Ajax - FC Volendam Steunpilaar Galasek deBOUD'S INN Celta de Vigo Ajax Life nummer 6 18 oktober 2003 De gehele Ajax Adidas Collectie!!! Sonck neemt afscheid Aanbieding: Ajax spijkeijack vanaf maat 8,10, 12, 14, 16 en S t/m XL van voor €18,00 jker Hes n Spijker Hesjes maat S t/m XL CfIQI/ De gehele Ajax Adidas collectie!!! r NU!! Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl GENK - Wesley Sonck neemt op zondag 19 oktober officieel afscheid van Racing Genk. Zijn voormalige club neemt het dan in eigen huis op tegen Cercle Brugge. Sonck heeft, sinds zijn transfer naar Ajax deze zomer, nog geen tijd gezien vaarwel te zeg gen tegen de supporters. Op de foto viert hij zijn tweede goal tegen Club Brugge. AMSTERDAM - Volgende week woensdag neemt Ajax het in de Champions League op tegen Celta de Vigo; twee weken later staat in Galicië de terugwedstrijd op het programma. Vooraf is al duidelijk dat de verliezer van dit onderlinge tweeluik er slecht voor komt te staan. Er zal de Spanjaarden dus alles aan gelegen zijn in Amsterdam niet te verliezen. Het is een taak waar - als Ajax niet oppast - Celta toe in staat geacht moet worden. Celta opereert, met een hecht collectief, vanuit een gesloten verdediging. Coach Miguel Lotina, bezig aan zijn tweede seizoen bij de club, hanteert een vrij defensief concept waarbij - middels Tazendsnel uitgevoerde tegenstoten - het doel van de tegenstander wordt gezocht. Het uitgebalanceerde mid denveld vormt het hart van de ploeg. Frans international Peter Luccin en de Brazilianen Edu en Giovanella controleren daar de boel. Het voetbalvernuft komt van linkshalf Gust avo Lopez en de bekende Rus Alexander Mostovoi. Voorin is Savo Milosevic de grote man. De topscorer van EURO 2000 heeft nog niets van zijn dodelijke precisie voor het doel ingeboet. In de competitie wil het voorals nog niet zo vlotten met Celta de Vigo. De vorig seizoen behaalde vierde plaats, de hoogste klassering sinds 55 jaar, lijkt nu al moeilijk te evenaren. De laatste competitie wedstrijd werd met 2-1 verloren bij Malaga (doelpunt Milosevic). Celta staat op de 14de positie in La Liga met zes punten uit zes duels. In de Champions League begon de ploeg met een 1-1 gelijkspel bij Club Brugge. Tot kort voor het einde, Brugge speelde reeds met tien man, leidden de Spanjaarden door een treffer van Juanfruan. Invaller Bengt Saeternes maakte eT uiteindelijk nog i-i van. De Spanjaarden speelden in België niet alleen keihard en meedogenloos, maar ook uiterst effectief. De volgende wedstrijd, thuis tegen AC Milan, had beter schriftelijk afgedaan kunnen worden. Beide teams kwamen al snel een 0-0 gelijkspel overeen; kansen waren er daarom nauwelijks. Een gelijkspel zou Celta de Vigo in de ArenA opnieuw goed uitkomen. Het is aan Ajax om daar een passend antwoord op te vinden. AMSTERDAM - Ajax speelt vrijdag zijn vierde competitiewedstrijd in de ArenA. Dan staat de streekconfrontatie met promovendus FC Volendam op de speelkalender. De ploeg van trainer Henk Wisman werd voor de start van dit nieuwe seizoen weliswaar bestempeld als degradatiekandidaat nummer één, maar in de eerste wedstrijden lie ten de wijdbroeken soms fraai voetbal zien. Door Sander Zeldenrijk Dankzij de 1-3 zege in Groningen is Ajax nog altijd koploper in de Holland Casino Eredivisie. PSV en het verrassende AZ volgen op twee punten. Feyenoord heeft reeds vijf punten achterstand op Ajax. Volgende week zondag gaat Ajax in Eindhoven op bezoek bij PSV. Vorig jaar leden de mannen van Ronald Koe man een kansloze 2-0 nederlaag dankzij twee treffers van Mateja Kezman. Het is onzeker of de Joegoslaaf er bij is. Hem hangt een schor sing boven het hoofd voor de rode kaart die hij in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag kreeg. Maar eerst FC Volendam.'Het andere Oranje' keerde deze zomer, via de Nacompetitie, na een afwezigheid van vijf jaar in de Eerste Divi sie weer terug op het hoogste niveau. Een knappe prestatie van een jonge en onervaren ploeg. De ambitieuze trainer Henk Wisman presteert dus goed aan De Dijk, zeker gezien de weinige financiële middelen. Dat resul teerde onlangs in een conflict tussen spelers en bestuur over de hoogte van de wedstrijd premies. Voordeel van de huidige situatie is dat FC Volendam volledig afhankelijk is van de eigen jeugdopleiding. Wat dat betreft zit het wel goed. De club staat bekend om zijn techni sche spelers en heeft één van de grootste jeugdopleidingen van het land. Ook in de huidige selectie zit ten weer enkele frisse voetballers uit het palingdorp, zoals Jack Tuyp, Maurice Buijs, Kees Kwakman, Ger- rie Koning en Ajax-huurling Ruud Kras. Laatstgenoemde was de afge lopen twee wedstrijden geschorst, maar is weer beschikbaar voor het bezoek aan zijn werkgever. Kras ver kaste in de zomer van 2001 naar Amsterdam, maar kwam vooralsnog niet verder dan Jong Ajax. Om Eredi visie-ervaring op te doen, speelde hij het afgelopen seizoen bij FC Zwolle. Eén telefoontje van oud-Ajacied Wim Jonk (manager technische zaken) bleek echter voldoende om een jaar op huurbasis bij zijn oude club te gaan spelen. Ajax en FC Volendam staan beide voor aanval lend en technisch verzorgd voetbal. Het is dan ook niet verrassend dat zes spelers (Verhoe ven, Kras, Luirink, Tevreden, Bridji en aanvaller Faria) van de huidige selectie een Ajax-verle- den hebben. Dat geldt ook voor trainer Henk Wisman. Hij speelde in de periode 1967-1975 bij Ajax, maar kwam nooit uit voor het eerste elftal. De laatste ontmoeting tussen Ajax en FC Volendam in de ArenA (seizoen ig97/'g8) eindigde in een duidelijke 6-1 overwinning voor de thuisploeg. Nicolae Mitea maakte in Groningen zijn eerste goal voor Ajax. AMSTERDAM - Dankzij de 2-0 overwin ning op Club Brugge heeft Ajax uitzicht op het vervolg van de Champions League. Maar zover is het nog lang niet, aldus Tomas Galasek: „Het is nu alweer een spannende onderneming." Door Arnout Verzijl Zoals altijd was Tomas Galasek ook tegen Club Brugge de onmisbare schakel die het Amsterdamse middenveld bijeenhield. De olie tussen de scharnieren. Het is zijn taak de verdediging te ontlasten en de aanvallers aan te sturen. Zijn opofferingsgezindheid is groot. Groter kan zelfs niet. De Tsjech is uit gegroeid tot één van de belangrijkste pionnen in het elftal van Ronald Koeman. „Tomas bezit bepaalde kwaliteiten, die veel andere spelers niet hebben. Hij is een speler die zorgt voor balans in het elftal; door hem kunnen anderen aan aanvallen en scoren toe komen. Tomas is de haast onmisbare schakel tussen aanval en verdediging. Hij is fysiek enorm sterk, zodat hij de grote afstanden, die er wel eens ontstaan tussen aanval en verdediging, kan overbrug gen", aldus de tTainer. Zelf blijft Galasek nuchter onder alle lofuitin gen; zoals dat bij hem past. Geen dure wor den, geen vedetteneigingen. Galasek zal nooit in een Ferrari over het ArenA-dek cruisen. Laat hem vooral Tomas blijven. „We hebben tegen Club Brugge heel geconcentreerd gespeeld. Alleen zö konden we winnen; het was noodza kelijk. We hadden geluk dat zij door schorsin gen verzwakt waren, want normaalgesproken is Club Brugge een goede ploeg. Nu viel het erg mee voor ons." Of het toeval is dat Ajax niet draaide toen hij zelf geblesseerd was aan het begin van het sei zoen? Volgens hem niet. Natuurlijk niet. „Het gaat steeds beter met Ajax, maar de nieuwe spelers hebben tijd nodig om zich aan te pas sen. Na de domper in Breda hebben we de koppen bij elkaar gestoken. Zoiets mag niet meer gebeuren. De trainer verlangt dit sei zoen meer van mij. Hij wil dat ik iedereen bij de les houd en nadrukkelijker aanwezig ben in het veld. Dat valt soms niet mee. Vooral aan het einde van een wedstrijd, als ik erg moe ben. Maar ik zie het als blijk van vertrouwen dat de trainer me deze opdracht meegeeft." Rafael van der Vaart wilde uit schrik onder zijn bed wegkruipen. Zlatan Ibrahimovic zei na afloop datjiij over dit voorval niets tegen zijn moeder zou zeggen. En Wesley Sonck moest diTect aan het welzijn van zijn twee kleine kindjes denken. Het feit dat de spelersbus van Ajax twee weken geleden in Drente in brand werd gestoken, waarna er acuut levensgevaar dreigde voor de spelers van Ajax en de overige hotelgasten, slaat helemaal neTgens op. Dit gaat echt veel te ver. Ajacieden zijn, naast begaafde voetbal lers, ook maaT gewone mensen. Met hun eigen gevoelens, privé-levens en -sommi gen - een gezin. Dat er mensen in dit land rondlopen die deze twee zaken niet kunnen scheiden, is triest. Maar daaT op deze manieT uiting aan geven, is absurd. WaaT gaat het in deze steeds verdeT ontsporende maatschappij naar toe, als zelfs voetbal geen veilige schuilhaven meer is?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3