Supportershome snel weer open? Brabant en Limburg veroveren ArenA FANZONE AJAX Het honk is vanaf vandaag het gehele seizoen gesloten rondom wedstrijden van AFC AJAX Dit op last van de Burgemeester na aanleiding van de rellen rondom de wedstrijd tegen Club Brugge Hij geeft als reden op dat de personen die die dag hebben lopen rellen, het honk als uitvalsbasis hebben gebruikt. Wij vinden dit besluit ronduit schandelijk Daarom verzamelen we vandaag in SUNRISE BIER PASJES 1 NOVEMBER 200B NUMMER 7 AJAX LIFE De Stichting Beheer Supportershome gaat een kort geding aanspannen tegen de gemeente Ouder-Amstel.'Een volstrekt onnodige maatregel', aldus de Stichting. Op deze manier hoopt men het besluit terug te draaien. AMSTERDAM - Burgemeester Nawijn van Ouder-Amstel besloot onlangs het supportershome naast het trainingsveld te sluiten op wedstrijddagen. Hij deed dat naar aanleiding van de problemen rondom het CL-duel Ajax-Club Brugge. De motivatie van zijn maat regel wordt door het supportershome-bestuur ernstig bekritiseerd. Zij dringt aan op een schorsing van het besluit. Zo kan men in de tussentijd werken aan het bezwaarschrift en wordt een faillisse ment wellicht voorkomen. Door SandeT Zeldenrijk „De burgemeester baseert zijn oor deel vooral op het politierapport. Daarin staat dat er via de deuren van het home aan de kant van metrostation Strandvliet zes keer 150 man naar binnen en buiten rende. Dat kan helemaal niet, want die deuren hielden we de bewuste avond de hele tijd gesloten", aldus Thomas van Beek namens de stich ting supportershome. De uitkomst van dat welles-nietes- spelletje is volgens een ingescha kelde advocaat niet het belangrijk ste. Dat is namelijk de vraag of het supportershome een bedreiging is voor de openbare orde. Van Beek: „Wij hebben ons als bestuur aan de maatregelen gehouden. Er zijn bin nen geen problemen geweest. Tij dens de ongeregeldheden hebben we de tent zelfs twintig minuten hermetisch afgesloten. Buiten waren er problemen. Binnen niet. Op een gegeven moment kwamen John Jaakke en Bobby Haarms, zoals wel vaker, ook nog even een kijkje nemen en toen was er bin nen ook niets aan de hand", zegt Van Beek. Verder zou er tijdens de ongeregeldheden met stenen en staven naar de politie zijn gegooid vanuit het home. Naar alle waar schijnlijkheid kwam er echter een grote groep mensen geïrriteerd uit de metro, omdat deze was stopge zet. Daaruit zouden staven zijn meegenomen. Als dat daadwerke lijk zo is, lijkt het home daar weinig mee van doen te hebben. Vooralsnog zit het supporters home op wedstrijddagen met de gebakken peren. Of liever gezegd, met een overschot aan bier. Liefst 2500 liter was er ingeslagen voor de thuiswedstrijden tegen FC Volendam en Celta de Vigo. Volgens Van Beek moet er op zeer korte ter mijn dan ook iets gebeuren. „Het liefst zijn we op 1 november, tijdens Ajax-AZ, open. Om een faillisse ment te voorkomen willen we een schorsing van het besluit, totdat wij ons bezwaarschrift hebben afgerond." Burgemeester Nawijn licht zijn besluit om het home te sluiten als volgt toe: „In februari van dit jaar was het supporters home enige tijd gesloten als gevolg van ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Daarna is met het bestuur van het suppor tershome afgesproken dat er maatregelen zouden worden genomen om te voorkomen dat het supportershome in de toekomst nog betrokken wordt bij rellen. Als deze maatregelen voldoende waren, kon het supportershome weer open. Helaas bleken deze maatregelen voor de wedstrijd tegen Club Brugge niet toereikend. In de brief van 25 februari 2003 van de toenmalige burgemeester is gesteld dat het supportershome opnieuw gesloten wordt, als het weer betrokken raakt bij ongere geldheden. Om deze reden heb ik moeten besluiten opnieuw tot slui ting van het supportershome op wedstrijddagen over te gaan." Sommige supporters begrijpen niet dat de horecagelegenheid aan de andere kant van het trainings veld wel gewoon open is als Ajax een thuiswedstrijd speelt. Dat heeft te maken met gemeentegrenzen. Het trainingsveld van Ajax loopt dwars over de gemeentegrens Amsterdam/ Ouder-Amstel. Nawijn: „Ik heb uitsluitend iets te zeggen over het grondgebied van mijn eigen gemeente. Burgemees ter Cohen is verantwoordelijk voor het grondgebied van Amsterdam. Tenslotte kan ik u melden dat ik oveT mijn besluit contact heb gehad met burgemeester Cohen. Ik ben er echter van overtuigd dat hij onmiddellijk maatregelen neemt, als blijkt dat ook Sunrise (zo heet het betrokken etablissement, red) betrokken is bij rellen." De belangrijkste vraag voor de Ajax-supporters is natuurlijk wan neer ze weer voor de wedstrijd een biertje kunnen drinken in hun 'home'. Nawijn: „In een gesprek tussen het bestuur van het suppor tershome, de politie en mij op maandag 20 oktober 2003 heb ik duidelijk aangegeven dat nieuwe maatregelen van bet bestuur noodzakelijk zijn. Als het bestuur er in slaagt voldoende maatrege len te treffen, die voorkomen dat het supportershome in de toe komst betrokken raakt bij rellen, is dat voor mij aanleiding om mijn besluit in te trekken." Van Beek antwoordt daarop: „Ze wilden dat we een pasjessysteem gingen invoeren. Nou, dat zal echt niet gebeuren zolang ik hier zit. Daarna kwamen er ook geen andere voorstellen meer. Wat wij eventueel zouden kunnen doen is de achter zijde (metrostation Strandvliet) tij dens bepaalde wedstrijden afslui ten. Vanaf het trainingsveld tot aan de sloot achteT het home. MaaT ik heb er nog niet over nagedacht. Wie gaat dat bijvoorbeeld betalen?" ^flefrBTTWTffmT4m^l^ïë svereniging, georganiseerd door He? AlJë Ajacreaemdïë eéri feuncTCes! Wat? Een groot feest van de supports de Belgische tak van de SVA Waar? In Dans- en Feestcentrum Mare Spillemaekers, Bredabaan 948a, in Brassphaat. Wanneer? Maandagavond 10 november. Waarom? Met zo'n grote Belgische delegatie mag een Ajax-feest bij onze Zuiderburen niet ontbreken Hoe? Met de trein, auto misschien wel fiets en natuurlijk getooid in êen vrolijk Ajax-tenue. Tot de 10e! Vragen? Kijk op www.ajax-sv.be of bel even met Maurice Peeters 00 324 78 48 02 50 AMSTERDAM - Maar liefst drie afgeladen supportersbussen bevolk ten 23 oktober het parkeerterrein nabij de ArenA. District Zuid Oost kwam even langs, ze hadden in het zuiden toch Herfstvakantie, en genoot met ruim 130 man van de ochtendtraining, een hapje en drankje in het supportershome en een rondleiding in het Ajax-sta- dion. „Ik weet niet waarom er in Brabant zoveel Ajax-supporters wonen. Wij houden in ieder geval van écht voetbal. Twintig minu ten Ajax geeft evenveel plezier als negentig minuten PSV!" Door Sander Zeldenrijk Terwijl het buiten door de wind verschrikkelijk koud is, druppelen de eerste -vooral kleine-bezoekers uit district Zuid Oost het suppor tershome binnen. De eerste bus vertrok om 06:15 UUT en hoewel de kinderen daar wat makkelijker mee omgaan, zijn er onder de ouders toch wel enkelen die meteen naar een kop koffie snak ken. Als alle bussen binnen zijn, houdt de organisatie een korte toe spraak. Niet lang daarna spoeden de kleine kinderen, een ruime meer derheid van het totale gezelschap, zich richting de ingang van het trainingsveld, want vandaag is er maar één ding echt belangrijk: zoveel mogelijk handtekeningen scoren van hun favoriete voetbal ler. Van der Vaart staat hoog op ieders verlanglijstje. Hij traint van daag helaas binnen. Als de voetbalhelden richting trai ningsveld lopen, klinkt er luid applaus voor de spelers, vooral voor Zlatan, die zijn ploeg de avond daarvoor met een schitterende individuele actie voorbij Celta de Vigo schoot. Zdenek Crygera aait een verstandelijk gehandicapt kindje over de bol en ook Jari Lit- manen schudt menig kinderhand. Tijdens de training probeert ieder een een mooi plekje te vinden. Dat is in dit geval op de trap bij het sup portershome: in de zon, uit de wind en koffie en thee binnen handbe reik. Een ideaal verblijf, met name voor de ouders, want de kinderen staan al te wachten tot de spelers van het veld komen. 'Pa, je hebt ze toch wel alle maal op de foto hè?', klinkt het in duidelijk Brabants dialect. Na de training staat Jack Boesten uit Schimmert samen met zijn zoon Jeroen (5) te wachten op Maxwell. „Ja, we moe ten natuurlijk wel even met hem op de foto", zegt zijn vader. Iets ver derop staat een moeder klaar om haar kind met Steven Pienaar te ver eeuwigen maar uitein delijk poseert moeder lief zelf met haar eigen held: assistent-trainer Ruud Krol. ledereen komt vandaag aan zijn of haartrekken. I Na de training wordt er 3 in het supportershome I een lekker patatje of broodje frikadel genuttigd en krij gen de jongste fans een Ajax-vlag- getje van het duel Ajax-Celta de Vigo. Daarna loopt de rode colonne richting de hoofdingang van het stadion. Wat een fantastische dag. Heb je de handtekening van je favoriete speler, krijg je daarna ook nog een rondleiding in het stadion waar hij vaak in speelt. Het kan niet op. Tevreden keert de bus rond de klok van half vier huiswaarts. Na zo'n dag vergeet je gewoon dat je om zes uur op moest staan! www.ajax.n

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12