'Er is maar één topclub' I Wesley's eerste h Ajax op koers m De stand De Sponsor van De club 78 OKTOBER 2003 11E JAARGANG WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX - ADVIESPRIJS: 1,60 WWW.AJAX.NL/SVA Louis van Gaal maakt zijn rentree bij Ajax officieel. AMSTERDAM - Drie jaar eerder dan door hemzelf gepland, heeft Louis van Gaal (52) het trainersvak vaarwel gezegd. Per 1 november begint hij als technisch directeur bij Ajax, de club die in zijn hart zit. „Ik wilde alleen bij een topclub aan de slag. In Nederland is er daar maar één van en dat is Ajax." Van Gaal vult de vacante positie in die was ontstaan na het vertrek van Leo Beenhakker naar Mexico. Hij tekende een contract voor onbepaalde tijd. Door Arnout Verzijl Alsof de tijd had stilgestaan. Scherp en helder formulerend, maakte Louis van Gaal een overtuigde comeback in het stadion waar zijn geest nimmer is weggeweest. Toch is het alweer ruim zes jaar geleden dat hij voor het laatst in de Amsterdam ArenA werkzaam was. Onder Louis van Gaal groeide Ajax in de jaren negentig uit tot een Europese topploeg. Naast de zege in 1995 in de Champions League en het bereiken van de Champions- Leaguefinale in 1996, veroverde Ajax in 1995 ook de Wereldbeker, in 1996 gevolgd door de Europese Supercup. De zegereeks werd in 1992 ingeluid met het winnen van de UEFA Cup. Op nationaal niveau was Ajax onder Van Gaal jarenlang ongenaakbaar. In 1993 won nen de Amsterdammers de beker. Vervolgens werd in 1993,1994 en 1995 zowel de landstitel als de nationale Supercup in de wacht gesleept. Het Ajax van nu is niet meer te vergelijken met de ploeg van zes jaar geleden. Hetzelfde geldt voor de invloed van Van Gaal op het elf tal. Die zal zo goed als nihil zijn. Met name op het gebied van aan- en verkopen kan Van Gaal meepraten. En alleen als zowel hij als de hoofdtrainer het er over eens zijn, wordt er een speler aangetrokken. Van Gaal heeft geen moeite met zijn nieuwe rol: „Ik ga een andere bijdrage leveren aan het behalen van succes sen. Op het tweede plan. Ik heb de laatste tijd diverse aanbiedingen om als hoofdtrainer aan de slag te gaan, naast me neer gelegd. Alleen voor Ajax was ik bereid nu al te stop pen als trainer. Ik had het gevoel dat ik dit moest doen. Zo ben ik nou eenmaal. Ik was dus ook heel blij toen me anderhalve maand geleden duidelijk werd, dat Ajax mij ook graag wilde hebben." Lees verder op pagina 4 EINDHOVEN - De verjonging van het Neder lands elftal heeft in het kwalificatieduel tegen Moldavië (5-0) definitief gestalte gekregen. Vanaf de 65ste minuut speelden de drie jongelingen samen, die in Nederland beschouwd worden als de grootste voetbalta lenten van dit moment. Nog niet eerder acteerden Rafael van der Vaart (20), Wesley Sneijder (19) en Arjen Rob ben (19) samen in één Oranje, laat staan dat ze alledrie in één wedstrijd doel troffen. Sneijder maakte dat doelpunt - z'n eerste voor Oranje en dat in de eerste interland waarin hij in de basis mocht beginnen - direct na rust. Het was voor Nederland, dat tot dan stroef speelde, een bevrijdende treffer. Hoewel Rafael van der Vaart bij Ajax zijn juiste ritme maar niet te pakken lijkt te krij gen, heeft hij daar in Oranje minder moeite mee. Al voor de derde achtereenvolgende keer vond de Heemskerker in een interland het net (Oostenrijk-thuis, Tsjechië-uit en Moldavië- thuis). Wesley Sneijder hoorde pas één dag voor de wedstrijd dat hij zou spelen. „Dan gaat er wel even wat door je heen", aldus de middenvel der die door Ronald Koeman bij Ajax vaak op de bank wordt gehouden. „Bij de club speel ik AMSTERDAM - Dankzij de prima 2-0 overwin ning op Club Brugge, is Ajax naar de tweede plek in Poule H gestegen en heeft het goede papieren zich te plaatsen voor het vervolg van de Champions League. De eerste twee van de groep gaan door. De volgende tegenstander is Celta de Vigo, dat volgende week woensdag in de Amsterdam ArenA op bezoek komt. De Spanjaarden speelden tot nu toe twee maal gelijk. De zege op Club Brugge kwam vooral tot stand door de inspanningen van Wesley Sonck. De Belg was zichtbaar extra gebrand op een goede prestatie tegen zijn landgenoten. Al vroeg in de wedstrijd schoot hij Ajax, nadat hij vrij voor het doel was gezet door een hakje van Zlatan Ibrahimovic, naar een 1-0 voorsprong. Kort na de pauze verdubbelde hij de score, toen hij een vrije kans wederom beheerst afrondde. Ajax speelde het duel vervolgens professioneel uit. Sonck: „Het was een heerlijke avond. We speelden goed en ja, er is best een last van mijn schouders gevallen. Twee keer scoren in de Champions League en uitgerekend tegen mijn landgenoten, dat voelt goed." Trainer Ronald Koeman roemde zijn aanvaller als beste man van het veld: „Wesley heeft het goed gedaan. Ik hoop en verwacht dat hij 'los'is. De laatste tijd merkte ik al dat het steeds een beetje beter met hem ging. Zijn twee doelpunten bewijzen zijn klasse. Dat is nou precies waarvoor we hem hebben gehaald", aldus de tevreden oefenmeester. 1. AC Milan 2-4 (1-0) 2. Ajax 2-3 (2-1) 3. Celta de Vigo 2-2 (1-1) 4. Club Brugge 2-1 (1-3) niet, daarom was ik enorm gretig voor deze wedstrijd. Ik wilde me extra bewijzen. Ik denk dat dat wel gelukt is; iedereen heeft kunnen zien dat Rafael en ik wèl op één middenveld kunnen spelen." De kleine middenvelder (1.70 meter) nam zijn taak als spelmaker met verve op zich. Verwacht Sneijder dat de aflossing van de wacht is ingezet nu drie van Nederlands grootste talenten samen in Oranje hebben gestaan? „Er spelen natuurlijk een hoop oudere spelers in Oranje; het wachten is duidelijk op nieuw bloed. Ik denk dat een aantal van ons wel een hoop voor Neder land kan betekenen. Voor de toekomst is het aardig dat er een aantal spelers al zo vroeg bij zit. Natuurlijk heb ik er wel begrip voor als de bondscoach in de play-offs terugvalt op de oudere spelers. We hebben nu goed gespeeld, maar het was natuurlijk wel 'maar' Moldavië." Dick Advocaat heeft zich na afloop van Nederland-Moldavië zeer lovend uitgelaten over Sneijder: „Die jongen heeft het heel goed gedaan. Ik ben heel tevreden over hem. Leuk dat hij ook nog scoorde. Ik wilde vandaag inderdaad spelers zien die klaar zijn voor de play-offs. Wesley heeft me aan genaam verrast." www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 1