'De ban is wel gebroken' AJAX FANZON BUSREIZEN VAN LIJN 12 LEKKER RELAXED NAAR UITWEDSTRIJDEN VAN AJAX!!! Jeugd Indoor Challenge Toernooi 2004 Adres: 6 DECEMBER 2003 NUMMER 9 AJAX LIFE Vak 410 groeit maar Vlak voor de aftrap loopt de TIFOgroep van vak 410 gespannen met het ludieke spandoek naar 410. AMSTERDAM - Vanaf Station Duivendrecht tot aan de ArenA komt - wie goed kijkt geregeld een sticker van ze tegen. En in het stadion zelf hoeft de Ajax-fan minder goed z'n best te doen om Vak 410 te ontdekken. Fanatiek en positief zingt de rood-witte supportersschare hun Ajax-heiden toe. Afgelopen weekeinde vormde het megadoek tegen Feyenoord de slagroom op de taart. Door Sander Zeldenrijk Ajax speelt zijn eerste wedstrijd na de winterstop op 25 januari thuis tegen NEC. Wellicht wordt er dan een feestje gevieTd in de nok van het stadion. Vak 410 bestaat dan immers drie jaar, hoewel de officiële datum eigenlijk een dag later is. In die drie seizoenen is eT veel veranderd op 'Noord'. Sjoerd (20) was vanaf het begin bij de oprichting van Vak 410 betrokken. Hij kan zich de eerste wedstrijden nog goed voor de geest halen. „We wisten dat er overal in het stadion mensen verspreid zaten, die een steentje wil den bijdragen aan het verbeteren van de sfeer. Tijdens Ajax-Vitesse, 26 januari 2001, verzamelden we op Vak 114; in totaal kwamen zo'n 200 man. Ook al verloor Ajax die wedstrijd, het was aardig sfeervol en daarom gin gen we er mee door. Na de winterstop stonden we op 414 en 415. We zijn toen met Ajax gaan praten en mede dankzij de supporterscoördinator zijn we een aardig eind op weg geholpen. Zo is het begonnen." SNEL Volgens de fanatieke Ajacied ging het sindsdien snel met '410'. „Et is een TIFO-team gekomen. Dat bestaat uit Tim, Martijn, Jeroen, Maarten, Erwin (merchandising) en Jeroen. Zij zoTgen voor spandoeken, bandieri's, vlaggen; zeg maaT het plaatje van buitenaf. Inmiddels staan we nu met 900 man op het vak. We zijn dus snel veel veel groter geworden en dat leverde best wat problemen op. De laatste maan den hadden we wat moeite met de sociale controle, maaT nu staan er gerespecteerde stewards en dat helpt beslist. Zodra alles op OTde is, gaan we werken aan een uitbreiding." Het mag dan namelijk wel gezellig zijn op Vak 410, het is er wel te druk. Mede supporters Martijn (21) en Tim (20) zijn het met Sjoerd eens. „Soms staan we met zijn driéën voor één stoeltje. Naar het toilet gaan, kan bijna niet; bij de minste of geringste beweging gaan er bekers drank om. We hebben aan Ajax geen extra seizoenkaarten gevraagd, maar wel extra ruimte. Die is er name lijk. Het is de bedoeling dat er acht rijen vrij komen, ongeveer 150 plaat sen. Dan moet het weer wat rustiger worden, want op deze manier ont staan snel irritaties." Martijn begon zijn 'supporterscar- rière' op de F-side, maar raakte al snel onder de indruk van de fees tende 'massa' schuin tegenover hem. Bovendien was het voor zo'n jong jochie moeilijk om iets te orga niseren op de F-side, waar iedereen z'n plekje al had gevonden. „Toen Jari terugkwam had ik een bandieri gemaakt. Daardoor wilde ik die wedstrijd tegen FC Zwolle vanaf Vak 410 meemaken. Ik vond het daar zo gezellig dat ik er niet meer ben weg gegaan. De Italiaanse beleving en het gezang spraken me enorm aan." BAND Overigens is iedereen het erover door eens dat de banden tussen Vak 410 en de F-side er de afgelopen drie jaar steTker op zijn geworden. Zo werd het nieuwe vak door 'Zuid' uitgeno digd om plaats te nemen in de sup portersdelegatie en ondernam men in het verleden gezamenlijk actie. Bijvoorbeeld tegen de KNVB, omdat Ajax veel minder kaarten kreeg dan FC Utrecht voor de bekerfinale. „Op die manier kwamen we in contact met de 'kopstukken' van de F-side. Het supportershome helpt daar trouwens ook bij. Je ziet elkaar voor de wedstrijd of op een vergadering", aldus Sjoerd. „Kijk, de F-side bestaat ruim 25 jaar. Ik begrijp heel goed dat ze dan als groep niet meteen een stel jochies accepteert die denken dat ze alles in het stadion kunnen regelen. In het begin lag onze gemiddelde leeftijd op 16 jaar. Nu is dat iets boven de 21 jaar, omdat er ook wat oudere jongens bij zijn gekomen." Ajax-supporters die geregeld in de ArenA zijn, kunnen bevestigen dat het er in Vak 410 tijdens grote en belangrijke wedstrijden soms Itali aans aan toe gaat. Met name Mar tijn, Tim, Maarten en Jeroen zijn op z'n zachtst gezegd geobsedeerd door de Italiaanse supportersgroepen,. De gruppa's. Tim: „Ik kijk veel op inter netsites (Vak 410 heeft zelf ook een Doe mee aan het Junior Indoor Challenge Toernooi op zaterdag io januari 2004 in de Sporthallen Zuid in Amsterdam. Dit zaalvoetbaltoernooi is spe ciaal voor Kids Club-leden én leden van de Supportersvereniging Ajax van 8 tot en met 13 jaar. Er wordt gespeeld in drie leeftijdscategorieën. 8 t/m 9 jaar, 10 t/m n jaar en 12 t/m 13 jaar. Kosten De deelnamekosten voor leden bedragen 6,- per persoon. Maak dit be drag over op rekeningnummer 54.83.10.440 t.n.v. Supportersvereniging Ajax, o.v.v. Jeugd Indoor Challenge, je naam en lidnummer. Het bedrag moet uiterlijk 22 december 2003 op de rekening staan. Let op: dit geldt niet voor introducés! Hun deelname is pas zeker na schriftelijke bevestiging. Niet-leden betalen 9,- per persoon. Aanmelden Wil je meedoen? Schrijf je dan in via onderstaande bon. Stuur deze vóór 22 december 2003 ingevuld aan ons op. Je ontvangt schriftelijk bericht of je bent geplaatst. Introducé mee? Ken je iemand die ook heel graag mee zou willen doen, maar geen lid is van de Kids Club of Supportersvereniging? Meld hem/haar dan aan als jouw introducé en vul zijn/haar gegevens in op de bon. Let op: Jouw introducé krijgt persoonlijk bericht of hij/zij kan meedoen, want leden hebben natuurlijk voorrang op niet-leden. Het kan dus gebeuren, dat jij als lid wél mee kunt doen en jouw vriendje, die geen lid is, niet. Jouw introducé hoeft dus nog niet te betalen totdat zijn/haar deelname zeker is. rlo Ja, ik doe mee aan het Jeugd Indoor Challenge Toernooi 2004! Voornaam: Achternaam: Adres-.- Postcode:Plaats: Telefoon:Lidnr. Geboortedatum: 8 t/m 9 jaar 10 t/m 11 jaar Qi2 t/m 13jaar Gegevens introducé Voornaam:Achtenaam: Postcode:Plaats: Telefoon:Geboortedatum: 8 t/m 9 jaar Oio t/m 11 jaar 12 t/m 13 jaar Stuur dit antwoordstrookje (kopieren mag ook) zo snel mogelijk op naar: Ajax Kids Club, o.v.v. Jeugd Indoor Challenge Toernooi, Antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam (een postzegel is niet nodig). Ga jij ook altijd (of soms) naar de uitwedstrijden, in binnen- en/of buitenland? En ben jij ook het gezoek naar de juiste route, het stadion en of de goede ingang, of een plek om veilig je vrienden terug te vinden of je auto te par keren zat? (Of bij combi's veel tijd en geld kwijt zijn aan het Teizen naaT Amsterdam) Dan heeft LIJN 12 de oplossing voor je, want LIJN 12 organiseert al 7 jaar lang feest op wielen!!!!. Al jaren reizen vele Ajaxsupporters, met name die supporters die heel veel wedstrijden bezoeken, gezamenlijk via ons naar de uitwedstrijden. Wij brengen je voor een vast bedrag per wedstrijd vanaf een aantal plaatsen in Nederland, gezellig en veilig, naar de competitie-uitwedstrijden van Ajax met de luxe, van alle gemakken voorziene tourincaTS van de vaste vervoerder van LIJN 12, Besseling Travel (ism van Driel en Paulusma). WaaT mogelijk met je eigen vaste groep supporters, gereden door gediplomeerde, meest vaste chauffeurs, die het klappen van de zweep kennen (en dus vaak ook zelf in t bezoekersvak te vinden zijn), en begeleid door onze eigen busstewards, die zelf uiteraard ook in de eerste plaats Ajax supporters zijn. Hoe werkt dat dan? Dat is niet zo moeilijk. Je reserveert via onze website www.axios.nl of via de aanmeldingsvoucher die je bij ons kunt opvragen. Alleen voorrangs-uitkaarthouders kunnen busreizen naar de competitie inclusief toegangskaarten reserveren. Een uitzondering geldt, wanneer gespeeld wordt in stadions waar minder bezoekersplaatsen beschikbaar zijn dan Ajax supporters met voorrangsuitkaarten heeft. Alle andere supporters kunnen natuurlijk wel busreizen reserveren, maar dienen zelf hun toegangsbewijs of een omwisselbiljet via de Ticketbox aan te schaffen en vervolgens hun reservering te bevestigen. Natuurlijk betalen zij dan uitsluitend voor het vervoer. Acceptatie van aanmeldingen, uiteraard, zolang de voorraad plaatsen strekt.... Je kunt, ook bij wedstrijden waarvoor een buscombi geldt, reizen vanaf de -voor jou gunstigste- vaste opstapplaats naar het betreffende stadion, (v.v.), en bij voldoende belangstelling kan een extra opstapplaats wor den ingelast. Wij behouden ons het recht voor om aan de hand van de belang stelling opstapplaatsen te combineren, in te voegen of te laten vervallen. We streven er naar om een uur voor aanvang van de wedstrijd bij het stadion te zijn, en bij lange ritten kan een tussenstop gemaakt worden (geldt niet bij combi's). Het is mogelijk om (fris)dranken aan te schaffen in de bus, het meenemen van alcolhoudende dranken is niet toegestaan en bij combiwedstrijden zijn deze op de heenreis in het geheel niet toegestaan. De bussen zijn uiteraard voorzien van een deugdelijke geluidsinstallatie, video en toilet. Je ontvangt altijd zo spoedig mogelijk schriftelijk of per email bericht m.b.t. je reservering. Geïnteresseerd?, Je kunt u ons voor verdere informatie bereiken via postbus 94118 1090GC Amsterdam/telefoon 020 6940289, e-mail LIJN12@axios.nl. www.ajax.n

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12