Oplossing prijsvraag Nieuwe prijsvraag Junior Persconferentie KIDS Jk' Ik CLUB .urn Wateralarm! m f Ajax Life nummer 6 18 oktober 2003 JEEP atf I s It 'Tètu, tètu', door de straat giert een brand weerauto met gillende sirene.'Brand in de buurt!', denk jij meteen. Handig zo'n sirene die iedereen waarschuwt. Wist je trouwens dat jij zelf ook een alarmsirene in je lichaam hebt? Dat is namelijk dorst. Als jij dorst hebt, gilt je lichaam eigenlijk 'water, water!'. Het is echt een noodsig naal, want voor je lichaam is water heel belangrijk. Als je een tekort aan water hebt, kun je je minder goed concentreren op de bal en ook minder hard rennen. Bij dorst heb je eigenlijk al een tekort aan water. Je moet dus drinken vóórdat je dorst hebt! Hieronder volgen vijf antidorst tips voor topvoetballers: 1. Drink iedere dag minstens 1,5 liter wateT. Dat zijn ongeveer tien kopjes of glazen. 2. Drink een glas water of sportdrank voor het begin van iedere wedstrijd/training. 3. Neem in elk geval iets te drinken in de rust van een wedstrijd. Neem ook een bidon met drank mee zodat je tijdens de training iets kunt drinken. 4. Drink na afloop van een wedstrijd of training ook altijd minimaal één glas water of sportdrank. 5. Je kunt zelf controleren of je wel genoeg drinkt. Kijk daarvoor naar de kleur van je plas. Is die lichtgeel of doorzichtig? Dan drink je genoeg. Als je plas donkerge kleurd is, drink je te weinig. Tot de volgende keer, dan praten we over energie! Groeten van Jacqueline Kuperus (diëtist) en Toine Hulshof (voedingsspecialist van Kellogg's). In Ajax Life 5 vroegerf we aan jullie wat de echte naam van Johnny Heitinga was en in welke plaats hij geboren is. Het juiste ant woord was: John Gijsbert Alan Heitinga. Hij zag het levenslicht in Alphen aan den Rijn. Uit de vele goede inzendingen pikten we drie winnaars. De volgende geluksvogels ontvangen een heus Ajax-neklint! Jorian Both; Alphen aan den Rijn, Jeroen van de Beukei; Maasdijk en Jacob Reuvers uit Stavoren. Allen van harte gefeliciteerd. Wat zullen jullie vriendjes en vriendinne tjes jaloers zijn op het neklint! De prijsvraag van deze Ajax Life is heel spe ciaal. Heb je altijd al eens een vraag willen stellen aan Rafael van der Vaart na afloop van een thuiswedstrijd? Of zou je wel eens een persconferentie van Ronald Koeman willen meemaken? Dan is dit jouw kans! Wat moet je doen? Simpel, schrijf- net als een verslaggever - een wedstrijdverslag van Ajax-Celta de Vigo die op woensdag 22 oktober (aanvang: 20:45 uur) wordt gespeeld. De winnaar gaat samen met een echte verslaggever naar een competitiewed strijd van Ajax in de Amsterdam ArenA! Let er wel op dat je verslag niet langer is dan 300 woorden. OK? Stuur je tekst voor 25 oktober naar: Ajax Kids Club, o.v.v. prijs vraag Ajax Life 6, Postbus 12044, noo AA Amsterdam. Of stuur een e-mail naar kidsclub@ajax.nl. Veel succes! i ledereen kon een vraag stellen aan alle I Ajax-spelers. Tijdens de persconferentie werd er heel wat af gelachen. AMSTERDAM - Wat is er zo bijzonder als Victor Sikora autorijdt? Wat vindt Wamberto zijn allermooiste doelpunt voor Ajax? Hoeveel keepershandschoenen verbruikt Sander Boschker per jaar en lust Abubakari Yakubu eigenlijk wel boeren kool? De jaarlijkse Junior Persconferentie was ook dit keer weer een groot succes. Door Sander Zeldenrijk De meeste Kids Club leden zijn deze dag al ruim van tevoren aanwezig. Hoewel het bui ten regent en de grijze wolken iedereen cha grijnig maakt, lopen er in het stadion van Ajax vele blije en opgewonden gezichtjes rond. Uit heel Nederland zijn de Kids Club leden naar Amsterdam gekomen - de mees ten vergezeld door hun ouders, fotocamera, handtekeningenboekje en natuurlijk een pen. Vandaag zijn ze namelijk een beetje sportjournalist. In de perskamer staan alle stoelen inmiddels netjes opgesteld en krijgt iedereen een pers map overhandigd. Daarin staat alles over de spelers die vandaag aan de persconferentie meedoen. Dat zijn dit keer Victor Sikora, Wamberto, Yakubu en doelman Sander Boschker. John O'Brien zou ook komen, maar hij is door teambegeleider David Endt naar bed gestuurd omdat hij griep heeft. Om de tijd door te komen en de zenuwen te verdringen, neemt iedereen zijn of haar vra gen nog even goed door. Niemand wil natuurlijk voot gek staan als-ie straks in een volle perszaal een vraag aan Wamberto moet stellen. Zoals alle échte Ajax-supporters heeft bijna iedereen een wedstrijdshirt aan. Of het roodwitte thuisshirt, anders het uitshirt. Laat de spelers maar komen! Rond half twee wandelen de voetballers van het naastgelegen spelershome naar hun stoel achter de microfoon. De kleine Ajacie- den zitten met hun rug naar het spelers home. Zodra ze de eerste speler zien, draaien er vele nekjes de andere kant op. Nieuwsgie rig en een beetje verlegen bekijken ze de Ajax-spelers. Eerst komt Wamberto, dan Yakubu en Sander Boschker. Als Victor SikoTa vriendelijk 'hallo' zegt, antwoordt iedereen terug. De eerste VTaag is voor Wamberto. „Wat is je mooiste doelpunt?", wil Jesper de Groot weten. „Dat was een jaar of drie geleden toen we thuis tegen Feyenoord speelden. Ik scoorde toen uit een halve omhaal." David Endt noemt dat een 'omgekeerde fiets in de lucht', waarop Wamberto hard moet lachen. Loek Beeren wil daarna van Sander Boschker weten hoeveel keeperhandschoenen de doel man in één seizoen gebruikt. „Dat zijn er tus sen de 25 en 30", zegt hij. Zo'n groot aantal had niemand verwacht. „Als er ook maar iets aan mankeert, gooi ik ze weg of geef ik ze aan iemand. Mijn handschoenen moeten hele- Pll§i ;r 'tmm iïTrrg $10: W r—" A, EE33 p.®"»- 23:5 maakt nog een grapje. Als hem gevraagd wordt wie hij de beste zangeres vindt, noemt hij een onbekende naam. Er valt een stilte in maal perfect zijn." Ook Victor Sikora vindt het nogal veel. Maar hij heeft geen tijd om een grap te maken, want Allan Claes- sens wil graag van hem weten in wat voor auto hij rijdt. „Ik heb een hele grote jeep. Dat is een auto van de sponsor en daar moeten de spelers in rijden. Som migejongens pes ten me wel eens. Dan zeggen ze dat ik zo klein ben, dat ik niet eens boven het stuur uit kom. Dat klopt ook wel een beetje. Dus als jullie ooit een jeep zien rijden met niemand achter het stuur, dan weten jullie dat ik het ben", grapt hij. Wamberto moet erg lachen om het grapje van David Endt. Ondertussen spreekt Yakubu (met als bijnaam 'Tijger') iemand streng toe als de deur even open gaat. 'Jullie zijn wel een beetje laat hè!' Daërop moet iedereen hard lachen. Yakubu de perskamer en bij de interviewer. „Die ken je niet hè", lacht hij gemeen. Nogal logisch dat we die naam niet kennen, want Yakubu komt helemaal uit Afrika en hoe moeten wij nou weten wie daar mooi kan zingen? Gelukkig heeft Allan nog een goede vraag voor Yakubu. „Eet je wel eens boerenkool?" De Afrikaan knikt meteen nee. Hij eet alleen Afri kaans en heeft nog nooit boerenkool gegeten. „Hij weet niet wat hij mist, jongens", zegt David Endt. Nadat iedereen een vraag aan alle spelers heeft gesteld, poseren de Ajacieden met de Kids Club leden. Alle ouders maken meteen een foto van deze bijzondere groep, zodat het net lijkt of het onweert in de perskamer. Wat een flitsen! Daarna krijgt iedereen een hand tekening en wordt er zelfs nog even een foto gemaakt in het stadion! Rond de klok van drie uur keren de voldane Kids-leden tevreden huiswaarts, een paar handtekeningen en nieuwe vrienden rijker.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 11