Ajax-Belgen stelen show op SVA-feest FANZONE AJAX Kerstmarkt regio Oost 'WESLEY IS GEWOON EEN TOFFE GAST' CONTRACT KNALLEND AFSCHEID Ondertussen stelt Ajax-voorzitter John Jaakke zich voor aan de sup porters en -vertelt hij de toeschou wers dat Cruijff en Van Gaal hope lijk binnenkort samen rond de tafel gaan zitten. Verder reageert hij nog even op het afscheid van Cristian Chivu: „Als de mogelijkheid zich voordoet, krijgt hij natuurlijk een knallend afscheid. Dat heeft hij absoluut verdiend." 22 NOVEMBER 2003 NUMMER 8 Aiax Life Maurice Peeters, samen met vele anderen verantwoordelijk voor de organisatie van het supportersfeest, kijkt terug op een fraaie feest avond. „Ik kreeg van veel ouders te horen dat we een heel leuk kinder programma hadden en dat de spelers erg positief meededen op het podium. Verder hebben we via een loterij 350 euro opgehaald voor Ronald McDonald VU Kinderstad. ledereen kreeg lootjes en mocht een eigen bijdrage deponeren. De winnaar kreeg een gesigneerd Ajax-shirt. Inderdaad dus een zeer geslaagde avond en bij deze wil ik iedereen, de vrijwilligers en de mensen bij de supportersvereniging, hartelijk bedan ken." BRASSCHAAT - De populariteit van Ajax in België groeit met de week. Vooral door de komst van Wesley Sonck en Tom Soetaers. Niet 20 gek dus, dat het eerste feest van de SVA dit seizoen in Bel gië plaatsvond. Bijna driehonderd fans genoten in Brasschaat van een typisch Belgisch Ajax-feest en zagen dat Sonck op het podium 'rooie kaakjes' kreeg, Van Damme tegenwoordig ook handtekenin gen op een voorhoofd zet en redelijk kan breakdancen en dat Tom Soetaers zijn verkeerde schoenen had meegenomen. Door SandeT Zeldenrijk Het blijft een opmerkelijk verhaal: Belgen die voor Ajax zijn en hele maal niet warm lopen voor het Voorzitter John Jaakke met twee jonge fans. Dl DAM - Tijdens de jaarlijkse kerstmarkt in Didam op 14 december zal regio Oost-Gelder land actief zijn. Ajax-fans kun nen hier terecht voor informatie over de Supportersvereniging Ajax, maar natuurlijk ook over de aankoop van een Ajax-arti- kel. Jeugdige bezoekers kunnen deelnemen aan een activiteit, waarbij enkele kleine Ajax-prij- zen te winnen zijn. De kerst markt begint om 12:00 uur en vindt plaats in het centrum van Didam. voetbal in eigen land. Volgens één van de aanwezigen is deze cultuur shock veroorzaakt door de kwali teit van de Nederlandse en Belgi sche televisie. „Nederlandse televi sie was kwalitatief veel beter. Daar door keken we vroeger thuis altijd naar Nederlandse programma's en zag ik Studio Sport liever dan ons Belgische voetbal programma." Of: „Toen mijn vader in de jaren zeventig naar de Europacup-fina les keek, wilde ik eigenlijk Zorro zien maar dat mocht niet. Zo ben ik met Ajax in aanraking gekomen." En zo zijn er wel meerdere verhalen te noteren. Maar op deze feest avond in dans- en feestcentrum Mare Spillemaekers heeft iedereen één ding met elkaar gemeen: de liefde voor Ajax. Terwijl de aan grenzende provinciale weg er don ker en verlaten bijligt en de tempe ratuur naar het vriespunt zakt, worden er in de warme en gemoe delijke feestzaal de nodige pintjes getapt, klinkt er Amsterdamse muziek en is het lekker druk. EREHAAG De Ajax-avond wordt geopend door een hooghoud- en strafschop competitie van de Ajax Kids Club. Terwijl teammanager David Endt de kleine Rode Duivels (en een dui velinnetje) vanaf het podium aan moedigt, staat Gerd Timmermans (25) bij de bar. De Belg heeft dit jaar voor het eerst een seizoenkaart en rijdt iedere thuiswedstrijd 350 kilo meter om zijn favoriete ploeg te zien. „Vroeger ging ik wel eens met mijn vader mee naar Ajax en nu organiseer ik zelf wel eens een tripje naar de ArenA. Ik ben name lijk trainer van de preminiem bij Temse. Dat zijn kinderen tot negen jaar. Er lopen nu steeds meer kids in Ajax-shirt rond tijdens de trai ning, dus als je het zo bekijkt ben ik inderdaad een Ajax-trainer, haha ha." Als David Endt na een half uur de kleine rood-witte helden bedankt voor hun voetbalprestatie, volgt er een kletterend applaus vanuit de zaal. Daarna is het Thoment aange broken waar iedereen eigenlijk op wacht: de aankondiging van de Ajax-spelers. Terwijl Eye of the Tiger uit de boxen knalt, vormen de spe lertjes, die zojuist op het podium stonden, een erehaag voor achter eenvolgens Jelle Van Damme, Tom Soetaers en Wesley Sonck. Laatstgenoemde blijkt van de drie het meest ervaren. In tegenstelling tot Van Damme (kon zijn eigen stropdas niet knopen) en Soetaers (had zijn passende schoenen bij Ajax laten liggen) ziet de 'Bedwin ger van Brugge' er op en top uit. Alle drie vertellen ze iets over hun periode bij Ajax. Van Damme over zijn voorlopige hoogtepunt (uit tegen AC Milan, kwartfinale Champions League), Soetaers over het verschil tussen Anderiecht en Ajax ('Ajax is écht Europese top') en Sonck legt nog eens uit dat het niet zo makkelijk is om zomaar in het Ajax-systeem te stappen. Verder doet hij nog een opmerkelijke uit spraak: „We zijn dan wel alle drie Belgen, we hadden nog nooit van elkaar gehoord vóór Ajax. Jelle kwam net bij GBA, toen ik weg ging en Tom speelde al een aantal jaar bij Roda J.C. Nu kennen we elkaar maar al te goed", grijnst Sonck. Mare Reumers hoort het vermake lijke veThaal van de Ajax-Belgen met een glimlach aan. Hij is speci aal voor Sonck naar het feest geko men. De hele familie is namelijk supporter van RC Genk en dan met name van de sympathieke aanval ler. Dat biedt Ajax Life meteen even de kans om te vragen of ze hem bij Genk erg missen. De spijtige blik van de familie zegt voldoende. Mare geeft toe dat hij Ajax nu wel vaker volgt. Zijn vrouw treft inmid dels voorbereidingen om met het kroost enkele fraaie foto's samen met Sonck te maken. „Wesley is gewoon een toffe gast!" www.ajax.nl Na een korte onderbreking is het tijd voor vragen uit het publiek. Dat blijken er nogal wat te zijn. Soetaers mag zijn mening geven over vrouwen voetbal. „Ik heb onlangs op Eurosport naar het WK gekeken en ik vond dat daar op een hoog niveau werd gevoetbald." Penalties en hooghouden luidden de gezellige Belgische feestavond in. Vervolgens komt de kleine Alessio stoer het podium opgeklommen. Hij heeft een vraag voor Sonck en die luidt: hoeveel doelpunten heb je tot op heden gescoord? „Acht", antwoordt de aanvaller, die er aan toevoegt. „Vind je dat veel?" Waarop de kleine Ajacied zegt: „Nee, ik heb er al 28 gemaakt." Ter wijl de zaal buldert van de lach en applaudisseert zegt Sonck: „Zo, nu sta ik hier wel met rooie kaakjes! Zeg voorzitter, kunnen we dit talent geen contract aanbieden?" Sam is ook duidelijk met zijn vraag: „Jellê, hoe zit dat eigenlijk met die Hollandse meiskes?" Wederom een leuke vraag waarop er een kleur op Van Damme's wang verschijnt. „Rustig...ze babbelen wel vlotter dus dat is misschien wel makke lijk....ik ben bang dat ik misschien verkeerde dingen ga zeggen", besluit hij met een ondeugende glimlach. FOTO Na de interviewsessie gaan de spe lers het publiek in en kan iedereen rustig een handtekening vragen of even met het trio op de foto. Eline, Sanne en Michelle (allen 13) gaan een krabbel scoren bij Van Damme. Sanne vraagt en krijgt de handte kening waar ze hem wil: midden op haar voorhoofd. Vervolgens is het tijd voor het slot- optreden van de populaire Belgi sche zangeres Jesse. Zij verzorgt samen met de Ajax-spelers een aardige dance-act. De artieste moedigt de Ajacieden aan om maar vooral mee te dansen en met name Van Damme gaat op de dansvloer behoorlijk te keer. Hij heeft er duidelijk schik in en geeft zijn eigen privé-show weg. Zelfs Jesse staat verbouwereerd te kij ken. Soetaers reageert na afloop nog even tegenover Ajax Life op de act van Van Damme. „Vond je dat dansen!? Hij liep gewoon wat te springen. Hij had al last van zijn enkel en nu is hij er vast weer vier weken uit, hahaha." Sonck keek ook terug op een gezellige avond. Hij had het hele gezin meegenomen en wat vrienden en familie. „Dit is vooral voor de kinderen net over de grens erg mooi om mee te maken. Of er een groot verschil is in de manier waarop Belgen en Hollan ders feestvieren? Dat weet ik niet, omdat ik nog geen Nederlands feest heb meegemaakt. Dat moet er maar eens van komen", blikt hij alvast vooruit naar het eind van de competitie. Jelle van Damme had het er maar druk mee. Handtekeningen en breakdancen! In de VIP-ruimte poseren de Ajacieden even met de Belgische artieste Jesse en haar collega dansers.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12