'Ik blijf de oude Steven' Bbméi ilili ajax-NU! Gunstige getallen deBOUD'S INN Eijken kandidaat commissaris Groninger gezocht Blessure Trabelsi Ajax Life nummer 7 1 november 2003 HVj SCHIJN TEGEN WCêMÊ |"|Qp Ajax overhemden wit met logo's en Ajax overhemd shirtmodel €19,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl AMSTERDAM - Het zal de meeste suppor ters een zoTg zijn. Zo lang er maar lekker gevoetbald wordt - en wekelijks gewon nen - dan is het goed. Toch kan Ajax als beursgenoteerde onderneming er niet onderuit om eens in de zes maanden naar buiten te treden met de laatste berichten over de financiële situatie. Onlangs was het weer zover. Arie van Eijden en financieel directeur Jeroen Slop hadden dit keer een hoopvolle boodschap. Ajax heeft over het vorige seizoen een positief operationeel resultaat behaald, vooral vanwege de extra inkomsten uit de Champions League. Als gevolg van afschrijvingen op - onder meer - vergoe dingssommen, leed Ajax echter nog wel verlies. Maar voor volgend jaar wordt er wel winst verwacht, want dan worden de transfers van Andy van der Meyde, Cristian Chivu en Mido in de boeken opgenomen. Ajax is voornemens Frank Eijken te benoe men tot lid van de Raad van Commissaris sen. Hij moet de opvolger worden van John de Mol. Eijken (49) is senior vice-president sales marketing voor de Europese TV- zenders van SBS. Op grond van het bij Ajax geldende aftreedroosteT komt 28 novem ber aanstaande een einde aan de eerste termijn van de zittende commissarissen Sjoerd van Loon en John de Mol. Op 28 november houdt Ajax zijn Alge mene Vergadering van Aandeelhouders. Ajax is voornemens Van Loon voor een nieuwe periode van vier jaar te benoe men. De Mol heeft aangegeven niet beschikbaar te zijn voor herbenoeming. GRONINGEN - De politie is de vermoede lijke dader van de brandstichting van de Ajax-bus op het spoor. Tot een arrestatie is het vooralsnog niet gekomen. Nadat de zaak in het televisieprogramma 'Opspo ring Verzocht' aan bod was gekomen, stroomden er diverse bruikbare tips bij de politie binnen. De Ajax-bus werd in de vroege ochtend van zondag 5 oktober in het Drentse Zeegse in brand-gestoken en fikte geheel uit. Ook het hotel liep behoor lijke schade op. AMSTERDAM - In de wedstrijd Ajax - Celta de Vigo raakte Trabelsi aan de knie gebles seerd. Nader onderzoek wees uit dat in de binnenband van de linkerknie een scheurtje zat. Trabelsi is minimaal zes weken buitenspel. Zlatan goud waard tot Ajacied van de Wedstrijd in het duel met de Spanjaarden, klonk her en der gefluit. Opmer kelijk, want met name hij is verantwoordelijk voor het feit dat Ajax momenteel op kop staat in groep H van de Champions League. Door Arnout Verzijl Ook tegen PSV was de inbreng van Ibrahimovic beslissend. Al vroeg in de wedstrijd teisterde hij met een keihard schot de lat boven doel man Waterreus. En diep in de tweede helft was hij eT als de kippen bij, toen de Eindhovense defensie stond te slapen. Met een bekeken 'fik kie' schoot hij de tien man van Ajax naast de regerend landskampioen. Ibrahimovic heeft stilaan een patent op belangrijke doelpunten. Daarnaast is hij zo balvast, dat er meerdere verdedigers nodig zijn om hem van de bal te krijgen. Ook de samenwerking met Wesley Sonck komt steeds beter uit de verf. Het enige minpunt in z'n spel is de soms knullige wijze waarop hij de bal verspeelt. Ronald Koeman: „Zlatan is heel belangrijk voor ons. Hij maakt een goede ontwikkeling door, speelt gedisciplineerd en maakt goals. Dat hij zijn acties af en toe te ver doorvoert, neem ik op de koop toe. Met zo'n actie kan hij een wedstrijd beslissen. Zoals tegen Celta de Vigo. Daar gaat het om." Niet alle Ajax-supporters zijn het daarmee eens. Toen de Zweedse aanvaller werd gekozen Ibrahimovic teistert de lat boven doelman Waterreus. Lang geleden al werd ik voor het idee bena derd door samensteller Raymond Bouwman en cameraman Pim Hawinkels. Na overleg met mijn moeder besloot ik akkoord te gaan met de programmamakers. Ik keer zo vaak ik kan terug naar Westbury. Het is mijn tweede thuis, ik voel me daar goed. De mensen daar kijken niet eens op, als ik weer eens voor hun neus sta. Natuurlijk zijn ze trots op me, maar ze blijven me als Steven Pienaar zien, een nor male jongen uit de wijk. Daar houd ik van. Ook al speel ik nu belangrijke wedstrijden en ben ik beroemd; ik blijf de 'oude' Steven. Als ik voor een tweede documentaire gevraagd zou worden, zou ik opnieuw overwegen het te doen. Ik wil de mensen namelijk laten zien, waar ik vandaan kom. Alleen zö kunnen ze de echte Steven Pienaar leren kennen. Wie dat is? Een jongen die altijd lacht en dichtbij zijn vrienden en familie staat. Die betekenen heel veel voor me. Dankzij hen speel ik beter. Natuurlijk is ook voetbal belangrijk voor me. Het spelletje levert mij geld op, het is mijn manier om brood op de plank te krijgen. Dankzij voetbal kan ik mijn familie terugbe talen voor hun steun." Vooral zijn glimlach heeft na de uitzending meer bekendheid gekregen. Het is het han delskenmerk van Pienaar geworden. „Plezier in het voetbal is onmisbaar, het móet leuk blijven. Ik lach altijd en voel me blij, ook als het minder gaat. Het heeft toch geen zin om boos te worden? 'I've got to keep on smiling!'. Anders kan ik er net zo goed mee stoppen." Pienaar schiet op het doel van Celta de Vigo. AMSTERDAM - Drie weken geleden kwam Steven Pienaar eens op een ander manier op de TV dan we van hem gewend zijn. In de op RTL 5 uitgezonden documentaire 'Escape from Westbury', keerde de 21-jarige Zuid-Afrikaan terug naar zijn geboorte grond. Een weerzien met een indrukwekkend verleden. Doot Patrick Leemans Pienaar werd door zijn moeder grootgebracht in één van de meest gevaarlijke wijken ter wereld. In Westbury, Johannesburg, leerde hij voetballen, voor zichzelf opkomen en vroeg volwassen worden. Het zijn karaktereigen schappen die allemaal bij Pienaar terug te vinden zijn. Zowel in zijn gedrag als in deze documentaire. „Ik vond het erg leuk om te doen en heb het op een videoband opgeno men. De opnames waren indrukwekkend. Zlatan Ibrahimovic maakt de winnende treffer tegen Celta de Vigo. AMSTERDAM - Met een bijzonder fraaie individuele actie besliste Zlatan Ibrahimovic het duel met Celta de Vigo in het voordeel van Ajax. De Zweed nam drie man in de maling en schoot de bal met links in de verre hoek. De jonge Zweed is bezig aan een sterk seizoen, maar dat wordt nog niet overal opgemerkt. Tegen het einde van de eerste helft in het duel met PSV, kwam Ibrahimovic ongelukkig in bot sing met Kevin Hofland. Bij het doorkoppen raakte hij de verdediger met zijn draaiende lichaam in het gelaat. Direct begon - bij Canal+ - weer gezeur oveT 'een elleboogstoot'. De Zweed heeft de schijn tegen, maar zowel Koeman als Guus Hiddink verklaarden na afloop van de wedstrijd in de beweging van Ibrahimovic geen elleboogstoot te hebben gezien. Het zou daarom zuur - maar niet onmogelijk - zijn, als de aan- valler desondanks in staat van beschuldiging I wordt gesteld door de aanklager van de KNVB. In 1 Eindhoven gebeurde immers veel meer. Zo I waren beide oefenmeesters het er over eens dat de elleboogstoot van Van Bommel op Van der Vaart wel bestraft had moeten worden. Koeman: „De tuchtcommissie zal wel een aantal dagen nodig hebben voor ze hier uit zijn." Hiddink: „Die kunnen geen vakantie nemen voorlopig."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3