeker een kans, maar ik denk dat Ajax erop gebrand is zich te revan cheren voor de nederlaag eerder dit seizoen. Misschien zouden ze minder gemotiveerd zijn als wij niet met 4-2 hadden gewonnen. Ik vond dat een verdiende overwinning. We hadden die dag ook acht keer kunnen scoren, ledereen was agressief en fel. Nu ik er over nadenk, dat niveau hebben we daarna niet meer gehaald." Ajax verhuurde de talentvolle telg uit eigen jeugdopleiding aan de club uit Breda om ervaring op te doen: „Het niveau is goed te doen, al speel ik niet met twee vingers in mijn neus. Ik merk dat kleine foutjes snel worden afgestraft.- Vroeger speelde Ik mét meer risico in mijn spel. Nu denk ik wel twee keer na voordat ik zoiets doe. Helaas staat NAC niet op de positie waar we gedacht had den te staan, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt." Het zou natuurlijk fantastisch zijn als Ajax de tweede competitiehelft zou starten als koplo per in de Holland Casino Eredivisie, gaat over winteren in de Champions League en ook nog eens een kans blijft houden op succes in het vaderlandse bekertoernooi. Daarom biedt Ajax zijn supporters kaarten tegen een gereduceerd tarief aan. De prijs van een toegangskaartje varieert van zes tot twintig euro. Per clubcard kunnen er twee kaarten worden gekocht bij een verkooppunt van Ticketbox. Het voorverkoop-schema ziet er als volgt uit: SCC (eigen plaats) met 25% korting vanaf 22/11/03 t/m 30/11/03. SCC (niet eigen plaats) vanaf 01/12/03 t/m 03/12/03. Sup. CC vanaf 04/12/03 t/m 05/12/03 Ajax CC vanaf 06/12/03 t/m 08/12/03 Allé CC' vanaf io/l2/03 t/m i6/i2/o3 MILAN - AC Milan maakte afgelo pen weekeinde geen fouten in de thuiswedstrijd tegen Modena. De ploeg van trainer Carlo Ance- lotti won eenvoudig: 2-0. Nadat hij in de ArenA al de enige treffer voor zijn rekening nam, was spits Andrei Shevchenko afgelopen zondag wederom matchwinner. Hij scoorde beide Milan-treffers. Vergeleken met de CL-wedstrijd tegen Ajax kon AC Milan dit keer weer over centrumverdediger Allesandro Nesta beschikken. Ex-Ajacied Clarence Seedorf werd na een klein uur spe len vervangen door Gennaro Gattuso. Door de overwinning staat AC Milan nu op een gedeelde eerste plaats. AS Roma vergaarde in elf duels immers ook 27 punten. De ploeg van Cristian Chivu heeft echter een beter doelsaldo. AC Milan: Dida;Cafu (4i.Simic), Nesta, Mald- ini, Pancaro; Ambrosini, Pirlo, Seedorf (54. Gattuso); Rui Costa (78. Kaka), Inzaghi, Shevchenko. SEVILLA - Celta de Vigo reist met vertrouwen naar AC Milan. De Spanjaarden won nen de uitwedstrijd tegen het hogergeplaatste Sevilla met o-i. Jesuli maakte tien minuten voor rust de enige treffer. Celta speelde een half uur met een man minder, omdat Berizzo binnen vijf minuten twee keer geel zag. De ploeg blijft echter in de gevarenzone staan met 14 pun ten uit 13 duels. Alles ligt in de Primera Divi sion overigens dicht bij elkaar. Met drie pun ten meer had Celta op plaats tien gestaan. Celta: Cavallero; Angel, Caceres, Berizzo, Sylvinho; Luccin, José Ignacio {74. Milosevic); Gustavo López 59.Sergio), Jesuli, Juanfran; Catanha (64. Giovanella). BRUGGE - Club Brugge kende een goede generale voor de laatste en allesbeslissende CL-confrontatie met Ajax. De Belgen kwamen thuis al snel op achterstand maar doelpunten van Gert Ver- heyen en Rune Lange bepaalden de rust stand op 2-1. Na de onderbreking liep Club Brugge via treffers van Clement en wederom Lange uit naar een comfortabele 4-1 voorsprong. Excelsior Moeskroen deed in blessuretijd nog iets terug. Bij de thuisploeg ontbrak spits Andrès Mendoza. Of hij mee doet tegen Ajax is nog onduidelijk. Hij kampt nog steeds met een buikspierbles sure. Verdediger David Rozenahl was ziek. De zege plaatst Brugge voorlopig op een vierde positie, achter RC Genk en Standard Luik. Het gat met koploper Anderlecht bedraagt na 14 duels inmiddels 13 punten. Club Brugge: Verlinden, De Cock, Maertens, Clement, Van der Heyden, Simons, Englebert, Ceh (75. Roelandts), Verheyen (86. Van Tornhout), Lange en Martens (75. Smolders). Wisselspelers: Butina, Smolders, Cornells, Provoost, Van Tornhout, Roelandts, Gvozdenovic. shirtmodel €19,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3