Mstórico ïumpn, QtAjsx de jeftan CruyH, Van Basten y Beqkmp presents en Balaidos Ajax Life nummer 8 22 november 2003 W-nat Nigel de Jong ruimt op. himovic heb ik er gedurende de tweede helft maar uitgehaald, omdat ik vreesde dat zij een tweede gele kaart zouden krijgen. Dat lot voorzag ik ook voor Crygera, maar ik kon niet iedereen wisselen." Over het waarom van Mitea zegt de oefenmeester: „Hij heeft het wederom erg goed gedaan. Hij moest niet. alleen aanvallend druk zetten, maar ook hun rechtsback achterin houden. Dat heeft hij goed uitgevoerd. Er gaat veel dreiging van zijn acties uit." VAN VIGO NAAR DEN HAAG Het had dus zo mooi kunnen zijn, maar werd het niet. Middels een koel gelijkspelletje of zelfs een geniepige overwinning had Ajax gen dat hij een aantal duels de tijd krijgt zich in het eerste te bewijzen, kopt de gelijkmaker in. Bij een 1-2 voorsprong vergrijpt hij zich licht aan Peter Hofstede, na daarvoor zelf stom balverlies te hebben geleden. Hij moet met rood van het veldk Wesley Sneijder, die tegen Celta de Vigo helemaal niet in actie kwam, ontpopt zich tot de meest waardevolle Ajacied. Hij scoort éénmaal en bereidt de andere drie tTeffers op voortreffelijke wijze voor. Beter dan vorig jaar slaagt Ajax erin competitie en Champions League te schei den. Meer bewijs dat het groeiproces van dit jonge elftal onverminderd voortgaat, is er niet. De herfsttitel is in zicht, nu nog hopen dat Ajax ook Europees kan overwinteren. ian Spaanse zodat het kan gebeuren dat Ajax Life, amper twee uur voor aanvang van de wedstrijd, deze opmerkelijke conversatie heeft. 'Buenos tar- d es, you player of Celta de Vigo?"Yes'. 'You play tonight?"Yes'. 'What is your number?"Numero tres."Soyou play against Sonck? Watch out, he is very good."Yes, I know."Cood luck with the match'. 'Thankyou andyou good work!' Lachend verlaat de voetballer de lift en stapt in de gereedstaande spelerbus. Daarmee legt het elftal van Celta de Vigo de resterende tweehonderd meter naar Balaidos af. 'Numero tres', rugnummer drie, blijkt Syl- vinho te zijn. Twee weken geleden, in de ArenA, had de Spaanse verdediger een onop vallende wedstrijd gespeeld. Of dat nu weer het geval zou zijn, moest op dat moment nog blijken. Als de avond valt over Vigo wordt de aange name middagtemperatuur verdrongen door een golf van avondkilte. De barretjes zijn overbevolkt met opgewekte supporters. Er wordt een gratis wedstrijdkrant verspreid. De schreeuwende kop meldt dat 'we deze partij Vijf dagen na de Spaanse nederlaag kraaien de Ajacieden victorie in Den Haag. MOETEN winnen'. Midden velder Jesuli verduidelijkt: „Het zal moeilijk worden, zeker omdat we de laatste tijd niet goed spelen. Juist daarom is een overwinning op Ajax zo belangrijk. Win nen we niet, is ons avon tuur in de Champions League afgelopen." De verschijning pakt uit met een drie pagina lange bewieroking van Johan Cruijff. Behalve hem wor den Marco van Basten en Dennis Bergkamp geroemd als beste spelers van het historische Ajax ooit. In het stadion heerst inmiddels een moderne Spaanse voetbalsfeer. Veel geroezemoes, keurig geklede fans met bijna allemaal een mobieltje aan hun oor. Discussies worden hevig gebaren makend gevoerd. Aan niets is te merken dat de supporters zich zo kort geleden nog afkeerden van hun favorie ten. KAARTENLAST Verbaasde gezichten. Mitea verschijnt toch aan de aftrap. „Waarom speelt Koeman uit tegen Celta wel met drie spitsen en thuis tegen AZ niet?" vraagt een criticus zich op voorhand af. Verder zijn er geen verrassingen in de opstelling. Ajax begint goed en heeft het duel onder controle. Totdat Savo Milosevic zich na een half uur spelen theatraal laat vallen over het niet uitgestoken been van Yakubu. De onterecht toegekende strafschop wordt onberispelijk ingeschoten door Peter Luccin. Vanaf dat moment speelt Ajax een verloren wedstrijd. De Spanjaarden maken er korte tijd later via opnieuw Milosevic 2-0 van. Hij kopt een perfecte voorzet van Sylvinho - inderdaad, die uit de lift - in. Na de pauze brengt Wesley Sonck de hoop terug in de Amsterdamse harten, maar die blijkt al spoe dig ijdel te zijn. Celta blijft de beste van de avond en wint verdiend met 3-2. De verder onzichtbare Van der Vaart maakt uit het niets nog wel een prachtig doelpunt. Het tekent de klasse van de aanvoerder. Niet goed spelen, wel scoren. Omdat hij wegens protesteren een gele kaart kreeg van de Franse pietlut Veissiere, is hij tegen AC Milan geschorst. Net als Zdenek Crygera, die het duel in de bles suretijd met twee maal geel moest verlaten. Koeman trekt na afloop het boetekleed aan: „Italiaanse en Spaanse ploegen kunnen het ressie maximale uit een wedstrijd halen. Wij zijn nog niet zo ver dat we dat al kunnen tegen dit soort ploegen. Celta speelde het duel profes sioneel uit. Aanvallend gezien leden we soms wat te makkelijk balverlies, toch had ik het gevoel dat we tot aan de strafschop contro leerden. De tegenstander speelde goed, dus als het lijkt dat wij niet zo goed oogden, komt dat vooral door hen. Als de strafschop niet was gegeven, had het publiek zich wellicht tegen de thuisploeg gekeerd. Nu gebeurde dat helaas niet." Koeman weigerde inhoude lijk te reageren op de penalty. Wel had hij zich geërgerd aan de vijf gele kaarten die zijn spe lers verzamelden: „Die werden over het alge meen veel te snel uitgedeeld. Het was een harde, maar faire wedstrijd. Galasek en Ibra- zich in Vigo een uiterst riante uitgangspositie in de Champions League kunnen creëren. Dat lukte niet. Celta won met 3-2 waardoor Ajax nog lang niet verzekerd is van een plaatsje in de volgende ronde. Koeman: „Maar ik blijf ervan overtuigd dat negen punten volstaan om de groep te overleven." Ajax heeft nog één zege nodig. Dat moet thuis tegen AC Milan of uit bij Club Brugge gebeuren. Vijf dagen later blijkt Ajax zich prima te heb ben hersteld van de Spaanse depressie. In het zwaar bewaakte Zuiderpark - de Ajax-bus deed liefst een uur en tien minuten over de enkele reis Amsterdam - Den Haag - winnen de Ajacieden eenvoudig met 1-4. Johnny Hei- tinga eist een dubbele hoofdrol voor zich op. De verdediger, die vooraf te horen had gekre-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 9