ajax-NU!! deBOUD'S INN Ajax Life nummer 8 22 november 2003 Eindelijk zege Club Brugge Geen herstel Celta de Vigo Zes Ajacieden in basis Contractverlengingen Stadionverbod in heel Europa geldig Nominatie voor Trabelsi en Zlatan Van Praag in Raad van Toezicht AC Milan verspeelt koppositie Van der Vaart 's werelds grootste talent Eerste interland Maxwell BRUGGE - Club Brugge beeft de negatieve spftaal in de com- jl petitie doorbroken. Degrada tiekandidaat Charleroi werd met i-o verslagen. Het was de eerste overwinning na twee opeenvol gende nederlagen buitenshuis. Halver wege de eerste helft kopte Philippe Clement de naar later bleek winnende goal tegen de touwen. Club was in die fase dui delijk de beteTe partij, maaT verzuimde het duel af te maken. In de blessuretijd voor kwam verdediger David Rozehnal een nieuwe blamage door een gevaarlijke inzet van de lijn te werken. De regerend lands kampioen heeft door de slechte resultaten van de laatste tijd een achterstand van liefst tien punten op koploper Anderlecht. Standaard Luik en Racing Genk staan ook nog boven Club Brugge op de ranglijst. Dit weekeinde gaat de ploeg van trainerTrond Sollied op bezoek bij Germinal Beerschot Antwerpen. Club Brugge: Vertinden, De Cock, Clement, Rozehnal, Van der Heyden, Maertens, Simons, CvQzdenovic, Verheyen (82. Martens), Lange (88. Englebert), Mendoza (82. Saetemes) ZARAGOZA - Celta de Vigo heeft zich na de knappe 3-2 zege op Ajax in de competitie niet kunnen herstellen van de zwakke seizoenstart. Uit werd er bij Real Zaragoza met 1-1 gelijkgespeeld. Celta nam na vier minuten spelen de lei ding door een treffer van Jose Ignacio. De thuisploeg maakte, niet veel later gelijk. Ondanks diverse goede mogelijkheden, slaagde geen van beide ploegen er in een tweede keer te scoren. Door het resultaat blijft Celta in de onderste regionen bivakke ren. De ploeg wordt door slechts twee pun ten gescheiden van de degradatiezone. Celta de Vigo speelt dit weekeinde thuis tegen Athletic Bilbao. Celta de Vigo: Cavallero, Mendez, Caceres, Sergio, Silvinho, Vagner, Jose Ignacio, Angel (s8. Lopez) Mostovoi (go. Jandro),Jesuli (79. Giovanella), Milosevic -VifiD Ajax overhemden wit met logo's en Ajax overhemd shirtmodel €19,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Heitinga is terug Het Nederlands elftal onder 19 jaar bereidt zich voor op het tweede kwalificatietoernooi, dat uiteindelijk moet leiden naar het EK 2004 in Zwitserland. Op donderdag 13 november speelde dit team onder leiding van bondscoach Ruud Gullit een oefenduel tegen de leeftijdsgenoten van Zwitserland. Maar liefst zes Ajacieden startten in de basis op het sportpark van De Treffers. Jamal Ait-Mama, Ryan Babel, Hedwiges Maduro en Dwight Tiendalli maakten al deel uit van de selectie van Gullit tijdens het gewonnen kwalificatie toernooi in Moldavië in oktober. Voor dit duel deed Gullit ook een beroep op Urby Emanuelson en Ferdi Elmas, spelers die regel matig voor zowel de Ai als voor Jong Ajax uit komen. Oranje, dat afgelopen dinsdag ook nog tegen Belgie oefende, verloor met 4-1. AMSTERDAM - Na Bogdan Lobont heeft Ajax ook de contracten met Tomas Galasek en Jelle Van Damme verlengd. De 30-jarige Tsjechisch international staat nu tot 30 juni 2006 bij Ajax onder contract. Van Damme had een optie in zijn verbintenis die door de club is gelicht. De Belgische verdediger blijft daar door tot 1 juli 2007 in Amsterdam. Galasek speelt binnenkort zijn 100ste competitiewed strijd voor Ajax. Sinds zijn komst naar de Amsterdamse club in de zomer van 2000 speelde hij 94 competitiewedstrijden, waarin hij 16 keer scoorde. Van Damme debuteerde op 14 april 2002 in Ajax 1 tijdens het duel Sparta-Ajax, 0-4. Jari Litmanen en John O'Brien zijn de enige twee overgebleven spelers van wie het con tract komende zomer afloopt. AMSTERDAM - Supporters die een stadionver bod hebben, zullen in de toekomst ook de bui tenlandse uitwedstrijden van hun club moe ten missen. De Europese ministers van Justi tie hopen binnenkort tot overeenstemming te komen om eikaars stadionverboden over te nemen. Het gaat niet om een echte Europese wet, maar om politieke overeenstemmingDe erkenning geldt zowel voor civielrechtelijke als strafrechtelijke stadionverboden. De Euro pese afspraken gelden alleen voor het inter nationale voetbal. ZEIST - Op 1 december zal Michael van Praag naar alle waarschijnlijkheid toetreden tot de Raad van Toezicht van de KNVB. Hij wordt via een bindende voordracht voorgedragen door de Eredivisie NV. Arie van Os stelt zich niet meer beschikbaar. §PARMA - AC Milan heeft op de negende speeldag van de Itali aanse competitie met 0-0 gelijkgespeeld tegen Parma. De club verspeelde daarmee twee kostbare punten en zag Juventus alleen aan de leiding komen. Ondanks de saaie uitslag betrof het zeker geen slecht duel. AC Milan speelde om te winnen, maar ontbeerde het nodige geluk. Vijf dagen na de slijtageslag in Brugge, waar Milan met 0-1 won, was er van vermoeid heid niets te merken. Trainer Carlo Ance- lotti kon niet beschikken over aanvoerder Paolo Maldini, die geblesseerd vanaf de tribune moest toekijken. Jon Dahl Tomas- son maakte in de 27ste minuut een bui- tenspeldoelpunt. De Deen werd een kwartier voor tijd vervangen door Filippo Inzaghi, die op tijd fit is om tegen Ajax te spelen. Het meedoen van Maldini is uiterst onzeker, terwtjl verdediger Nesta wegens een schorsing zeker niet tegen Ajax zal kunnen uitkomen. Ook beide linkspoten Serginho en Kaladze zullen ontbreken. AC Milan speelt zondag de lastige uitwedstrijd bij Chievo Verona. AC Milan: Dida, Cafu, Nesta, Costacurta, Pancaro, Gattuso, Pirlo, Kaka (67. Rui Costa), Seedorf, Shevchenko, Tomasson (73. Inzaghi) Ronald Koeman sprak na het duel in Spanje openlijk zijn vertrouwen uit in de uit Alphen aan den Rijn afkomstige voetballer. Heitinga zou de komende wedstrijden een kans krij gen als centrumverdediger naast Julien Escudé. Heitinga beloonde het vertrouwen van de trainer met de fraaie gelijkmaker in Den Haag, zijn eerste doelpunt in de hoofd macht van Ajax. Een domme actie in de tweede helft zorgde er echter voor dat de wedstrijd voor hem alsnog in een teleurstel ling eindigde. In een poging een foutje te her stellen, vergreep Heitinga zich aan Peter Hofstede, die overigens gewillig tegen het gras ging. Het leverde de Ajacied rood op als mede een schorsing voor de wedstrijd van zondag tegen SC Heerenveen: „Direct na die rode kaart heb ik in de kleedkamer mijn mobieltje gepakt en naar huis gebeld. Daar zeiden ze dat de tweede gele kaart niet terecht was. Toen ben ik even flink tekeer gegaan, al heb ik natuurlijk niks gesloopt. Krijg ik einde lijk mijn kans in het eerste, word ik geschorst. Het ging nèt zo lekker. Mijn doelstelling was immers een comeback na de winterstop." Hei tinga vierde zijn treffer in Den Haag met een lange run richting zijlijn, naar Edwin Goed hart, hoofd van de medische staf: „Edwin heeft me door dik en dun gesteund. Toen ik scoorde, werd alles zwart. Ik kreeg een waas voor mijn ogen en het enige wat door me heen schoot was 'naar Edwin toe'." ROME - De Italiaanse krant Tuttosport heeft Rafael van der Vaart gekozen tot het aller grootste talent in de wereld. Voor de verkie zing kwamen alleen spelers in aanmerking die geboren zijn na 1 januari 1983. Het panel bestond uit veertig Europese sportjournalis ten. De Brit Wayne Rooney (Everton) en Cristiano Ronaldo van Manchester United eindigden als tweede en derde. RIO DE JANEIRO - Hij heeft er lang op moeten wachten, maar onlangs was het zover. Maxwell werd voor het eerst geselecteerd voor een ver tegenwoordigend elftal van Brazilië. De links back van Ajax weTkte van 10 tot en met 19 november een oefenstage met het Olympisch elftal vooT spelers onder de 23 jaar af. Dat team bereidt zich voot op de kwalificatiereeks voor de Olympische Spelen die in januari 2004 plaatsvindt. In het duel met Corinthians, 2-0, speelde hij negentig minuten. PARIJS - Hatem Trabelsi en Zlatan Ibrahimovic zijn door France Football genomineerd voor de titel 'Europees voetballer van het Jaar'. Ook Cristian Chivu behoort tot het selecte gezel schap van 50 topspelers dat door de redactie van het Franse voetbalblad is samengesteld. Een jury van sportjournalisten uit 51 landen heeft tot halverwege december de tijd te bepalen wie uiteindelijk de beste van Europa wordt. De Nederiandse spitsen Roy Makaay, Ruud van Nistelrooij en Patrick Kluivert zijn ook genomineerd. Acht van de genomineer den bezitten niet de Europese nationaliteit. Dat hoeft ook niet, getuige het feit dat de Bra ziliaan Ronaldo de verkiezing vorig jaar won. Volgens insiders zijn Paolo Maldini, Ruud van Nistelrooij en Pavel Nedved de topfavorieten, alsmede een handjevol spelers van Real Madrid. Simone Freling, manager public relations van Ajax, ontvangt de Oranjespiegel uit handen van KNVB-bondsbestuurder Fred Habold. Ajax kreeg de onderscheiding vanwege de bijzondere maat- k schappelijke betrokkenheid. Zo is erin deAmster- dam ArenA inmiddels een gehandicaptenplat- 1 form en zet de club zich al jaren in voorgehandi- I capten en mensen met een levensbedreigende I ziekte. Heitinga wordt in bedwang gehouden door Michael Buskermolen van AZ. AMSTERDAM - Het feit dat Johnny Heitinga - eerder dan gepland - zijn rentree in het eerste elftal van Ajax heeft gemaakt, kan geen Ajacied zijn ontgaan. Het doel punt dat hij maakte en de rode kaart die hij kreeg, hebben daar beslist voor gezorgd. De 20-jarige verdediger is volledig hersteld van een knieblessure die hem bijna een jaar uit de roulatie hield. In de competitiewed strijden tegen AZ en ADO Den Haag startte hij in de basis en tegen Celta de Vigo betrad hij als invaller in de tweede helft het veld.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3