Supporters blij met terugkeer van Louis van Gaal Hij is een man van zijn woord 18 OKTOBER 2003 NUMMER 6 AjAX LiFE tief. „Misschien ben ik één van de weinigen, maar ik ben blij met zijn komst. Ik denk dat de mensen een verkeerd beeld van hem hebben door de media, maar hij is gewoon ontzet tend gedreven. Als je naar zijn kwaliteiten kijkt, is hij de meest geschikte kandi daat." Terwijl 'papa Vrolijk' zijn verhaal houdt, goo chelt dochterlief in de kin derwagen met een crois- santje waardoor de hele wagen al vrij snel onder de kruimels zit. Of de 34- jarige Amsterdammer zelf nog een kandidaat op het oog had? „Nee, ik niet, maar een collega van me vond Co Adriaanse ook wel een geschikte man. Maar hij presteert momenteel natuurlijk uitstekend bij AZ." GESCHIKT Dat Van Gaal (52) drie jaar eerder dan gepland zijn trainingspak in de wilgen hangt, zegt volgens Vrolijk erg veel. „Dat betekent dat hij er ontzettend veel zin in heeft. Van Gaal zal er ook wel goed over nagedacht heb ben. Ik vind hem namelijk niet een persoon die snel een beslissing neemt. Dat is ook een van de redenen dat ik hem zo geschikt vind voor deze job." Over de inmenging van Johan Cruijff heeft de Ajacied zo zijn eigen mening. „Ik kan dat wel waarderen hoor! Kijk, het zijn natuurlijk twee personen die ontzettend veel verstand van voetbal heb ben, maar ik denk dat ze Ajax allebei voorop stellen en dat is ook het belangrijkste. Hope lijk bundelen ze hun krachten, want dat zou het best zijn voor de club. Zegt Van Gaal dat hij minimaal drie jaar in deze functie wil blijven? Nou de tijd zal het leren. Hij heeft een contract voor onbepaalde tijd, maar wat zegt een contract tegenwoordig? Kijk naar Chivu en Van der Meyde." GYMLES Iets verderop staat René Velker met zijn neus tegen het hek aangedrukt. Met zijn handen in de zakken en het gezicht weg gegraven in een dikke, warme jas bestudeert de trainer van FC Ouderkerk de oefenvormen van trai ner Ronald Koeman. Ook de 38-jarige inwoner van Ouderkerk aan de Amstel is blij met de terugkeer van Louis van Gaal. Hij kent de kers verse technisch directeur ook nog uit zijn schooltijd. „Ja, ik heb nog gymles van hem gehad op het Don Bosco College. Dat was een leuke tijd hoor. Ik reed toen op een brommer tje dus was ik een jaar of 15,16. Destijds was hij al een ontzettend gedreven persoon. Ik kan me herinneren dat hij voor Sparta eens Michel en Lynley Vrolijk:,, Ik ben blij met zijn komst." tegen Ajax had gescoord. Omdat wij allemaal fanatieke Ajax-supporters waren, bleven we voor de eerstvolgende gymles allemaal weg. Prachtig!" Velker had niet verwacht dat Van Gaal terug zou keren. „Nee, maar ik kon me wel goed voorstellen dat hij in het rijtje van Ajax opdook. Het is ook duidelijk dat zijn liefde altijd bij Ajax heeft gelegen. Ik vond het alleen stom dat Johan Cruijff vooraf zoveel kritiek in de media uitte. Daarmee stookte hij toch onrust binnen de club? Dan wordt alles in een negatief daglicht gesteld en moet er weer een gesprek komen. Cruijff schoof Wim Jansen naar voren. Nou, als ik aan Wim Jan sen denk, dan denk ik niet als eerste aan Ajax hoor! Hij heeft hier hooguit een paar jaar gevoetbald." Jan Willem (79), van de 'koffie hoek' onderin het stadion, hoopt dat Van Gaal het goed gaat doen. Opmerkelijk genoeg was de vraag vvie er technisch directeur zou worden, niet het dagelijkse gesprek van de dag. „Nee, er wordt hier meer over het tegenwoordige, het nu,gesproken en over de spelers natuurlijk.Tus- sen neus en lippen door kwam het natuurlijk wel eens aan bod. Zelf zag ik vannacht pas dat Louis terug is bij Ajax. Vanmorgen ging ik zoals gebruikelijk even wat drinken in de coffeeshop en toen werd ik gefeliciteerd. Louis heeft groot gelijk dat hij deze kans pakt.Technisch directeur bij Ajax! Dat is toch een prachtige baan het debacle met OTanje? Hij zal het zelf niet zo noe men maaT voor ons, buitenstaanders, was het gemiste WK dat natuurlijk wel. Nee, Louis is een vakman en ik kan alleen maar hopen dat hij het goed gaat doen. Hij zal wel veel met Danny Blind gaan samenwerken. Dat vind ik leuk, want daar hoor je de laatste tijd niet meer zo veel over. Hij raakte een beetje op de achtergrond en wordt nu weer door Van Gaal naar voren getrokken. Ik vind het allebei echte vakmannen. Dat Louis drie jaar eerder dan gepland stopt als trainer kan ik me wel voorstellen. Hij heeft altijd hard gewerkt en al die stress gaat je ook niet in de koude kleren zitten. Ik ben blij dat hij terug is. De cirkel is inderdaad rond." Veïvolg van pagina 1 Van Gaal verklaarde in een betoog vol passie zijn liefde aan Ajax: „De tocht door de grach ten van Amsterdam, nadat we in 1995 de Champions League wonnen, is het hoogte punt uit mijn trainersloopbaan. Zoveel blije mensen overal. Dat heeft een onuitwisbare indruk achtergelaten. Ik heb het altijd onzin gevonden als mensen riepen dat een Neder landse club de Champions League niet meer kan winnen. Natuurlijk kan dat wel. Ik heb een hoge dunk van het huidige Ajax. Mijn doel stelling is nog eens zo'n rondvaarttocht zien te bereiken. Ik geloof dat dat kan." Van Gaal had er, vanaf het moment dat Beenhakker zijn biezen pakte, rekening mee gehouden, dat hij voor de job gepolst zou worden. Ajax heeft de tijd genomen om tot een passende vervanger te komen. Eerst werd de profielschets, waarin de eisen staan waaraan de technisch directeur moet voldoen, kritisch onder de loep genomen. Met talloze mensen werd gesproken, waarna er een shortlist ontstond waarop de naam Van Gaal bovenaan stond. Het takenpakket van de nieuwe technisch directeur verschilt, op enkele nuances na, niet met dat van zijn voorganger. Van Gaal is er om de lange termijn op technisch gebied te bewaken. Daarmee ging voor de nu ex-trainer een droom in vervulling: „Ik ben geboren in de Watergraafsmeer. Als jongetje van 11 jaar voetbalde ik op straat. Ik ging altijd naar Ajax. Met vriendjes heb ik stiekem penal ty's genomen in het stadion. Toen al dacht ik 'hier ga ik ooit spelen'. Als speler heb ik het tweede elftal gehaald, als coach heb ik met Ajax de Champions League en de Wereldbeker gewonnen. Nu ben ik terug als technisch direc teur." De cirkel is rond voor Louis van Gaal. Jan Willem van de koffiehoek: „Louis is een vakman." AMSTERDAM - 'Een man van zijn woord', 'een sterk karakter'en 'eigenlijk de enige juiste optie voor Ajax'. Op de dag dat Louis van Gaai een persconferentie in de ArenA gaf, reageerden de supporters rondom het trainingsveld enthousiast op zijn aanstelling als technisch directeur. en de spelers uit de jeugd wist op te noemen. Wat dat betreft ben ik niet verrast door deze keuze. Hij is een man van zijn woord. Ja is ja en nee is nee." Terwijl doelman Sander Boschker na een communicatiefout verschrikkelijk tekeer gaat tegen Anthony Obodai, geniet Michel Vrolijk iets verderop van een lekker broodje. Hij staat samen met zijn dochtertje Lynley uit de wind naar de oefenpartij te kijken. Over de nieuwe rol voor Van Gaal is hij posi- Ruud (61) uit Amsterdam volgt de training gehuld in een dikke winterjas, terwijl zijn ogen onder een baseballpet naar het drassige veld gluren. Natuurlijk weet hij al wie de nieuwe technisch directeur van Ajax is geworden. „Een hele goede zet van Ajax om Van Gaal aan te stellen. Hij heeft enorm veel ver stand van voetbal en weet ook alles van A tot Z. Hij hield volgens mij alles bij in boekjes en heeft een heel groot archief. Ik kan me herinneren dat hij in zijn vorige Ajax-periode de namen van de ouders Door Sander Zeldenrijk Een Ajax-supporter moet er wat voor over hebben om zijn helden aan het werk te zien. HaTde windstoten en een regenbui maakten het vorige week vrijdag bij het trainingsveld nou niet bepaald aangenaam voor de fans. Hoewel enkele Ajax-getrouwen de verrichtin gen vanuit het supportershome volgen, staat er ook een tiental mensen aan het hek te kijken naar de gecombineerde training van Ajax 1 en Jong Ajax. René Velker:„Ik heb nog gymles van hem gehad op het Don Bosco College."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 4