A A Ontknoping in Brugge 'Inzet wordt uitbetaald.' WERELDBEKER LAATSTE Het begint met ambitie abn-amro 6 DECEMBER JT' JAARCANC j AMSTERDAM - Om zeker te zijn van plaatsing voor de achtste finale van de Champions League heeft Ajax maar één opdracht: winnen van Club Brugge. Een lóodzware opgave, vooral omdat de Bruggelingen zelf ook moeten winnen, willen ze Europees overwinte ren. De laatste speeldag van de Champions League belooft een enerverende ontknoping te worden, waarbij de rekenmachientjes waarschijnlijk uit de kast moeten worden gehaald. Door Arnout VeTzijl Voor Club Brugge is de opdracht simpel: uit sluitend een zege op Ajax biedt de mogelijk heid om verder te komen. Voor de Amsterdam mers zijn er veel meer mogelijkheden en is de situatie een stuk minder overzichtelijk. Een gelijkspel garandeert in elk geval deelname aan de UEFA Cup. Een puntendeling zou zelfs voldoende kunnen zijn om door te bekeren in de Europese Masterclass, maar dan moet AC Milan wel zijn sportieve, plicht doen door de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo niet te ver liezen. Overigens zou het niet verstandig zijn van Ajax om daar al te veel op te hopen. Na afloop van de met o-i verloren wedstrijd tegen AC Milan ver klaarde Ronald Koeman te hopen op een goede instelling van Milan in de wedstrijd tegen de Spanjaarden. Milan-trainer Carlo Ancelotti liet echter meteen weten dat zijn ploeg - nu de kwalificatie rond is - wel andere prioriteiten heeft dan de wedstrijd tegen Celta de Vigo. Zo speelt AC Milan op zaterdag 13 december in Tokio de finale van de Intercontinental Cup tegen Boca Juniors. Voorzitter Silvio Berlusconi maakte al voor het begin van het seizoen dui delijk dat het winnen van de wereldbeker één van de grootste prioriteiten is voor AC Milan dit jaar.Trainer Carlo Ancelotti vertrekt-bij voor keur al komende maandag, vijf dagen voor het duel, naar Azië; één dag vóór de wedstrijd tegen Celta de Vigo! Vice-voorzitter Galliani heeft inmiddels laten weten dat het - uit spor tief oogpunt - niet mogelijk is dat de selectie zo vroeg afreist. Maar niets weerhoudt Ancelotti om een B-selectie tegen Celta het veld in te stu ren. De kans dat bijna alle sterspelers - Maldini, Shevchenko, Inzaghi, Costacurta, Kaka, Cafu, Dida, Nesta, etc. - niet zullen aantreden in de laatste Champions Leaguewedstrijd tegen Celta is dus zeer groot. Ook vorig jaar besloot Ancelotti tot twee keer toe tot een feestopstel- ling in de Champions League. Vorig jaar was Milan al na vijf wedstrijden in de tweede groepsfase gekwalificeerd voor de kwartfinales en speelde prompt de laatste thuiswedstrijd met een B-ploeg tegen Borussia Dortmund. De Duitsers wonnen met 0-1 door een treffer van Jan Koller. Een ronde eerder gebeurde het zelfde. Weer een onbelangrijke thuiswedstrijd, weer een B-ploeg en opnieuw een nederlaag, nu met 1-2 tegen Deportivo La Corufia. De kans op een zege van Celta in San Sirois dus - op z'n zachts gezegd - niet denkbeeldig. Gebeurt dat inderdaad - en gaat Ajax kopje onder tegen Club Brugge - dan eindigt Ajax als nog op de laatste plaats in de poule en is de club uitgebekerd. Geen waarschijnlijk scenario overigens, volgens diezelfde Ancelotti: „Ajax is goed genoeg om van Club Brugge te winnen. Doen ze dat, is er niets aan de hand." Twee maanden geleden troffen Ajax en Club Brugge elkaar in Amsterdam. De thuisploeg won met 2-0. Een uitslag die ten onrechte doet vermoeden dat de Vlamingen zich gewillig-lie- ten slachtofferen. Integendeel, de Belgische kampioen speelde goed mee en verzuimde enkele prima mogelijkheden te benutten.Twee treffers van Wesley Sonck waren voldoende voor de zwaarbevochten zege. De Belgische spits van Ajax miste vorige week het duel tegen AC Milan wegens een rugblessure. Sonck was daarmee één van de zeven afwezigen. Het geplaagde en piepjonge Ajax was bij lange na niet bij machte de Champions League-houder van repliek te dienen. Zeker na het uitvallen van Zlatan Ibrahimovic ontbrak het Ajax aan stootkracht. AC Milan controleerde het duel en plaatste zich voor de volgende ronde door een fantastische treffer van Andrey Shevchenko. Voor Ajax was het de eerste Champions League thuisnederlaag in acht wedstrijden. Pas na het laatste fluitsignaal kwam er enige opluchting, toen bekend werd dat Club Brugge in de bles suretijd gelijk had gemaakt tegen Celta de Vigo. Alleen daardoor heeft Ajax alles nog in eigen hand. Ruud Krol www.ajax.n De mooiste treffer van het jaar in de maak. Rafael van der Vaart neemt een voorzet van Nicolae Mitea op de hak en scoort. Het briljante doelpunt roept herinneringen op aan het hak- balletje van Willy Carbo en de fenomenale omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch. Van der Vaart besliste de rjosfe uitgave van De Klassieker eigenhandig in Amsterdams voordeel. WWW AJAX.NL UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 Ajax - Feyenoord 2-0

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 1