Taart, tranen en trappelen van ongeduld Johnny Heitinga dicht bij rentree HATTRICK FANTASTISCHE KOP KLAAR VOOR RENTREE? POSITIE AJAX LIFE BOKAAL PER 08-10-03 18 OKTOBER 2003 NUMMER 6 AJAX LIFE HELMOND - Johnny Heitinga (ig) heeft tegen Jong Moldavië laten zien, dat hij een rentree in een officiële wedstrijd van Ajax i helemaal aan kan. Na een revalidatieproces van 15 maanden volgden een overtuigende reeks wedstrijden bij Jong Ajax en - afgelopen zaterdag - een uitstekend optreden in Jong Oranje. Voor mijn gevoel ben ik er klaar voor, maar of dat echt zo is, zal in zo'n échte wedstrijd moeten blijken." Door Sander Zeldenrijk Iedere editie praat Ajax Life even bij met een Ajacied. Deze keer Victor Sikora. Ais invaller scoorde hij tegen NAC (met mazzel) en tegen Willem II (een wereldvolley). Daarmee eve naarde de kleine aanvaller al vroeg in het seizoen zijn totale productie van vorig jaar. Een basisplaats heeft hij echter nog niet veroverd. Hij zat er lekker in Victor, thuis tegen Willem II. „Ja, hoewel je wel een beetje geluk moet hebben met dat soort ballen. Vijftig pro cent kans dat-ie het stadion uitvliegt. En nog eens vijftig dat ik alles had afge scheurd, hahaha." Tegen Club Brugge liep je een tijd warm, maar mocht je uiteindelijk niet invallen. Vond je dat erg? „Als ik heel eerlijk ben, eigenlijk niet. Het was op dat moment belangrijker dat we de 2-0 vasthielden. Omdat Club Brugge steeds vaker de lange bal ging hanteren, wilde de trainer wat lengte achterin heb ben. Dan is het logisch dat Jelle Van Damme de laatste minuten mocht mee spelen. Als we met 3-0 hadden voorge staan, was ik er wel ingekomen." Een basisplaats wordt wel lastig, de con currentie is immers erg groot. „Ik zie mijn teamgenoten niet als concurren ten. We hebben elkaar nodig om prijzen te pakken. Zodra iemand geblesseerd is, moet ik er gewoon staan. Dat heeft niets te maken met een verkeerde instelling. Ik ben heus wel hard genoeg, maar ik ga niet mensen schop pen omdat ik zelf graag wil spelen. Het liefst speel ik op rechts. Mijn linkerbeen is wat sterker dan mijn rechter en dan kan ik vaker naar binnen snijden. Aan de andere kant, bij Vitesse speelde ik mijn beste wedstrijden vanaf links. Ik vind het trouwens ook prima om achter de spitsen te spelen." Oké, de wedstrijd deed er niet meer toe, het spel van Nederland-onder-21 was slecht, er waren weinig toeschouwers en het was koud. Iemand die de wedstrijd niet heeft gezien, hoeft geen videoband op te vragen bij de KNVB. Geen paniek, u miste niets! Nou ja, behalve het goede spel van Johnny Heitinga dan. De Ajacied nam na zijn langdurig verstek een voortrekkersrol op zich en vervulde die rol met verve. De Ajacied (en aanvoeder!) pro beerde over het hele veld iets te forceren en strooide met fraaie lange passes. Niet gek dat 24 september Ajax Ei - Diemen 3-2 De Sa2, Hamdaow Zeeburgia Ei - Ajax E3 1-6 Van der Weide, Gerritsen, Darri, Lammers, Arroyo, Reyke Ajax Ci - FC Volendam Ci 3-2 J. Schell 2, Mühren Ajax Ei - Diemen Di 3-2 De Sa, Hamdaow, eigen doelpunt 27 september Ajax B2 - FC Zwolle Bi 5-2 Brouwer 2, Rozendaal, De Heus, De Groot Ajax Di - FC UtTecht Di 2-0 Ripson,Van Rhijn Ajax D2 - Blauw Wit Amsterdam Di 9-0 Fenne 2, Arica 2, Rienks 2, De Visser 2, Leter Ajax D3 - Almere D2 8-0 Kok 3, R. Kip 2, Kooy 2, Van der Laar Ajax Ei - ZeebuTgia D3 6-0 Klaasen 3, Akihary 2, De Sa Emmen Ai - Ajax Ai 0-3 Babel 2, Maduro De Graafschap Ai - Ajax A2 1-1 Koenders GA Eagles Ci - Ajax Cl 1-2 J. Schell, Lazic AFC Cl - Ajax C2 2-2 Zeefuik, Van der Hooft Buitenboys D13 - Ajax E2 0-13 Gravenberch 2, Van de Wal 2, Haps 2, Nieu- hij na afloop als één van de weinige spelers met een glimlach uit de kleedkamer kwam. „Het ging erg goed. Ik lig voor op mijn schema, want eigenlijk had ik gedacht dat ik pas na de winterstop klaar voor een rentree zou zijn. Zélf had ik ook niet verwacht dat het zo snel zou gaan. Maar op het moment dat ik aan de bal ben, gaat alles gewoon goed en heb ik geen angst om de duels in te gaan. Ondanks het feit dat ik net terug ben, wordt er bij Jong Oranje al veel van mij verwacht, want ik werd meteen gebombardeerd tot aanvoerder. Ik had in eerste instantie alleen maar de hoop, dat ik na 15 maanden mee zou mogen spelen. Als klap op de vuurpijl kreeg ik meteen zo'n belangrijke rol." Voor aanvang van het niet terzake doende duel had interim-bondscoach Cor Pot al gezegd veel van de Ajacied te verwachten: „John behoort tot de nieuwe lichting van aan stormende talenten. Hij is een jongen met véél kwaliteiten, een échte leider. Een speler waar ook nog eens een fantastische kop op zit. Aan alles is te zien dat hij wat verder is dan de gemiddelde speler. Dat merk ik aan zijn uitstraling en z'n gedrag. Zoiets is moei lijk te definiëren. Het ziet er bij hem gewoon allemaal erg goed uit." In de catacomben van het Helmondse stadion De Braak staat de Ajacied na afloop van de teleurstellende interland (0-0, red.) Ajax Life te woord. Zijn rentree is het verhaal van de dag en zoals altijd neemt Heitinga alle tijd voor de pers, ondertussen handtekeningen uitdelend aan de ballenjongens. Uitgebreid vertelt hij over zijn fantastische terugkeer bij het Olympisch elftal, twee dagen voor de interland. „In het hotel hadden de jongens een taart voor me klaargezet met de tekst 'welkom terug'. Ik moest toen wel even een traantje wegpikken; 't was écht schitterend. Mijn revalidatie duurde 15 maan- wenhuys 2, El Hasnaoui, Klos, Ket, Nieuw- poort, Echteld VooTland Ei - Ajax E3 0-7 Lammers 3, James 2, Darri, Van der Weide DWS Fl - Ajax Fl 0-6 Armah 2, Cakmat 2,ïetik, D. Kip 28 september Ajax Bi - SC HeeTenveen Bi 3-2 Burgzorg, Kieft, Vertonghen 29 september Jong Ajax - Jong FC Twente 3-2 Mitea 3 4 oktober Ajax Ai - Vitesse Ai (zie foto) 8-1 Maduro 3, Tiberkanine 2, Cameron, Elmas, Schilder Ajax A2 - ATgon Ai 2-1 Zwiebel 2 Ajax Ei - Jos/ W'meer Di 5-0 De Sa 2, Schenk, Hamdaow, Klaasen Ajax E3 - Diemen Ei 2-1 Darri 2 Ajax Fi - Roda '23 Fi 18-1 nog niet verwerkt Hulshof 4, Cakmak 3, Armah 5, D. Kip 2, Ossevoort, Tetik, Gylani, Warmerdam PSVBi-AjaxBi 1-0 Twente/ H'des Bi - Ajax B2 3"3 Rozendaal 2, Goossens AZ Dl -Ajax Dl 1-3 Ripson 2, Hushyari den en ik had gedacht dat veel mensen me toch een beetje vergeten waren." De belangrijkste vraag is natuurlijk of hij klaar is voor een rentree in Ajax 1. „Voor mijn gevoel wel! Maar of dat écht zo is zal in die wedstrijden moeten blijken. Ik kan niet meeT dan m'n uiterste best doen. Op dit moment zou ik niet weten aan welke details ik nog moet werken. Tijdens de uitwedstrijd tegen FC Groningen zat ik al op de bank. Vooraf had ik gehoopt dat we tien minuten voor tijd met 3-0 zouden leiden en dat ik er dan in zou kun nen komen. Maar helaas lieten de doelpun ten lang op zich wachten. Maar wie weet, gebeurt het wel tegen FC Volendam." Heitinga leeft momenteel voor dat ene doel. Psychisch is dat soms best wel een zware belasting. Voor zijn rust en afleiding bekijkt hij zo nu een dan een filmpje of gaat hij wat drinken met z'n vrienden. Of hij doet gewoon even helemaal niks,behalve lekker op de bank zitten. Lichamelijke klachten zijn er nog nau welijks. „Af en toe heb ik wat zware benen, maar dat is slechts incidenteel. Meestal heb ik helemaal geen reactie op een inspanning." Op welke posities richt hij zich eigenlijk in het keurkorps van trainer Ronald Koeman? „Ik kan achterin centraal spelen of ervoor. Maar ik kan ook als links- of rechtsback uit de voe ten. Ik ben een speler die veel aan de bal moet zijn. Eigenlijk een manusje van alles. Vandaag stond ik tegen Moldavië zelfs even in de spits. Kun je nagaan!" Het lot van Heitinga ligt vooral in handen van Ronald Koeman. Het meest ideale scenario? Ajax speelt tegen een mindere opponent, heeft na een uur spelen een comfortabele voorsprong en mag nog één keer wisselen. Heitinga: „Ik wil zo snel mogelijk aan het publiek laten zien wat ik kan." EDO Dl - Ajax D2 0-10 Fenne 2, Theuns 2, Arica 2, Leter 2, Rienstra, Van de Leuv Fortius Di - Ajax D3 0-6 Martijn Kok 2, Mike van de Laar, Ricardo Kip, Charles Kooy.e.d. AlmeTe D12 - Ajax E2 0-5 Ket 2, Echteld, Gravenberch, Nieuwpoort Zondag 5 oktober Ajax Ci - FC Groningen Ci 2-0 Resida 2 Ajax C2 - Hollandia Ci 0-2 Woensdag 8 oktober Ajax Di - Elinkwijk Di 2-0 Smith, Ripson Zaterdag 11 oktober Ajax B2 - FC Groningen Bi 3-2 De Groot 3 Ajax Di - Haarlem Di 8-1 Hushyari 4, Smith, Receveur, Van Rhijn, eigen doelpunt Ajax D2 - DCG Dl 5-0 Rienks 2, Leter 2, Fenne Ajax D3 - Voorland D1 4-3 Plat, R.Kip, Van der Laar, Kooy Ajax E2 - Zeeburgia D6 5-7 Gravenberch 3, Nieuwpoort, Echteld PSV Ai - Ajax Ai 2-2 Aboora, Babel Cambuur L. Ai - Ajax A2 0-1 Boakye Emmen Cl - Ajax Ci 0-5 Huysman, Lazic 2, Schell, Supusepa, Storm/ Telstar Ci - Ajax C2 2-1 Candan Zondag 12 oktober Ajax Bi - Feyenoord Bi 2-2 Vertonghen, Plat 16 E2: Danzell Gravenberch 11 02: Ralf Fenne 11 Ei: Lesley de Sa 10 Di: Mehran Hushyari 9 D2: Virgil Leter 9 D3: Martijn Kok 9 Fi: Elton Armah 8 Fi: Serhat Cakmak 8 Fi: Jovi Hulshoff

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 2